Dodaj do ulubionych

Sertralina - ile czasu brałyście?

26.06.19, 23:57
Jak w temacie. Przyjmuję już ten lek 8 miesięcy (nerwica natrectw). Problemów juz praktycznie nie ma. Lekarz mówi, ze jeszcze trzeba brać i potem stopniowo schodzić. Ktos zakończył terapię tym lekiem - ile to trwało?
Edytor zaawansowany
  • evee1 27.06.19, 00:02
    Antydepresanty bierze się na ogół jeszcze przez pół roku po ustąpieniu objawów. To przy pierwszym rzucie choroby.

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • nutella_fan 27.06.19, 06:55
    Bo przy kolejnych zalecajacą do końca życia.
  • mapo0 30.06.19, 11:40
    Hmmm...a Ty odstawilas je jakis czas temu. Jak się trzymasz?
  • tryggia 27.06.19, 08:13
    Brałam 2 lata, odstawilam w ciąży. To moje kolejne leczenie, więc każde musi być dłuższe. Mój doktor twierdzi, że po ciąży być może będę już musiała po prostu je brać. Till the end.

--
    Hope
  • fawiarina 27.06.19, 12:12
    Hmm. Nie pamiętam dokładnie, ale za każdym razem brałam chyba pół roku. Ale moje problemy były zawsze spowodowane czynnikami zewnętrznymi i jak te czynniki mijały, to wracałam do równowagi.
  • mapo0 02.07.19, 00:28
    ktoś jeszcze ma tu jakieś doświadczenia?
  • evee1 02.07.19, 06:15
    Ale koniecznie chodzi Ci o ten lek konkretnie, czy rozne leki z grupy SSRI, czy ogolnie antydepresanty?
    Poza tym antydepresanty bardzo roznie dzialaja na rozne osoby, wlaczajac ich skutecznosc i skotki uboczne. Jak chcesz pogoadac na ten temat, to lepiej chyba zrobic to na forum Depresja. Tam tez jest ekspert, ktory bardzo sensownie sie wypowiada.
    Co do pytania z pierwszego postu. Znam kogos kto bierze wlasnie ten lek. Ta osoba miala epizod ciezkiej depresji i pomogl jej bardzo juz po 3 miesiacach. Ale bierze konskie dawki i w polaczeniu z innymi lekami. Lekarka jej mowi, ze za jakis czas beda redukowac dawke.

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • mapo0 07.07.19, 15:15
    Chodzi mi o sertralinę z niewielka ilością kwetiapiny - zaburzenie to nerwica natrectw.
  • swiezynka77 02.07.19, 09:28
    ja brałam łącznie jakieś 4 lata. po odstawieniu depresja po krótszym lub dłuższym okresie wraca, bo mi zawsze wraca.
    lek działa dość łagodnie, mało skutków ubocznych, bez problemów przy odstawianiu. natomiast klasyka na wszystkich ssri to anhedonia i zerowe libido.

--
    Obrzeży pochwy nie pokazuje się na dzień dobry.[beataj1]
  • evee1 02.07.19, 09:36
    Ja tam nie mogę narzekać na skutki uboczne SSRI (nie mam), ale biorę paroksetynę.

--
  • taki-sobie-nick 07.07.19, 23:42
    Które to są z grupy SSRI?
  • evee1 08.07.19, 04:45
    Informacja z wikipedii Selektywne_inhibitory_zwrotnego_wychwytu_serotoniny
  • mapo0 08.07.19, 16:58
    Czyli są inne antydepresanty niż SSRI:
    pl.m.wikipedia.org/wiki/Leki_przeciwdepresyjne
    Czego Taki sobie nicku nie rozumiesz?
  • taki-sobie-nick 08.07.19, 22:38
    Ale ja nie pytałam, czy są, tylko jakie leki zaliczają się do SSRI. Evee dziękuję.
  • mapo0 09.07.19, 12:24
    A nie wiedziałaś tego?
  • gaskama 09.07.19, 12:41
    Wiedziała. I dlatego spytała. Zawsze, jak coś wiemy, to o to pytamy. No nie?

--
    "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
  • mapo0 09.07.19, 14:54
    No ona mówi, że leczy się od kilkudziesięciu lat. I nie wiedziała jakie są jeszcze SSRI?
  • taki-sobie-nick 09.07.19, 21:22
    Bo się leczę, ale wiedza nie rośnie w miarę leczenia. tongue_out W każdym razie nie wiedza neurochemiczna. tongue_out

Żaden lekarz nie powiedział mi o długofalowych skutkach SSRI.

Ty też nie wiesz. Wymień wszystkie z grupy SSRI i ich zastępniki spoza tej grupy. Hehe. tongue_out
  • koko8 09.07.19, 22:04
    A jakie są długofalowe skutki brania SSRI? Lekarz ci pewnie nie powiedział, bo chyba nie ma takich badań...
  • mapo0 10.07.19, 00:09
    wszystkie to nie, ale stronę na Wikipedii o tym już dawno widziałem. Najważniejsze to chyba Sertralina (Zoloft, Asentra), Fluoksetyba (Prozac) i Paroksetyna. Które z tej grupy przyjmowałaś?
  • taki-sobie-nick 10.07.19, 21:23
    To znaczy jak dawno?

Gdybym chciała napisać, co przyjmowałam, to już bym znalazła okazję.
  • mapo0 12.07.19, 19:48
    Ten wątek jest o tym ile czasu brałyście sertralinę.
  • taki-sobie-nick 12.07.19, 22:24
    Tydzień. Bo od niej nie spałam.
  • mapo0 19.07.19, 09:22
    Ale mogłaś przetrzymać efekty uboczne i potem może by było dobrze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka