Dodaj do ulubionych

36 zł za kg ciasta.

22.06.19, 13:59
W pobliskiej cukierni. Nie sieciówce. Torty zaś są po ok 52 zł. Masakrycznie ceny.
Edytor zaawansowany
  • ichi51e 22.06.19, 14:00
    Mi sie wydaje spoko ale sama nie pieke wiec nie wiem jakie to koszty. Jak kawalek potrafi kosztowac 10zeta...?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • 35wcieniu 22.06.19, 14:04
    Spoko cena, jak sie podliczy składniki, koszty typu woda, gaz czy tam elektryka, koszty pracy ludzi, który to robią, koszt transportu, marżę cukierni itd...
  • zlota.ptaszyna 22.06.19, 14:06
    po co ci kilogram ciasta?
    takie z cukierni jest naszpikowane chemia, odpusc sobie, idz lepiej do kawiarni i poogladaj bukiety
  • kanna 22.06.19, 14:07
    Jeśli ozywają prawdziwego masła , jajek, czekolady a nie wyrobów "jedzeniopodobnych" to cena rozsądna.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • homofiliia 22.06.19, 14:22
    Drogo. Nie kupuję. Tuczy.
    Ale cena poraża.
    Takie coś tylko na wigilię u cioci...
  • kk345 22.06.19, 19:12
    Na wigilię to ciocia chyba sama upiecze?
  • mildenhurst 22.06.19, 14:25
    Doskonale wiem, że jest to efekt ogólnych podwyżek cen. Tylko jakoś tak to do mnie trafiło jaka jest faktyczną skala wzrostu cen zważywszy, że kilka miesięcy temu w tej cukierni ciasto można było kupić za 24 zł za kg.
  • free.hugs 22.06.19, 14:44
    Ja kupowałam ostatnio po 42 zł :-\
  • bo_ob 22.06.19, 14:48
    Benefity od rządu dla ludności muszą powodować inflację, to raz.
    Dwa - jeśli chcemy aby ludzie więcej zarabiali, musimy pogodzić się z tym, że jest drogo.
  • homofiliia 22.06.19, 14:54
    bo_ob napisała:

> Benefity od rządu dla ludności muszą powodować inflację, to raz.
    > Dwa - jeśli chcemy aby ludzie więcej zarabiali, musimy pogodzić się z tym, że j
    > est drogo.

Bzdura
    To nie benefity.
    To po prostu sami przedsiębiorcy, czyli w praktyce samozatrudnieni windują ceny.
    Bojkotować.
    Nie kupować.
  • bo_ob 22.06.19, 14:58
    homofiliia napisała:

> To nie benefity.

Przykro mi, ale prawo popytu i podaży nie przestało działać.

> To po prostu sami przedsiębiorcy, czyli w praktyce samozatrudnieni windują ceny

Myślisz, że wzrost płacy minimalnej nie ma wpływu na wzrost cen?

• lauren6 22.06.19, 15:51
    Loool. Oczywiście, że jest to cena gwałtownego podniesienia płacy minimalnej w ostatnich latach. Polacy chcieli lepiej zarabiać? To zarabiają. A że ceny poszły gwałtownie do góry, kto by się tam przejmował.

Ciasto? Co to jest kawałek ciasta za 35 zł/kg. Ostatnio byłam w prywatnej przychodni i cena wizyty u specjalisty skoczyła w rok z 250 zł za wizytę do 350 zł za wizytę. Cóż, jak mnie nie stać to zawsze mogę poczekać rok czy 2 lata i iść panstwowo, prawda? Na szczęście od lipca dostaniemy podwyżkę pińcetplusa to stać mnie na prywatnych lekarzy 😊

Jest pięknie w Polsce 🙂🙂🙂 A emeryci i bezdzietni niech się gonią i stoją w kolejkach do niedofinansowanej, dogorywajacej panstwowej służby zdrowia 🤣
  • longja 22.06.19, 19:14
    lauren6 napisała:

> Loool. Oczywiście, że jest to cena gwałtownego podniesienia płacy minimalnej w
    > ostatnich latach. Polacy chcieli lepiej zarabiać? To zarabiają. A że ceny poszł
    > y gwałtownie do góry, kto by się tam przejmował.
    >
    > Ciasto? Co to jest kawałek ciasta za 35 zł/kg. Ostatnio byłam w prywatnej przyc
    > hodni i cena wizyty u specjalisty skoczyła w rok z 250 zł za wizytę do 350 zł z
    > a wizytę. Cóż, jak mnie nie stać to zawsze mogę poczekać rok czy 2 lata i iść p
    > anstwowo, prawda? Na szczęście od lipca dostaniemy podwyżkę pińcetplusa to stać
    > mnie na prywatnych lekarzy 😊
    >
    > Jest pięknie w Polsce 🙂🙂🙂 A emeryci i bezdzietni niech się gonią i stoją w k
    > olejkach do niedofinansowanej, dogorywajacej panstwowej służby zdrowia 🤣

Niestety pompujesz ceny.
    Właśnie takimi prywatnymi wizytami.
    Po co?

• lauren6 22.06.19, 19:25
    For fun. Do lekarza ludzie chodzą z nudów.
  • black_halo 23.06.19, 11:49
    No tak, marceli szpak dziwi sie swiat i pomstuje, ze biedniejsza czesc spoleczenstwa zaczela wiecej zarabiac. Oczywiscie wonskie specjalystki zarabialy trzy srednie krajowe i mogly kupowac tanie ciasto i wtedy bylo dobrze. Dzisiaj zaledwie 12 zlotych wiecej na kilogramie i juz jest dramat godny tematu na ematce.

Tyle sie mowi o swiadomym kupowaniu, o niekupowaniu ubran szytych przez dzieci w Bangladeszu czy innej Kambodzy, o niewyrzucaniu. Ale jak widac to nie dotyczy wlasnego podworka. W Polsce ma byc kasta wonskich spejalystek i plebs.

--
    memphis90: Są mężczyźni, którzy chwalą się wszem i wobec, ze owszem, czasem trzasną w stół jak trzeba. Ale nie mówią przy tym, że robią to głową, kiedy probują "wstać z kolan"
  • agrypina6 22.06.19, 14:50
    Upiecz sobie sama, będzie zdrowo i tanio(?).
  • mildenhurst 22.06.19, 15:05
    Piekę, ale nie podczas takich upałów. Poza tym takiej tarty owocowe nie potrafię.
  • memphis90 22.06.19, 15:43
    No wessssssssś, tarta jest super prosta i nie ma co tam zepsuć. Kruche ciasto, nadzienie luzem albo jakaś masa na to i tyle. Chyba, że chcesz jak z kawiarni, gdzie jest tarta z mikro ptysiami, w tych ptysiach krem, w kremie coś tam jeszcze, całość w innym kremie, czekoladzie, w środek wbity fajerwerk. To rzeczywiście - z takim cudem niech się cukiernik męczy...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • mildenhurst 22.06.19, 15:55
    Coś mi nie wychodzi. Ciasto za twarde, krem zbyt lejący i galaretka się nie zasiada. Tak jak w przepisie. Ale u mnie w kuchni jest bardzo gorąco, a miejsca w lodówce mam zbyt mało by elementy chłodzić.
  • ga-ti 23.06.19, 01:04
    Ale ta galaretka na kruche ciasto? Podobno kruchego nie można w lodówce trzymać po upieczeniu bo twardnieje, a galaretki inaczej nie zetniesz zwłaszcza w upały, więc może rozdzielić? Galaretka na biszkopcie, kruche z owocami. Do galaretki mniej wody niż w przepisie. Albo zrób sernik na zimno, bez pieczenia, na herbatnikach, biszkoptach albo sama masa serowa.
  • b.bujak 22.06.19, 19:19
    mildenhurst napisała:

> Piekę, ale nie podczas takich upałów. Poza tym takiej tarty owocowe nie potrafi
    > ę.

właśnie dlatego kosztuje tyle ile kosztuje

--
    bb
  • nowaczek1 22.06.19, 21:34
    I to jest odpowiedź na startowego posta: "mildenhurst dziwi się światu" smile
  • maslova 22.06.19, 20:32
    To zrób crumble. Proste, szybkie i zawsze się udaje.
  • 1papryczka.chili 22.06.19, 15:59
    Jak już kupuję ciasto to tylko w dobrej cukierni, gdzie wiem że naturalnie i bez chemii. Ale to nie za 36 zł za kilo tylko za 56. Wiem, okropnie drogo, ale pysznie i naprawdę czuć ten nieziemski i niemarketowy smak.
  • lot_w_kosmos 22.06.19, 18:56
    Normalnie.
  • vodyanoi 22.06.19, 20:30
    A będzie drożej. Radujmy się big_grin
  • piataziuta 22.06.19, 20:33
    Strasznie tanio.
    W takiej cenie kupujesz totalny syf.
    Jeśli żal ci kasy, rób sama.
  • kokosowy15 22.06.19, 20:46
    Nie jadam tak tanich ciast.
  • purchawkapuknieta 22.06.19, 20:46
    Ostatnio robiłam koleżance tort. Policzyłam składniki, dodałam robociznę i wyszło mi 2 stówy. Nie była zszokowana.

--
    Nowak: Tusk jest dotknięty przez Boga wielkim geniuszem
  • magia 22.06.19, 21:54
    Wg mnie tanio, zwłaszcza tort.
  • lidek0 22.06.19, 21:56
    Bardzo przyzwoita cena.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • kitka20061 22.06.19, 22:13
    Nie wiem skąd jesteś, ale w Warszawie to całkiem przyjazna cena.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka