Dodaj do ulubionych

Złapali ich

27.06.19, 11:05
Dzisiaj jestem w doskonałym humorze. Właśnie dzwoniła pani policjantka z informacją, że złapali wszystkie 6 osób związane z okradzeniem i przemocą wobec mojej córki. Pisałam o tym na forum. Aż cztery są już znane policji, mają na koncie poprawczak, gdzie prawdopodobnie znowu trafią, a jedna to pełnoletni recydywista, zatrzymany raz za posiadanie narkotyków, jest więc realna szansa, że trafi do normalnego zakładu zamkniętego. Razem z mężem mamy prawnika, który pomoże nam, jako oskarżycielom posiłkowym zrobić wszystko, żeby ukarać jak najsurowiej tych ludzi. Gdzie się da pozamykać, nabrudzić w papierach i niech odtąd wszyscy jadą na recydywie. Zresztą z tego, co naprawdę miła pani policjantka mówiła, w większości to patologia od pokoleń i idą tradycyjną dla nich drogą życiową, a moja córka miała po prostu pecha. Cóż, córka czuje się lepiej, my dzisiaj w skowronkach, szykujemy się do pilotowania sprawy. Przy tej okazji dziękuję wszystkim na forum za wpisy w tamtym temacie i podtrzymywanie nas na duchu. Pozdrawiam serdecznie.
Edytor zaawansowany
  • katja.katja 27.06.19, 11:08
    Trzymam kciuki by poniosły jak najsurowszą przewidzianą prawem karę. Ciekawe czy można od nich jeszcze wydusić odszkodowanie - za straty moralne, konieczność terapii, uszkodzenie ciała.

--
    Nie dam się wygasić!
  • tylkomoment 27.06.19, 11:22
    Dzięki. O odszkodowanie materialne będzie trudno, wszyscy z biednych rodzin sad Dlatego trzeba maksymalnie pocisnąć po linii kary.
  • ravny 27.06.19, 13:03
    Dla niepełnoletnich ciśnijcie na zamknięte zakłady ale z obowiązkową terapią, pracami społecznymi.. To dla nich jedyna szansa, że ktoś im możliwośc innego życia uświadomi.
  • double-facepalm 27.06.19, 18:09
    W przypadku rejonowych poprawczakow to raczej watpliwe, zwłaszcza ze ta młodzież to stali bywalcy ww. Takie cudaniewidy to nie w PL.
  • mgla_jedwabna 27.06.19, 18:34
    Cisnąć na pracę społeczne zawsze można...
  • double-facepalm 27.06.19, 18:46
    Dodatkowo oprócz poprawczaka na pewno.
  • ixiq111 27.06.19, 11:31
    Odszkodowanie? Od patoli?
    Bez szans. Z reguły menelstwo od wczesnej młodości ma komornika za wszystko: od niespłaconych chwilówek, poprzez alimenty do odszkodowań. Egzekucja w 99,99% nieskuteczna.

Jeżeli chcecie odszkodowanie, to proponuję zasądzone sprzedać firmie windykacyjnej w stylu "Iwan i spółka" - czyli takim, którzy działają na granicy prawa. Na dużą kasę nie liczcie, ale panowie "windykatorzy" będą godnymi partnerami patoli i ich rodzin.
  • edelstein 27.06.19, 11:10
    Smutne,ze polski system jest tak zly,ze zaklad poprawczy nie jest w stanie zresocjalizowac dzieci,ktorych rodzice zawiedli.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • tifa_lockhart 27.06.19, 11:14
    Nie polski tylko żaden.
  • hanusinamama 27.06.19, 11:51
    Nie słyszałam o jakimkolwiek ktory to potrafi...
  • ichi51e 27.06.19, 11:55
    no... smutne ze to tak wyglada

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • 3-mamuska 27.06.19, 12:22
    edelstein napisała:

> Smutne,ze polski system jest tak zly,ze zaklad poprawczy nie jest w stanie zres
    > ocjalizowac dzieci,ktorych rodzice zawiedli.
    >

A słyszałaś o jednostkach którzy po prostu są tacy i będą tacy?

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • feliz_madre 27.06.19, 11:23
    Super, że złapali. Ale smutne, że tak to wygląda.
  • bo_ob 27.06.19, 11:32
    Dzieci, które miały pecha urodzić się w patologicznych rodzinach są w porównaniu z rówieśnikami, którzy mieli więcej szczęścia przegrane na starcie, czyli w momencie narodzin.

"Gdzie się da pozamykać, nabrudzić w papierach i niech odtąd wszyscy jadą na recydywie" - i my, którzy mieliśmy więcej szczęścia, mamy problem z głowy. Do czasu aż wyjdą zza tych kratek.

• sofia_87 27.06.19, 11:40
    A CO innego można zrobić?
  • bo_ob 27.06.19, 11:46
    Nie wiem, ale wydaje mi się, że - na przykład - obowiązkowe i darmowe przedszkola dla wszystkich 3-latków, gdzie dzieci są wcześnie na znaczną część doby wyrywane z patologii dają szanse na wyrwanie sie do lepszego życia.

Dzieci, które miały pecha trzeba jakoś separować od rodziców.

• daniela34 27.06.19, 11:54
    bo_ob napisała:

> Nie wiem, ale wydaje mi się, że - na przykład - obowiązkowe i darmowe przedszko
    > la dla wszystkich 3-latków, gdzie dzieci są wcześnie na znaczną część doby wyry
    > wane z patologii dają szanse na wyrwanie sie do lepszego życia.
    >
    > Dzieci, które miały pecha trzeba jakoś separować od rodziców.
    >
    To jest postulat na przyszłość, pewnie słuszny, pewnie też jest to kolejny przyczynek do dyskusji na temat odbierania/nieodbierania dzieci z rodzin patologicznych i tego, że państwo od dawna nie radzi sobie że zjawiskiem "dziedzicznej patologii". Ale w przypadku tych konkretnych sprawców - coś trzeba z nimi zrobić, do przedszkola ich już raczej nie wyślemy.
  • bo_ob 27.06.19, 11:57
    Tak, ci sprawcy muszą byś osądzeni i ukarani, oczywiście.

ale nie mogę oprzeć ie myśli, że będą ukarani nie tylko za swoje przewinienia ale też za to, że mieli pecha źle się urodzić a państwo polskie im nie pomogło.
  • milka_milka 27.06.19, 12:05
    Nikt nie jest zmuszany do rozboju i drogi przestępczej. Przestańmy tłumaczyć biedactwa trudnym dzieciństwem i złymi wzorcami.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • bo_ob 27.06.19, 12:08
    milka_milka napisała:

> Nikt nie jest zmuszany do rozboju i drogi przestępczej. Przestańmy tłumaczyć bi
    > edactwa trudnym dzieciństwem i złymi wzorcami.
    >

Dlaczego mamy nie brać pod uwagę tego jak wychowuje się dzieci i co z tego wynika?
  • milka_milka 27.06.19, 12:13
    W momencie wychowania tak. Ale nie, jeśli są ukształtowani i prawie dorośli.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • bo_ob 27.06.19, 12:26
    No toż właśnie piszę o wychowaniu.
  • milka_milka 27.06.19, 13:19
    Ale to nie są już dzieci.

--
  • bo_ob 27.06.19, 13:22
    milka_milka napisała:

> Ale to nie są już dzieci.
    >

ale byli dziećmi chyba?
  • milka_milka 27.06.19, 13:27
    Kiedyś. Teraz napadając dziewczynę już nie. I nie można ich usprawiedliwiać kiepskim dzieciństwem.

--
  • bo_ob 27.06.19, 13:32
    milka_milka napisała:

> Kiedyś. Teraz napadając dziewczynę już nie. I nie można ich usprawiedliwiać kie
    > pskim dzieciństwem.
    >

Napadli na dziewczynę, bo tak zostali wychowani - patologicznie.
    "Bliski kolega", który nie udzielił pomocy i nie zainteresował sie losem koleżanki tez tak został wychowany - patologicznie.

• milka_milka 27.06.19, 14:57
    Kolega też. Ale wychowanie nie jest usprawiedliwieniem.

--
  • cruella_demon 27.06.19, 19:20
    Apropos skatowanej dziewczynki, to druga strona medalu nieodbierania "tylko za biedę", dawania piątej, szóstej i dziesiątej szansy, bo rodzina to świętość.
  • jowita771 27.06.19, 21:37
    O odbieraniu i nieodbieraniu właśnie niedawno rozmawiałam z mężem, bo mamy dwóch takich znajomych, którzy zostali odebrani i byli w domu dziecka, oni i jedna siostra. W domu z rodzicami zostało dwóch braci i jedna siostra. Nie wiem, czemu tak dziwnie, ale trójka dzieci trafiła do placówki, a trójka została z rodzicami. Matka była niepełnosprawna, a ojciec pił na potęgę. I teraz rzecz wygląda tak: cała trójka z DD sobie w życiu radzi, założyli rodziny, mają własne domy, pracują, nie piją. Ta trójka, która była w domu, się stoczyła, niestety. Jeden z tych braci mówi, bez wdawania się w szczegóły, że w DD było bardzo ciężko.

--
    w ukladzie wolna kobieta-niewolny facet co sie maja ku sobie:
    czlowiek z wagina to scierka i szmata
    czlowiek z penisem to odpowiedzialny i przetestowany ojciec i maz /by k1k2/
  • 7katipo 27.06.19, 21:08
    Jest im trudniej wybrać dobrze. Ale nadal mogą to zrobić.
  • ravny 27.06.19, 12:51
    Państwo decyzją sądziów i mopsów oddało niemowlaka rodzicom którzy je zakatowali... By wychowywało się w narkomanii, przemocy, upodleniu. To PAŃSTWO rękami swoich instytucji nie zareagowało wtedy jak powinno. Jak myślisz, kim to dziecko by było za 10 lat. Ile jest takich dzieci, których matki błagają o pomoc by się wyrwac z przemocy, z molestowania, z domu nałogowego - a państwo i całe otoczenie im mówi "sama sobie radź, co mnie to obchodzi, nie zawracaj głowy a w ogóle to dziecko musi ojca mieć a ty go alienujesz!"
    TAK. W dużej części to państwo i my jako społeczeństwo jesteśmy współodpowiedziani za to, że jest zjawisko dzieci i nastolatków wchodzących na drogę przestępstwa/agresji/przemocy/nałogów. Bo każdy dorosły który mógłby zadziałać i wesprzeć, jest utrącany przez państwo "nie wtrącaj się do cudzej rodziny" albo przez taką właśnie obojętną na krzywdę dziecka społeczność która najpierw patrzy 16 lat jak dzieciaka rodzice katują i poniżają a później jak dzieciak coś złego zrobi to społecznośc wrzeszczy "ty patolu! jak możesz być taki beznadziejny!" ... no szkoda że jeszcze nie dodacie "nie tak cię mamusia i dobre sąsiadki wychowały"...
  • katja.katja 27.06.19, 12:50
    Mnie ani mojemu rodzeństwu również "polskie państwo nie pomogło", a żadne z nas nie popełnia/nie popełniało przestępstw. Nawet papierosów nie paliliśmy.
    Tak, że tego.

--
    Nie dam się wygasić!
  • ravny 27.06.19, 12:55
    Bo miałaś rodziców w typie nieudaczników a nie agresorów, katujących, wyładowujących na tobie agresję, gwałcących, itd.
  • katja.katja 27.06.19, 13:03
    Gwałtów nie było, ale przemoc fizyczna była. Nie piszę bo po co? Kto mi wierzy ten wierzy i bez szczegółów, kto nie wierzy to znowu napisze "troll".
    Oczywiście zgadzam się co do tego, że oprócz tego byli nieudacznikami, jedno drugiego nie wyklucza.

--
    Nie dam się wygasić!
  • ferra 27.06.19, 16:08
    Palenie papierosów to patologia? Cudownie smile ja palę. Cygara także.
  • pulcino3 27.06.19, 15:24
    Pięknie trollujesz.

--
    --------------------------------------------------------------
    Chociaż runął Ci świat... Wiosna przyjdzie i tak.
  • memphis90 27.06.19, 11:47
    No wiesz, to jest tak
    Dorosła kobieta sprzedaje się za pieniądze - wstrętny kur..szon, trzeba jej uświadomić, jak bardzo jest zła i zepsuta, niech się kaja i przeprasza
    Niemal dorosli ludzie napadają dziecko, biją, kradną - biedni, od dziecka byli na straconej pozycji, trzeba się ulitowac nad nimi

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • ichi51e 27.06.19, 11:56
    nie ulitowac ale gorzkie to jest ze niektorzy sa na drodze w dol a inni w gore. i dopoki tak bedzie konflikt bedzie istanial

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • cosmetic.wipes 27.06.19, 12:27
    Życie nie jest sprawiedliwe i twoje chcenie tego nie zmieni.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • katja.katja 27.06.19, 12:52
    A to też racja.
    Wynika z tego, że lepiej mieć córkę która kradnie, napada i bije przypadkowych ludzi (autorka wspomniała, że to nie pierwszy wyskok) niż córkę, która wzięła parę groszy za seks w hotelu za obopólną zgodą osób dorosłych.

--
    Nie dam się wygasić!
  • malgo21 27.06.19, 11:56
    bo_ob napisała:

> Dzieci, które miały pecha urodzić się w patologicznych rodzinach są w porównani
    > u z rówieśnikami, którzy mieli więcej szczęścia przegrane na starcie, czyli w m
    > omencie narodzin.
    >
    > "Gdzie się da pozamykać, nabrudzić w papierach i niech odtąd wszyscy jadą na re
    > cydywie" - i my, którzy mieliśmy więcej szczęścia, mamy problem z głowy. Do cza
    > su aż wyjdą zza tych kratek.
    >

Jakoś bardziej współczuję dziewczynie która miała pecha paść ofiarą nastoletnich patoli niż tej patoli która miała pecha urodzić się tam gdzie się urodziła.
    Trudno żeby jeszcze rodzice ofiary mieli poczucie winy że im się w życiu ułożyło.
  • bo_ob 27.06.19, 12:00
    No to poczekaj, aż ci napastnicy wyjdą zza kratek. Jeszcze nie słyszałam, aby polskie więzienie kogoś wychowało, jeśli już to pogłębiło demoralizację.
  • malgo21 27.06.19, 12:11
    A może tak konkretnie, bez egzaltacji: czego oczekujesz od rodziców ofiary? Że adoptują agresorów, czy ze po prostu odpuszczą i odwołają zeznania?
  • bo_ob 27.06.19, 12:12
    malgo21 napisała:

> A może tak konkretnie, bez egzaltacji

Bez egzaltacji to napiszę: spadaj smile
  • malgo21 27.06.19, 12:16
    Tak właśnie myślałam, chciałaś się tylko pobrandzlować wrażliwością społeczną bez związku z tematem smile
  • cosmetic.wipes 27.06.19, 12:29
    bo_ob napisała:

> No to poczekaj, aż ci napastnicy wyjdą zza kratek. Jeszcze nie słyszałam, aby p
    > olskie więzienie kogoś wychowało, jeśli już to pogłębiło demoralizację.

Sugerujesz, że jeśli pozostaną bezkarni, to się samoistnie zresocjalizują?

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • bo_ob 27.06.19, 12:35
    cosmetic.wipes napisała:

> Sugerujesz, że jeśli pozostaną bezkarni, to się samoistnie zresocjalizują?

Niczego nie sugeruję. to co chciałam napisać napisałam wprost.

• katja.katja 27.06.19, 12:54
    A więzienie którego kraju wychowuje przestępców tak, że już nigdy nie wracają na drogę przestępstwa?

--
    Nie dam się wygasić!
  • bialeem 27.06.19, 18:39
    Skandynawskie maja wysoki wskaźnik resocjalizacji
  • katja.katja 27.06.19, 19:08
    Poproszę o dane.

--
    Nie dam się wygasić!
  • lauren6 27.06.19, 12:02
    I po tym tekście od razu widać pod jakim stałym nickiem pisze autorka tego wątku smile
  • milka_milka 27.06.19, 12:09
    Sądzę, że się mylisz.

--
  • milka_milka 27.06.19, 12:12
    Jeśli oczywiście przyszła Ci ta sama osoba do głowy, co mnie. Sądzę, że tamta osoba napisałaby otwarcie pod swoim nickiem.

--
  • lauren6 27.06.19, 12:29
    Przecież już zakładała wątki pod innym nickiem.
  • milka_milka 27.06.19, 13:20
    To jakoś nie załapałam.

--
  • cruella_demon 27.06.19, 19:28
    Kto?
  • ravny 27.06.19, 12:39
    Niestety tak jest. Przerażające jest to, że gdyby ci rodzice narkomani którzy zakatowali 9miesięczne dziecko nie bili tak mocno, że by zmarło - to to dziecko na 90% za kilkanaście lat by było patolem z poprawczaka/narkomanem/prostytutką i szkolną niebezpieczną agresorką.
    PRZEMOC NISZCZY DZIECI.
    PAŃSTWO KTÓRE NIE REAGUJE NA PRZEMOC DOMOWĄ (oddaje dzieci na wychowanie pijakom, narkomanom, przemocowcom) JEST WSPÓŁWINNE NISZCZENIU DZIECI I ROZRASTANIU SIĘ PRZEMOCY, PRZESTĘPSTW I PRZEMOCOWYCH ZACHOWAŃ.
    To co robią instytucje państwa , to wręcz wychowywanie oprawców i przestępców, żadna resocjalizacja...
  • bo_ob 27.06.19, 12:42
    Dzięki, ravny.
  • lilia.z.doliny 27.06.19, 12:56
    tak sad

--
    Poszedłem do kina na na film Larsa von Triera. Pomyślałem: „Tylko psychol i zboczeniec mógłby nakręcić coś takiego”.
    Potem reklamy się skończyły i zaczął się film.
  • mgla_jedwabna 27.06.19, 18:38
    Jeżeli na tym etapie potraktuje się ich łagodnie, to dostaną komunikat, że nikt im nie podskoczy. Natomiast przy surowych karach jest szansa, że do sprawców dotrze, że to nie przelewki, skończyły się czasy "i co mi zrobisz, naganę dasz do dziennika?". Że rozboje to sposób na zniszczenie sobie życia. Że może nie chcą spędzić jego reszty w takich warunkach.
  • astrologia333 27.06.19, 11:58
    Po co te wyroki, osądy i nieprzyjemne słowa.
    Są niewinni do wyroku sądy - więcej szacunku.
  • memphis90 27.06.19, 12:35
    Ty chyba kpisz uncertain Jak ktoś Cie - bezpośrednio Ciebie - napadnie, pobije, opluje, wyrwie włosy, okradnie - to do wyroku będziesz opowiadać światu, że to w zasadzie niewinni ludzie są, bo przecież może się jednak okazac, że pobiłas się i okradlas sama...? Czy jednak jako ofiara rozpoznajesz oprawców i wiesz, że są winni? To zupełnie coś innego, niż stwierdzenie winy w świetle prawa obowiązującego w konkretnym kraju.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • astrologia333 27.06.19, 12:38
    "Ty chyba kpisz"
    A, i Owszem.
  • daisy 27.06.19, 12:23
    W skowronkach, serio?
    Teraz to brzmi jak trolling.

--
    Fajna książka dla dzieciaka
  • bei 27.06.19, 12:33
    Dobrze, ze złapali, normalne jest to, ze powinni być ukarani. Oby i przestępcy wysnuli właściwe wnioski.

Znam trzech mężczyzn, którzy po błędach młodości ustatkowali się, mają rodziny, są przykładnymi ojcami, uczciwie zapracowali na to , czego wcześniej chcieli dorobić się kradnąc.
    Jeden z nich powiedział, ze wiezienie było ju potrzebne po to, by przekonać się, ze już nigdy nie chciałby tam się znaleźć.
  • princy-mincy 27.06.19, 12:38
    Dla zdrowia psychicznego Twojej córki- to dobrze, że złapano sprawców napaści i kradzieży.
  • ravny 27.06.19, 12:58
    Super, córka poczuje się lepiej, jeśli zostanie czyn ukarany.
    Ale jak przerażające jest to co napisałaś "miła pani policjantka mówiła, w większości to patologia od pokoleń i idą tradycyjną dla nich drogą życiową" - wszyscy wiedzą jak w tych rodzinach jest, policja wie, sądy wiedzą, ...ale nikt dzieci od patologii nie zabiera tylko radośnie zezwala żeby patole wychowywały i szkoliły do patologii kolejne pokolenia.... To państwo to tragedia.
  • arista80 27.06.19, 13:05
    Za każdym razem gdy próbuje się odebrać dzieci takim patologicznym rodzicom to podnosi się społeczne larum, że jak to dzieci zabierane sa tylko dlatego, że rodzice są biedni, że im się tylko gorzej powodzi, wkracza do akcji tvn i co tam jeszcze. Więc służby odpuszczają , i w ten sposób "chowają sie" kolejni patole.
  • ravny 27.06.19, 13:26
    I ci sami co wrzeszczą, żeby nie odbierać dziecka dewiantom i przemocowcom - za 10 lat wrzeszczą że gówniarz juz prawie dorosły i ma być dobrze wychowanym młodzieńcem (jakim cudem jeśli go dano na wychowanie patologi??) i to on jest winny że nie jest słodkim dziubdziusiem tylko wywala z siebie agresję albo kontynuuje domowe nałogi.
  • milka_milka 27.06.19, 13:29
    Cóż, po drodze była szkoła i parę innych okazji, żeby dowiedzieć się, co jest złe a co dobre.

--
  • katja.katja 27.06.19, 13:32
    Albo przynajmniej co jest karalne, a co niekaralne.

--
    Nie dam się wygasić!
  • katja.katja 27.06.19, 13:31
    A co z tymi dziećmi, które mimo takich wzorców nie mają nałogów i nie popełniają przestępstw? Więcej, równie dobrze, jak córka autorki mogą również paść ofiarą agresji takich nastolatek?

--
    Nie dam się wygasić!
  • ravny 27.06.19, 13:39
    takie dzieci wyżywają się na mężach, własnych dzieciach(niekoniecznie matka bije ale jest toksycznie nadopiekuńcza i udusi wręcz to dziecko), albo autodestrukcyjnie na sobie. Masz model bierności i go kontynuujesz. Przeciez nie bez powodu nie założyłaś rodziny. Albo chodzisz z nożem w własnym sercu albo ten nóż masz w ręce i nim dziabiesz na zewnątrz. Kwestia różnych dodatkowych czynników. A tu jest silna grupa rówieśnicza uważająca zachowania agresywene za normę, plus "dobrze wychowane" gogusie które porzucają koleżankę na pastwę grupy agresorów wiedząc że zostanie co najmniej (!) pobita a sami wracają się beztrosko bawić... Patologia jak widać jest nie tylko w oficjalnej "patologii".
  • bo_ob 27.06.19, 13:47
    ravny napisał:

> takie dzieci wyżywają się na mężach, własnych dzieciach

albo współforumowiczach smile
  • ravny 27.06.19, 13:48
    tu akurat najmniej groźnie, za drzwiami domu wobec osób zależnych, albo na stanowiskach kierowniczych wobec podwładnych bywa gorzej
  • katja.katja 27.06.19, 19:07
    Moje rodzeństwo założyło rodzinę, więc nie pasuje do tezy.
    Poza tym założenie rodziny czasem nie wymaga aktywności innej niż seksualna i bycie płodnym smile
    Te wszystkie rodziny "żyjące z zasiłków" przecież też są bierne, prawda?

--
    Nie dam się wygasić!
  • mrs.solis 27.06.19, 13:04
    Powodzenia, mam nadzieje, ze tych patoli umieszcza tam gdzie ich miejsce.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • bo_ob 27.06.19, 13:26
    Jest jeszcze inny aspekt.
    Mnie ciekawi gdzie umieści się kolegę, który zostawił dziewczynę bez pomocy oraz grupę rówieśniczą, która go za to pochwaliła.
  • ravny 27.06.19, 13:32
    O dżizas....dopiero teraz przeczytałam tamten wątek.
    Ten kolega córki to dużo gorsza patologia niż cokolwiek innego. Etyczny degenerat.

Autorko, idź do wychowawcy klasy i opowiedz o tym, fakt już wakacje.... To nie powinno zostać przemilczane.
  • bo_ob 27.06.19, 13:46
    No właśnie. Ale tamten to podobno chłopak z zamożnego, porządnego domu bo rodzice mają aptekę.
  • ravny 27.06.19, 13:56
    może mu wspomagacze z apteki tak pięknie świat przedstawiały że nie zauważył iż wypadałoby choć po policję zadzwonić jak już zwiewał porzucając kolezankę na pobicie.. Ale kto bogatemu zabroni? czyż nie? To nie patologia bo rodzice kasę mają.

autorko, a zgłoszenie nieudzielenia pomocy? przeciez ten chłopak tez popełnił przestępstwo..
    art. 162 Kodeksu karnego:
    § 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Chłopak nie musiał się z tamtymi bić, ale to że zwiewając nie zadzwonił na policję albo chociaż do rodziców po pomoc, to już złamanie prawa.
  • arista80 27.06.19, 13:56
    Patologia ma bardzo różne oblicza. We Włoszech pare lat temu była dość głośna sprawa nastolatków, przyłapanych na kradzieży i agresji wobec młodszych (schemat działania podobny do opraców córki autorki). Po złapaniu okazało się że wszyscy pochodzą z zamożnych rodzin, w których oboje rodzice zajmowali wysokie stanowiska. Kradzione kom órki i inne gadżety to były rzeczy, na októre było ich spokojnie stać. Jak teraz potraktować taki przypadek?
  • bo_ob 27.06.19, 14:03
    Tak samo. To czy rodzina jest patologiczna nie zależy ani od majątku, ani od zajmowanych stanowisk.

• bo_ob 27.06.19, 14:04
    Film "Klub dla wybrańców" znacie?
    www.filmweb.pl/film/Klub+dla+wybra%C5%84c%C3%B3w-2014-683854
  • ravny 27.06.19, 14:09
    A to patologia czy nie patologia? www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,24935743,przynies-mi-zombie-jak-bogacze-z-klubow-nocnych-gwalcili.html?fbclid=IwAR2TgSpaqM2r_vJj7mDjsrpr1WpIrHnZQT5auddWgn2PN5Pb-7GZeoN_DuQ&disableRedirects=true

Bogaty pan prezes/polityk/biznesmen jest karany za wielokrotne gwałty, czy zwyrodnialcem jest tylko gwałciciel-analfabeta bez stałych dochodów?
  • tryggia 27.06.19, 13:51
    A nasz młody bohater nie poniesie konsekwencji za nieudzielenie pomocy?

--
    Hope
  • bo_ob 27.06.19, 14:05
    Obstawiam, że nie poniesie.
  • brenya78 27.06.19, 15:17
    Cali w skowronkach? Jakiś zgrzyt dla mnie.
  • uomo_dos 27.06.19, 16:41
    Dzięki, że to napisałaś, miałam taką nadzieję i obstawiałam fifty-fifty, że może policja stanie na wysokości zadania i w czasach wszechobecnego monitoringu wyłapie napastników, o ile są miejscowi a nie przyjechali z daleka tylko po to, żeby kraść, po czym wyjeżdżają w Polskę i tyle ich widziano. I cieszę się, że nie odpuszczacie tylko doprowadzicie sprawę do końca jako oskarżyciele posiłkowi, myślę, że wiele osób by odpuściło, bo trzeba będzie poświęcić swój czas i zasoby, żeby udowodnić łobuzerii, że ścieżka którą podążają, nie popłaca. Ja bym w tym wątku się nie martwiła, jakie złe i niewydolne jest państwo, że nie potrafi interweniować, gdy dzieci/młodzież nie mają odpowiednich warunków do rozwoju (co jest oczywiście faktem), ale tutaj najważniejsze jest to, że napadnięta dziewczyna zobaczy, że policja działa, rodzice działają i dzięki temu jej napastnicy zostaną osądzeni i ukarani. To wystarczy, żeby młoda miała większe szanse szybciej się pozbierać i żeby drugi raz nie przytrafiło jej nic podobnego. Albo żeby potrafiła się obronić. Kilka lat po pierwszym ulicznym napadzie, kiedy zostałam okradziona napadnięto mnie ponownie, ale za drugim razem potrafiłam się samodzielnie obronić. Poza tym pierwszy napad nauczył mnie minimalizować ryzyko i to jest najważniejsza lekcja i profit, jakie się wynosi z tego typu zdarzeń.
    A co do chłopaka, to myślę, że przesłuchujący go policjanci powinni go przywołać nieco do porządku słowną reprymendą za nieudzielenie pomocy. Jeśli będzie zeznawał przed sądem, sędzia też na mocy swojego urzędu może mu przemówić do rozsądku. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś w jego otoczeniu, kto go ustawi do pionu i jeśli jeszcze raz znajdzie się w podobnej sytuacji, zachowa się dojrzalej.
  • tylkomoment 27.06.19, 17:00
    Dziękuję za Twój wpis. Napastnicy bardzo "pomogli" policji, np. dzwonili do swoich znajomych ze skradzionego telefonu. Jakieś asy przestępczości to na pewno nie były. Co do chłopaka - kolegi córki, to żadnych konsekwencji prawnych nie poniesie, z urzędu na pewno go nikt o nic nie oskarży, a my prywatnie też nie mamy zamiaru nastawać na cokolwiek. Wyszło, jak wyszło. Niech młoda spokojnie skończy szkołę i jedzie na studia, problem środowiska sam się rozwiąże. Po opadnięciu emocji zresztą, szczerze przyznam, ogromnych pretensji do chłopaka nie mam: ot egoistyczny głupek - dupek i tyle. Mało to takich na świecie? Znalazłam swój spokój dzisiaj, mąż wyraźnie też, córka coraz lepiej, także mam nadzieję, że temat szybko przepracujemy. Nie ukrywam, że forum bardzo mi pomogło, chociaż część poruszanych tu tematów, to zupełnie nie moja bajka.
  • uomo_dos 27.06.19, 17:43
    Wiesz mi nawet nie chodzi o to, żeby chłopaka, który zwiał, pociągać do odpowiedzialności prawnej. Chodzi mi tylko o to, żeby ludzie odpowiedzialni za ład i porządek potrafili mu expressis verbis powiedzieć, że miał obowiązek zadzwonić po pomoc. Gdyby to usłyszał od policjanta i sędziego, to większa szansa, że jako dorosły nie będzie się tak zachowywał. A jak nie usłyszy, to będzie to takie zaniedbanie moim zdaniem wobec młodziaka, który dopiero wchodzi w dorosłe życie i uczy się, jak działa społeczeństwo. Jeżeli nikt mu nie przemówi do rozsądku, to może uznać, że to co zrobił jest ok i będzie tak postępował w przyszłości, zero refleksji, że można inaczej.
    Skręciłam nogę na studiach, zabrali mnie na pogotowie, założono gips i zamiast na uczelnię, pokuśtykałam w tym gipsie na jednej nodze do autobusu miejskiego (kul nikt nie dał), żeby podjechać do akademika. To było w czasach przedkomórkowych, więc bardzo się ucieszyłam, kiedy w autobusie zastałam kolegów z akademika, którzy pośmiali się z mojego gipsu a ja głupia myślałam, że mi pomogą przynajmniej wysiąść i torbę z książkami zaniosą do pokoju. Naiwniara byłam, zanim zdążyłam ich poprosić o pomoc, panowie zwinnie wyskoczyli i pobiegli w swoją stronę, ja podskakując na jednej nodze dotarłam jakoś do siebie. Cóż, takie życie jacy ludzie dookoła smile
  • bo_ob 27.06.19, 17:50
    Mama poszkodowanej dziewczyny nie ma pretensji do chłopca, który zostawił poturbowaną córkę na pastwę losu nie interesując się jej losem, czemu wymagać więc lekcji wychowawczej od policji?
  • daisy 27.06.19, 17:57
    To wszystko zgrzyta coraz bardziej.
    W sumie o napastnikach tez można by powiedzieć, że to, głupki - dupki i tyle, też ich dużo na świecie, w sumie większej krzywdy nie zrobili, tylko trochę kasy i telefon zabrali. Prawda?
    A chłopak - aptekarski synek to ojtam ojtam, po co dym robić, zwiał z miejsca zdarzenia, pomocy nie udzielił, nikogo nie zawiadomił, takie tam drobiazgi, po co chłopakowi opinię psuć i jeszcze nie daj boże z sąsiadami pokłócić...

--
    Fajna książka dla dzieciaka
  • piesfafik 27.06.19, 18:59
    Nie mowila bym nic bezposrednio chlopakowi ktory zwial ale poprosilabym kogos rozsadnego z policji o pogadanke/dyskusje z klasa corki I rownoleglymi klasami o tym jak sie zachowac w podobnych sytuacjach. Nam sie to moze wydac oczywiste ale nastolatek moze stracic glowe albo zlekcewazyc sytuacje. Byc moze warto opowiedziec o jakiejs sutuacji w ktorej brak reakcji okazal sie tragiczny w skutkach.
    Ze nie chodzi o to zeby by bohaterem ale zeby po.prostu zachowac sie przyzwoicie.
  • 7katipo 27.06.19, 21:15
    Przywracasz mi wiarę w zdrowy rozsądek. I racjonalne myślenie.
  • orien 27.06.19, 18:04
    Super, ze ich zlapali. To bedzie tez dla Twojej corki jakies zamkniecie tego co sie stalo.
    Niestety w przypadku mojej corki - sprawa ciagle otwarta. Rok temu jak wracala ze szkoly pedofil ja zaatakowal. Poderznal jej gardlo, pobil ja brutal ie I chcial zgwalcic. Na szczescie uciekla mu. Niestety wciaz go nie zlapali. Moja jest duzo mlodsza od Twojej.

--
    Politycy doprowadzili już do tego, że kiedy czytam, że PREZYDENT BYŁ NA PREMIERZE, to nie wiem, czy to relacja z wydarzenia kulturalnego, czy kolejny skandal seksualny ...
  • rosapulchra-0 27.06.19, 20:16
    Jak sobie teraz radzicie? Ogromnie współczuję.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • orien 28.06.19, 09:20
    Nie radzimy. To odbilo sie na nas wszystkich.

--
    Przestrzegając ściśle zasad etykiety wyjdziesz z przyjęcia trzeźwy, głodny i wkurwiony.
  • orien 28.06.19, 09:20
    Nie radzimy. To odbilo sie na nas wszystkich.

--
    Ja z macierzyństwa najbardziej lubię jazdę na motocyklu,
    samotne podróże na drugi koniec świata i tequilę z cytrynąsmile by dosia2308
  • orien 28.06.19, 09:21
    Nie radzimy. To odbilo sie na nas wszystkich

--
    Ja z macierzyństwa najbardziej lubię jazdę na motocyklu,
    samotne podróże na drugi koniec świata i tequilę z cytrynąsmile by dosia2308
  • buziaczekgosiaczek 27.06.19, 18:25
    Gratulacje! Nie czytałam całego tamtego wątku ale Twój wpis mnie bardzo poruszył. Cieszę się, że nie odpuszczacie, trzeba sprawę doprowadzić do końca. Powodzenia!
  • madami 27.06.19, 18:54
    oko.press/rodzina-swieta-nawet-gdy-bije-prawicowy-kult-biologicznej-rodziny-moze-prowadzic-do-tragedii/?fbclid=IwAR0pOUsQVdP0wQKTjbC3MbcKmmdUDg0LF-q71NI5EFPAyr1lZwmgDxnMO-U

poczytajcie sobie o sytuacji dzieci z patologicznych rodzin i jak bardzo nasze państwo ma je w dudzie
  • jowita771 27.06.19, 22:05
    Ten tekst jest wstrząsający.

--
    Zaszła w ciążę bez jego wiedzy
    /by rosapulchra/
  • bambzgrozja 27.06.19, 19:02
    Skąd aż taka nienawiść w Tobie i chęć aż takiej zemsty, aż sie przestraszyłam.
  • rosapulchra-0 27.06.19, 21:14
    Jaka nienawiść?? Napadnięto jej córkę, okradziono, zelżono, opluto i ci przestępcy nie mają z tego powodu ponieść żadnej kary?

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • malgo21 27.06.19, 22:23
    bambzgrozja napisała:

> Skąd aż taka nienawiść w Tobie i chęć aż takiej zemsty, aż sie przestraszyłam.

Nie napadaj na nastolatki a nie będziesz się musiała bać zemsty ich starych.
  • milka_milka 27.06.19, 23:50
    No i bardzo prawidłowo. Ma współczuć sprawcom ?

--
  • cruella_demon 27.06.19, 19:44
    Się nagle obrończyń patologii pojawiło. Ciekawe czy by im serduszko tak empatycznie pikało gdyby to ich dziecko napadnięto. Następnym razem te patusy kogoś zabiją albo zgwałcą, jako recydywa przynajmniej nie będą dostawać zawiasów za swoje wybryki. Na twoim miejscu zrobiłabym to samo.
  • vinca 28.06.19, 14:43
    Bredzisz.
  • vinca 27.06.19, 23:19
    Bardzo wspolczuje napadu i szczerze zal mi Twojej córki, ale Twój wpis jakos nie bardzo mi sie podoba. Sorry ale cos mi tu zgrzyta

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka