Dodaj do ulubionych

Butelki z filtrem

24.06.19, 10:52
Czy to prawda że można tam nalać wodę z każdego zasyfionego kranu i pić bezpiecznie?
Co te filtry w ogóle wyłapują, e coli na przykład? Metale ciężkie?

W domu piję kratówkę, ale tu jestem pewna instalacji, na mieście ciągle kupuję butelki i chciałabym z tego zrezygnować.
Edytor zaawansowany
  • faustine 24.06.19, 11:36
    Z każdego ujęcia wodociągowego podobno tak smile . Ale w Norwegii, zwłaszcza na totalnym zad..iu, w przydrożnych toaletach miałam dylemat, bo kran był, ale był napis, że woda niezdatna do picia. Czy ją ten filtr uzdatnił - nie mam pojęcia, ale żyję.
  • b-b1 24.06.19, 11:49
    Wyłapują tylko chlor przez co woda smakuje lepiej bez opcji wyłapywania minerałów-tyle mniej więcej podają producenci(np bobble) i to się sprawdza. Jeśli sieć wodociągów danego miasta sugeruje, aby nie pić wody z kranu, bo zanieczyszczona- nie ma opcji aby taka butla (filtr) oczyściła wszystko i uzdatniła nam wodę do picia.

• malgo21 24.06.19, 12:14
    Wodociągi są u mnie bezpieczne, woda lepsza niż wiele wód sprzedawanych jako stołowe, ale kto tam wie co siedzi w starych instalacjach. Wodociągi odpowiadają za dostarczenie wody do budynku.

Coraz więcej osób chodzi z taką butelką i właśnie się waham czy to bezpieczne i czy np mogę dać dziecku
  • b-b1 24.06.19, 12:35
    Mam od kilku lat,(moje córki mają) a kupiłam tylko z powodu kilkumiesięcznego przechlorowania wody-bo zazwyczaj u mnie z kranu woda genialna.
    Butelki bezpieczne bez BPA i polichlorku winylu, wielorazowe, wcześniej filtry zmieniałam częściej (bo była konieczność), teraz raz na kilka miesięcy bardziej z powodu zużycia ustnikawink.
  • mikams75 24.06.19, 18:46
    z kazdego zasyfionego, to bym nie miala odwagi, na pewno nie gdzies poza Europa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka