Dodaj do ulubionych

Klasa 7 dwujęzyczna

26.06.19, 12:39
Nie dostała się!
Robiłyśmy testy, były przygotowania i dostała 55 pkt. Przyjmowali od 70 w szkole pierwszego wyboru.

Czekacie ma wynik 01.07? Do pozostałych szkół?
Edytor zaawansowany
  • makurokurosek 26.06.19, 12:56
    Nie przejmuj się, jako mama absolwentki ósmoklasistki po dwujęzycznej uważam, że nie warto. Może gdy były gimnazja i etap dwujęzyczny trwał trzy lata miało to większy sens, ale przy obecnym układzie według mnie kompletnie nie warto, lepiej zainwestować w porządny kurs.
    Sześć godzin angielskiego z trzema różnymi nauczycielami, z których każdy wprowadza swój materiał, czyli na kolejny tydzień dzieciak musi przygotować się ze słownictwa i gramatyki z trzech różnych tematów jak dla mnie jest całkowitym bezsensem i nie sprzyja nauce angielskiego. Ilość punktów z egzaminu z angielskiego nie pokryje ilości punktów jakie uczniowie stracili na ocenach z tego przedmiotu.
  • bardoszka 26.06.19, 13:39
    A ja mam zupełnie inną opinię. Dwujęzyczna u mojego dziecka to był strzał w dziesiątkę. Przede wszystkim bardzo wysoki poziom. Klasy dwujęzyczne były najlepszymi klasami siódmymi a później ósmymi w szkole. Najlepsze wyniki egzaminu. Średnia klasy z egzaminu z angielskiego to było 98%. U nas system nauki był taki, że mieli dwóch nauczycieli, którzy zmieniali się co dwa tygodnie i przede wszystkim ściśle ze sobą współpracowali. Moje dziecko na świadectwie ukończenia podstawówki ma 6 z angielskiego. Może kluczem do sukcesu było to, że na wejściu była bardzo ostra selekcja. Próg punktowy ustawili na 28 punktów (już po przemnożeniu przez wskaźnik).
  • miniofilka 26.06.19, 14:56
    Moja córka też uczęszczała do klasy dwujezycznej i potwierdzam, ze w takich klasach jest wysoki poziom nauczania. Polecam smile

--
    żyj i pozwól żyć innym tak jak chcą:smile
  • makurokurosek 26.06.19, 14:57
    "U nas system nauki był taki, że mieli dwóch nauczycieli, którzy zmieniali się co dwa tygodnie i przede wszystkim ściśle ze sobą współpracowali."

I tak to według mnie powinno wyglądać, na coś takiego liczyłam i się przeliczyłam, a szkoła od lat prowadzi klasy dwujęzyczne tak więc doświadczenie miała
  • miniofilka 26.06.19, 15:06
    Moja córka miala taki system dwóch nauczycieli wspolpracujacych ze sobą. Nauczyla się fajnie angielskiego i hiszpańskiego, byla na wymianie z Erasmus na Litwie. Nie wiem czy to prawda, ale absolwenci klas dwujęzycznych są lepiej postrzegani w szkołach średnich niż absolwenci zwykłych klas.

--
    żyj i pozwól żyć innym tak jak chcą:smile
  • bardoszka 26.06.19, 15:10
    Szkoła średnia nic nie może sobie postrzegać czy nie postrzegać absolwenta, ponieważ jest system punktowy i uczniowie przydzielani są do szkół elektronicznie.
  • makurokurosek 26.06.19, 15:50
    Nauczyciele nie mają wpływu na rekrutację. Uważam, że taki sam efekt jeżeli chodzi o język można uzyskać dobrym kursem językowym przy o wiele mniejszym stresie, nie ma sensu się spinać na klasę dwujęzyczną która według mnie jest przereklamowana. Warto też przeanalizować punktacje do szkoły średniej, bo egzaminem z angielskiego nie nadrobi się ocen
  • biala_ladecka 26.06.19, 16:02
    Klasa dwujęzyczna na Hangarowej? Chyba tylko tam jest taka nadpodaż anglistów.

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • bombalska 26.06.19, 13:41
    Moje doswiadczenie zyciowe nauczylo mnie, ze zawsze w takich sytuacjach trzeba skladac odwolanie.

--
    Kazdy ma swojego trupa w szafie
  • milamala 26.06.19, 13:43
    7 jezykow??? Sporo znam lingwistow, sama znam 2, ale trudno mi sobie wyobrazic, ze w szkole mozna sie dobrze nauczyc 7 jezykow obcych. Poprawcie mnie jak sie myle.
  • faustine 26.06.19, 14:04
    U nas klasa dwujęzyczna to porażka. Więc może nie ma czego żałować. Ale fakt, że trafili do niej najlepsi uczniowie.
  • wydramarlenka 26.06.19, 15:52
    Otóż to. Klasy dwujęzyczne w większości szkół to trochę ściema, ale najczęściej trafiają tam dobrzy uczniowie. Często jest tam wyższy poziom niż w innych klasach. Mądre, wrażliwe dziecko prędzej znajdzie tam przyjaciół niż w rejonówce.
    Mają też więcej godzin języka tygodniowo.
  • malia 26.06.19, 14:09
    Mylisz się, ale to upał , nie martw się smile
  • bombalska 26.06.19, 14:32
    Tiaaaa.... i siedmiu adwentystow ktoregos tam dnia wink

--
  • bombalska 26.06.19, 14:32
    milamala napisała:

> 7 jezykow??? Sporo znam lingwistow, sama znam 2, ale trudno mi sobie wyobrazic,
    > ze w szkole mozna sie dobrze nauczyc 7 jezykow obcych. Poprawcie mnie jak sie
    > myle.

Tiaaaa.... i siedmiu adwentystow ktoregos tam dnia wink

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka