Dodaj do ulubionych

Karta dużej rodziny - co daje?

26.06.19, 21:13
Drodzy, co daje Karta Dużej Rodziny, co najlepszego co Wam się podoba i gdzie są największe oszczędności ?
smile

--
Lato smile
Edytor zaawansowany
  • mum2004 26.06.19, 21:15
    Praktycznie nic nie daje. Ostatnio chyba korzystałam w ferie - bezpłatny wstęp do TPN - oszczędność jakieś 12 zł.
  • tol8 26.06.19, 21:16
    Dużo daje, poszukaj w wyszukiwarce forum.

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • kurt.wallander 26.06.19, 21:43
    Bezpłatne wejścia do parków narodowych. Nie jest to wielka oszczędność wink
  • justyna_be 26.06.19, 21:44
    Zniżki na wszystkie pociągi (z Pendolino włącznie).
  • bywalec.hoteli 26.06.19, 21:45
    Na Intercity tez?

--
    Lato smile
  • ichi51e 26.06.19, 21:48
    www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/oferta-duzej-rodziny/

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • justyna_be 26.06.19, 21:56
    Tak, każdy rodzic ma 37% zniżki, a jeśli jadą przynajmniej 2 osoby, to zniżki jeszcze większe smile.
  • ichi51e 26.06.19, 22:50
    Kazdy jadacy bo wcale to nie musza byc czlonkowie rodziny “30-procentowy rabat podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (bez względu na przynależność rodzinną).”

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ga-ti 26.06.19, 23:21
    No niby tak, ale dzieci i tak mają zniżkę uczniowską/studencką/przejazd darmowy, więc zniżka jest faktycznie tylko dla rodzica/ców i to pod warunkiem, że jedzie z dzieckiem.
  • andaba 26.06.19, 23:33
    Nie, na KDR jest jeszcze dodatkowa.
    Ostatnio byłam w szoku, jak moje dzieci za przejechanie blisko 700 km zapłaciły w sumie 60 zł (2 osoby).
  • ga-ti 26.06.19, 23:41
    A widzisz, aż sprawdziłam, zmiany w przepisach obowiązują od 19 września 2018, a ja jechałam w wakacje zeszłego roku. W takim razie zmieniło się na lepsze, fajnie smile
  • vitreous 26.06.19, 23:40
    bywalec.hoteli napisał:

> Na Intercity tez?
    >
    poraża mnie głupota i wiedza o świecie tego "pana"
  • lena.113 26.06.19, 21:47
    Tańsza benzyna Orlen i Shell
    Carrefour 10 proc oddają w bojach za zakupy od 50 zł np 5 zł od 100 zł to już 10 zł W bonie
    Jakieś lokalne sklepy
    Martes sport minus 10 proc
    Lidl 10 proc ale tylko pieczywo ,owoce i warzywa
    Drobne kwoty ...Ale zawsze przy większych zakupach to coś

• indra2 26.06.19, 21:49
    U nas jeszcze 10% na całe zakupy w małych Auchan (kiedyś simple).
  • lena.113 26.06.19, 21:56
    O sprawdzę...
  • curry1 26.06.19, 22:00
    Wejście do KPN to 8zł dla dorosłego, 4zł dla dziecka. Dla naszej piątki to już konkretna kwota, szczególnie,że chodzimy dość dużo.
  • black_magic_women 26.06.19, 22:50
    indra2 napisała:

> U nas jeszcze 10% na całe zakupy w małych Auchan (kiedyś simple).

W simple, przynajmniej moim tylko w kasie tradycyjnej. W saoobslugowej nie ma takiej opcji 😣
  • barwa_smutku 26.06.19, 23:12
    Zakupy: Piotr i Paweł (póki jest), Lidl (część asortymentu), E. Leclerc (upierdliwie), niektóre stacje benzynowe (np. Orlen).
    Bilety PKP.
    Atrakcje sportowo-rekreacyjne: baseny, aquaparki, lodowiska, kręgle, niektóre escape roomy (rzadko), muzea (nie zawsze, nie wszystkie), ogrody zoologiczne (sporadycznie), jump areny, kina (np. Helios), (w niektórych atrakcjach nie obowiązuje ogólnopolska karta, tylko lokalne, np. we wrocławskim zoo, na największym lodowisku w Poznaniu itp.)

Na ich stronie jest mapa i są wyszczególnione wszystkie punkty w całej Polsce.
    Sporo zniżek, warto zawsze mieć kartę przy sobie. Przy intensywnym korzystaniu z obiektów kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych i/lub podróżowaniu koleją oszczędności są znaczne.
  • indra2 26.06.19, 23:15
    U mnie nie ma kasy samoobsługowe 😏
  • kouda 26.06.19, 23:03
    Tansze wstępy gdzieniegdzie, zniżkę do martesu 10 %
    50% zniżki na kąpieliska w moim mieście kryte i nie
    Zwolnienie z opłaty za ponadprogramowe godziny w przedszkolu. 20% taniej za wodę i ścieki
  • kouda 26.06.19, 23:04
    Aaa i rodzinna taryfę za prąd - z gwarancja najniższej ceny, zniżkę za ubezpieczenia
  • andaba 26.06.19, 23:09
    20% na wodę? Fajnie! U nas tego (raczej) nie ma.
  • kurt.wallander 26.06.19, 23:10
    kouda napisała:

> Tansze wstępy gdzieniegdzie, zniżkę do martesu 10 %
    > 50% zniżki na kąpieliska w moim mieście kryte i nie
    > Zwolnienie z opłaty za ponadprogramowe godziny w przedszkolu. 20% taniej za wod
    > ę i ścieki

za wodę i ścieki to założę się, że jakaś gminna/miejska lokalna karta a nie ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Ja na lokalna tez mam różne znizki np. dofinansowanie do biletu kwartalnego dla dziecka czy zniżki na zajęcia w domu kultury
  • andaba 26.06.19, 23:17
    U nas na lokalną dzieci i młodzież ucząca się chyba do 24 roku za darmo jeździ.
  • kurt.wallander 26.06.19, 23:23
    andaba napisała:

> U nas na lokalną dzieci i młodzież ucząca się chyba do 24 roku za darmo jeździ.

Tak, lokalne różnie to regulują, moja gmina nie jest aż tak bogata wink
  • czarna_kita 26.06.19, 23:20
    Na prąd w Energii, na kino w Heliosie, paliwo Orlen i chyba Lotos (plus myjnie), Lidl ( niektóre rzeczy), pociągi ( smk, pkm, intercity). Dużo sklepów też honoruje. Akurat muzea to najmniej ciekawe.
  • bywalec.hoteli 26.06.19, 23:19
    Ta woda i ścieki taniej to w Poznaniu?

--
    Lato smile
  • bywalec.hoteli 26.06.19, 23:20
    Czyli całkiem sporo? smile

--
    Lato smile
  • ga-ti 26.06.19, 23:33
    E, w zasadzie to zależy od rodziny, bo my korzystamy właściwie w wakacje głównie. Nie mamy u siebie Lidla, Leclerca, Carrefoura, Piotra i Pawła, w Martens raz kupowałam buty, które się rozpadły po 3 miesiącach a reklamacji nie uznano, więc sklep bojkotuję wink tankujemy też raczej na innych stacjach.
    Pociągiem jeździmy raz, dwa razy w roku w wakacje, rodzinnie to i tak taniej i praktyczniej wychodzi nam samochodem.
    Bilety wstępu do muzeów, parków, faktycznie coraz więcej zniżek, niby kwoty niewielkie, ale przy piątce wchodzących się na lody uzbiera.
    Ostatnio widziałam w lodziarni Grycan, ale i tak skorzystaliśmy ze zniżki na Dzień Taty wink
    Mamy zniżki na basenie, w domu kultury ale to dzięki karcie lokalnej, tylko w naszej gminie.
    Warto nosić kartę przy sobie, bo a nuż się zniżka trafi wink i warto się dopytać.

Ps. niedawno pytałam o zniżki na molo w Sopocie, pani w okienku była oburzona, że zadaję takie pytanie, wrrr
  • widosna 26.06.19, 23:30
    W deichmanie -10%
  • jeziorowa 26.06.19, 23:45
    Zniżki na stacjach paliw i w niektórych sklepach. Największe zniżki są na szeroko rozumianą rozrywkę i kulturę - często płacę mniej za rodzinę 2+3 z KDR niż moja koleżanka za rodzinę 2+2 bez karty (w zależności od tego co robimy od kilkunastu do grubo ponad stu złotych tygodniowo oszczędności). Z PKP nie korzystamy, więc nie wiem, przejazdy autobusami miejskimi wszystkie dzieci szkolne w moim mieście mają gratis.
  • asfiksja 27.06.19, 10:22
    Zawsze pokazuję w Lidlu, nawet dokładnie nie wiem, na co są tam zniżki (na pewno na pieczywo, reszta się zmienia). Przy każdych zakupach złotówka-dwie mniej. Na nartach płaciłam za siebie jak za dziecko, wstęp wolny do Parku Narodowego, karnet sportowy miałam 25% taniej. Generalnie zawsze pokazuję, każda zniżka mi się podoba, bo korzystam tylko z tego, co i tak bym kupiła w pełnej cenie.
  • raczek-nieboraczek 27.06.19, 10:40
    zależy od gminy,
    moja mama płaci mniej za śmieci

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka