Dodaj do ulubionych

Rekrutacja Warszawa - brak terminów na badania

26.06.19, 15:18
Kandydaci do techników otrzymali skierowania na badania do zawodu (medycyna pracy), jest lista przychodni na stronie miejskiej, w których można takie badania przeprowadzić. Niestety nie można się do nich dodzowonić (wiecznie zajęte - pewnie odłożony telefon, "jesteś 13 w kolejce" i po pół godzinie rozłączenie, termin jest na koniec września... to tylko trzy przykłady z wielu, a próbuję od rana)
Zaświadczenie składa się do 24 lipca, także średnio trochę.

Ja wiem, można prywatnie itd. i nawet nie chodzi o te głupie 100 PLN, ale o zasady. Skoro zawarto umowy z podmiotami i opublikowano listę punktów, to nikt nie policzył ilu jest kandydatów do techników w tym roku w okręgu warszawskim i że nie da się ich przebadać w terminie?

Mam coraz gorsze zdanie o tej całej rekrutacji, jeszcze się trzymam, ale chyba niedługo wybuchnę. (musiałam się wyżalić gdzie, ehh)
Edytor zaawansowany
  • jowita771 26.06.19, 15:26
    A co ma zrobić dzieciak, który nie ma tej stówy na badania? Faktycznie coś tu nie gra, powinni to zorganizować tak, żeby dało się zdążyć.

--
    homoseksulaizm jest czyms
    niewlasciwym wrecz obrzydliwym [...]
    I prosze mi tu nie wyjezdzac z homofobia
    by vibe-b
  • plasmaplus 26.06.19, 15:30
    jest dramat, dzwoniłam w tamtym tygodniu, bo chciałam już umówić, ale nie miałam jeszcze skierowania ze szkoły - nasze technikum zaczęło wydawać je dopiero wczoraj. Wtedy terminy były na 4 lipca, ale baba się uparła że nie zapisze bez skierowania.
    Dziś nie ma szans na połączenie, zajęte albo odbiera i rzuca słuchawką - pewnie nie ma już terminów i przestali odbierać.
    Więc dzwonię na kolejne z listy - to samo, terminy na wrzesień albo zajęte non stop.

Znalazłam prywatnie i pewnie tak to się skończy, ale uważam że to nie fair, bo liczba uczniów jest znana i takie badania powinny być zapewnione, wszak edukacja u nas w kraju bezpłatna.
  • kryzys_wieku_sredniego 26.06.19, 15:30
    Powiem co się robi u mnie gdy wiem, że muszę
    jutro z dzieckiem czy sobą do lekarza. Mąż w drodze do pracy wpada do ośrodka na kilka min. przed otwarciem rejestracji, staje w kolejce (krótkiej) i po chwili dzwoni: jesteście umówieni na 10h.
    Jak dzwonie to się nie dodzwaniam albo panie mi mówią, że wizyta za 2/3 dni.
  • plasmaplus 26.06.19, 15:42
    Dobra metoda, ale nie w każdej przychodni działa. W naszej zapisy na bilans czy własnie do medycyny pracy mają osobne numery tel. niż zwykła rejestracja i taki jest system zapisywania, a nie przez główną rejestrację. W naszej chciałam zapisać najpierw, bo blisko, ale teraz szukam i dzwonię po całej Warszawie.

Poza tym ciężko trochę słać męża przed pracą na Żoliborz jak pracuje w Wilanowie, a jesteśmy z drugiej strony Wisły....
  • niktmadry 26.06.19, 15:33
    Trojmiasto. Dziecko dostajac sie do szkoly dostaje termin badania, ktore odbywa sie w szkole. Problemem jest to, ze do 12 lipca nie wiadomo kiedy badanie sie odbedzie a termin jest tylko jeden. Ciezko zaplanowac urlop/ wyjazd wakacyjny. Wiadomo, ze badanie bedzie w wakacje.
  • plasmaplus 26.06.19, 15:34
    Z wakacjami rzeczywiście ciężko, ale masz pewność że badanie będzie na czas. U nas termin złożenia dokumentów 24 lipca i radź sobie sam.
  • volta2 26.06.19, 15:36
    prawdę mówiąc ma syn wpisane technikum dość wysoko w liście preferencji ale o skierowaniu na badania to pierwsze słyszę.

i jak się dostanie to na martwienie się będzie już za późno czy jak? odwalą go z tego powodu?
  • plasmaplus 26.06.19, 15:44
    Jeśli się dostanie do technikum, to musi zrobić badanie i złożyć razem z oryginałem świadectwa.
    Mój wybrał na pierwszym miejscu, a że laureat to na pewno tam się dostanie, gdzie chce. (jak zdążymy z badaniami smile
  • maniaczytania 26.06.19, 15:48
    Teraz dostawali tylko ci, którzy mają technika jako szkoły pierwszego wyboru. Pozostali dostaną skierowania po tym, jak zostaną ogłoszone listy.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • iwles 26.06.19, 20:12
    Nie. To zalezy indywidualnie od szkoly.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • maniaczytania 26.06.19, 22:17
    ? Że teraz dostają wszyscy, czy że po prostu dopiero po wywieszeniu listy?

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • iwles 26.06.19, 22:33
    Przeciez wyraznie napisalam, ze to zalezy od szkoly
    Niektore pierwszego wyboru daja skierowania od razu, niektore teraz przy okazji potwierdzaniu swiadectw, a inne dopiero po ogloszeniu listy przyjetych.

--
    Paweł

• maniaczytania 26.06.19, 22:40
    ok, więc na które z tych dwóch zdań Twoja odpowiedź była "nie"?

"Teraz dostawali tylko ci, którzy mają technika jako szkoły pierwszego wyboru. Pozostali dostaną skierowania po tym, jak zostaną ogłoszone listy."

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • iwles 27.06.19, 07:06
    Na pierwsze zdanie.

--
    Paweł

• maniaczytania 27.06.19, 07:10
    A co jest w nim niezgodnego z prawdą? Czy teraz mogli dostać skierowanie wszyscy? Nie. Czy napisałam, że wszystkie technika dają skierowania już teraz? Nie.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • iwles 27.06.19, 16:44
    Srutu tutu.
    Tak sobie tlumacz.
    Slowo "pozostali" sugeruje, ze masz na mysli tych, ktorzy technika maja w innym, niz pierwszym wyborze.
    Popracuj nad stylistyka i jasnoscia wypowiedzi. Albo nie rob z siebie idiotki.

--
    Paweł

• plasmaplus 26.06.19, 15:58
    A wiecie co się dzieje, jeśli dziecko nie przejdzie badań? To się jakoś zgłasza do systemu i przydzielają do innej szkoły z wyboru?
  • aniapet 26.06.19, 16:56
    Wczoraj odebraliśmy skierowanie z technikum w Warszawie. Badania wykonywane są w naszej przychodni rejonowej, więc duża wygoda. Otóż, próbowałam dodzwonić się dziś od 8.00 i zero, 50 połączeń, prawdopodobnie odłożony telefon. Zerwałam się z pracy, podjechałam na ostatnią chwilę przed zamknięciem, okazało się, ze zapisują na sierpień i za badanie trzeba zapłacić 210 zł. Wstępnie zapisałam syna, ale jeśli mam płacić, to pewnie w innej przychodni zrobimy badania szybciej. Podwójny rocznik przerósł nawet medycynę pracy... Czy szkoła honoruje orzeczenia lekarskie z innych przychodni niż te na wykazie?
    Jeśli mam płacić, to
  • plasmaplus 26.06.19, 17:30
    Sierpień to już trochę za późno, szukaj gdzie indziej, może być z prywatnej przychodni, byle medycyna pracy
  • maniaczytania 26.06.19, 17:50
    najlepiej zapytać w szkole, do kiedy trzeba donieść badania - nie ma jednego terminu.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • maniaczytania 26.06.19, 17:50
    aniapet napisała:

> Czy szkoła honoruje orzeczenia lekarskie z innych przychodni niż te na wykazie?

Tak, jak najbardziej.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • andaba 26.06.19, 17:53
    Szkoła może honoruje, ale przychodnia może nie honorować skierowania. No chyba że prywatnie, kasę pewnie honorują...
  • maniaczytania 26.06.19, 18:02
    a pytanie o szkołę czy przychodnię było? wink

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • andaba 26.06.19, 18:08
    To była luźna uwaga ostrzegawcza, żeby ktoś się nie nastawił, że zrobi badania w przychodni na sąsiedniej ulicy, bo może odejść z kwitkiem.
    Akurat kilkoro moich do techników szło i badania robiło, więc wiem jak to działa.
  • iwoniaw 26.06.19, 20:50
    Bardzo zabawne mańka, nic tylko uśmieszki i heheszki wstawiać. Wszystko policzone i na tip top 🤢

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • maniaczytania 26.06.19, 22:16
    Och, musiałaś się czepić, nie? Nawet gdy nie ma czego.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • iwoniaw 26.06.19, 23:47
    Owszem, musiałam. Że też jeszcze masz czelność cokolwiek komentować na ten temat, żenujące uncertain

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • maniaczytania 27.06.19, 00:06
    Żenujące to jest Twoje zachowanie od dawna względem mnie, zwłaszcza, że jesteś tu moderatorką.
    Że też masz czelność dyktować komuś, co i gdzie może pisać.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • iwoniaw 27.06.19, 00:56
    Pomyliło ci się, to nie ja ci dyktuję, co piszesz big_grin
    Każdy widzi, co tu wyprawiasz od początku bytności na ematce - i każdy ma prawo to oceniać. Tak, jesteś żenująca.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • maniaczytania 27.06.19, 07:44
    Ale próbujesz mi narzucić, czy w ogóle mogę pisać.
    To jest w sumie fenomen- moderator otwartego forum, który dyktuje innym, co mogą na forum robić, a do tego jeszcze obraża użytkowników.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • iwoniaw 27.06.19, 09:03
    Fenomenem to jest bezczelne żądanie, żeby użytkownicy forum nie wypowiadali się, bo trollującym propagandystom to przeszkadza. big_grin

To napiszesz w końcu, co jest takie zabawne w fakcie, o którym jest wątek?

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • maniaczytania 27.06.19, 09:23
    Rozumiem, że piszesz o sobie. Bardzo ładna samokrytyka.

A Ty nie potrafisz sama czytać ze zrozumieniem? Ja nie odnosiłam się do faktu, o którym jest wątek.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • iwoniaw 27.06.19, 10:01
    Ja nie odnosiłam się do faktu, o którym jest wątek.

Czyli nic nowego - pisanie nie na temat, atakowanie osób mających inne zdanie, wtręty propagandowe. Zero zdziwienia. Napisz coś jeszcze, jak to ktoś próbuje ci odbierać prawo do powyższych zachowań, bo je punktuje i nie masz argumentów big_grin

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • maniaczytania 27.06.19, 10:07
    No wypisz wymaluj Twoje zachowanie w tej odnóżce.
    Moja wypowiedź była odpowiedzią na konkretne pytanie. Odpowiedzią jak najbardziej odpowiednią. A to Ty się do mnie przyczepiłaś nie wypowiadając się w ogóle w temacie wątku. Ale czego wymagać od moderatorki, która jak widać nie ogarnia nawet drzewka.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • iwoniaw 27.06.19, 12:49
    Oczywiście, zapytanie o powód ubawu w kwestii problemów kandydatów to "przyczepienie się". Tak sobie to tłumacz. big_grin

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • maniaczytania 27.06.19, 13:55
    Jak się nie ogarnia drzewka i nie potrafi czytać ze zrozumieniem, to się widzi ubaw z problemów kandydatów, którego nie ma. Czym to nazwać, jak nie czepianiem się?

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • iwoniaw 27.06.19, 16:52
    Jeszcze jak zwykle napisz, że nie pisałaś tego, co jest na forum pod twoim nickiem, bo wszyscy tak bez zrozumienia czytają to, co tak jasno i jednoznacznie piszesz big_grin Emotki chichotki też się w wątku same wstawiły w twoim poście, głośniej, głośniej, że to nie twoja ręka, tylko świadkowie patrzą bez zrozumienia big_grin big_grin big_grin

--
  • serei 27.06.19, 17:22
    Iwoniaw weź na wstrzymanie, takie zachowanie nie jest godne dorosłej osoby, a na pewno nie moderatora dużego forum, nie umiesz nie dopieprzać to wygaś osoby, które Cię drażnią, a takie przepychanki załatwiaj na priv lub zwyczajnie zbanuj sama siebie. W głowie się nie mieści jak niski poziom prezentujesz

--
    "Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, naprawdę. Ja się cały czas czegoś uczę. Bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie, kiedy jadę, ja się uczę w samolocie, kiedy lecę. Ja się cały czas czegoś uczę. Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto. Więc w związku z tym czytam jakąś książkę. Jeżeli nie, to siedzę i uczę się języka, nowe słówka. Cały czas się czegoś uczę. Bo uważam, że to jest jedyna droga do tego, żeby cały czas trzymać się na wysokim „C”- wypowiedź Prezydenta Andrzeja Dudy
  • andaba 26.06.19, 17:00
    Będę brutalna - nie dzwoni się, tylko jedzie. Przecież młode ma wakacje, było jechać od razy po złapaniu skierowania.
    Swoją drogą zazdroszczę doświadczeń komuś, kto liczy, ze sie zarejestruje telefonicznie.
  • spanish_fly 26.06.19, 17:05
    Jak się pracuje na etacie to niestety trzeba się wiele rzeczy nauczyć załatwiać przez telefon.
  • agata_abbott 26.06.19, 17:07
    A dziecko samo nie może stanąć w kolejce?

--
    teoriachaosu.blog/
  • spanish_fly 26.06.19, 17:10
    Różnie bywa.
  • agata_abbott 26.06.19, 18:10
    No wiem, dlatego pytamsmile

--
    teoriachaosu.blog/
  • spanish_fly 26.06.19, 18:54
    Moje dziecko w tych badaniach nie bierze udziału, a nie podejmuję się odpowiadać za innych. Wypowiedź Andaby odebrałam jako ogólnie odnoszącą się do rezerwowania terminów wizyt u lekarza i stosownie do tego skomentowałam.
  • droch 26.06.19, 20:43
    Mocno niepełnoletnie? A co załatwi w przychodni...?
  • hanusinamama 27.06.19, 09:32
    Ale nie trzeba byc pełnoletnim zeby sie zapisać na badania....chodzi o samo pojechanie do rpzychdoni, postanie w kolejce i zapisanie...
  • iwles 27.06.19, 16:51
    Ale juz na badania musi byc z opiekunem. Jezeli rodzice pracuja, to nie kazdy termin zaproponowany dziecku, bedzie im pasowal. Dlatego lepiej, zeby przy rejestracji byl dorosly.
    Ja nie rozumiem, dlaczego tego nie da sie rozsadnie zorganizowac: telefonicznie czy przez internet. Dlaczego pietrzy sie problemy, na kazdym kroku.

--
    Paweł

• andaba 26.06.19, 17:35
    15-16 lat i już etat. Biedactwo. Z drugiej strony - dobrze se radzi, po co mu szkoła smile
  • plasmaplus 26.06.19, 17:37
    Syn ma 13 lat
  • andaba 26.06.19, 17:44
    No to jest wykorzystywanie nieletniego...
  • alicia033 26.06.19, 17:48
    andaba napisała:

> 15-16 lat i już etat.

chciałaś być dowcipna?
    Nie wyszło.
  • hanusinamama 27.06.19, 09:33
    Ale dlaczego??? Ja rozumiem. Przeciez 13 latek moze pojechać do przychodni, satąc sobie w kolejce i umówić sie na badanie...
  • 35wcieniu 27.06.19, 16:54
    To jest medycyna pracy. W większości miejsc tego typu nie możesz wejść i się ustawić w kolejce, bo w kolejce stoją ci, którzy się ZAPISALI.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • arwena_11 27.06.19, 17:13
    Chodzi o kolejkę do ZAREJESTROWANIA się na wizytę.
  • iwles 27.06.19, 17:36
    arwena_11 napisała:

> Chodzi o kolejkę do ZAREJESTROWANIA się na wizytę.

W dzisiejszych czasach to jest ABSURD, wymagac osobistego stawiania sie do rejestracji. ZWLASZCZA w przychodni medycyny pracy, gdzie m.in. robi sie badania okresowe do pracy.

Bezsensowne utrudnianie.

--
    Paweł

• arwena_11 27.06.19, 17:48
    W prywatnych nie masz problemu z dodzwonieniem się. W państwowych był problem zawsze. Pamiętam, jak zapisywałam teścia na wizyty. Kolejka od 7 rano. Telefon sobie dzwonił, jedna pani obsługiwała kolejkę, druga jadła śniadanie i udawała, że nie słyszy. Jak ludzie z kolejki zapytali się dlaczego nie odbierają telefonu - to odłożyły słuchawkę i już nie dzwonił.
  • iwoniaw 28.06.19, 08:10
    Jak ludzie z kolejki zapytali się dlaczego nie odbierają telefonu

Tak, to typowe zachowanie ludzi w kolejce do rejestracji w państwowej przychodni - na nic tak nie zwracają uwagi jak na to, żeby przypadkiem rejestratorki nie ignorowały dzwoniącego telefonu, bo kto to widział, żeby wszystkie numerki wydały ludziom stojącym w tejże kolejce big_grin Wręcz się domagają, żeby rejestrować nie więcej niż co drugiego ze stojących, a resztę miejsc przeznaczyć dla dzwoniących big_grin

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • iwles 28.06.19, 08:53
    arwena_11 napisała:

> W prywatnych nie masz problemu z dodzwonieniem się. W państwowych był problem z
    > awsze. Pamiętam, jak zapisywałam teścia na wizyty. Kolejka od 7 rano. Telefon s
    > obie dzwonił, jedna pani obsługiwała kolejkę, druga jadła śniadanie i udawała,
    > że nie słyszy. Jak ludzie z kolejki zapytali się dlaczego nie odbierają telefon
    > u - to odłożyły słuchawkę i już nie dzwonił.

nie no, w przychodni rodzinnej, gdzie zapisujesz się na dzisiejszy dzień to jak najbardziej trzeba zarejestrować w pierwszej kolejności osoby, które przyszły osobiście. Dopiero, jak "rozładuje" się kolejka, panie zaczynają rejestrować osoby dzwoniące.
    Ja pisałam o sytuacji, kiedy w całej przychodni nie było ani jednego klienta (poza mną - dopiero co wchodzącą). Było pusto, puściutko. Telefon dzwonił (słyszałam nawet, jak przechodziłam pod otwartymi oknami smile ), żadna z pań nie odbierała.

--
    Paweł

• hanusinamama 27.06.19, 09:30
    Ale dziecko nie ma 5 lat. MOze pojechać, stanąc w kolejce i sie zapisać. Wczoraj w przychodni widziałam sasiadkę, lat 14 ktora przyjechała ( bo ma wolne) zapisać swoją młodszą siostre na szczepienie....
  • plasmaplus 26.06.19, 17:28
    Ale po co jeździć po całej Warszawie tylko po to, by usłyszeć, że nie ma terminu?
    Problem nie jest w rejestracji telefonicznej, tylko w tym że terminy są na koniec sierpnia / wrzesień, a termin oddania 25 lipca.
  • aniapet 26.06.19, 17:36
    Plasmaplus, mam podobny dylemat. Jedyne rozwiązanie, to wybulić kasę w innej przychodni wykonującej badania medycyny pracy i wyrobić się z dokumentami do 24 lipca. Tylko mnie zastanawia, po co robić badania, jeśli nie wiadomo, czy dziecko dostanie się do technikum.
  • plasmaplus 26.06.19, 17:39
    Listy będą 15 lipca, więc teoretycznie wiesz wcześniej. Teraz zabukuj termin między 15 a 23 lipca
  • aniapet 26.06.19, 17:43
    Dzięki za podpowiedź. My z Wawra, zależało mi na przychodni na Strusia, ale porażka, trzeba szukać czegoś innego.
  • plasmaplus 26.06.19, 17:48
    To samo, Wawer i Strusia, w tamtym tygodniu jeszcze można było się dodzwonić i spokojnie porozmawiać, tyle że bez skierowania nie zapisywali. Teraz zajęte albo rozłączają od razu.
  • andaba 26.06.19, 17:49
    A nie trzeba mieć wcześniej skierowania?
    Poza tym listy przychodni różnią sie w zależności od szkoły, żeby sie nie okazało, że w przychodni X powiedzą, ze oni tej szkoły nie obsługują.
  • plasmaplus 27.06.19, 10:23
    Hej, na Żoliborzu na ul. Wojska Polskiego jest Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, który zarządza tymi bezpłatnymi badaniami - placówki z listy mają niestety podpisane kontrakty na małe limity osób - na Strusiej np. tylko 100 ( a w moim technikum pierwszy wybór wskazało 800).

Ale sam odział wykonuje takie badania i mają terminy lipcowe. Warto zadzwonić, numery na stronie mwomp.pl
  • andaba 26.06.19, 17:40
    Jak pojedziesz, to może nie usłyszysz.
    Jest termin w szkole, szkoła ma z przychodnią umowę, przychodnia ma obowiązek przyjąć.
  • iwles 26.06.19, 20:24
    andaba napisała:

> Swoją drogą zazdroszczę doświadczeń komuś, kto liczy, ze sie zarejestruje telef
    > onicznie.

A dlaczego rejestracja telefoniczna jest niemozliwa? Tego wlasnie zrozumiec nie moge.

Kiedys od rana nie moglam sie dodzwonic. Wiec zwolnilam sie z pracy, jade osobiscie, godz. 7:30, rejestracja od 7. Wyobrazam sobie tlumy, ogromna kolejke, wchodze, tu... pusto. Wybor godzin wizyt do lekarzy- nieograniczony.

Zmienilam przychodnie.

--
    Paweł

• plasmaplus 26.06.19, 20:39
    Sęk w tym, że w tamtym tygodniu mogłam się dodzwonić (nawet dwukrotnie), pani nie chciała jednak zapisać bez skierowania. Skierowanie wydawane od wczoraj i dziś przez 4 godziny zero możliwości kontaktu, zajęte lub rozłączane.
    Chyba rzeczywiście tam pojadę, może uda się coś wskurać.
  • andaba 26.06.19, 20:40
    No właśnie dokładnie tak jest.
    Ja korzystam z przychodni specjalistycznej na drugim końcu dzielnicy. Znacznie prościej jest pojechać, z przesiadką i się zarejestrować, niż dzwonić (jeszcze mi się nie udało tam dodzwonić). Do przychodni z lekarzem pierwszego kontaktu można się czasem dodzwonić, ale tylko po południu, gdy już i tak nier ma rejestracji.

Jedynie dzwonię do dentysty (odbiera lekarz lub technik) i do poradni D (odbiera pielęgniarka). Tam gdzie odbierają rejestratorzy nie ma możliwości dodzwonienia się, dotyczy to wszystkich znanych mi przychodni. Nie można - trudno - ale nie powinni ogłaszać, że jest możliwość rejestracji telefonicznej.
  • bbkk 26.06.19, 18:13
    Bo to jest w ogole bez sensu. Bo skierowania powinni dawac przyjetym a nie kandydatom.

--
    http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/f020.gif
  • andaba 26.06.19, 18:26
    No ale dają przyjętym? Skierowania na badania otrzymuje się p wywieszeniu list zakwalifikowanych - czyli trzeba donieść świadectwo (jeżeli to nie była szkoła pierwszego wyboru) i badania i jesteś przyjęty.

A w ogóle to powinno być załatwione przed rekrutacją, tak jak było za "naszych" czasów - podanie do szkoły składało się z kompletem badań. Bo co jeżeli lekarz kandydata odrzuci? Więc niech chociaż te badania będą zrobione przed rekrutacją uzupełniającą.
  • bbkk 26.06.19, 18:41
    Dostaja je wszyscy ktorzy maja technikum na 1 wyborze. A przyjeci z innego wyboru po ogloszeniu wynikow.

--
    http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/f020.gif
  • andaba 26.06.19, 18:53
    Dziwne zwyczaje.
    Z jakiego rejonu jesteś?
  • plasmaplus 26.06.19, 18:58
    Tak jest w Warszawie, teraz dostają skierowania ci co wybrali technikum jako pierwszy wybór, a po ogłoszeniu list ci, którzy się dostali (a wybrali na dalszej pozycji)
  • andaba 26.06.19, 19:07
    Sama nie wiem, czy to dobrze, czy źle - w sumie to chyba dobrze, będzie mniej gdy na gwałt będą robić ci, co sie nie dostali, a badania w technikach sie chyba wiele nie różnią, no chyba że mowa o mechanicznym, a gastronomicznym.
    (akurat gastronomik to szkoła gdzie badania powinny byc wcześniej - bo jak można miec podejrzenia, ze wada wzroku uniemożliwi bycie zawodowym kierowcą, to o nosicielstwie można nie wiedzieć).
  • ewa.2019 26.06.19, 18:45
    U nas w technikum pierwszego wyboru ( i kilku innych)-W-wa można napisać oświadczenie, że zaświadczenie od lekarza medycyny pracy przyniesie się we wskazanym terminie. Oczywiście aby mieć takie zaświadczenie trzeba zrobić badania krwi, odbyć wizytę u okulisty , badanie spirometryczne no i wizyta u lekarza medycyny pracy. My właśnie tak zrobiliśmy. Proponuję zapytać w szkołach i na spokojnie planować wizyty.
  • plasmaplus 26.06.19, 18:55
    No u nas sztywny termin 24 lipca, albo przynosisz wszystkie dokumenty (w tym zaświadczenie od lekarza) albo jesteś skreślony z listy. Topowe technikum więc nie mają skrupułów, bo chętnych aż nadmiar.
  • molik28 26.06.19, 18:47
    A co jak dzieciak przyjety ale nie przejdzie badań? Gdzie ląduje?
  • andaba 26.06.19, 18:55
    W czarnej d... Dlatego powinno być tak, jak napisałam powyżej.

Podejrzewam, że łapią co się da z rekrutacji uzupełniającej.
  • molik28 26.06.19, 19:56
    No to beznadzieja tym bardziej, że szkoły nie podają konkretnie jakie to badania będą. W zasadzie należy samemu się domyślać i oceniać nie będąc lekarzem.
  • zofijkamyjka 26.06.19, 22:09
    mieliśmy w zeszłym roku taki sam problem. zadzwoniłam do pierwszej lepszej placówki i za drobną opłatą pod stołem córka dostała zaświadczenie. To musi być lekarz który ma do tego uprawnienia

--
    Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
  • ga-ti 26.06.19, 23:58
    Mamy technikum na liście, ale powiedzieli, że skierowanie na badania dostaną tylko osoby przyjęte, więc nie wcześniej jak w dniu ogłoszenia list przyjętych, więc spokojnie czekamy na 16.
  • buziaczekgosiaczek 27.06.19, 18:20
    Ja umówiłam syna prywatnie na przyszły tydzień. Nie mamy skierowania bo syn ma technikum jako drugi wybór. Mam obawy, czy nie jest tak, że badanie nie może być sprzed wydania skierowań czyli 16 lipca? Wolę się zabezpieczyć bo nie wiem, czy się wyrobi syn z badaniem.
  • plasmaplus 27.06.19, 19:00
    A skąd wiesz, na jakie czynniki syn będzie narażony w wybranym technikum i jakie badania należy wykonać?
  • droch 27.06.19, 21:49
    Bo gdyby "system" był przyjazny uczniowi, to taką informację każdy mógłby uzyskać np. z witryny internetowej szkoły. Jeszcze lepiej - w momencie zamieszczenia szkoły na liście preferencji.
    No ale u nas w cenie są zagadki i trzymanie petentów w niepewności.
  • maniaczytania 27.06.19, 21:53
    ale po co miałby robić badania, które mogłyby się okazać potem niepotrzebne.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • droch 27.06.19, 22:57
    A teraz to jest paragraf 22. Kandydat nie zrobi wcześniej, bo nie wie jakie, a jak już wie jakie, to nie zrobi, bo nie ma terminów. Na mój ogląd sytuacji - coś nie działa właściwie.
  • iwles 27.06.19, 22:29
    A to nie jest tak, ze dopiero na podstawie skierowania, w przychodni decyduja, jakie badania zrobic? Tak, jak jest w pracy?

--
    Paweł

• droch 27.06.19, 22:55
    Ale to jest szablon, badania są uzależnione od opisu warunków i czynników ryzyka, nie ma w tym żadnej filozofii.
  • buziaczekgosiaczek 27.06.19, 23:02
    Właśnie tak jest - syn ma profil technik informatyk i technik programista na liście. Co oznacza dwa konkretne rodzaje czynników i badań. Tylko niestety dowiedziałam się, że za każde zaświadczenie tj. za każdą szkołę i kierunek osobna opłata....no, zobaczymy. Martwi mnie tylko DATA badania...przed datą skierowań.
  • kanna 27.06.19, 23:09
    Synowi w zeszłym roku robiłam badania bez problemu, w poradni z listy otrzymanej w szkole.
    Ale rekrutacja trwała do połowy IX - serio sądzicie, ze te dzieci co dochodziły po rozpoczęciu roku, to miały badania?
    Składały papiery, co miały, potem donosiły badania.

W technikach nie pracują debile, wiedza, jaka jest sytuacja. Poczekają.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • plasmaplus 01.07.19, 09:40

Przekazujemy komunikat Mazowieckiego Kuratora Oświaty:

– w przypadku, gdy wykonanie badań i dostarczenie zaświadczeń lekarskich nie będzie możliwe w terminie wskazanym w Harmonogramie rekrutacji (wyłącznie z powodu zbyt późnego terminu badań ustalonego przez ośrodek zdrowia), kandydaci lub ich rodzice/opiekunowie prawni powinni złożyć stosowne oświadczenie informujące o braku możliwości jego przedłożenia w terminie, z podaniem daty wyznaczonego badania do Komisji Rekrutacyjnej w szkole, do której zostali zakwalifikowani najpóźniej do 24 lipca do godz. 10.00;

– po uzyskaniu zaświadczenia o braku przeciwwskazań do podjęcia praktycznej nauki zawodu, kandydaci są zobowiązani do jego niezwłocznego dostarczenia do szkoły.

Kandydaci, którzy nie zostaną przyjęci do szkoły z ww. powodów podlegać będą procedurze odwoławczej zgodnej z art. 20zc ust. 6-9 ustawy o systemie oświaty (Dz.U. z 2016r. poz. 1943 ze zm.) lub art. 158 ust. 6-9 ustawy prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 996 ze zm.). Komisje Rekrutacyjne będą przyjmować tych kandydatów w pierwszej kolejności.
  • droch 01.07.19, 15:01
    O, czyli rząd dzielnie zwalcza problem, który sam wywołał...
  • plasmaplus 01.07.19, 16:41
    Znaczy to tyle, że w przypadku niezrobienia badań w terminie przysługuje tylko procedura odwoławcza (pytanie czy zawsze skuteczna)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka