Dodaj do ulubionych

Znacie osoby, które skrajnie zmieniły poglądy?

27.06.19, 17:21
Znacie osoby, które na przestrzeni kilku lat z mocno na lewo przeszły mocno na prawo? Albo odwrotnie?
Z nadawania na kościół, że to same pedofile, do nadawania na Sekielskiego?
Z uważających się za super otwartych, do ksenofobii?

Przyznam, że ciężko mi zrozumieć zjawisko. Lekkie przesunięcie środka ciężkości - OK, ale takie skrajności...

O, prawie polityczny wątek założyłam wink
Edytor zaawansowany
  • jak_matrioszka 27.06.19, 17:34
    Ja znam, ale nie recze że z ultra prawo na ultra lewo (czy na odwrót), ale z ultra na środek ze wskazaniem na druga strone przynajmniej. Stare poglady znam bardzo dobrze, ale kontakt nam sie rozluźnił już ze dwie dekady temu, wiec teraz jestem mniej zorientowana (ale conajmniej środek ze wskazaniem na druga strone). Osób które by sie do kościoła przekonały nie znam, w druga strone też nie, bo nigdy nie znałam nikogo mocno kościelnego, wiec nie miał mi sie kto rozmyśleć wink
  • ira_08 27.06.19, 17:52
    Tak. Nie wiem czy ultra, ale znałam kolesia, który twierdził, że homoseksualizm jest niezgodny z naturą i wolą Bożą, po czym zaprzyjaźnił się z homoseksualistą (ale zaprzyjaźnił naprawdę, nie są partnerami, tamten ma chłopaka) i widzę, jak czasem na Fb bierze udział w zaciętych dyskusjach w obronie LGBT.
  • daniela34 27.06.19, 18:38
    Jakieś takie krzepiące i przywracające wiarę w człowieka jest to, co napisałaś smile
  • alpepe 28.06.19, 15:25
    podpisuję się.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • milva24 27.06.19, 18:24
    Znam siebie. Co prawda nie politycznie ale światopoglądzowo przeszłam od gorliwej katoliczki do agnostyczki w ciągu jakichś 10 lat.
  • asia.sthm 27.06.19, 18:33
    Najbardziej spektakuranej zmiany pogladow dokonal bliski mi czlowiek. W mlodosci wstapil do seminarium zeby oddac sie kaplanstwu. Po roku wystapil i poszedl na normalne studia w Akademii Medycznej w Warszawie. Juz na pierwszym roku poznal dziewczyne, po dyplomie pobrali sie - do dzis zyja zgodnie juz ponad 50 lat. Nastawienie do Kosciola zmienilo mu sie tak drastycznie, ze nie byl na chrzcie swoich dzieci - stal grzecznie pod kosciolem. Kiedy Polaka wybrano na papieza klal i pomstowal w stylu ze to najwieksze nieszczescie jakie spotkalo narod polski. Do dzis o KK ma jak najgorsze zdanie i chetnie je wyglasza jesli tylko chce posluchac. Jest madrym czlowiekiem, nie zwariowal, ale o Kosciele grzmi jak strasznie.

--
    Z pana Otello jak z gazety firanki!.. Można, ale biedą jedzie!
  • gulcia77 27.06.19, 18:38
    Mój mężczyzna. Poszedł do mniejszego seminarium duchownego. Obecnie jest zaciekłym antyklerykałem.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • szalona-matematyczka 27.06.19, 22:56
    Ale to typowe. Tez znam takiego. To najczesciej wrazliwe osoby, ktore poszly w stan kaplanski czy do klasztoru z czystych pobudek, a tu zonk! okazalo sie , ze w tej instytucji jest bardzo grzesznie. Wiec wrazliwcy przezyli szok i dlatego sa tacy anty.
  • narita04 27.06.19, 19:03
    Znajomy z liceum. Z lewicowego antyklerykala stał się wojujacym katolikiem.
  • pani_tau 27.06.19, 20:51
    Też znam takiego.
  • cauliflowerpl 27.06.19, 20:57
    No wlasnie ja tez. Zainspirowal mnie do zalozenia tego watku.
    Mój ex 🤦‍♀️
  • mmoni 27.06.19, 19:11
    Cezary Michalski, Eliza Michalik.

--
    Nika
  • gaga-sie 27.06.19, 19:30
    Magdalena Ogórek 😄
  • zona_glusia 28.06.19, 13:43
    big_grin Parcie na szkło i władzę to jeszcze nie poglądy.

Z medialnych osób to żona pana Pereiry (czołowego propagandzisty PiSu), która pracowała dla Gazety Polskiej Codziennie oraz portalu niezależna.pl. potem dostała pracę u Beaty Szydło jako ekspert od Social Media. W czasie kiedy pracowała dla PiSowskich mediów Ziobro odciął finansowanie Centrum Praw Kobiet. I wystarczył trwający rozwód z wyżej wymienionym panem i nastąpiła zmiana zdania. Cytuję:
    "Za szczególne wsparcie na każdym możliwym poziomie, także prawnym składam podziękowania Centrum Praw Kobiet"
  • andaba 27.06.19, 20:53
    Triss smile
  • katja.katja 27.06.19, 21:05
    Lipcowa.

--
    Nie dam się wygasić!
  • alicia033 27.06.19, 23:01
    echtom i neńka
  • katja.katja 28.06.19, 07:30
    One niby w czym?

--
    Nie dam się wygasić!
  • chicarica 27.06.19, 20:57
    Paru osobom z mojego otoczenia, które uważałam za normalne, poglądy się zmieniły na radykalne. Nie z dwóch różnych skrajności, ale i tak jestem w szoku.
    Jednemu znajomemu wielbicielowi Korwina kilka miesięcy bezrobocia i poszukiwania pracy tak zrobiło, że teraz jest lewakiem.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • heavy_metal_thunder 28.06.19, 19:30
    Bo zderzenie z rynkiem pracy leczy z Korwinizmu.
  • riki_i 27.06.19, 21:40
    O tak, znam panią, która była fanatyczną przyboczną Róży Thun i z ogniem w oczach jeździła po Polsce przekonując naród do Stanów Zjednoczonych Europy i innych lewackich idei, a obecnie wraz z mężem stanowi twarde jądro PiS-u. I jest w gronie zawodowych działaczy tej partii. Wolta poglądów wręcz niesłychana.
  • bi_scotti 27.06.19, 22:20
    1. Znajoma strictly, wrecz orthodox Roman-Catholic z bardzo homofobicznymi pogladami gloszonymi glosno, gdzie sie dalo i kiedy sie dalo, na dodatek z wybitnym skretem rasistowskim. Gdy ukochany siostrzeniec "came out of the closet" i przedstawil w domu swojego boyfriend pochodzacego z Trinidad & Tobago (piekny black man smile), znajoma przelknela, przespala sie z info i stala sie z dnia na dzien obraczynia "everything gay" lacznie z tym, ze od lat jest volunteer w czasie torontonskich Pride Parades smile Milo patrzec jak milosc potrafi czlowieka ... uczynic czlowiekiem smile
    2. Ja sama zmienilam drastycznie poglady na temat parkingow w centrum miasta po obejrzeniu documentary z Mexico City.
    Life.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • violent_green 27.06.19, 22:49
    Hej, a mogłabyś napisać coś więcej o tych parkingach? Zaciekawiłaś mnie.
  • bi_scotti 28.06.19, 00:18
    To jest moja inspiration smile
    Mam nadzieje, ze uda Ci sie obejrzec. Jesli tak, to chetnie potem podyskutuje smile Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • violent_green 28.06.19, 20:07
    Niestety, film nie wyświetla się w mojej lokalizacji sad
  • aandzia43 28.06.19, 15:50
    Wolta poglądow czy zwietrzyła lepszy interes?

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • riki_i 28.06.19, 17:38
    To drugie, jak mniemam.
  • yva-na 28.06.19, 20:26
    to akurat karierowiczostwo, żadna zmiana
  • jowita771 27.06.19, 22:31
    Raczej nie znam. Chyba, że mogę zaliczyć siebie, moje poglądy się zmieniły, jeśli chodzi o kościół, tzn zmieniły się o tyle, że kiedyś byłam zaangażowana w życie parafii, jeździłam na rekolekcje do zakonnic, byłam przez kilka lat w oazie, a teraz mam nieochrzczone dzieci. Ale to nie do końca tak, że mi się odmieniło, bo ja wtedy w kościele szukałam Boga, ale zawsze buntowałam się przeciwko społecznej nauce kościoła, zawsze np. byłam zwolenniczką prawa do aborcji, nigdy nie podobał mi się stosunek kościoła do kobiet. W momencie, kiedy do mnie dotarło, że tam się nic nie zmieni, zabrałam się stamtąd i żyję w zgodzie ze sobą.

--
    pieczywo zeby nie obsychalo trzymaj w wiadrze z woda
    a dluga rura z wrotka na kazdym koncu bedzie wspanialym samochodem dla węża /moofka/
  • alpepe 28.06.19, 15:39
    Prawie podobnie, nie mogłam znieść tego, że kobieta w KRK jest nikim.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • aerra 27.06.19, 22:33
    Aż takich skrajnych to nie znam. Znam sporo takich, którzy się zradykalizowali, bądź z centrum przeszli nieco na lewo lub nieco na prawo.
  • mrs.solis 27.06.19, 22:34
    Kolega z liceum swietoszkowaty ministrant wybierajacy sie do seminarium. Kilka lat temu spotkalam go na ulicy i gejowka jak sie patrzy, po nastepnych paru byl poszukiwany przez policje za oszustwa.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • alicia033 27.06.19, 23:03
    mrs.solis napisała:

> Kolega z liceum swietoszkowaty ministrant wybierajacy sie do seminarium. Kilka lat temu spotkalam go na ulicy i gejowka jak sie patrzy, po nastepnych paru byl poszukiwany przez policje za oszustwa.

to akurat żadna zmiana.

• mrs.solis 28.06.19, 19:24
    W sumie racja smile

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • yva-na 28.06.19, 20:29
    gej oszustem? nie wierzę, on musi być kryptoministrantem
  • hanusinamama 27.06.19, 23:12
    Znam 3 pary ktore były totalnie przeciwne in-vitro. Okazało sie ze inaczej nie mogą mieć dzieci. 2 pary dorobiły sie dzieci z in-vitro (zmienił sie im świtopogląd na te sprawy o 180 stopni), 3 para sie rozwiodła bo on chciał in-vitro, ona nie uznawała dalej - on teraz ma dziecko z inną panią. Ona samotna. Wiec w sumie 5/6 z tych osób bardzo zmieniło poglądy...
  • szalona-matematyczka 27.06.19, 23:26
    Akurat w temacie: wlasnie niedawno poznalam kobiete z dzieckiem powstalym z in vitro. Tak sie zlozylo, ze dzieciak chory i to bardzo, wiele operacji itp. Maz oczywiscie wybral wolnosc. I tej kobiecie kiedys sie wyrwalo w mojej obecnosci, ze niepotrzebnie uparla sie na to.in vitro, teraz tylko ma orke, maz odszedl, a jakby to in vitro nie bylo, to ny nie miala dziecka, a miala by spokoj, odpoczynek, meza.
  • hanusinamama 27.06.19, 23:37
    NO to tak moze powiedziec kazda z chorym dzieckiem ( nie wazne czy in-vitro czy nie). Jakby nie była w ciazy to by nie miała teraz pod górkę. Z drugiej strony zyc z kimś parszywym tylko dlatego ze nie było okazji sprawdzić czy to dobry cżłowiek zy nie tez uwazam za zmarnowane życie... Moja ciotka zmarnowała sobie zycie z dzieciakiem z ZD. Nie z in-vitro...
  • potworia116 28.06.19, 11:18
    Znam dziewczynę, która była zdecydowaną przeciwniczką aborcji, dopóki nie wpadła z dość przypadkowym kolesiem na wakacjach.
    Jest na tyle uczciwa, że jasno przyznaje, że jej rura zmiękła pod wpływem własnych doświadczeń. Podejrzewam, że całkiem spora grupa prolajfowców wobec siebie samych stosuje bardziej liberalne kryteria.
  • reinadelafiesta 28.06.19, 13:42
    Takich, którzy zmieniają poglądy, kiedy sytuacja zaczyna dotyczyć ich osobiście jest mnóstwo. I takich, którzy zmieniają poglądy jak sytuacja przestaje ich dotyczyć osobiście - też. Są jeszcze tacy, którym moralność w państwowym szpitalu zabrania usuwać ciążę, ale w prywatnym gabinecie pieniądze pomagają im zaleczyć sumienie. Jest jeszcze na przykład bardzo znany lekarz, który jak się już dorobił - to na starość został radykalnym przeciwnikiem aborcji.

--
    Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąď
  • szalona-matematyczka 28.06.19, 11:38
    Pewnie, ale ona w tej swojej rozpaczy, zmeczeni u zwala to na in vitro, ze niby natura nie chciala by ona miala dziecko, a ona zgwalcila nature tym in vitro i natura sie zemscila.
  • potworia116 27.06.19, 23:48
    Siebie. W późnej podstawówce/ wczesnym liceum miałam tak okropne poglądy na temat kobiet i kobiecości, że rumienię się ze wstydu. Byłam rasową mizoginką (z silnym postanowieniem bycia „inną niż wszystkie” i szukaniem akceptacji w męskich wspólnotach). Ogólnie bleh.
  • triss_merigold6 28.06.19, 07:34
    To etap przejściowy u dziewczynek niepewnych swojej atrakcyjności, mają nadzieję, że jako kobieta-kumpel nie będą krytykowane.
  • katja.katja 28.06.19, 07:39
    To smutne.

--
    Nie dam się wygasić!
  • potworia116 28.06.19, 09:32
    A wiesz, to by się zgadzało. Wahnęło się to potem w zgrywanie wyzwolonej seksbomby, po czym jakoś przed maturą znormalniałam.
  • mdro 28.06.19, 10:52
    Znajoma - bardzo liberalna obyczajowo, niewierząca (choć z pierwszym, "wpadkowym" ślubem kościelnym) pod wpływem drugiego męża stała się ortodoksyjnie "katolicka", do tego stopnia, że własną córkę, która zaszła w przedmałżeńską ciążę (czyli powtórzyła błędy młodości mamusi) wyrzuciła z domu. Tym smutniejsze, że ona od własnych rodziców dostała ogromne wsparcie (bo pierwszy małżonek szybki się ze związku wymiksował). Tak z góra pięć lat jej ta wolta zajęła...

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • maadzik3 28.06.19, 11:09
    Niestety znam. Bo zmiana nie na lepsze a osoba bliska

--
    www.christianzionist.blox.pl
  • asia_i_p 28.06.19, 14:09
    Znam, mój stryj. Z mocno prawo na dosyć mocno lewo.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • tryggia 28.06.19, 14:42
    Oczywiście.
    Jedna daleka ciocia w latach 70 mogła być pierwowzorem "narzeczonej pięknej jak sen", a teraz jest radiomaryjna.
    A kilku znajomych z rekolekcji przygotowujących do bierzmowania, bardzo kościelnych - teraz zapluwa się w stylu Krzysztofa Pieczynskiego.

--
    Hope
  • katja.katja 28.06.19, 15:01
    Dziwne byłoby gdyby jako 20-latka była zakonnicą, a jako 60-latka miała "autobus Arabów", chyba że typu "Bob z hotelu Roma", ale do tego musiałaby mieć solidny portfel.

--
    Nie dam się wygasić!
  • aandzia43 28.06.19, 15:59
    Znajomy pod wpływem kościołowej i narodowej matki nieco bezwiednie powielał jej poglądy. Nie zajadle, bo środek ciężkości emocji i aktywności miał gdzie indziej, ale tak se kłapał dziobem przy okazji dyskusji i nie bardzo chciało mu się myśleć o argumentach drugiej strony. Przed czterdziestką zaczął intensywnie myśleć o pewnych rzeczach i wyewoluował w antyklerykalnego lewicowca big_grin Wierzący dalej, poważnie podchodzi do spraw duchowych, tu nic się nie zmieniło.
    No i moja była teściowa: jak wpadłam z jej synem to proponowała aborcję, jak kilka lat potem zaczęły się debaty o zmianie prawa aborcyjnego to ręcami nogami broniła poczętych wink

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • lilia.z.doliny 28.06.19, 16:44
    sp Marek Kotanski

--
    Poszedłem do kina na na film Larsa von Triera. Pomyślałem: „Tylko psychol i zboczeniec mógłby nakręcić coś takiego”.
    Potem reklamy się skończyły i zaczął się film.
  • sylwus34 28.06.19, 18:16
    Pierwszy lepszy przykład z you tube. Chociażby niejaki Mikołaj Janusz zwany Joakiem z płyty. Pl
    CI, którzy znają wiedzą że nagrywał z kolesia i prześmiewcze, czasami po prostu chamskie filmiki na temat obu stron barykady naszej sceny politycznej.
    Jeszcze kilka lat temu widziałam jego wywiad NT poglądów politycznych, króre sam okrśla) jako liberalne
    Ostatnimi czasy mocno się zradykalizował w prawą stronę., współpracował też z TVP PIS.
    Przykro patrzeć na upadek człowieka.
  • jeanny1986 28.06.19, 18:44
    Mój nie-teść. Po śmierci swojej matki zrobił się prawicowy, kościółkowy i rodzinny na pokaz. Mimo że nigdy nie był pozytywny w kontaktach ze swoim synem, strasznie miał mi za złe, że "zmusiłam" syna do wyprowadzki w wieku 23 lat. Bo powinniśmy byli rodzinnie zamieszkać z nimi (mielibyśmy pokoj z 6m2) do końca życia. Nie żeby lubił własnego syna, czy mnie. A nie-teściowa pałała do mnie wtedy straszną niechęcią i jego pomysł uważała za absurd.
  • iwoniaw 28.06.19, 19:25
    Tzn. owszem, zdarzyło się, że jacyś ludzie zaskoczyli mnie nagle jakimiś bardzo radykalnymi poglądami, o które bym ich nie podejrzewała, ale po przemyśleniu stwierdzam, że w sumie to nie wiem, czy to była zmiana, zwłaszcza spektakularna - to nie tak, jak opisujesz, że nagle jakiś zagorzały klerykał stał się równie gorącym antyklerykałem (albo odwrotnie) czy coś w tym stylu, tylko raczej są to ludzie, którzy kiedyś raczej nie gadali o pewnych rzeczach w moim towarzystwie/publicznie (albo po prostu nie mieli fejsbuka, więc nie miałam okazji oglądać ich deklaracji na tematy różne pięć razy dziennie), a teraz owszem, czynią to z zapałem.

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka