Dodaj do ulubionych

Jak kończycie znajomości?

28.06.19, 08:47
Znam dwie metody: brutalną i łagodną. Łagodna, to konsekwentne schładzanie i wygaszanie kontaktu. Np. przestaję odbierać telefony koleżanki, nie odpowiadam na smsy, nie odpisuję na maile czy wiadomości w sieciach społecznościowych, a jak przypadkiem zadzwoni z innego numeru czy wpadnę na nią na ulicy, to mówię, że mam trudny okres w pracy i bardzo się spieszę. Nawet najmniej bystrzy szybko łapią aluzję i relacja się urywa. Brutalna metoda, to po prostu krótka i rzeczowa informacja, że nie widzę możliwości dalszej kontynuacji znajomości i proszę o zaniechanie kontaktu, którego z mojej strony oczywiście również nie będzie. Wiem, że ludzie mają jeszcze inne sposoby, np. odkładanie spotkań w nieskończoność (odbiera tel. i odpowiada na smsy, ale ma tysiąc powodów, żeby nigdy się nie spotkać). A jak Wy załatwiacie takie, niemiłe przecież, sprawy?
Edytor zaawansowany
 • aga_mon_ber 28.06.19, 09:02
  Zdecydowanie brutalnie, ale to pod warunkiem, że dana osoba zapracuje sobie na to w pocie czoła.
 • heca7 28.06.19, 09:06
  Nie zdarzyło mi się brutalnie kończyć znajomości. Jak dotąd nikt mi tak nie zalazł za skórę wink

  --
  Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
 • kryzys_wieku_sredniego 28.06.19, 09:06
  Ja nie zaczynam znajomości jeśli ktoś mi nie odpowiada.
  Osoby na "cześć" w moim otoczeniu mi nie przeszkadzają a te z którymi, rozmawiam czy się bawie to są takie które poznałam dość dobrze.
  Chyba nie zdarzyło mi się ucięcie kontaktów drastyczne, owszem czasem się rozpadały więzi ale to czas zadziałał.
 • mona-taran 28.06.19, 09:08
  Zależy od powodu. Bywało że się po prostu rozeszło samo, naturalnie, ale bylo też z awanturą w tle.
 • thaures 28.06.19, 09:16
  Raz byłam zmuszona powiedzieć komuś, że że względu na mieszanie w moim życiu nie będę kontynuowała znajomości. I kontakt się urwał na parę lat, ale okazało się, że ta rozmowa bardzo uzdrowiła nasze relacje, bo po jakimś kolejnym wpadnięciu na siebie kontakt na tyle się odnowił, że raz w roku spotykam się z tą osobą, wymieniamy wszystkie ploty, omawiamy co się zadziało przez ostatnie 12 miesięcy-funkcjonuje to od 25 lat i jest dla obu stron satysfakcjonujące.

  Natomiast nigdy nie musiałam wyciszać specjalnie jakich znajomości, po prostu w pewnych momentach rozchodziły się nasze drogi i kontakt się urywał w sposób naturalny.
 • angazetka 28.06.19, 11:04
  To zależy od powodu, dla którego chcę kończyć znajomość.
 • mikams75 28.06.19, 11:11
  nigdy nie musialam celowo zakanczac znajomosci, zazwyczaj znajomosc sama wygasala.
 • pani-nick 28.06.19, 11:12
  Mi się zdarzyło.
 • pani-nick 28.06.19, 11:11
  Tak samo. Jedne same z siebie kończą żywot, cześć zaparzyłam mi się zakończyć prosto z mostu.
 • fil.lo 28.06.19, 11:16
  Łagodnie. Raz tylko wywaliłam byłej przyjaciółce prosto w oczy, co myślę o jej długotrwałym wrednym zachowaniu. Zasłużyła sobie, a i ja poczułam się lepiej.
 • koronka2012 28.06.19, 11:30
  Nie miałam chyba potrzeby robienia konfrontacji, więc wybierałam opcję pośrednią - tzn. zaprzestanie kontaktu bez rzeczowej informacji dlaczego, bo po cóż miałabym komunikować komuś "dajże mi święty spokój i przestań zanudzać"?

  Nie zdarzyło się nic poza tym, że ci ludzie byli po prostu męczący na dłuższą metę a aluzje czy totalny brak kontaktu z mojej strony nie docierały, więc nie pozostało mi nic innego jak się odciąć bez słowa.
 • aqua48 28.06.19, 11:55
  Łagodnie i bez konfrontacji. Jakoś wszyscy których to dotyczyło rozumieli smile
 • bywalec.hoteli 28.06.19, 18:37
  Może właśnie nie rozumieli

  --
  Lato smile
 • chersona 28.06.19, 19:04
  mnie kończenie znajomości wychodzi niewymuszenie i mimo woli. Jako prawdopodobna 'aspergerowczyni' wysyłam chyba jakieś niewerbalne sygnały, które zniechęcają do mnie ludzi. sama się nawet zastanawiam, jak udało mi się urwać wszelkie kontakty z podstawówki, liceum, studiów etc. a przecież nie było tak źle. w każdym razie parę razy od osób obcych, jak pani w sklepie czy sekretarka w szkole usłyszałam frazę 'pani jest niemiła' a nawet 'niech pani spojrzy w lustro i zobaczy jak wygląda'. dodam, że jako aspergerowiec byłam w tamych sytuacjach dość upierdliwa i zasadnicza, ale wcale nie chamska. może to klucz do mojego pseudosukcesu na polu zrywania znajomości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka