Dodaj do ulubionych

Skierowanie na zabieg i doopa..

26.06.19, 11:49
Od wielu lat mam w stopie ciało obce. Ostatnio się przemieściło i zaczęło mnie boleć. Dostałam od ortopedy skierowanie na cito na zabieg usunięcia. Zabieg niewielki, w znieczuleniu miejscowym.
Dziś pojechałam na oddział zapisać się. Konsultacja z ordynatorem wyglądała tak, że nawet nie obejrzał zdjęcia, nie zapytał o żadne szczegóły tylko jak usłyszał, że mam to długo od razu uciął rozmowę. Stwierdził, że jego oddział nie jest tak wyposażony, żeby temu podołał, że to dużo grzebania i mogę sobie iść gdzie indziej..
Przyznam, że zamurowało mnie..
Czy to normalne zachowanie i postępowanie?

--
http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
Edytor zaawansowany
  • wadera3 26.06.19, 11:54
    Może nie był zbyt subtelny, jednak uczciwy. Takie ciało obce, to faktycznie dużo grzebania i oddział musi być odpowiednio wyposażony, inaczej potną Ci stopę a rezultat będzie zerowy. Na Twoim miejscu szukałabym kogoś, kto uczciwie powie, że jest w stanie to zrobić.

--
    www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
  • malgo21 26.06.19, 11:58
    Jak szukać, ogłoszenie ma dać w gazecie?
    Skąd pacjent na wiedzieć gdzie iść z danym przypadkiem?
    Skoro szpital to zły adres to niech odeślą pod dobry
  • tojamarusia 26.06.19, 12:06
    Byłam pewna, że urazówka i ortopedia to odpowiednie miejsce...

--
  • alicia033 26.06.19, 12:16
    wadera3 napisała:

> Może nie był zbyt subtelny, jednak uczciwy. Takie ciało obce, to faktycznie duż
    > o grzebania i oddział musi być odpowiednio wyposażony, inaczej potną Ci stopę a
    > rezultat będzie zerowy.

chcesz powiedzieć, że w Polsce medycyna wróciła do czasów sprzed rentgena (że pominę nowocześniejsze sposoby obrazowania)?

• wadera3 26.06.19, 13:24
    alicia033 napisała:

> chcesz powiedzieć, że w Polsce medycyna wróciła do czasów sprzed rentgena (że p
    > ominę nowocześniejsze sposoby obrazowania)?
    >

Nie, chcę powiedzieć, że "ciało obce" potrafi się dość szybko przemieszczać w ciele, choćbyś tego nie mogła pojąć, ale tak jest. I wykonanie jakiegokolwiek obrazowania tego nie zmieni, dlatego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, czyli odpowiednio wyposażony oddział.
    Co, niezbyt subtelnie, powiedział ordynator.

--
  • droch 26.06.19, 14:04
    To może ordynator ruszy czaszką i wskaże pacjentce, który szpital jest właściwie wyposażony? Zasadniczo pacjentowi należy przedstawić możliwości leczenia.
  • memphis90 26.06.19, 17:44
    W stopie??? Szybko przemieszczać się w stopie? Chyba za duzo Iron Mana się naogladalas... To nie jelito, że jednego dnia wchodzi otworem gębowym, a dwa dni później z kupą wychodzi.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • wadera3 26.06.19, 20:35
    memphis90 napisała:

> W stopie??? Szybko przemieszczać się w stopie? Chyba za duzo Iron Mana się naog
    > ladalas... To nie jelito, że jednego dnia wchodzi otworem gębowym, a dwa dni pó
    > źniej z kupą wychodzi.
    >
    Naoglądałam się i owszem różnych rzeczy podczas, blisko 40 letniej, pracy w służbie zdrowia, takich co to się "fizjologom nie śnili" też.

--
  • alicia033 26.06.19, 23:02
    wadera3 napisała:

> Naoglądałam się i owszem różnych rzeczy podczas, blisko 40 letniej, pracy w słu
    > żbie zdrowia, takich co to się "fizjologom nie śnili" też.

jako salowa chyba...
  • wadera3 26.06.19, 23:20
    Chyba nie smile

--
  • cosmetic.wipes 26.06.19, 21:21
    wadera3 napisała:

> potrzebny jest specjalistyczny sprzęt,

Czyli jaki?

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • wadera3 26.06.19, 23:22
    cosmetic.wipes napisała:

>
    > Czyli jaki?
    >

Nie wiem, nie jestem wąskim specjalistą w dziedzinie traumatologii.

--
  • szafireczek 26.06.19, 12:14
    Może zadzwoń do NFZ??? Chyba wiedzą, które Odziały są odpowiednio wyposażone...ja bym się nie unosiła, bo cito owszem, ale nie spaprane...dobrze zrobiona stopa jest ważniejsza od zdziwienia polską służbą zdrowia. Pewnie ten ordynator zrobił Ci przysługę, tylko nie zdradził szczegółówsmile
  • premeda 26.06.19, 12:20
    Poszłabym prywatnie, to częsta praktyka, że na fundusz o jeju jakie to skomplikowane, a prywatnie robią bezproblemowo i prawie od ręki. Skoro zabieg w znieczuleniu miejscowym to żadne cuda to nie będą.
  • tojamarusia 26.06.19, 12:25
    Nienienie. Nie zamierzam płacić za coś, co mi się należy za darmo jak psu kość.

--
  • alicia033 26.06.19, 12:32
    jak już padło - zadzwoń do NFZtu i spytaj się, w jakich placówkach możesz wykonać taki zabieg.
    A jak padnie nazwa oddziału, w którym byłaś na rozmowie, to złóż skargę do dyrekcji tego szpitala i NFZtu.

A takie postępowanie ordynatora, to niestety ciągle w Polsce rzecz powszechna.
    Dlatego na rozmowę w innej placówce idź z dyktafonemsad.

• panterarei 26.06.19, 17:12
    Z takim myśleniem w Polskich realiach życzę Ci iście końskiego zdrowia
    tojamarusia napisała:

> Nienienie. Nie zamierzam płacić za coś, co mi się należy za darmo jak psu kość.
    >

--
    "Natenczas onegdaj azaliż plwasz waść do strawy pozostawionej w holu?"
  • alicia033 26.06.19, 12:35
    premeda napisała:

> Poszłabym prywatnie, to częsta praktyka, że na fundusz o jeju jakie to skomplik
    > owane, a prywatnie robią bezproblemowo i prawie od ręki.

słuszną linię ma nasza władza, słuszną...
    Przecież nie po to jest ubezpieczenie zdrowotne, żeby się leczyć w publicznej służbie zdrowia, nieprawdaż? <ironia>.
  • premeda 26.06.19, 12:45
    Warunki są jakie są 😒 Mi na ogół szkoda czasu i nerwów.
  • berber_rock 26.06.19, 14:16
    alicia033 napisała:

> Przecież nie po to jest ubezpieczenie zdrowotne, żeby się leczyć w publicznej s
    > łużbie zdrowia, nieprawdaż? <ironia>.

_ jakby Ci to: jakie ubezpieczenie, taka sluzba ...
  • alicia033 26.06.19, 17:26
    berber_rock napisał(a):

> _ jakby Ci to: jakie ubezpieczenie, taka sluzba ...

to niech się pan ordynator zwolni ze stanowiska, skoro mu taka praca nie odpowiada.
    To raz.
    Dwa: to po co w ogóle to ubezpieczenie zdrowotne? Obowiązkowe, przypominam. Więc póki jest obowiązkowe, to prawem pacjenta, (konstytucyjnym nawet), jest otrzymanie świadczeniaze strony publicznej służbie zdrowia.

Ale jasne, dalej popieraj polską bylejakość i niedasie. A zwłaszcza nie zawracanie głowy personelowi publicznych placówek służby zdrowia.

• taki-sobie-nick 26.06.19, 22:20
    Może wychodził z takiego założenia, jak w psychiatrii - jak pacjent mówi, że sobie radzi, to go mamy w poważaniu, jak lamentuje to co innego.

Analogicznie założył, że skoro masz je już wiele lat, to nic ci nie będzie, jeśli on się tobą nie zajmie.

Tak czy owak świnia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.