Dodaj do ulubionych

Jak myslicie w jakim wieku...

27.06.19, 17:26
Wasze dzieci zrozumialy o co chodzi z pieniedzmi, skad sie biora, po co sa etc? Czy wartosc pieniadza zrozumialy w tym samym czasie?
Czy uwazacie ze to byla wasza zasluga czy same wykumaly?

--
wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
Edytor zaawansowany
  • jak_matrioszka 27.06.19, 17:40
    Po wizycie u dentysty:
    - Mamo, jak myślisz, ile wróżka zebuszka za ten zab da?
    - Ze 20-30 koron, nie więcej, bo on dziurawy...
    - To może sie nie opłaca, bo ja bym go chciała zatrzymać, ale pieniadze też chce...
    - To ja go kupie. Dam 20 koron a Ty zatrzymasz zeba.
    - Dobra, dziekuje mamo!

Młodsza już zna wartość pieniadza jak i wartość sentymentalna rzeczy big_grin
  • nangaparbat3 27.06.19, 17:55
    Wcześnie, chyba początek SP (jak nie wczesniej).
    Myśę, że to dlatego (przynajmniej w części), ze od I klasy dostawała kieszonkowe, pamiętam, ze najpierw było to 5 złotych na tydzień, potem stopniowo coraz więcej, ale nigdy dużo.
    Zawsze była oszczędna i rozsądna, wydatki notowała i planowała z ołówkiem w ręku. Podobnie mając dużo do zrobienia, notowała wszystko na kartce i odkreślała, co zrobiono.
    Ja się od niej trochę nauczyłam.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • nangaparbat3 27.06.19, 17:58
    Acha - "kieszonkowe" było jej własnością, nie wnikaliśmy, na co wydaje, nie wtrącaliśmy się w ogóle. Oprócz tego dostawąła pieniądze na konkretne potrzeby, a czasem nawet zachcianki - ale zachcianki miała bardzo rzadko, prawie w ogóle. Zresztą nawet jako małe dziecko nie wymuszała na nas zakupów, więc jak już o coś prosiła, nawet drogiego, staraliśmy się jej to kupić.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • mae224 27.06.19, 18:03
    Grając w Eurobusiness w wieku 5-6 lat.
  • milva24 27.06.19, 18:11
    Skąd się biorą i po co są w wieku ok 5 lat, samą wartość jakiś rok później.
  • ck2 27.06.19, 18:41
    Skąd się biorą pieniądze to wielu dorosłych w Polsce nie wie, co od jakiegoś czasu dobitnie widać.
  • mebloscianka_dziadka_franka 27.06.19, 20:07
    Dobre.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka