Dodaj do ulubionych

Czy emama ma już cipkonotes?!

27.06.19, 20:50
Bo ja nie i w sumie nie wiem do czego jest potrzebny. Nie jestem pruderyjna, lubie słowo cipka, na pewno bardziej niż wagina. Edukuje dzieci skad się wzięły na świecie etc etc. Ale nijak nie rozumiem "tej przestrzeni do rozważań nad seksualnościa". m.facebook.com/fundacja.spunk/photos/pcb.2457641934288321/2457640954288419/?type=3&source=48&ref=m_notif¬if_t=group_highlights
Edytor zaawansowany
  • black_magic_women 27.06.19, 20:51
    m.facebook.com/fundacja.spunk/photos/pcb.2457641934288321/2457640954288419/?type=3&source=48&ref=m_notif¬if_t=group_highlights
  • black_magic_women 27.06.19, 20:52
    Przepraszam zly link sensus.pl/ksiazki/cipkonotes-paulina-klepacz-aleksandra-nowak,cipnot.htm#
  • katja.katja 27.06.19, 21:00
    Łe?
    Myślicie, że to dobry prezent dla teściowej, szefowej lub szwagierki?
    Mam narysować swoją piczkę? Po co?

--
    Nie dam się wygasić!
  • triss_merigold6 27.06.19, 21:03
    Zrób gipsowy odlew i pomaluj, będzie miłą rodzinną pamiątką.
  • chatgris01 27.06.19, 21:37
    To już było pół wieku temu tongue_out
    allthatsinteresting.com/cynthia-plaster-caster

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • pani-nick 27.06.19, 21:01
    🤦‍♀️😂👍
  • eat.clitoristwood 28.06.19, 07:33
    Przypadek, zbieg okoliczności?
  • eat.clitoristwood 28.06.19, 07:39
    Eeee, chyba autorką opisu dzieła. Ale i tak pasuje.
  • black_magic_women 28.06.19, 08:54
    eat.clitoristwood napisał:

> Przypadek, zbieg okoliczności?

To medialna seksuolożka, czesto występuje w Tvn czy gazeta. pl. Zdaje sie, że tu tylko konsultowała. Ale zawsze myślę, że jej nazwisko zdeterminowało zawód 😉
  • triss_merigold6 27.06.19, 20:56
    Ile konkretnie dofinansowania chcą te panie autorki i na co?
  • katja.katja 28.06.19, 07:40
    Jakiś wkład być musi, podejrzewam, że im większy tym lepszy.

--
    Nie dam się wygasić!
  • cosmetic.wipes 27.06.19, 20:59
    Ciekawe jak nazywałaby się męska wersja tego, jakże uroczego, pomysłu.

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • memphis90 27.06.19, 21:03
    Chuj..y notes? Kuśkotatnik? Penidrive?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • black_magic_women 27.06.19, 21:04
    cosmetic.wipes napisała:

> Ciekawe jak nazywałaby się męska wersja tego, jakże uroczego, pomysłu.
    >

W dyskusji na Fb dzieki której trafiłam na to cudo pojawia się pytanie "czy w cipkonotesie mozna pisać chujkopisem?"
  • memphis90 27.06.19, 21:07
    Zależy od jakości papieru, bo taki chujkopis to najwyżej cienkopis, a pewno nie długopis... Może przebijac.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • fawiarina 28.06.19, 01:05
    memphis90 napisała:

> Zależy od jakości papieru, bo taki chujkopis to najwyżej cienkopis, a pewno nie
    > długopis... Może przebijac.
    >
    Umrę big_grin
  • katja.katja 29.06.19, 09:26
    A jak ołówek to musi być koniecznie z gumką? Bo wolę bez.

--
    Nie dam się wygasić!
  • jak_matrioszka 27.06.19, 21:05
    Faceci już od dawna maja swoja wersje, oni robia kreski nożem na ramie łóżka wink
  • vre-sna 27.06.19, 21:14
    E, meska wersja bylaby mila odmiana do smutnego, samotnego zycia. Rano wstajesz, a tu uj sobie jest. Ja bym zamowila odlew w erekcji.
    Bosze, czy kobietom naprawde juz tak odwala?
    Cipkonotes???
  • jak_matrioszka 27.06.19, 23:09
    Odlew w erekcji można bez problemu kupić w dowolnym kolorze, rozmiarze i kształcie wink
  • pani-nick 27.06.19, 23:35
    Cipki tez 🙈🙊
  • 35wcieniu 27.06.19, 21:49
    chujtes

albo zeszytong. tongue_out

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • chatgris01 27.06.19, 21:51
    Pindolniczek.

--
  • mama-ola 28.06.19, 11:34
    chatgris01 napisała:

> Pindolniczek.

Oplułam monitor wink
  • anahera 28.06.19, 06:55
    Kutasnik big_grin
  • rulsanka 28.06.19, 09:46
    Kutatnik.

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • katja.katja 28.06.19, 10:29
    big_grin

--
    Nie dam się wygasić!
  • mama-ola 28.06.19, 11:34
    rulsanka napisała:

> Kutatnik.
    smile)

Jesteście boskie
  • yuka12 28.06.19, 21:22
    Płaczę 😆 😂🤣🤗

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
  • memphis90 27.06.19, 21:02
    Co jest na tej okładce - menstruacja na stringach...?

--
  • katja.katja 27.06.19, 21:08
    Dziewczyny zajrzyjcie do sekcji "często kupowane razem" big_grin

"Jak to robią kobiety sukcesu"

"Sukces w każdych negocjacjach" big_grin

"Psychologia Jogi"

--
    Nie dam się wygasić!
  • katja.katja 27.06.19, 21:12
    Na stronie Bonito, klienci, którzy kupili "Cipkonotes" kupili również...

"Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa..."

"Jelito drażliwe. Leczenie dietą"

--
    Nie dam się wygasić!
  • triss_merigold6 27.06.19, 21:29
    Łkam.😂
  • aerra 27.06.19, 22:23
    Ja też!
  • yva-na 28.06.19, 01:00
    sacrum i profanum...
  • tryggia 27.06.19, 21:37
    Nie rozumiem kultu organów wydalniczo-płciowych. Nie ma okonotesow, nogonotesów lub trzustkonotesow. Części też ważne. Wyczuwam dyskryminację.

--
    Hope
  • alicia033 27.06.19, 21:39
    tryggia napisała:

> Nie rozumiem kultu organów wydalniczo-płciowych.

ty, tryggia, to akurat wielu rzeczy nie rozumiesz.
    A zwłaszcza na dyskryminacji to się znasz jak świnia na gwiazdach.
  • tryggia 27.06.19, 21:42
    No, jakoś mi nie ubywa z tą twoją uwagą.

--
    Hope
  • milka_milka 28.06.19, 00:51
    Najwyraźniej nie rozumiesz, że przy pomocy cipkonotesu walczy się z dyskryminacją.... (sarkazm)

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • tryggia 28.06.19, 01:24
    Ale co z dyskryminacją esicy lub śledziony, przecież to też pojedyncze, osamotnione i niezbyt dobrze znane organy. Domagam się śledziotesu. By uwrazliwić się i lepiej współpracować ze swoją immunologią.

--
    Hope
  • milka_milka 28.06.19, 09:50
    A odbyt? Błędnik? Dwunastnica?
    Człowiek ma tyyyyle organów!

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • chatgris01 28.06.19, 11:30
    Wątrobnik big_grin

--
  • daniela34 28.06.19, 11:43
    A tarczyca? Na emamie nie można zapomnieć o tarczycy- tarczynotatnik? Tarczynotes?
  • jak_matrioszka 27.06.19, 23:11
    Jelito grube ma ksiażke i chyba nawet z miejscem na notatki.
  • loganberry 28.06.19, 21:53
    Np. kolanotes. Albo, sięgając nieco głębiej - kolonotes.
  • alicia033 27.06.19, 21:37
    a ja jestem za.
    Zdecydowanie Polska byłaby lepszym krajem, gdyby Polki, zamiast, jak dotąd, "pokornie nieść swój krzyż" i grzecznie nie wychylać się poświęciły więcej uwagi dobrostanowi swojej płci, od seksualności poczynając.
    Jak bardzo tego Polkom brak świetnie ostatnio pokazała akcja trójmiejskich dziewuch dziewuchom.
  • cosmetic.wipes 27.06.19, 22:19
    Myślisz, że śmiesznie nazwany zeszycik z infantylnymi rysuneczkami spowoduje, że koło gospodyń wiejskich z podkarpackiego zmieni swoją nazwę na gorące laski z Komańczy?

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • alicia033 27.06.19, 23:17
    nie, myślę, że powinny się zastanowić jak są traktowane z powodu bycia kobietam i, czego by chciały. Również, że tak to ujmę, od strony waginy.
    A twoje "gorące laski" są dokładnie na drugim biegunie tego, o czym piszę.
  • hanusinamama 27.06.19, 23:49
    Ale tego nie zmieni durny notes. Po pierwsze ta akcja nie trafi tam gdzie powinna, nawet jak trafi to trafi na pełne politowania usmiechy...
  • alicia033 28.06.19, 09:24
    oczywiście, masz jakz zwykle rację, hanusimama - najlepiej to nic nie robić.
    Niestetywink dla waszych pełnych politowania uśmiechów, a na szczęście dla kobiet są też takie kobiety, na które wasze uśmiechy nie działają i na RÓŻNE sposoby działają na rzecz tych, które jeszcze wasze "uśmiechy" tłumią.

• triss_merigold6 28.06.19, 09:41
    To bardzo piękne i szczytne, zachęcam do niesienia kaganka waginooświecenia w dzikich krajach i kulturach, w których masowo rżną dziewczynkom części intymne, a którymi to kulturami całkiem sporo ematek się zachwyca.
  • katja.katja 28.06.19, 10:28
    Te Paniusie dla tych kobiet nie robią nic. A jak mieszkają w krajach gdzie istnieje spora mniejszość tych ludzi udają, że to ich nie dotyczy choć powszechne są praktyki (w ich krajach) szpitalne "na czarno" wycinania tak łechtaczek.
    A.. Przypomniałam sobie jak pytałam czy nie można w krajach Zachodu wprowadzić delikatne (np. odpowiedni personel, tylko kobiecy) badań by sprawdzić czy dziewczynki pewnych mniejszości mają wszystko na swoim miejscu. Wszystkie były oburzone, że to naruszenie godności czy jakoś tak. Zamykać oczy, udawać, że problem nie istnieje.
    W Polsce zabrać pobitą dziewczynkę zwyrolom, ale za granicą zostawić okaleczone dziecko w tej samej rodzinie, która dopuściła do tego okaleczenia.

--
    Nie dam się wygasić!
  • nangaparbat3 28.06.19, 22:11
    Właśnie niedawno wyczytałam, że w połowie XIX wieku autorytety medyczne rżnęły kobietom i dziewczynom łechtaczki, głęboko przekonane, że ratują w ten sposób ich zdrowie psychiczne (i nie tylko).
    Więc nie ma co się tak wynosić nad tych "dzikich", to czasy Twojej praprababci, nie tak odległe.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • triss_merigold6 28.06.19, 22:16
    Nie na terenach polskich. W USA i wiktoriańskiej Anglii, owszem. I wiesz, w społeczeństwach zachodnich jednak "autorytety medyczne" odeszły od propagowania tych praktyk, a dzicy jak byli dzicy, tak zostali.
  • dramatika 28.06.19, 22:17
    nangaparbat3 napisała:

> Właśnie niedawno wyczytałam, że w połowie XIX wieku autorytety medyczne rżnęły
    > kobietom i dziewczynom łechtaczki

Ale że w Polsce?
  • triss_merigold6 28.06.19, 22:19
    Polska chyba wtedy była pod zaborami czy coś takiego...
  • dramatika 28.06.19, 22:39
    triss_merigold6 napisała:

> Polska chyba wtedy była pod zaborami czy coś takiego...

Tak myślałamtongue_out
  • katja.katja 29.06.19, 09:30
    XIX wiek minął. Piszę o XXI wieku i naszych zachodnich (tolerancyjnych) i północnych sąsiadach.
    Pamiętacie aferę w Szwecji gdy odkryto, że w tamtejsze szkole wszystkie dziewczynki "tych których imienia nie wolno wymieniać" były obrzezane? I co? I sro. Rozeszło się po kościach. Chyba nikt nawet nie został ukarany, a dziewczynki nie trafiły do rodzin zastępczych.

--
    Nie dam się wygasić!
  • triss_merigold6 27.06.19, 21:47
    W sumie lepiej, żeby sobie złote myśli okołowaginalne oraz zdjęcia zamieszczały w pamiętniczku niż na instagramie czy snapchacie.
  • ga-ti 27.06.19, 21:50
    Po wielu miesiącach dałam się namówić do zakupu i UŻYWANIA kubeczka @ . Jeszcze się nie otrząsnęłam z wrażeń, a Ty mi tu z kolejną intymną nowością, ja potrzebuję więcej czasu wink
    A serio to nie ogarniam, na co to komu?
  • bo_ob 27.06.19, 22:02
    Młode panienki, pensjonarki epoki wiktoriańskiej też prowadziły takie pamiętniczki, w których zapisywały różne kwestie dotyczące objawiającej im się, często niespodzianie, fizjologii.

Tak więc jest to plagiat.

• nangaparbat3 27.06.19, 22:06
    Hmmm...
    Trzeba by to obejrzeć.
    Sam pomysł nie musi być zły.
    Bo przez lata - setki lat? - wagina uważana była za obrzydlistwo - i do dzisiaj czesto tak jest. Pewna młoda kobieta opowiadała mi o rozmowie z koleżankami, wielkie miasto, wszystkie wykształcone, samodzielne - fellatio jak najbardziej, oczywiście , ale mineta - o nie.
    To było jakieś 10 lat temu, więc może się zmieniło w międzyczasie - ale nie byłabym pewna.
    Bo to zberezieństwo. Nózki trzeba trzymać razem, żeby broń Boże nie przyszło do głowy, że coś tam jest. Pytacie o męską wersję notatnika - nie trzeba, mężczyźni mogą odczuwać niepokój że za mały czy krzywawy, ale posiadanie go to powód do dumy. U nas - SROM.
    Więc ja bym tak od razu nie odrzucała notesu, może nie jest taki zły.
    Trochę

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • konsta-is-me 28.06.19, 05:51
    Bzdura, projektujesz jakies wlasne kompleksy.
    Jak juz to za obrzydliwstwo byl uwazany seks, a co za tym idzie genitalia, zarowno meskie jak i damskie.
    Historie o minecie i felatio znam wylacznie odwrotne.
    Serio.
    I tez duze miasto, malo tego bylo to jakies 23 lata temu ...
    Aaa, ale to bylo w liceum jakos, wiec mniej wyksztalcone, pewnie dlatego XD
    Ogolnie piszesz jak 80-latka albo babina z gluchej wsi.
    Srom w znaczeniu "wstyd", "wstydliwy".
    To akurat nic nowego-tabu towarzyszace genitaliom jest praktycznie WSZEDZIE na swiecie, wliczajac dzikie plemiona w Amazonii.
  • nangaparbat3 28.06.19, 08:47
    Tak po bandzie jedziesz, to trochę przesada.
    23 lata temu mogło być inaczej - przemysł kosmetyczny nie zdążył jeszcze wtedy tak namieszać w głowach kobietom ja już parę lat później - na przykład wmawiając konieczność depilacji, używania specjalnych kosmetyków do podmywania sie, i że naturalne zapachy ciała są obrzydliwe.
    Niestety obserwuję, że ludzie coraz bardziej brzydzą się ciała - własnego i innych. Ostatnio słyszałam w tv wypowiedź lekarza: młodzi lekarze wybierają specjalizacje, w których można dobrze zarobić, i mieć jak najmniejszy kontakt z pacjentem. Pewnie nieco uogólnia, ale ja z kolei coraz częściej słyszę, że młodzi ludzie nie chcą iść na medycynę, bo to oznacza kontakt z ciałem innych ludzi.
    Takie są trendy, ciekawa jestem, czy ktoś to bada i co wychodzi.
    A z Amazonią wyskoczyłaś jak Filip z konopi, nie dość że tam funkcjonuje wiele szalenie różniących się między sobą kultur, to niektóre - hoho.

--
  • triss_merigold6 28.06.19, 09:03
    Nie bardzo rozumiem. Do Hoffmanowej, liceum z opinią przygotowującego do matury pod medycynę, są co roku dzikie tłumy, popyt jest większy niż podaż. To chyba dobrze, że ktoś, kto brzydzi się cudzej fizjologii i nie chce kontaktu z cudzymi ciałami w ich chorej wersji nie wybiera akurat medycyny. Nie ma to nic wspólnego z seksem i podejściem do seksu.
  • nangaparbat3 28.06.19, 09:21
    Z ciałem. Własnym i cudzym. Ale po pierwsze z własnym. Młodsi większy niż starsi, kobiety więszy niż mężczyźni.

--
  • triss_merigold6 28.06.19, 09:37
    Nie, to się nijak nie przekłada. Można lubić swoją fizyczność i brzydzić się cudzych ciał, ich chorób, deformacji, starości, albo nie tyle brzydzić, co nie chcieć mieć z nimi codziennego pielęgnacyjnego kontaktu. Dotyczy też zwierząt, nie mogłabym być weterynarzem.
  • alicia033 28.06.19, 09:27
    triss_merigold6 napisała:

> Nie bardzo rozumiem. Do Hoffmanowej, liceum z opinią przygotowującego do matury
    > pod medycynę, są co roku dzikie tłumy, popyt jest większy niż podaż.

nangaparbat nie pisała o braku chętnych na medycynę, a o wyborze SPECJALIZACJI po niej.

• triss_merigold6 28.06.19, 09:31
    Napisała niżej, że coraz częściej słyszy, że młodzi ludzie nie chcą iść na medycynę, bo to oznacza kontakt z ciałem.
    Zapewne nie rozumie, ale zawsze tak było, tylko młodzi ludzie wstydzili się przyznawać wprost.
  • katja.katja 28.06.19, 10:32
    23 lata temu wygodne tampony były dla nielicznych, po mydło stało się w kolejce, kobiety się trzęsły gdy dostały z Niemiec płyn do toalety - oto Wielka Tajemnica. Gdyby dostęp kosmetyków był wtedy taki sam jak na Zachodzie nikt by się nie fascynował żelem do kąpieli ani dezodorantem.

--
    Nie dam się wygasić!
  • triss_merigold6 28.06.19, 10:33
    Chyba 33 lata temu.
  • katja.katja 28.06.19, 10:44
    Racja. Policzyłam. No to Nanga się myli.
    Wtedy jak najbardziej były już i płyny do higieny intymnej i depilacja.
    Sama będąc nastolatką z bardzo biednego domu kupiłam sobie nawet krem do depilacji. I nie lubiłam wonieć z żadnych elementów ciała, myślałam, że jak każdy?

--
    Nie dam się wygasić!
  • ichi51e 28.06.19, 17:30
    No ludzie... mamy rok 2019. W latach 90tych i ob tampony i pampresy (bo dzieczynki mocza posrodku a chlopcy z przodu!) byly. Krem do depilacji to byl nawet w latach 80tych pamietam jaka wkurzona byla siostra mojego ojca ze w wiejskim GSie akurat sie wyprzedal.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ichi51e 29.06.19, 09:09
    A odnosnie depilacji wyzej to jaki przemysl kosmetyczny? Juz cywilizacja antyczna na pewno usuwala zbedne owlosienie...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • konsta-is-me 28.06.19, 17:46
    A kiedy naturalne (pot, zapach niemytego ciala itp) zapachy ciala byly uznawane za powabne??
    Chyba tylko w twoim swiecie?
    I po jakiej bandzie ja jade?
    Widocznie ludzie ida dzis na medycynę z innych powodow niz trzeba, nie widze zwiazku z reklamami.
    Chyba logiczne, ze jesli sie jest lekarzem, ma sie kontakt z patologicznie zmieniona tkanka??
    Jesli ktos tego nie rozumie, to jest niezbyt rozgarniety, delikatnie mowiac.
    Poza tym pewien rodzaj obrzydzenia jest naturalny, kwestia czy ktos potrafi to kontrolowac czy nie.
    I dalej twierdze ze to twoje osobnicze uprzedzenia co do seksu-mam 41 lat, troche rozmow o seksie odbylam i NIGDY nie slyszalam od kobiety, by mineta byla obrzydliwa.
    Ze felatio to i owszem, czasem.
  • nangaparbat3 28.06.19, 22:32
    Dawniej ludzie po prostu rzadziej się myli, rzadziej zmieniali bieliznę (przeczytaj sobie, jaką częstotliwośc kąpieli zalecano na przykład w latach 50 czy 30), rzadziej zmieniali bieliznę i ubranie. Siłą rzeczy musieli pachnieć , nie wiem czemu tak Cię to bulwersuje.
    MAsz inne doświadczenia niż ja, w porządku. A jednak badania, jakie się czasem robi, wykazują, że poziom akceptacji własnego ciała u kobiet nie jest zbyt wysoki. BAdania dotyczą wyglądu, nie natknęłam się na badania dotyczące zapachu, natomiast czytałam, jak to koncerny kosmetyczne sugerują - od lat - kobietom, że ich naturalny zapach jest paskudny i trzeba się go pozbyć, oczywiście używając tychże koncernów produktów. POlecam KAtherin Ashenburg "Historia brudu", bardzo to ciekawe.

--
  • triss_merigold6 28.06.19, 22:37
    Musieli śmierdzieć, nazwij to po imieniu. Miasta bez kanalizacji lub ze szczątkową śmierdzialy w sposób trudny do wyobrażenia.
  • ichi51e 29.06.19, 09:06
    Wszystkie badania pokazuja ze to jest tak ze osiagasz jakis tam poziom bakterii i one zyja sobie - osoba ktora nie myla sie 10 lat nie bedzie smierdziec bardziej niz ktos kto nie myl sie miesiac. Do tego ludzie myli sie regularnie- twarz, paszki, pupa tyle ze w misce z woda (i kilka osob pewnie w tej wodzie) co bylo potepiane to KAPIELE bo ktos te wode musial nagrzac i zaniesc a to faktycznie wymagalo tyle roboty ze az bylo nieprzyzwoite (np w Wersalu jest laznia ale nie sluzyla do mycia tylko krolewskich zabaw z kochankami) mozna sie bylo umyc przy pompie w rzece (okresowo) w jeziorze.
    Na pewno pranie ubran bylo wielkim wywzaniem (to tego niebezpicznym lug jest zracy) a wiele ubran nie nadawalo sie do prania w ogole (suknie z brokatu, aksamitu, malowane jedwabie) pralo sie bielizne czyli te wszystkie koszule.
    Co do zapachu to oczywiscie sprawa osobnicza (sa osoby co sie poca mniej a albo i wcale) ale tez pamietajmy ze jedli mniej cukru mniej miesa a to tez sie na zapachu potu odbija.
    Zgodnie z dzisiejszymi standardami pewnie bylo ich czuc ale nie byl to smrod bezdomnego ze ludzie mdleli (od bezdomnych czuc glownie moczem a ten starzeje sie wrednie i to bardzo szybko).

--
  • katja.katja 29.06.19, 09:21
    Ale jaki zapach? Pachowy czy z pusi? Świeży pot zdrowej osoby nie śmierdzi, ale niestety pusia nawet zdrowej kobiety śmierdzi.

--
    Nie dam się wygasić!
  • konsta-is-me 29.06.19, 13:16
    No ale przeciez jak rzadziej sie myli, to w duzym stopniu dlatego, ze nie mieli srodkow czy urzadzen ktore im pozwalaly to robic czesciej.
    Wiec i skala tolerancji byla inna.
    O ile zgadzam sie ze przemysl i w ogole kultura ma barzdzo opresyjny i wymagajacy stosunek do kobiecego ciala (np cellulit, ktory jest naturalny, juz nie mowie o standardach urody ), to akurat nie widze wielkiego zwiazku z zapachem.
    Mezczyzn przeciez tez to dotyczy, wiekszosc dzis depiluje pachy, uzywa dezodorantow, a i nierzadko goli wlosy lonowe.
    Naturalny zapach czyli masz na mysli zapach zdrowego , czystego ciala?
    Z moich doswiadczen wynika, ze mezczyzni go uwielbiaja najczesciej ,)
  • yuka12 28.06.19, 21:36
    No wiesz. Jeszcze trochę a ponad 50% pacjentów będą stanowili starsi ludzie od 65 wzwyż. Skomplikowane schorzenia, ciało ludzkie z różnymi problemami i najczęściej już nie takie piękne, czasami zaburzona komunikacja, ale duże oczekiwania i wymagania. Generalnie opieka bezpośrednia nad chorymi to niełatwy kawałek chleba, ja się nie dziwię, jak ludzie nie chcą. I uważam, że tylko częściowo wiąże się to z seksualnością, bardziej z wychowaniem w czystych, niemal sterylnych warunkach.

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
  • nangaparbat3 28.06.19, 22:36
    Co to znaczy "wiąże się to z seksualnością"?
    Po prostu stosunek co cudzego ciała ma wiele wspólnego ze stopniem akceptacji własnego.
    A nasilenie pielęgnacji bynajmniej nie musi być wprost proporcjonalne do poziomu akceptacji.

--
  • triss_merigold6 28.06.19, 22:42
    Bzdura. Można akceptować własne ciało, dbać nieobsesyjnie, lubić erotykę etc. i nie chcieć fizycznych interakcji z innymi ludźmi, z wyjątkiem bardzo bliskich.
  • katja.katja 29.06.19, 09:23
    Prawda.

--
    Nie dam się wygasić!
  • katja.katja 28.06.19, 07:28
    To koleżankom opowiada się to co robimy pod kołdrą? A myślałam, że to sprawa wyłącznie między partnerami seksualnymi.
    Nie chciałabym wiedzieć czy koleżanka ciągnie druta, a jej nowy konkubent robi jej minetę. Gdyby o tym zaczęła opowiadać czułabym się co najmniej zażenowana.

--
    Nie dam się wygasić!
  • triss_merigold6 28.06.19, 07:48
    Wyjaśnienie może być prostsze niż przypuszczasz, otóż niewielu facetów potrafi dobrze zrobić minetę, młodzieniec musi zostać nauczony przez jakąś cierpliwą laskę i mieć przy tym minimum polotu. Mnóstwo panów nie ma, więc jak dziewczyna ma znosić bezwładne chlapanie językiem, to woli sobie darować.
  • nangaparbat3 28.06.19, 08:39
    NIe, nie o to chodziło, chociaż co to meritum masz rację.

--
  • ichi51e 27.06.19, 22:18
    Nie bardzo rozumiem kto jest adresatem bo czesc o masturbacji jak do dziecka. Pomysl spoko jak ktos nie zna swojego ciala to moze mu mapa potrzebna?

--
  • clio_yaga 27.06.19, 23:33
    Za dużo tego jak na jeden dzień, wcześniej trafiłam na tą reklamę
    vimeo.com/303241410
    Jakiś zmasowany atak feministek dzisiaj? wink

--
    Władza wita Was, W nieWolności czas...
    Porządzimy w pięknym stylu BOŻE!!! Jest nas TYLU...
    Dopadniemy was.Czas uklęknąć czas.
    BezLitoŚciSKacieMój....ROZWIJAJ SZNURA ZWÓJ.
  • nangaparbat3 28.06.19, 00:44
    Przecież to cudne smile

--
  • rulsanka 28.06.19, 20:51
    Też mi się spodobało.

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • nangaparbat3 28.06.19, 22:40
    Mnie przypomniało to:

Pewnie, że ta klasa, ale radocha podobna smile

--
  • milka_milka 28.06.19, 00:54
    Przyśni mi się, szczególnie ta muszla. Pomysł z horroru.

--
  • triss_merigold6 28.06.19, 07:54
    Jak z horroru. Paniom klepie chyba, albo adresuja swoje przesłanie do córek kobiet z dzikich kultur Egiptu, Sudanu, Mauretanii, Kenii, Nigerii etc., gdzie obrzezanie jest powszechne.
  • katja.katja 29.06.19, 09:24
    Nasze tolerancyjne Panie nigdy nie chcą dyskutować na te tematy.

--
    Nie dam się wygasić!
  • mim_maior 29.06.19, 13:22
    Bo łatwo być "feministką", gdy to nic nie kosztuje.

--
    Nie potrzebuję dodatkowych informacji o wegeżyciu.
  • 21mada 28.06.19, 11:25
    Czy to jest taka księga wizyt?
  • stephanie.plum 28.06.19, 21:26
    książka życzeń i zażaleń...

--
    idę tam, gdzie idę
  • danaide 28.06.19, 22:50
    24,90 zł?
    Pomysł na biznes jak każdy inny. Czym tu się podniecać?
  • semihora 28.06.19, 23:14
    danaide napisała:

> 24,90 zł?
    > Pomysł na biznes jak każdy inny. Czym tu się podniecać?

Si. Właśnie tak.

--
    Prawica ze wszystkich grup dzieci - a mamy dzieci niepoczęte, dzieci poczęte i dzieci urodzone - ona zajmowała się tylko dziećmi poczętymi.
  • dramatika 29.06.19, 09:41
    danaide napisała:

> 24,90 zł?
    > Pomysł na biznes jak każdy inny. Czym tu się podniecać?

To jest sprowadzanie kobiety do jej genitaliów.
  • semihora 28.06.19, 23:13
    W sumie to nie rozumiem twojego problemu. Wiadomo, że takie rzeczy mają swoją grupę docelową i nie są nią osoby, które się dziwią, że coś takiego powstało.

Każdemu jego porno, nie ma obowiązku kupowania.

--
    Dzisiejszy bunt jest jutrzejszym prawem, dzisiejsze bluźnierstwo jutrzejszym komunałem.
  • nangaparbat3 30.06.19, 12:34
    Zapytałam o Cipkonotes w księgarni. Młoda sprzedawczyni, prosząc o pomoc w znalezieniu ksiązeczki, krępowała się głośno powtórzyć tytuł, jej koleżanka już nie, podeszla do sprawy entuzjastycznie, powiedziała, że jest już tylko jeden, ostatni egzemplarz, bo dziewczyny wykupują. Dziewczyna 20 z małym plusem i zupełnie normalna - tak na oko wink
    Książeczka jest malutka, taki cieniutki notesik właściwie, zupełnie niebulwerusjąca dla osoby o umiarkowanie liberalnych poglądach.
    Po obejrzeniu już w ogóle nie rozumiem chichów i pewnej nuty potępienia, która się odezwała. Nie ma przymusu kupowania, a - jak wyżej pisze Semihora - grupa docelowa jest.

--
  • katja.katja 30.06.19, 17:41
    My nie potępiamy ani nie zabraniamy kupować tylko się śmiejemy.

--
    Nie dam się wygasić!
  • nangaparbat3 30.06.19, 17:50
    Wiem.
    Jak w VI klasie sp było na biologii rozmnażanie płciowe roślin, też się śmialiśmy big_grin

--
  • katja.katja 30.06.19, 17:53
    A jak z pierwszym zaleceniem z tej zacnej książeczki? Narysowałaś już własną picz? smile

--
    Nie dam się wygasić!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka