Dodaj do ulubionych

hejt na Bodnara

23.06.19, 15:26
To jest niewyobrażalne, jak publiczna TV nakręca atmosferę linczu na człowieka, który wykonuje swój konstytucyjny obowiązek i upomina sie o sposób zatrzymania podejrzanego w tym kraju.

--
Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
Edytor zaawansowany
  • triss_merigold6 23.06.19, 15:41
    No właśnie czytałam w piss mediach jakieś rzeczy na temat jego syna, a co chodzi?
  • zofijkamyjka 23.06.19, 15:52
    triss_merigold6 napisała:

> No właśnie czytałam w piss mediach jakieś rzeczy na temat jego syna, a co chodz
    > i?

chodzi o to, że ktoś zgłosił syna Bodnara na policję za coś i TVP dokopało sie tego nie widomo skąd bo to przecież sprawy niejawne. Wszystko przez to, że RPO śmiał mieć watpliwosci co to sposobu zatrzymania podejrzanego o morderstwo 10 letniej Kristiny.
    Od kilku dni TVP o niczym innym w zasadzie nie mówi

--
    Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
  • mail-na-gazecie 23.06.19, 15:59
    Władza teraz nie ma żadnych hamulców.
  • kub-ma 23.06.19, 21:07
    I gdzie tu RODO?

--
    "Jeśli ludzie nie wierzą, że matematyka jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie." John von Neumann.
  • arwena_11 24.06.19, 09:01
    Może to rodzice poszkodowanych zgłosili się do tvp?
  • arwena_11 24.06.19, 09:00
    No popatrz, a hejtowanie dzieci Morawieckiego czy córki Dudy - nie przeszkadzało ci?

• iwles 24.06.19, 10:35

Nie bądź śmieszna arwena. NIKT tutaj na forum nie popierał hejtowania jakichkolwiek dzieci polityków. Bez względu na opcje polityczną.

• olena.s 24.06.19, 10:44
    W dodatku Bodnar po prostu wykonal swój konstytucyjny obowiązek. Co by się nie zmieniło, nawet gdyby jego dzieci były wampirzątkami.
  • arwena_11 24.06.19, 11:47
    Na forum też nikt nie hejtuje syna Bodnara. Czepiacie się telewizji. To spójrzcie jak wasze media potraktowały dzieci Morawieckiego czy córkę Dudy.
  • dzikka 24.06.19, 12:41
    jak Arweno?,podaj przykład, kiedy telewizja robiła nagonkę na Morawieckiego wykorzystując jego dzieci? Bo o dzieciach Morawieckiego pisał SE, co zresztą okazało się ustawka i tylko TVPinfo zrobiło z tego wielka nagonkę na rodzinę premiera. A na córkę Dudy nie było nagonki, tylko na jej wypowiedz dotyczącą filmu Ida. Wypowiedz zamieszczona była na koncie fikcyjnym za co TVP przeprosił. Ale takiego lżenia nie było. Czy ktoś wtedy biegał z mikrofonem za Dudą i pytał w sposób chamski i natarczywy o jego córkę?
  • araceli 24.06.19, 14:15
    dzikka napisała:
    > jak Arweno?,podaj przykład, kiedy telewizja robiła nagonkę na Morawieckiego wy
    > korzystując jego dzieci?

Nie doczekasz się.

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • sumire 24.06.19, 10:37
    Czyli jeździcie po rodzinie faceta, bo opozycja śmiała się z dźwigania nastolatka w pod choinką?
    Aha.
  • arwena_11 24.06.19, 11:49
    Stwierdzenie faktu - to nie jeżdżenia. I akurat ja jestem ostatnia, która by hejtowała syna Bodnara. I to mimo iż było mi z nim nie po drodze zanim został RPO
  • volta2 24.06.19, 12:01
    O. Arwena, ciekawa jestem twojego stanowiska, no ale. ..
  • arwena_11 24.06.19, 12:28
    pisz na priv
  • volta2 24.06.19, 15:23
    nie, no bez przesady aż tak w temacie nie zamierzam siedziećsmile ale doceniam że się wpisujesz w wątek.
  • araceli 24.06.19, 10:46
    arwena_11 napisała:
    > No popatrz, a hejtowanie dzieci Morawieckiego czy córki Dudy
    > - nie przeszkadzało ci?

A na czym to polegał rzekomy HEJT na dzieci Morawieckiego????? Że w ramach ustawki szmatławiec napisał, że są adoptowane*? To jest HEJT????

* co z resztą zostało tu jednoznacznie potępione.

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • volta2 24.06.19, 12:03
    Dokładnie na tym samym co hejt na dziecko bodnara. No ale ponoć może być wampirzatkiem, już ustalone.
  • olena.s 24.06.19, 12:25
    Tak, zajączku. Ponieważ to, czy czyś małoletni nastolatek postępuje dobrze, czy źle nie ma najmniejszego przełożenia na to, czy jego rodzic spełnia swoje zawodowe, ustawowe i konstytucyjne obowiązki. I wykorzystywane postępowania 14-latka, do podważenia intencji, oraz kompetencji zawodowych, ustawowych i konstytucyjnych jest nieuczciwe, wredne nieetyczne i niezgodne obowiazkami publicznego nadawcy.
  • volta2 24.06.19, 15:22
    zajączku to sobie zarezerwuj dla swojej nastolatki domowej, albo sobie daruj odpowiedź.
  • araceli 24.06.19, 12:36
    volta2 napisała:
    > Dokładnie na tym samym co hejt na dziecko bodnara.

Nie ogarniam tej pierdzikanapiej 'logiki' ale w sumie... na szczęście big_grin

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • angazetka 23.06.19, 15:41
    A PiS ma 47% przy 22% PO... Nie ma nadziei (żeby nie było - PO nie jest nadzieją, ale rządy absolutne PiS-u mnie przerażają).
  • 71tosia 23.06.19, 15:41
    przypisywanie Bodnarowi nieczystych intencji pewnie nie będzie tu popularne, ale ciekawe jak zostanie oceniony jako ojciec majacy kłopoty z synem? Tu popularny jest pogląd ze 'kto sieje ten zbiera' i 'tabula rasa' i takie tam madrosci wink

• angazetka 23.06.19, 15:44
    A co ma do tego, jakie ma problemy z synem???
  • 71tosia 23.06.19, 15:56
    do jego pracy nic.
  • alicia033 23.06.19, 17:57
    71tosia napisała:

> przypisywanie Bodnarowi nieczystych intencji pewnie nie będzie tu popularne, al
    > e ciekawe jak zostanie oceniony jako ojciec majacy kłopoty z synem?

slońce przedawkowałaś?
  • hanusinamama 24.06.19, 22:18
    On ma wypelniać obowiązki RPO. Kropka.
  • mail-na-gazecie 23.06.19, 15:45
    Wczoraj w drugim śniadaniu mistrzów przypomniano, że bronił też kiboli. Ogólnie taka powinna być postawa rzecznika, że przypomina o prawie.
  • azja001 23.06.19, 16:16
    Takie zasady obowiązują w państwie PiS, to takie coś za coś. My wam 500 wy nam przyzwolenie na narzuca nie jedynej słusznej wizji
  • ajaksiowa 23.06.19, 16:24
    Nie jestem orędowniczką,,mowy nienawiści,,ale to co wyczynia TVP w tej sprawie tak mi się kojarzy😬

--
    ,,Oddajemy sprawiedliwość w ręce skazanych,,to Twój ideał?
  • sumire 25.06.19, 09:44
    I słusznie.
    A najzabawniejsze, że wygląda na to, iż zachowanie TVP wobec Bodnara i jego rodziny to prywatna zemsta pana "dziennikarza" Pereiry. I to czyni tę sprawę jeszcze bardziej obrzydliwą.
  • lot_w_kosmos 23.06.19, 17:03
    Widziałam, masz rację.
    Gnoją go strasznie.
  • azja001 23.06.19, 17:16
    Nic nie szkodzi że gnoją człowieka za wykonywanie po prostu swoich służbowych obowiązków. Zaraz po nadadzą jakiś program religijny lub transmisję z mszy i będzie im dopuszczone. Ot taka podwójna moralność
  • purchawkapuknieta 23.06.19, 17:29
    http://pressmania.pl/wp-content/uploads/2019/06/Zygmunt-Miernik-w-kajdanach.jpg

To jest Zygmunt Miernik. Zygmunt Miernik nie zadał 10latce 30 ciosów nożem, nie poderżnął jej gardła, nie zmiażdżył narządów tępym narzędziem, bo stała na drodze realizacji jego chorych fantazji związanych z jej mamą. Zygmunt Miernik rzuciła w sędzię tortem, bo ta zawiesiła postępowanie wobec Kiszczaka (który w tym czasie był na wywczasie) z uwagi na jego stan zdrowia. Zygmunt Miernik został skuty jak na zdjęci.

Pan Bodnar nie interesował się godnością bezwzględnego przestępcy Zygmunta Miernika.

https://bi.im-g.pl/im/d5/3c/17/z24365013Q,Stefan-W--doprowadzany-do-prokuratury--Gdansk--14-.jpg

A to Stefan W. Zamordował Prezydenta Adamowicza. Ma kajdanki zespolone.

Pan Bodnar nie stanął w obronie jego godności.

A poza tym cieszy mnie postawa Pana Bodnara i jego akolitów. Większość konstytucyjna PiS w jesiennych wyborach coraz bardziej prawdopodobna.

--
    woolensweater@gmail.com
  • 71tosia 23.06.19, 17:52
    co do kajdanek - przepisy na to pozwalają (nie nakazują) wiec można dyskutować czy rzecznik ma racje czy nie. Ale czy ktoras z tych osob które opisalas była przesluchiwana w samych majkach, boso przez pare godzin? Czy zdjęcia z przesluchan publikowano w internecie? Niestety to zwyczaje prokuratury Zioby, który najwyrazniej nic z historii Blidy się nie nauczyl.
  • tanebo2.0 23.06.19, 18:15
    Niestety ale wracamy do średniowiecza - plebs chce publicznych egzekucji...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • vodyanoi 23.06.19, 18:23
    Plebs zapomina, ze za chwile sam moze byc w gaciach wyciagniety, przetrzymywany, a jego wizerunek bedzie smigal po internetach.
  • szarsz 23.06.19, 19:01
    Niepojęty jest dla mnie brak refleksji i absolutny brak świadomości sad
  • hanusinamama 24.06.19, 22:22
    I nie wazne ze moze sie okazać ze bedzie niewinny. Nie mówie o Komendzie bo on został skazany. Ale naprawde cała masa ludzi jest zatrzymywana a potem oczyszczana z zarzutów.
  • wapaha 23.06.19, 19:58
    Nie był przesłuchiwany boso
    Dostał klapki

Zaden z panów wyżej nie był zatrzymywany w temp 30st
  • astrologia333 24.06.19, 11:05
    Podejrzanego zatrzymuje się jak stoi. Na komendzie dostaje ubiór. Przykro nam, że akurat podejrzany był w majtkach. Gdyby morderca Adamowicza, który w sumie chyba jest niewinny bo mu winny jeszcze nie udowodniono był w majtkach, to tak by go zatrzymali.
    Nie masz pojęcia w czym był przesłuchiwany podejrzany przez 5 godzin.

Zapominasz cbyba też, że podejrzanego zatrzymano w remontowanym bydynku a nie w domu. Nie było w tym budynku nic. Prócz niebezpiecznych narzędzi i zapewne kilku rzeczy w tym jedna para zapewne spodenek lub spodni na pewno wszak w majtach nie przyszedł i choć jedna a może tylko jedna para butów co = dowód w sprawie.
  • astrologia333 24.06.19, 11:16
    Dodam, też że Rpo wyraził swoją opinię na podstawie medialnych doniesień i zdjęć kompletnie nie weryfikując swoich spostrzeżeń a to chyba nie tak powinno wyglądać. Tzn, także dla dobra każdego podejrzanego.
    Pan rpo wybiera sobie tylko niektórych podejrzanych i kwestionuje bez zagłębiania się w sytuację czyjeś kompetencje i zarzuca że podejrzanemu x coś odebrano ( prawo do czegoś, lub że potraktowano go zbyt surowo)
    Wydaje się logicznym, że dla dobra również podejrzanego rpo powinien wystosunkować do źródła pismo z prośbą o wyjaśnienie niejasności i ustosunkowanie się do wybrania takich a nie innych metod postępowania - po czym wygłosić oficjalnie swoje zdanie nt. Inaczej brzmi to jak sensacja z faktu. I nijak nie pomoże ewentualnie pokrzywdzonemu podejrzanemu. Każdemu.
    I znowu bardziej niż na wycieku danych i wizerunku co jest skandalem nawet rpo skupia się na czymś co wg prawa można było użyć i decyduje o tym zespół operacyjny a nie ematka, rpo. ( kajdanki zespolone)
  • iwles 24.06.19, 11:23

astrologia333 napisała:

> Dodam, też że Rpo wyraził swoją opinię na podstawie medialnych doniesień i zdjęć kompletnie nie weryfikując swoich spostrzeżeń

skąd to wiesz ?

• astrologia333 24.06.19, 12:00
    A czytałaś to oświadczenie? To przeczytaj.
    Obejrzałaś wywiad z rpo - około 40 minut. To obejrzyj.

Przykład:
    Z posiadanych informacji rpo nie wynikało aby podejrzany miał adwokata. Owszem też z posiadanych z prasy informacji zastanawiałam się czy ma adwokata i czemu nie ma adwokata.
    Podejrzany odmawiał pomocy adwokata ( video z przesłuchań i eksperymentu procesowego - zapewnienie prokuratora i pisemne potwierdzenie podejrzanego)

No więc jak to jest, że rpo,nie ma dostępu do informacji a wydaje oświadczenie, które mnie np w tym momencie wydaje się niestety nierzetelnenierze? I w taki sposób rpo pomaga pokrzywdzonym przez te instytucje? To jako każdego powinno to przerażać. Dlaczego

• iwles 24.06.19, 14:45

Ogólnodostępne informacje są takie, że przy aresztowaniu facet nie zagrażał policji, że ich nie atakował, że wykonywał polecenia (nie wiem, czy RPO potwierdzał to na policji, czy nie potwierdzał, być może miał też dostęp do innych źródeł niż tylko filmik na YT).
    Takie zachowanie przy aresztowaniu raczej nie wymusza na policjantach podczas zatrzymania aż takich środków bezpośredniego przymusu.

• astrologia333 24.06.19, 15:01
    Rpo powinien dysponować czymś więcej niż ogólnodostępnymi informacjami z tv i neta.
    Sam fakt tego, że nie miał pojęcia jak sprawa stoi z adwokatem podejrzanego - a mimo to zasugerował, że go nie ma i złamano fundamentalne prawo do obrony stawia oświadczenie w nieprzychylnym świetle bo raz że rpo nie zrobił nic aby zweryfikować sytuację podejrzanego manipulowaną przez media i ewentualnie stanąć w jego obronie, dwa napisał oświadczenie już teraz, byle jak bo jutro będzie za późno. Przecież oni weryfikują zgłoszenia - jak więc zdobywają informację.
    Policja nie udzielała mu jasnych informacji podobno. Rpo czy dziennikarz, bo dziennikarz ma chyba większe zdolności zdobywania informacji bez odpowiednich narzedzi nadanych mu przez posadę jaką wykonuje.

To tak kompletnie ogólnie.

Co do całej reszty - sposobu zatrzymania - policja wyraziła swoje zdanie nt.

Szkoda, że np barbara blida i policjantka jej towarzysząca to kompletne zaprzeczenie tego co piszesz.
  • oqoq74 24.06.19, 11:39
    Zapewne? Nam? Byłaś tam?
  • astrologia333 24.06.19, 11:46
    Nie,ale przecież wy wszystkie już tak - a policja wcale się nie wytłumaczyła. Po co?
  • oqoq74 24.06.19, 11:53
    Czyli też opierasz się na przekazach medialnych. Nie jestem wy, wypowiadam się w swoim imieniu, więc spasuj.
  • astrologia333 24.06.19, 12:08
    A czy ja jestem rpo? Na jakich twoim zdaniem przekazach mam się opierać? Amerykę odkryłaś, czy Hiszpanię?
    Proponuję też zapoznać się z znaczeniem słowa zapewne. Gdzie na fotografii z zatrzymania widziała szafę i choć minimalne namiastki mieszkania w którym mogą się znajdować rzeczy domowego użytku.
    Dlaczego zakładasz, że przyszedł do mieszkania w majtach. A skoro nie to zapewne miał spodnie których przyszedł i w butach też przecież jakichś przyszedł. Prawda? A to prawdopodobnie dowody w sprawie. Dopuszczasz myśl, że tam nie było innych rzeczy? On się tam ukrył a nie przeprowadził.
    Myślę, że powinniśmy postulować do władzy aby zatrzymania robili po 12:00 do max 20:00.
  • oqoq74 24.06.19, 12:16
    Ochłoń, a potem poszukaj gdzie ja cokolwiek zakładam. Na takim poziomie nie będę dyskutować.
  • astrologia333 24.06.19, 12:24
    "Zapewne? Nam? Byłaś tam?"
    "Czyli też opierasz się na przekazach medialnych. "

No jasne. Nie muszę ochłonąć - nie zakładaj że posiadam takie a nie inne emocje.
  • oqoq74 24.06.19, 16:49
    Nie, wcale nie widać emocji w tym co piszesz
  • dzikka 24.06.19, 12:47
    oqoq nie czepiaj się, w TVPis wszystko dokładnie wytłumaczyli. Nikt nie musiał nigdzie być, oni tłumaczą tak, ze człowiek czuje się jakby uczestniczył we wszystkim osobiście. Ewidentnie RPO nie miał racji, no bo jak. W tvp powiedzieli, że nie ma racji i broni bandyty to tak jest. i kropka. I plus.
  • astrologia333 24.06.19, 13:07
    Już skończyłaś? Lepiej ci się zrobiło? Tyle tyle potrafisz " wszyscy są tępi bo słuchają tvp" a gdzie ci kazali tak mówić i takich argumentów używać?Ja np tv nie posiadam ale ty chyba jednak masz. 👏👏
  • bubba_13 24.06.19, 11:49
    Mylisz się. Po prostu. Policjanci mogli ubrać go (na przykład) w strój, w którym wchodzą na miejsce popełnienia przestępstwa.
  • nota_bena 24.06.19, 18:31
    Że co? Mieli go ubrać w "strój", w którym wchodzą?? Czyli w mundur funkcjonariusza AT?
    Mieli mu przynieść dodatkowy mundur? Czy któryś z policjantów miał się rozebrać? OMG!
  • astrologia333 24.06.19, 18:52
    A sami wyjść goli 😂😂
  • astrologia333 24.06.19, 18:55
    A w sumie to nie głupi pomysł. Zastanawiałam się nad działalnością gospodarczą. Niestety ja jestem cudowna więc moja usługa, też taka musi być. Nie mogłam na nic wpaść.
    Może powinnam nawiązać kontakt z policją i będę dostawać portret psychologiczny sprawcy i informacje o nim i na tej podstawie będę wchodzić z funkcjonariuszami i szybko stroić podejrzanych w odpowiednie szaty.
  • nota_bena 24.06.19, 21:40
    astrologia, to może być ciężki kawałek chleba....

Co robisz w takim przypadku? 😁Zobacz jak chłopa z godności odzierają!!

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ah/qa/o3ze/bhomyqaUFanqLgF5mB.jpg
  • astrologia333 24.06.19, 22:18
    Leginsy...
  • lauren6 23.06.19, 18:51
    Dla ciebie nie ma żadnej różnicy, czy policja wyprowadzi Cię w dresie czy w samych majtkach i staniku? Uważasz, że fotografowanie podejrzanego w samej bieliźnie i publikowanie tych zdjęć nie jest uwłaczające?
  • nota_bena 24.06.19, 21:54
    W dresie? O nie! A co, jeśli ktoś się nie pokazuje publicznie w dresie, bo to uwłacza jego godności? Pomyślałaś o tym?Policja powinna mieć przy sobie kilka różnych stylizacji, żeby zatrzymywany mógł wybrać, w czym czuję się godnie.
  • spanish_fly 24.06.19, 12:40
    Miernik rzucił w sędzię tortem w 2013 r. Bodnar został rzecznikiem w 2015.
  • arwena_11 24.06.19, 22:04
    Rok 2019 - Bodnar jakoś nie walczył o godność tego oskarżonego.
    www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/niepelnosprawny-czolgal-sie-podczas-rozprawy-jest-postepowanie-dyscyplinarne,945011.html
  • mamaaspiama 24.06.19, 22:15
    O matko 😲
    Panie się nie popisały 😒
  • spanish_fly 25.06.19, 00:01
    A była z tego transmisja w TVP? Mógł o tym zwyczajnie nic nie wiedzieć, jeśli oskarżony się do niego nie zwrócił. Nikt w biurze rzecznika nie jest jasnowidzem.
  • arwena_11 25.06.19, 12:17
    biedny Adaś, nikt mu nie powiedział.
  • iwles 25.06.19, 12:22

głupiutka arwena, nawet nie jest w stanie wyszukać informacji i sprawdzić, czy może jednak RPO interweniował, ale będzie brnąć dalej w dyskusję i w ciemno oczerniać, bo rzecznik NIE jest pisowski big_grin

• arwena_11 25.06.19, 12:48
    Bo rzecznik nie jest apolityczny i jego poglądy nigdy mi nie odpowiadały.
  • sumire 25.06.19, 13:39
    Otóż właśnie jest, i tu cię boli.
    Rzecznik praw obywatelskich, zrozum, arweniu nasza mała, nie jest jak pan Zbyszek twój idol, który uważa, że w prawie jest miejsce na poglądy. Nie ma go.

Tak swoją drogą, facet, postępowanie wobec którego Bodnar krytykował, to klasyczny Polak-katolyk w patriotycznej koszulce. Gdyby Bodnar, jak tęgie prawilne umysły próbują sugerować, był reprezentantem opozycji, to powinien przecież powiedzieć "a dobrze mu tak". Nic ci tu nie zgrzyta?...
  • spanish_fly 25.06.19, 13:47
    Biedna głupiutka Arwena, która nic konkretnego w życiu nie osiągnęła i poprawia sobie samoocenę wyzłośliwiając się bez sensu wobec ludzi, którym do pięt nie dorasta.
  • volta2 25.06.19, 14:05
    ty chyba też za wiele nie osiągnęłaś skoro musisz powyzłośliwiać się na arwenie?
  • spanish_fly 25.06.19, 14:08
    A jak Ty byś skomentowała jej żałosny dis na Bodnara?
  • volta2 25.06.19, 14:12
    twój wpis w świetle tego co piszesz jest niestety, chyba bardziej żałosny niż cokolwiek tu dziś wysmarowałaś.

a arweny wpisów nie ma obowiazku komentować.
  • spanish_fly 25.06.19, 14:13
    Cieszę się, że tak pilnie mnie czytasz. Niestety nie jestem w stanie się zrewanżować podobną recenzją.
  • volta2 25.06.19, 14:29
    to chyba dobrze, bo to nie był komplement.
  • gris_gris 25.06.19, 14:03
    moze odszczekaj teraz

--
    Bardzo lubię Afrykę i jej kulturę, świetnie się czuję w towarzystwie Afrykanow. Jako dziewczynka marzyłam o lalce niemowlaku Murzynku i taka dostałam. (bergamotka77)
  • araceli 25.06.19, 14:07
    arwena_11 napisała:
    > Rok 2019 - Bodnar jakoś nie walczył o godność tego oskarżonego.
    > www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/niepelnosprawny-czolgal-sie-podczas-rozprawy-jest-postepowanie-dyscyplinarne,945011.html

Typowa prawaczka z ograniczeniem umysłowym niepozwalającym używać Google:
    www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-06-17/niepelnosprawny-oskarzony-musial-czolgac-sie-po-podlodze-sedzia-powiedziala-poradzi-sobie/

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • olena.s 25.06.19, 18:58
    big_grin
  • hanusinamama 24.06.19, 22:21
    Przypominam ze w momencie aresztowania nie było wiadomo na 100% czy to on zabił dziecko!!!! Wiec osmieszanie człowieka wyprowadzajc go w samej bieliźnie jest poniżej krytyki. Przypominam ze do momentu skazania to jest domniemany morderca. Jak narazie mieszkamy jeszcze w kraju prawa!!!!
  • ck2 23.06.19, 20:20
    To jest coś obrzydliwego. A piszemy o stacji, która nie pierwszy raz robi takie ohydztwo, chociażby po śmierci Adamowicza się popisali.
  • zatkaneucho 23.06.19, 20:53
    Popieram bodnara
    Upokorzyli pokazowo faceta

Policja powinna być kara przykładnej
    Sprawa Igora starachowiaka powinna wybrzmiewać i tu.

Nie ma poparcia dla agresji policji!!
  • kub-ma 24.06.19, 08:55
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24928932,podjeto-pierwsze-kroki-prawne-ws-materialow-o-14-letnim-synu.html#s=BoxOpImg3

I oby skończyło się to karą dla tych, którym przyszło do głowy, że mogą w to mieszać dziecko RPO

--
    "Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka." Hugo Steinhaus
  • olena.s 24.06.19, 08:57
    Mam wrażenie, że dobrozmianowcy są całkowicie bezkarni, bez względu na głębokość szamba w którym nurkują.
  • 1elka26 24.06.19, 10:16
    W szambie to raczej nurkują tzw. "obroncy demokracji".
    Zadziwiająca jest ta obrona rzecznika. Zadziwiające są działania podejmowane przez obecnego rzecznika. Przypomina to sytuacje gdy p. Bodnar uznał za zasadne pisać o "nadgorliwości" policjantów którzy podjęli stosowne działania wobec nastolatków jeżdżących hulajnogami po Pomniku Smoleńskim. Później tłumaczył się, że "poznając nowe fakty dotyczące tamtego wydarzenia, mam już inny pogląd.".
    W podobnym stylu wypowiadał się w wywiadzie dla GW snując teorie snuje teorię dotyczącą Stefana W., z której ma rzekomo wynikać, że morderca znienawidził prezydenta Adamowicza po tym jak oglądał w więzieniu TVP.INFO!
    Tylko, jak okazało się w więzieniu w ogóle nie było możliwości ogladania TVP Info!!

Czy tak zachowuje się bezstronny rzecznik? A wypowiedzi rzecznika w czasie strajku nauczycieli? Czy były to wypowiedzi mające na celu uspokojenie sytuacji czy też raczej dalsze eskalowanie i tak już napietej sytuacji?

Zadziwiające jest natomiast milczenie rzecznika, obecnego na sali, gdy podczas konferencji zorganizowanej przez Fundację Batorego i kuriozalnych wypowiedzi jakie tam padły?
    Warto też przypomnieć historię związaną z nagonką na autorów książki o przeszłości Wałęsy:
    wpolityce.pl/polityka/451956-przypomnijmy-jak-bodnar-atakowal-autorow-ksiazki-o-walesie

Można odnieśc wrażenie, że p. Bodnar nie jest tak apolityczny za jakiego chce uchodzić, podobnie jak były już prezes TK Rzepliński.

• olena.s 24.06.19, 10:23
    Giertych do Jakiego:

"Zakwestionowanie humanitaryzmu otwiera również nieprawdopodobne perspektywy dla Pana i całego PiS. Jak już kary za wszystko zostaną podniesione do bezwzględnego dożywocia, poza oczywiście korupcją, która zostanie zdepenalizowana, bo po co tworzyć bata na dzielnych działaczy ( swoją drogą i na marginesie, czy obniżona kara za korupcję, jeśli wejdzie w życie, pozwoli wreszcie Bartkowi M. zasłużenie cieszyć się obecnością swego szefa?, tak tylko pytam), to wówczas po następnej jakiejś zbrodni można ogłosić powrót kar z dobrych, starych czasów. Np. publiczne wieszanie albo kary mutylacyjne (dla Pana wyjaśnię, że to obcinanie członków). Toż przecież można zyskać tyle w oczach tłumu, gdyby takiego zbrodniarza publicznie pokrajać na kawałki.

Ach, jak poparcie wzrosłoby dla władzy za taki akt bezkompromisowości w walce z przestępstwem! A Pan panie pośle mógłby pełnić rolę oficjalnego, państwowego kata! O ile wiem nie ma żadnego przepisu w UE, który zabraniałby łączyć funkcję posła do PE z funkcją kata. Czy widzi Pan oczyma wyobraźni ten krzyk ogarniętego zdrowymi emocjami tłumu, gdy podnosi Pan w górę uciętą kończynę zbrodniarza? Poparcie rośnie do niebotycznych granic, a i zapewniam Pana nazwisko Jaki odmieniałyby media na całym świecie przez wszystkie przypadki. I nie byłoby posła do PE, który nie znałby kolegi posła, a jednocześnie urzędowego kata. Sława zapewniona.
    (...)
    Proponowałby jeszcze, aby idąc za TVP oburzyć się na adwokatów, że bronią przestępców. To niedopuszczalne! Przestępca niech się broni sam, skoro jest winny. A winny jest, jak wyjaśniłem wyżej, bo zatrzymany. Tego typu nadaktywność adwokacka musi się skończyć!

Kolejny przykład tej nadaktywności to ja sam piszący na fb oraz przyjmujący sprawy przeciwko władzy. Nie wiedzieć dlaczego ściganie takich działań jak np. pomoc Birgfellnerowi w przygotowaniu zawiadomienia na samego Umiłowanego Przywódcy się tak opóźnia. I zarówno ja, jak i mec. Dubois nie ponieśliśmy jeszcze zasłużonej kary. Ta zwłoka panie Patryku niepokoi. Prawdziwa dyktatura nie może pozwolić na takie wybryki, a niezależność adwokatury, to kolejny wymysł humanitaryzmu, z którym trzeba koniecznie skończyć. Adwokat powinien, jak przed sędzią Kryże w latach 50-tych, przyłączać się do aktu oskarżenia i domagać się surowszej kary. Natomiast władzę adwokat powinien chronić, a nie oskarżać.
    (...)
    Ale wracając do tematu. Panie Patryku! To dobrze, że Pan chce przegonić Rzecznika Praw Obywatelskich. Proponuję, aby następnym RPO zrobić jednego z tych policjantów od Stachowiaka. Pan Prezydent zawsze może go przecież ułaskawić i wówczas kandydat jak znalazł. Doświadczony, niepryncypialny i przede wszystkim standardy traktowania obywateli będzie miał niezbyt zawyżone."
  • volta2 24.06.19, 11:06
    myślę, że z przyjemnością zapłacą karę. i nawet rada etyki mediów czy jakos tak zmyje im koncertowo głowę - którą to z
    przyjemnością posypią popiołem.
  • araceli 24.06.19, 10:47
    Plebs chce igrzysk to mu PiS daje igrzyska. Podłe, obrzydliwe ale taki właśnie mają elektorat.

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • volta2 24.06.19, 11:05
    słyszałam że ten plebs strasznie chce przejąć elitarna partia peo. czy mam słuch zbadać?

a elektorat który tydzień temu szpiegował córkę dudy czy przypadkiem nie leciała za nasze elitarne podatki nagle przestają interesować dzieci elitarnych polityków latające z nożami po szkole? (czy szkoła wystarczająco elitarna, ktoś wie?)
  • sumire 24.06.19, 11:11
    Adam Bodnar nie jest politykiem.
    A nawet, gdyby miał dziadka w Wehrmachcie, to jego rodzina nie ma najmniejszego znaczenia w kontekście tego, czy facet wywiązuje się ze swoich obowiązków.
  • volta2 24.06.19, 11:14
    nie jest politykiem? powiesz od kiedy bo to zdaje się w tej sprawie jest zasadniczy problem?

czy duda nie wywiązywłą się z obowiązków w trakcie wizyty w usa że prześwietlałaś jego dziecku kieszenie?(czy może się nie wypowiadałaś w tamtym wątusiu?)
    ach, czy elitarny eletkorat podrzucając przestrogi plebsowi że następny może być wlaśnie on - tych przestróg nie odnosi do siebie?
  • sumire 24.06.19, 11:23
    Rzecznik praw obywatelskich nie jest politykiem, czego pissiurki nie rozumieją, bo jakikolwiek komentarz na temat zachowania służb traktują jako atak polityczne.

I nadal uważam, że podatnik nie powinien fundować wycieczek rodzinom polityków, wystarczy, że płaci za wycieczki ich samych.
    Ale jeśli tak zabolała cię Dudzianka, to rozumiem, że cierpiałaś też przez wszystkie lata, w których pissiurki lały guano na syna i córkę Tuska. I przeżywałaś ze smutkiem, gdy komentowały, że córki Adamowicza jakoś podejrzanie spokojne na pogrzebie.
  • iwles 24.06.19, 11:13

O, to tvpis szperała w życiorysie młodej Dudówny i na antenie wyliczała jej "grzechy", jako dowód, że jej ojciec, jako prezydent, jest niekompetentny ?
    Kiedy leciał ten materiał ?

• volta2 24.06.19, 11:15
    a to szperać w życiorysie nie może tylko tvp, za to elitarna jemateczka już może?
  • olena.s 24.06.19, 11:20
    W dawnych czasach uważano, że dziennikarzy w ogole, a już dziennikarzy mediow publicznych obowiązują jednak jakies standardy. Kodeks etyczny, obowiązek bezstronności etc.
    Toteż tak, emateczka jako osoba fizyczna moze o wiele wiecej, niż TVP.
  • volta2 24.06.19, 11:26
    toteż odniosłam się tylko do elitarnej jemateczki szpiegującej kieszenie dudówny na forum, wytłumacz zatem czemu takie samo szpiegowanie kieszeni bodnarzaka jest be ? przecież mogły tam być tylko dziury a tu peszek, nożyki latają...
  • araceli 24.06.19, 11:31
    volta2 napisała:
    > toteż odniosłam się tylko do elitarnej jemateczki szpiegującej kieszenie dudówn
    > y na forum, wytłumacz zatem czemu takie samo szpiegowanie kieszeni bodnarzaka j
    > est be ?

Jematka zainteresowana jest wydawaniem publicznych pieniędzy z płaconych przez nią podatków. Rozumiem, że pierdzikanapa tego nie ogarnie.

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • volta2 24.06.19, 11:34
    rozumeisz, że po ataku nożem przez nieletniego uruchamiane są procedury, które też kosztują? czy nie ogarniasz?

• iwles 24.06.19, 11:37

a wiesz, że poruszasz się po ulicach/chodnikach, które też kosztują ?
    Tylko, co to ma wspólnego z tym, o czym dyskutujemy ?

• volta2 24.06.19, 12:07
    Zasadniczo to wiem. O kosztach rozmawiasz to podaję koszty zabawy dzieci jednej strony idrugiej . Mówisz, że nie ogarniasz?
  • iwles 24.06.19, 12:55

mówię, że to ty nie ogarniasz.
    tv-publiczna jest finansowana z publicznych pieniędzy, by przekazywać fakty, wydarzenia.
    A na chwilę obecną w większości zajmuje się kłamstwami i szczuciem, i pluciem, i plugawieniem tylko po to, by w jak "najidealniejszym", a głownie fałszywym świetle, przedstawić pis.
    I ty za to płacisz. Cieszysz się ?

• volta2 24.06.19, 14:20
    Ależ ogarniam od czego jest tv. Naprawdę bardzo się cieszę że zostałam poinformowana o wydolności wychowawczej niedotzecznika. Ty się nie cieszysz? To masz pilota i chyba z niego PiS ci nie zabronił skorzystać. Mało tego, ponoć nikt już nie ogląda więc spoczko, ten hejt nikogo nie obchodzi. A plebs za głupi żeby zrozumieć o co chodzi z tym aresztowanym w gaciach.
  • volta2 24.06.19, 14:12
    Zainteresowała się za czyje tuskowna biła pokłony papieżowi? Nie kojarzę wateczku nt. A może jej tam nie było i coś mi się tylko wydawalo? A było rozstrzasane gdzie stała i czy przy ministrze? Czy elita i mam sobie plebsowej główki nie zawracać?
  • sumire 24.06.19, 14:49
    Ooo i już Tuskowe dzieci.
    Serio, nie pamiętasz guana na nie wylewanego, czy byłaś zbyt zajęta uczestniczeniem w nim, żeby pomyśleć, że było nie do końca właściwe?
  • dzikka 24.06.19, 15:00
    to nie było guano tylko prawda i tylko prawda czyli pisda+prawda. Tusk i jego winy to element zagrażający temu państwu. Trza wyrwać do korzeni przecież, tak z lokalnym przytupem i po chrześcijańsku.
  • volta2 24.06.19, 15:26
    nie pamiętam wątku na forum, który by rozliczał bilety tuskównie, mówisz, że był taki? chętnie poczytam linka.
  • olena.s 24.06.19, 12:28
    ????? Co rob jematka-pisowiec - póki to robi granicach prawa - jest malo istotne.
    Za to to, co robi telewizja, policja, prokuratura i jak lamie normy etyczne albo prawo jest szalenie istotne.
  • iwles 24.06.19, 11:26

jemateczka to coś jak ploteczki przy kawie z kumpelami.
    Porównujesz to, z publicznymi mediami ?
    Powiem tylko WOW.

• volta2 24.06.19, 11:30
    toteż ploteczkuję przy kawie, po mediach nie latam. o dudównie w usa też dowiedziałam się z forum. tak, tak, tu mamy całkiem sporą skarbnicę niusów.
  • iwles 24.06.19, 11:34

no to nie rozumiem, o co ci chodzi.
    I chyba sama też nie za bardzo ogarniasz, o co tobie chodzi smile
  • volta2 24.06.19, 11:36
    takich prostych zależności nie ogarniać, to po prostu nie wypada. może patrz, co czytasz i na co odpisujesz
  • iwles 24.06.19, 12:49

czyli nie potrafisz uzasadnić. Ok, przyjmuję do wiadomości.

• volta2 24.06.19, 14:14
    Mam uzasadnić że nie wiesz czego nie ogarniasz? No jakbym mi się nie chce.
  • sumire 24.06.19, 11:26
    Media publiczne obowiązują pewne standardy, rozumiesz.
    Przynajmniej tak było, zanim twoja umiłowana partia zrobiła sobie z nich zdemoralizowaną szczujnię.
  • volta2 24.06.19, 11:32
    e, myśłałam że standardy obowiązują wszystkich, a ty tylko od publicznych wymgagasz? na szczęście - jemateczka nie musi.
    mnie się akurat podoba, że wiem, kto po szokle z nożem lata, w moim przypadku ta wiedza nie jest obojętna jak dla przęciętnej forumowej plotkary, ale już szczegółów zdradzać nie będę, czemu.
  • iwles 24.06.19, 11:35
    volta2 napisała:

> e, myśłałam że standardy obowiązują wszystkich, a ty tylko od publicznych wymgagasz?

czas zweryfikować swoje myślenie z rzeczywistością.

• volta2 24.06.19, 11:37
    naprawdę, nikt ci nie broni trzymać się standardów, tym bardziej ich wymagać
  • iwles 24.06.19, 11:39

jakich standardów ma się trzymać user, piszący na forum ?
    takich samych, jak dziennikarz w pracy ?

konkretnie, co masz na myśli ? jakie standardy ?

• sumire 24.06.19, 11:49
    Nie, nie wymagam TYLKO od publicznych, natomiast media publiczne to media publiczne, mają wypełniać misję, jest nawet specjalna ustawa, nie wiem, czy wiesz. W Polsce PiSS media publiczne generalnie nie są już publiczne.

Wiesz, jak dziennikarze konkurencyjnych mediów mówią o kolegach z TVP? Używają jednego słowa na ich określenie. Domyśl się, jakiego i dlaczego.
  • volta2 24.06.19, 11:59
    Generalnie to wiem. Ale czym się przejmujesz, tego medium nikt już nie ogląda, skąd ten skowyt? Ja komentuję tylko forumki i ich widzenie kieszeni dzieci urzędników państwowych najwyższego szczebla, ponoć nie polityków. To ty przywołujesz tv ale ja odnoszę się tylko do forum i jego elitarnych użytkowniczek. Mogę czy od razu mam się wypowiadać na temat tv, ONZ czy F Helsińskiej?
  • sumire 24.06.19, 12:06
    "Ponoć nie polityków".
    Znowu próbujesz być zjadliwa?
    Skowyt stąd, pissiurku nasz czołowy, że TVP już jednego człowieka zaszczuło. Macie tak krótką pamięć, że wystarczyło kilka miesięcy, żeby wrócić na wypróbowaną ścieżkę i znowu robić to samo. Jeśli uważasz, że wyciąganie czyichś spraw rodzinnych w zemście za to, że WYKONUJE SWOJE OBOWIĄZKI jest okej, to cóż. Karma wraca nie tylko kotom.
  • volta2 24.06.19, 12:14
    No jakoś mnie bawi ta siła tv. Której nikt nie ogląda. Chyba Nielsen nie kłamie? Jeśli wykonywanie obowiązków jest takie niebezpiecznej to zawsze można zrezygnować i zająć się wychowaniem dziecka nie tylko z aktualnego związku? Tym bardziej gdy sprawia takie kłopoty. Karma to chyba właśnie wróciła, co jako zyczenoidawce cię cieszy?
  • sumire 24.06.19, 12:40
    volta2 napisała:

> No jakoś mnie bawi ta siła tv. Której nikt nie ogląda.

Nadal ogląda ją dość osób, by była wpływowa. Może cię to zaskoczy, ale ciągle żyją w Polsce ludzie, którzy nie mają kablówki.

> ? Jeśli wykonywanie obowiązków jest takie niebezpiecznej to zawsze można zrezyg
    > nować

Wykonywanie obowiązków w normalnym kraju nie powinno być niebezpieczne, pissiurku.
  • volta2 24.06.19, 15:36
    naprawdę? nigdy nie słyszałaś o zamachu na papieża, kenediego czy palmego? w sumie adamowicz w doborowym towarzystwie się znalazł...
  • iwles 24.06.19, 15:46

ale chamstwo z ciebie wyszło uncertain

• volta2 24.06.19, 15:54
    sugerujesz, że adamowicz pokrzywdzony niezbyt szlachetnym doborem nazwisk?
  • iwles 24.06.19, 16:12

jeżeli zadrościsz, to zawsze możesz dołączyć do innego zacnego grona z Robinem Williamsem, Aviccim, Kurtem Cobainem, czy Hitlerem.

• volta2 24.06.19, 16:20
    a co to zacne grono ma wspólnego z normalnym państwem i wykonywaniem obowiazków służbowych, na które sie powyżej powołujesz?
    argumentum ad hitlerum zawsze widzę w cenie. no jakby tak bez tego mogło się obyć?
  • iwles 24.06.19, 20:16
    Widze, ze volta znowu nie zalapala.
    Jak to z kazda Volta bywa. Nieodrodna kopia z Machulskiego.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • volta2 24.06.19, 20:41
    znowu? acha
  • volta2 24.06.19, 21:08
    W sumie szkoda, że załapałam, nie zlamalas tym wpisem prawa przypadkiem? Może w ślad za p. Bodnarem powinnam przedsięwziąć kroki prawne? I ty się martwisz o hejt na bodnarze?
  • sumire 25.06.19, 08:33
    volta2 napisała:

> I ty się martwisz o hejt na bodnarze?

Pisanie nazwisk wielką literą też jest archaiczne, czy po prostu chamówa z ciebie wyszła?
  • volta2 25.06.19, 10:12
    a to już przez noc przyswoiłaś zjawisko archaizmu i odkrywasz nowe tereny do nauki?

to zupełnie niepotrzebnie, tu po prostu stosuję świadomie licencia poetica - i dla bodnara tego zmieniać nie będę, naście lat się tego trzymam(oczywiscie bezmózga mistrzyni klawiatury tego nie zauważyła?) , tylko telefony trochę siłowo chcą równać do wszystkich i wpierniczają sie z niechcianą wielką literą.

podpowiedź dla idiotów: forum dla ortooszołomów jest parę kliknięć dalej.
  • sumire 25.06.19, 10:57
    volta2 napisała:

>
    > to zupełnie niepotrzebnie, tu po prostu stosuję świadomie licencia poetica - i
    > dla bodnara tego zmieniać nie będę,

Fascynuje mnie u suwerena - tego samego, który zapluwał się z oburzenia z powodu "bulu" bezczelne niechlujstwo językowe i dorabianie ideologii do niego. Klasyka.

>naście lat się tego trzymam(oczywiscie bezmózga mistrzyni klawiatury tego nie zauważyła?)

Tak, wszyscy uważnie śledzą twoje wpisy i twoją wyjątkową "licentia poetica" znają doskonale. Chyba żartujesz. Mniej miłości własnej może.
    I zbastuj z komentarzami typu "bezmózga", bo ja też umiem w argumenty ad personam, ale jak już muszę takich użyć, to zwykle nie mam skrupułów.
  • volta2 25.06.19, 13:19
    ależ właśnie zdążyłaś mnie z nimi zapoznać kilkadziesiąt postów i dni wcześnej, padło już spod twojej klawiatury tyle inwektyw w moją stronę że bez skrupułów mogę ci podarować nieco wzajemności.

i nie, to nie jest żadne niechlujstwo językowe, choćbyś się tu jeszcze długo pluła. taki stajl po prostu. ale miło że śledzisz każdą moją literkę, taką uwagę przykuć u bezmózga to w sumie żadna chwała, no ale jak trochę potrenujesz jak z tymi archaizmami to sobie poczytam to za jakiś mały sukcesik. (tak, tak, wiem, że nie wszędzie wstawiłam przecinki, i nawet wiem gdzie ich brakuje, możesz zacząć już trenować przed wykładem z ortooszołomstwa)
  • sumire 25.06.19, 13:43
    Ojejej, biedna volta. Merytorycznie nie potrafi, więc będzie waliła bezmózgami, cała pokraśniała z dumy, że jest prawie tak samo tępym burakiem jak te, które obiera na obiad, nasza Hausfrau prawacka.
  • volta2 25.06.19, 13:49
    oj, widzę że się rozwijasz przy mnie językowo? widać, że ci tło potrzebne, bo nie masz przy kim błyszczeć na co dzień, muszę przyznać, że bodnar z ciebie byłby dumny, taki obrońca to skarb
  • sumire 25.06.19, 13:52
    Przy tobie człowiek by się raczej językowo i przede wszystkim mentalnie uwstecznił.
  • volta2 25.06.19, 13:54
    widać, jak się uwsteczniasz z każdym moim wpisem, no, chyba że zamierzasz zakwestionować swoje człowieczeństwo i mi chcesz zapodać, że z bydlęciem na forum klikam, przepraszam, już nie będę.
  • sumire 25.06.19, 14:09
    Biedna volta, myśli, że kogoś obrazi, porównując go do zwierząt. Try harder.
  • volta2 25.06.19, 14:16
    nie obrażam, z bydlątkami wybawiłam się w dzieciństwie a teraz już nie muszę, niepotrzebnie szukasz zainteresowania (to pogotowie psychiatryczne to jest dla ciebie dobry trop, nie przez przypadek ci gdzieś temat po korze mózgowej świta, ratuj się póki być może możesz?)
  • sumire 25.06.19, 15:24
    I ja ciebie też całuję serdecznie.
  • iwles 25.06.19, 09:21
    volta2 napisała:

> W sumie szkoda, że załapałam, nie zlamalas tym wpisem prawa przypadkiem? Może w
    > ślad za p. Bodnarem powinnam przedsięwziąć kroki prawne? I ty się martwisz o h
    > ejt na bodnarze?

widzisz volta, jest takie przysłowie: jaką bronią wojujesz, od takiej giniesz.
    Więc z łaski swojej następnym razem zastanów się, co piszesz.

Więcej refleksji życzę.

• volta2 25.06.19, 10:06
    ależ ja nikogo przed hejterami nie bronię - za to ty - bronisz hejtem
    jak zwykle - podwójne standardy, tylko raczej tego nie jesteś w stanie zauważyć w walce o mojszą rację.

refleksje zanim mi ich zażyczysz - zastosuj do siebie, hejterko level master
  • sumire 25.06.19, 10:58
    Kochana, najwięcej hejtu w tym wątku wylewa się spod twoich palców. Suwerenowi wolno więcej czy jak to jest?
  • sumire 24.06.19, 17:42
    volta2 napisała:

> naprawdę? nigdy nie słyszałaś o zamachu na papieża, kenediego czy palmego? w su
    > mie adamowicz w doborowym towarzystwie się znalazł...

Dnem jesteś, volta. Normalnym dnem.
  • volta2 24.06.19, 17:47
    no oczywiście, bardzo się przejęłam twoją opinią. zaczynam podejrzewać, że masz moje wpisy na powiadamiaczu, bo jakoś tak za często reagujesz? oczywiście, to bez znaczenia, grunt, że ci się z każdym wpisem poprawia psyche.
  • 1elka26 24.06.19, 12:18
    "TVP już jednego człowieka zaszczuła"??? - trzeba miec tupet żeby wypisywać takie bzdury.
    Jakie to obowiązki wykonuje pan rzecznik? Pisze oświadczenia bo takie ma wrażenie? Zwrócił sie do policji o informację?
    Tak postepuje bezstronny i apolityczny rzecznik? - Naprawdę, może trochę mniej mediów gazetop[odobnych a więcej zdrowego rozsądku.
  • iwles 24.06.19, 12:47

1elka26 napisał(a):

> "TVP już jednego człowieka zaszczuła"??? - trzeba miec tupet żeby wypisywać tak
    > ie bzdury.

trzeba mieć pusto w głowie, żeby nie zauważyć związku.

> Jakie to obowiązki wykonuje pan rzecznik?

na pewno bardziej mu zależy na ochronie praw obywateli, niż pożalsięboże Rzecznikowi Praw Dziecka, który twierdzi, że skoro śladów po klapsach nie widać, to wszystko jest ok uncertain

ty elka orientujesz się w ogóle co znaczy słowo "rzecznik"? tak po ludzku, po słownikowemu, nie wnikając w prawa i obowiązki RPO.

• 1elka26 24.06.19, 13:52
    iwles napisała:

> trzeba mieć pusto w głowie, żeby nie zauważyć związku.

Zgadzam się, trzeba miec pusto w głowie, żeby widzieć związek. No ale cóż, jak pozostaje się ciągle w oparach mgły wytwarzanej przez media gazetopodobne, to taki mamy efekt.
    Masz poniżej przykład tego osławionego "szczucia" w wykonaniu tvp info:

"– Żona prezydenta tłumacząc źródło pochodzenia tych pieniędzy tłumaczyła, że jej dziadkowie żyli bardzo oszczędnie; poza tym babcia prowadziła usługi krawieckie dla elity, a dziadek przywiózł walizkę z pieniędzmi, wracając po wojnie z Niemiec (oboje nie żyją – red.). Nie daliśmy wiary tym wyjaśnieniom i jako urząd nie uznaliśmy tych darowizn – powiedziała świadek. "
    www.tvp.info/35201178/dzieci-pawla-adamowicza-mialy-dostac-ponad-500-tys-zl-z-okazji-narodzin-lub-swiat
    Podawanie tego typu informacji, jest według ciebie "szczuciem"?
    Żenada.
    > > Jakie to obowiązki wykonuje pan rzecznik?

> ty elka orientujesz się w ogóle co znaczy słowo "rzecznik"? tak po ludzku, po s
    > łownikowemu, nie wnikając w prawa i obowiązki RPO.

Owszem, orientuję się. Rzecznik przede wszystkim powinien być bezstronny i obiektywny. AS co robi nasz rzecznik? Wydaje oświadczenia, opinie a potem beztrosko stwierdza, że:
    "poznając nowe fakty dotyczące tamtego wydarzenia, mam już inny pogląd."

to może trzeba poznać wszystkie fakty dotyczące danego wydarzenia a dopiero potem wydawać oświadczenia?

Takie zachowanie chyba nie przystoi dla kogoś kto chce być rzecznikiem praw obywatelskich?
  • 1elka26 24.06.19, 12:23
    No tak - za czasów poprzedniej, pozal się Panie Boże, koalicji TVP to był wzór bezstronnosci. Zwłaszcza gdy w programach publicystycznych dyskutowali Zakowski z Wrońskim a jako ekspert występował Smolar - no po prostu esencja pluralizmu.
    W dodatku do prezydenta Komorowskiego usłużni dziennikarze zwracali się w ten sposób: - "my, pana wyborcy".

A tak przy okazji może przypomnisz , ile to już lat trwa opluwanie Kaczyńskiego przez wielbicieli "wartości europejskich"? - 20? 30?
  • dzikka 24.06.19, 12:56
    Jakby ci to Piselka powiedzieć, 30 lat temu Kaczyńscy stali w cieniu prawdziwych opozycjonistów, wypłynęli przy pomocy Wałęsy (uuu, jak boli) a potem jak zaczęli pluć jadem, a szczególnie największy śpioch stanu wojennego, to do dzisiaj nie może przestać. I z tego co słyszę to największe wartości europejskie to właśnie partia PiS ze swoim wodzem prezentuje. Wiec może napisz do niego petycje: Przestań pluć na polski naród Prezesie. I możesz jeszcze to zakończyć znanym cytatem z dziadem w roli głównej.
  • 1elka26 24.06.19, 13:57
    No cóż, Kaczyński nie ma przynajmniej problemu z polskością i nie głosuje za nałożeniem sankcji na swój kraj - tak więc wróć do rzeczywistości.
    Co do prawdziwych opozycjonistów - no cóż niektórzy z nich nadal cierpią na pomroczność jasną i nie pamiętają co i kiedy podpisali.
  • dzikka 24.06.19, 14:33
    ktoś kto niszczy swój kraj i prowadzi do jego upadku ma problem z polskością. Ja wiem, ze wierzysz w te wszystkie bajeczki o doskonałej formie państw polskiego ale nasza ojczyzna to taka stadnina w Janowie Podlaskim. Tylko wojny jej zaszkodziły, a raczej I bo podczas II ratowano konie. PiSowi udało się zniszczyć taki dorobek w 3 lata. podobny los spotyka edukację i służbę zdrowia, w której zapaść jest taka, jakiej nie było w ostatnich latach. To jest pisowska polskość, Polska w ruinie - hasło realizowane w 100%. Ale o 19.30 wieczorynka dla naiwnych......
  • volta2 24.06.19, 15:37
    ja myślę że pis realizuje polskość to nienormalność. idzie im całkiem całkiem...
  • volta2 24.06.19, 11:16
    tomaszek nikogo nie przepraszał? na progu tvp info to było czy gdzie tam? no, pięknie, oby tak dalej
  • araceli 24.06.19, 11:15
    volta2 napisała:
    > słyszałam że ten plebs

Uderz w stół...

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • volta2 24.06.19, 11:18
    i mówisz, że to o mój głos chodzi?
  • araceli 24.06.19, 11:25
    volta2 napisała:
    > i mówisz, że to o mój głos chodzi?

Wersja na twój poziom intelektualny - uderz w stół a rzeczony plebs się odezwie.

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • volta2 24.06.19, 11:29
    alez nie zanegowałam nigdzie swojej przynależności do plebsu by araceli. zapytuję, czy nie przydałby się moj głos po stronie elitarnej? jak rozumiem - nawet nie zrozumiałaś prostego plebsowego pytania?

• nosorozecwlochaty 24.06.19, 11:56
    Jedni i drudzy rozgrywają ludzką tragedię do swoich politycznych celów. Pod tym względem są siebie warci.

(Tak, jestem symetrystą smile)) )
  • lauren6 24.06.19, 14:34
    Nie prawda.

Szczucie na 14 letnie dziecko to jest pukanie w dno od spodu.
  • volta2 24.06.19, 15:29
    jematki tu szczuły na 9 latka na rękach u premiera. mówisz, że one też pukają w dno? czy po prostu wolno pukać od spodu na fourm a nie wolno w publicznej tv? no ale skoro gawiedź rozstrząsa 9 latki to chyba dobrze że tv tak blisko ludu i pozwala sobie na roztrząsanie zachowania 14 latka?
  • iwles 24.06.19, 15:51

NIKT nie szczuł na 9-latka, tylko śmial się z premiera, który, niczym przedszkolaka, trzymał 9-latka na rękach, żeby na zdjęciu wyjść jako "prawdziwa katolicka świateczna rodzina".

• volta2 24.06.19, 15:57
    no to teraz się śmiejemy z tatusia udanego 14 latka, nie wnikajmy czy z katolickiej świętej rodziny. fajnie, zabawnie, wesolutko, może viva się zgłosi z propozycją okładki?
  • iwles 24.06.19, 16:04

volta2 napisała:

> no to teraz się śmiejemy z tatusia udanego 14 latka,

każdemu jego porno.

przypomnę tylko, że do tego smiesznego zdjęcia morawiecki sam pozował i to jemu (MM) zależało i za jego zgodą było ono opublikowane w mediach.

• volta2 24.06.19, 16:25
    ależ po co to przypominanie, grunt że łacha można było podrzeć i 9 latek na rękach to był w sam raz gruby kaliber.
  • bo_ob 24.06.19, 16:58
    volta2 napisała:

> ależ po co to przypominanie, grunt że łacha można było podrzeć i 9 latek na ręk
    > ach to był w sam raz gruby kaliber.

Morawiecki trzymał 9-latka na rękach? A po co?
  • volta2 24.06.19, 17:03
    a nie wiem, bo ja akurat nie widziałam, forum za to donosiło, że to dla katolickości. to chyba miało rację?
  • dzikka 24.06.19, 16:45
    W jaki sposób szczuto na te dzieci? Wyśmiewano Morawieckich, że używają swoich dzieci do tworzenia wizerunku, wystawiając je na pośmiewisko. Widzisz różnicę?
  • volta2 24.06.19, 16:50
    a, czyli było pośmiewisko? to dobrze, że nie zaprzeczasz chociaż
  • pitupitt 24.06.19, 12:27
    Niestety typowa zagrywka tv reżimowej. Podobnie było w przypadku Adamowicza na jakieś pół roku przed atakiem nożownika. Też jeździli po nim jak po łysej kobyle...

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • pani07 24.06.19, 13:53
    To zaliczasz GW do reżimu? Chyba że wcześniejszego, bo na GW znajdziesz całą serię tekstów o dziwnym przypływie mieszkań i kasy przez śp.p.Adamowicza, tu masz przykład: tu z 2013 r.
    Tekst linka

Pomijam,że "troskę" o człowieczeństwo mordercy 10-latki nie rozumiem z jednego powodu także: po zamordowaniu śp.p.Adamowicza jego morderca został w takie same kajdanki zaaresztowany, no ale wtedy rzecznik ani słowa nie powiedział.
    W sumie p.Gozdyra z PolsatNewsu dobrze to wypunktowała: Tekst linka
  • iwles 24.06.19, 14:01

nie no, po co w ogóle sądy, przepisy, zasady, obrońca.
    Od razu wywieźć do lasu, wykopać dół i czapa w tył głowy.

pani07 napisał(a):

> To zaliczasz GW do reżimu?

a to w GW były pomijane milczeniem wystawione fikcyjne akty zgonu ?
    Za to nie przypominam sobie, żeby tvpis tamtą akcję potępiała.

• araceli 24.06.19, 14:10
    pani07 napisał(a):
    > przez śp.p.Adamowicza,

Adamowicz był atakowanym publicznie dzieckiem? big_grin

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • pani07 24.06.19, 14:19
    W W-wie 16-latek został w szkole zadźgany przez 15-latka (no dziecię to ci jeszcze jest), chcesz powiedzieć, że dziecię p.Bodnara jest takim niewinnym dziecięciem ? Nie ma to jak zrobić w TVN24 cały program, jak to córka PADa zaparkowała samochód i zaprezentować , jak dzbannikarz (określenie, które pasuje do niektórych dziennikarzy z obu stron) mierzy, o il centymetrów pomyliła się.
  • sumire 24.06.19, 14:56
    Ojej, ojej. Prawactwo szczuje jak opętane, ale gdy druga strona uznaje, że dość tego i bierze się za wasze metody, to czkawki z oburzenia dostajecie, bo jak tak można.
    No można.
    Jeden człowiek już za to życiem zapłacił. Refleksji nie starczyło wam nawet do dnia pogrzebu.
  • volta2 24.06.19, 15:32
    no cóż, starciłyście monopol na prześwietlanie dzieci osób ze świecznika i zabolało? ileż to hejtu na dzieci kaczyńskiej zawsze było? rozliczanie z ilosci ojców, jakby dzieci temu winne były? no to włala...
  • iwles 24.06.19, 15:49

no widzisz, jak ty nic nie rozumiesz uncertain

sama piszesz, że oceniana była matka, jako ta, która wrabia facetów w ojcostwo, zdradza, kręci na boku i jednocześnie pozuje na idealną żonę w idealnej katolickiej rodzinie.
    NIKT nie oceniał dzieci przez ten pryzmat.
    Wątpię, czy załapiesz różnicę.

• volta2 24.06.19, 15:58
    no to teraz oceniamy ojca z niekoatolickiej rodziny, masz jakiś problem? matkę-kaczyńska można a ojca-bodnara nie? no cóż za szkoda...

ależ cię ta katolickość boli, zupełnie jak tuska polskość? czy to przypadek?
  • iwles 24.06.19, 16:02

popierając i wrzucając na świecznik taką katolickość, kościół traci kolejnych wiernych.
    I niech się nie dziwi, że ludzie nie lubią obłudy.

• volta2 24.06.19, 16:18
    powiedz lepiej ile poparcia zyskacie na wystąpieniu bodnara i masowej obronie pana w gaciach?

a o kościół to się już wierzącym zamartwianie pozostaw. rozumiem, że dla ciebie im ich mniej tym lepiej,więc z uwagi na to, że podobno ludzie nie lubią obłudy - się nie troszcz, mało wiarygodna w tym jesteś.
  • olena.s 24.06.19, 18:03
    ? Nie każdy wycenia swoją postawę etyczną na stratę/zysk.
    Moim zdaniem warto być przyzwoitym nawet, kiedy się to nie opłaca, że zacytuję.
  • dzikka 24.06.19, 16:55
    Owszem, Kaczyńską, która umoralnia polskie kobiety można wyśmiewać, gdyż jej samej do tej moralności daleko, moralności, której broni i o której mówi i, co najgorsze, narzuca innym kobietom. Nikt nie śmieje się z jej dzieci tylko z jej hipokryzji.
  • volta2 24.06.19, 17:02
    w tym wątku to oczywiście, same lelije. wątkek dudówny mi się przyśnił, tak?
  • sumire 24.06.19, 17:46
    To się odmienia Dudzianka. Jeśli już chcesz jej bronić, to chociaż odmieniaj nazwisko poprawnie.

I jak mówię, nie przypominam sobie, byś łkała, gdy dzieciaki Tuska odsądzano od czci i wiary.
  • volta2 24.06.19, 17:50
    wiem jak się odmienia poprawnie, ale jest to już odmiana archaiczna i nieużywana, i tego się trzymajmy(widzę, żę trafiam wpisami, skoro jedyny argument to zaczyna być ad hitlerum i błedy w odmianie)

nie pytam kto łkał na widok kaśki u papieża, tylko kto ją(na forum) rozliczał z biletu niczym dudównę(trzymajmy się odmiany zwyczajowej). jak znasz odpowiedź, to ja chętnie się ustosunkuję.
  • sumire 24.06.19, 18:41
    Nieużywana? Really? Niecoceniony profesor Pisarek uczył mnie, że tak odmienia się nazwiska kobiet kończące się na a i sama tego prywatnie używam. Nie tłumacz swojego prostactwa i niedouczenia zwyczajami, pissiurku.
  • sumire 24.06.19, 18:42
    *nieoceniony.
  • volta2 24.06.19, 20:15
    I nie wyuczył że archaiczna? Pominął milczeniem a samaś za głupia by wydedukować? No cóż puzynina ci wdziecznom będzie ale nie warto kruszyć kopii o ten archaizm.
  • volta2 24.06.19, 20:17
    Pomijam, że odmiana nazwisk zakończonych na A to program gimnazjum a nie uniwersytecki więc się nie musisz tak jarać. Po zmianach w programie obstawiam Szk. Podstawową.
  • volta2 24.06.19, 17:52
    a tera ide do garów, więc możesz powiadamiacza zwolnićsmile
  • olena.s 24.06.19, 18:08
    Matka Kaczyńska całym swoim życiem ekhem, erotyczno-rodzinnym jest zaprzeczeniem przyzwoitości - że o wymogach "tradycji" i "religii" nie wspomnę, bo to już naprawdę cyrk na kółkach.
    Najpierw okłamuje męża, że dziecko jest jego.
    Potem, po rozwodzie, żeby odciąć go od widzeń i związku udowania, że podrzuciła mu kukułcze jajo.
    Wychodzi za dawnego kochasia.
    ROzwodzi się, i związuje z kolejnym facetem.

Jak dla mnie, liberała, to może sypiać z autobusem Arabów i hiszpańską drużyną futbolową - ale prezentowanie się w świetle tych faktów jako orędowniczka tradycji i religii - to wybacz, jest zwyczajnie śmieszne.
    A okłamywanie męża co do jego ojcostwa to już czyste łajdactwo, także dla ateistycznej liberałki.
  • araceli 24.06.19, 18:46
    olena.s napisała:
    > Jak dla mnie, liberała, to może sypiać z autobusem Arabów i hiszpańską drużyną
    > futbolową - ale prezentowanie się w świetle tych faktów jako orędowniczka trady
    > cji i religii - to wybacz, jest zwyczajnie śmieszne.
    > A okłamywanie męża co do jego ojcostwa to już czyste łajdactwo, także dla ateis
    > tycznej liberałki.

E... bo ta 'wiara' to same takie obrończynie ma - ostatnio przecież Klepacka nie lepsza. Jak pluć jadem na LGBT to ona pierwsza wymachuje swoją 'wiara' - jak nogi trzymać razem, żeby zgodnie z zasadami tej wiary nie rodzić dzieci kolejnym panom to już ciężko big_grin

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • super.hetero.dyna 24.06.19, 16:05
    Problem w tym, że pan Bodnar "wykonuje swój konstytucyjny obowiązek" bardzo wybiórczo.
  • iwles 24.06.19, 16:09

a tego to akurat nie wiesz, piszesz tylko na podstawie tego, co wyciągną media.

• super.hetero.dyna 25.06.19, 15:21
    Tak uważasz? No to znajdź w dowolnych materiałach, w tym komunikatach biura RPO informację o interwencji RPO w sprawie prowadzonego w kajdankach zespolonych Zygmunta Miernika. Skazanego za rzucenie tortem w nadzwyczajną kastę.
  • demodee 24.06.19, 18:59
    > pan Bodnar "wykonuje swój konstytucyjny obowiązek"

Wg wikipedii konstytucyjnym obowiązkiem RPO jest stanie "na straży wolności, praw człowieka i obywatela określonych w Konstytucji oraz w innych aktach normatywnych".

Ja bym chciała wiedzieć, które konkretnie prawo zostało złamane w przypadku domniemanego zabójcy, bo w całym tym bałaganie nie mogłam się jakoś tego doczytać.
  • turzyca 24.06.19, 22:49
    >Ja bym chciała wiedzieć, które konkretnie prawo zostało złamane w przypadku domniemanego zabójcy, bo w całym tym bałaganie nie mogłam się jakoś tego doczytać.

Zakaz poniżającego traktowania.

--
    "Zaproszenie wykonane jest z białego gładkiego papieru i ma zaokrąglone rogi. Na rzeczenie Klienta rogi mogą pozostać ostre."
  • olena.s 24.06.19, 23:36
    Można też polecieć konstytucją.
    Art. 30, art, 40, art 41 par.4,
  • hanusinamama 24.06.19, 22:24
    A bo ty wiesz co on na codzien robi??? Siedzisz w jeko kancelarii?? Czy tylko wiesz to co media podają??
  • super.hetero.dyna 25.06.19, 15:22
    Skoro RPO może czerpać informacje z mediów, to i ja mogę.
  • bo_ob 24.06.19, 17:02
    Chodzi o to, że tvpis używa dziecko pana Bodnara, żeby w niego uderzyć?

To jest wyobrażalne, niestety.

• mamaaspiama 24.06.19, 21:06
    Mimo iż moim zdaniem Bodnar ma rację tylko częściowo, uważam, że pojazd po nim jest niedopuszczalny, a wypowiedzi na temat jego syna to pukanie od spodu ☹️
    Można mieć odmienne opinie, można się spierać, ale, do cholery, to jest skandal 😣
  • szella 24.06.19, 22:52
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24931688,byla-zona-bodnara-reprezentuje-zone-pereiry-w-sporze-o-dzieci.html#s=BoxOpLink
  • szella 24.06.19, 22:54
    Prywatną wojenke panicz Pereira sobie w publicznej telewizji prowadzi
  • tanebo2.0 24.06.19, 23:16
    MNie w postępowaniu policji i ich zwolenników razi jedno - to cyrk dla tłuszczy. Coś jak egzekucja w średniowieczu gdy obserwującą tłuszczę okradali złodzieje. Rodzi się pytanie: czy rodzina ofiary chciałaby by przyczyna ich bólu była źródłem rozrywki dla gawiedzi?

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • heavy_metal_thunder 24.06.19, 23:51
    Bodnar wywodzi się ze wspieranej finansowo przez Sorosa HFPC, więc będzie udawał nawet że pedofila broni jak będzie taka potrzeba by dokopać PiS. Pojawił się temat medialny, to udaje że jest oburzony zakuciem w kajdanki zwyrodnialca bo liczy że przekuje to w aurę jakoby PiS łamał demokrację.
    To jest polityk. RPO - Rzecznik Platformy Obywatelskiej.
  • tanebo2.0 25.06.19, 05:27
    Od tego jest bo jest "obrońcą". Tylko w ZSRR Towarzyszu obrońca jest od oskarżania...

--
  • olena.s 25.06.19, 07:31
    Protestuję! Obrońca w ZSRR był od wymierzania jedynie słusznej sprawiedliwości ludowej!
    Swoją drogą to nieprawdopodobne. Jak się przyglądam falom emocji suwerena, to o wiele lepiej rozumiem, jakim cudem stalinizm tak skutecznie się rozwijał. Jak czytam media najukochańszej władzy, to Lingua Tertii Imperii nabiera dużej bliskości.
  • iwles 25.06.19, 06:14
    Wystarczy, ze wyobrazisz sobie, ze to ciebie Jozek tak wyprowadzaja. Chcialbys? Jestes posluszny, wykonujesz polecenia, nie zagrazasz policji, a tu wyprowadzaja cie w samej bieliznie, nie pozwalaja nawet spodni zalozyc, ani butow. I ku uciesze gawiedzi, leci material we wszystkich mediach i internecie. I caly swiat widzi cie w samych gaciach, podskakujacego na jednej nodze.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • 1elka26 25.06.19, 08:02
    Zadziwiające jest to poruszenie związane z oświadczeniem rzecznika. Użalanie się sposobem zatrzymania podejrzanego jest tak absurdalne, że naprawdę ręce opadają. Ciekawe, że podobnej reakcji nie był gdy pokazywano w telewizji sceny z zatrzymywania członków różnych grup przestępczych. Zatrzymań które z reguły są dokonywane rano i na zdjęciach z tych akcji aresztowani podejrzani zwykle są właśnie w bieliznie- jakoś nikt na to nie zwracał uwagi. Teraz pan rzecznik uznał za słuszne wydać oświadczenie.

To ja proponuję zapoznać się także z oświadczeniem policjantów:

"Krytyka Pana Adama Bodnara skierowana pod adresem grupy realizacyjnej jest absurdalna. Najwyraźniej nie zdaje on sobie sprawy, z ryzyka występującego podczas takich zadań. Osoba nieznająca realiów służby, nie powinna w ogóle wypowiadać się w kwestii realizacji policyjnych. Dodatkowo należy nadmienić, że swoim postępowaniem Rzecznik Praw Obywatelskich utracił zaufanie nie tylko funkcjonariuszy, ale też trzeźwo myślącego obywatela. Społeczeństwo widząc stanowisko RPO, w którym ochraniana jest osoba podejrzana o bestialski mord, zastanawia się jakim tokiem myślenia kieruje ta instytucja....
    Proponujemy, by Pan Adam Bodnar przeprowadził szkolenia dla grup realizacyjnych SPKP. Jak w jego opinii powinno wyglądać zatrzymanie człowieka, który potrafił odebrać życie? Może udzieli on złotych rad i wskazówek, którymi będą mogli kierować się funkcjonariusze grup operacyjnych, by nie narazić się na ponowną krytykę."

nszzp-malopolska.pl/2019/06/rzecznik-praw-przestepcy-obywatela/

Słuszna uwaga - może pan rzecznik zamiast publikowania oświadczeń przeprowadzi szkolenia dla policji w zakresie techniki zatrzymania podejrzanego?

• iwles 25.06.19, 09:17

niech policjanci nie robią z siebie głupków.

zaufanie do policji od jesieni 2015 roku ciągle spada, a obecnie jest bliskie zeru.
    Podziękowania za to należą się twojej elka umiłowanej partii, która z policji uczyniła sobie pachołków do usługiwania partyjnym koleżkom.

To twoi kumple na nowo wprowadzili zwyczaj sprzed 30 i więcej lat, pukania kolbami w drzwi o 6 rano.

A sposób zatrzymania nie tylko zależy od podejrzenia o rodzaj przestępstwa, ale przede wszystkim od zagrożenia, jakie może podczas zatrzymania wystąpić. Jeżeli zatrzymywany nie jest uzbrojony, nie jest agresywny w stosunku do policjantów, nie ma broni, którą mógłby grozić i jeżeli posłusznie wykonuje polecenia, to wówczas NIE ma potrzeby stosowania aż takich środków bezpośredniego przymusu.
    A już na pewno w takiej sytuacji można pozwolić się ubrać.
    Dopóki aresztowany nie jest skazany prawomocnym wyrokiem, jest dokładnie takim samym człowiekiem jak ty. Z takimi samymi prawami.

• majaa 25.06.19, 10:24
    iwles napisała:

> zaufanie do policji od jesieni 2015 roku ciągle spada, a obecnie jest bliskie z
    > eru.

Czyżby? Możesz podać źródło? Bo z tego, co ja wyszukałam wynika, że jest dokładnie odwrotnie.

• 1elka26 25.06.19, 11:27
    iwles napisała:

>
    > zaufanie do policji od jesieni 2015 roku ciągle spada, a obecnie jest bliskie z
    > eru.

Ząrtujesz zapewne? No chyba, że masz na myśli specjalistów od kopania w barierki. W ich środowisku zapewne zaufanie do policji spadło. Tak bardzo chcą zostać męczennikami a policja nie chce zachowywać sie tak jak to dzieje się w Francji.
    Tam policja postepuje zapewnie zgodnie z "wartościami europejskimi" tak mocno popieranymi przez Macrona. W Polsce na szczęście nadal obowiązują standardy demokratyczne i policja zachowuje się tak jak powinna.
    Zaufanie do policji jest na poziomie 75 procent. Polacy doceniają pracę policji.

>
    > To twoi kumple na nowo wprowadzili zwyczaj sprzed 30 i więcej lat, pukania kolb
    > ami w drzwi o 6 rano.

Aha, rozumiem, że podejrzani powinni być uprzedzani o mozliwym aresztowaniu z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem wraz z propozycją stosownej godziny?

> Dopóki aresztowany nie jest skazany prawomocnym wyrokiem, jest dokładnie takim
    > samym człowiekiem jak ty. Z takimi samymi prawami.
    >
    Obejrzyj ten filmik i może odpowiesz na pytanie dlaczego w tym przypadku pan rzecznik nie wystąpił z stosownym oświadczeniem?

• super.hetero.dyna 25.06.19, 15:33
    Art. 15. ust. 5. Kajdanek zespolonych lub kajdanek zakładanych na nogi można użyć wyłącznie wobec osób:
    1) agresywnych;
    2) zatrzymanych w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z użyciem broni palnej, materiałów wybuchowych lub innego niebezpiecznego narzędzia lub przestępstwa, o którym mowa w art. 115 czyn zabroniony § 20, art. 148 zabójstwo lub art. 258 udział w zorganizowanej grupie lub związku przestępczym ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. z 2018 r. poz. 1600);
    (Ustawa z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej. Dz.U.2018.0.1834)

Jest podstawa?

> A już na pewno w takiej sytuacji można pozwolić się ubrać.

No pewnie. I nawet pozwolić wejść w tym celu to toalety. Tak, jak Blidzie. Ona też nie była uzbrojona i agresywna.
  • zofijkamyjka 25.06.19, 21:29
    super.hetero.dyna napisał:

> Art. 15. ust. 5. Kajdanek zespolonych lub kajdanek zakładanych na nogi można uż
    > yć wyłącznie wobec osób:

można użyć nie znaczy że trzeba użyć.

Art. 6. 1. Środków przymusu bezpośredniego używa się lub wykorzystuje się je
    w sposób niezbędny do osiągnięcia celów tego użycia lub wykorzystania,
    proporcjonalnie do stopnia zagrożenia, wybierając środek o możliwie jak najmniejszej
    dolegliwości.

--
  • mamaaspiama 27.06.19, 17:06
    "proporcjonalnie do stopnia zagrożenia, wybierając środek o możliwie jak najmniejszej
    dolegliwości."

Owszem, przy czym oceny dokonuje dowodzący akcją, na podstawie posiadanych informacji oraz przebiegu zdarzeń. Nie widz oglądający urywki filmu dokumentującego działania policji.
    Cały czas dyskutują głównie osoby, które nigdy nie uczestniczyły w żadnej akcji tego typu. Bodnar miał słuszne cele i większość jego uwag jest zasadna. Większość.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.