Dodaj do ulubionych

Przepis na własną lemoniadę?

29.06.19, 08:41
Szukam inspiracji, bo w takie upały lemoniada smakuje mi najbardziej...
Moje ulubione to:
klasyczna - woda lekkogazowana, cytryna, miód i mięta
arbuzowa - do klasycznej dodaje zmiksowany miąższ arbuza
Podajcie proszę swoje ulubione przepisy na idealne napoje na upaly

--
***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju
Edytor zaawansowany
  • kryzys_wieku_sredniego 29.06.19, 09:28
    Napój arbuzowy

0,5 cytryny, sok
    0,5 szklanki zimnej wody
    10 kostek lodu
    3 łyżki cukru
    300 gramów wypestkowanego arbuza pokrojonego w kawałki

Cytrynowa:
    100 g cukru
    1000 g wody, zimnej
    2 - 3 cytryny organiczne, ze skórką, sparzone, przekrojone na połówki
    10 kostek lodu

NAPÓJ POMARAŃCZOWO-CYTRYNOWY

2-3 pomarańcze
    1 cytryna
    70-100 gramów cukru
    150 gramów kostek lodu
    600-800 gramów wody mineralnej, niegazowanej
  • snakelilith 29.06.19, 12:25
    Strasznie dużo cukru w tych twoich lemoniadach. Dramatycznie nawet. 100 gramów cukru to około 5 łyżek stołowych. Na litr wody? To desery, a nie napoje do picia w czasie upałów. Moja "lemoniada", to pół łyżeczki soku z limonki na szklankę zimnej wody. wink

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • marta.graca 29.06.19, 12:33
    Moja taka sama, wcale nie slodzę lemoniady.
  • kryzys_wieku_sredniego 29.06.19, 13:08
    Jak już mam pić coś słodkiego to ma być słodkie. Niesłodka to woda, kawa i herbata.
  • kryzys_wieku_sredniego 29.06.19, 13:10
    Poza tym nie każdy ma problem z zębami, insuliną, tarczycą, kilogramami.
  • marta.graca 29.06.19, 13:16
    I jeśli jest zdrowy, to już oznacza, że ma pakować w siebie gramy cukru?
  • snakelilith 29.06.19, 13:50
    Argument od czapy. Nie mam problemów z zębami, insuliną, tarczycą i kilogramami, nie mam też nic przeciwko używaniu cukru, ale nie okłamuję się, że duże ilości cukru są problematyczne dla organizmu. Na przykład przyczyniają się do szybszego starzeniasię skóry i powstawaniu cellulitu, jeżeli już uważasz, że choroby metaboliczne i dodatkowe kilogramy nigdy cię nie dopadną. I biorąc pod uwagę, że cała masa ludzi podczas upałów spożywa już i tak duże ilości cukru w postaci lodów, owoców, słodzonych jogurtów, twarożków itd., to zapijając to jeszcze dużymi iloścami ulepków nie robi sobie niczego dobrego.

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku." - bywalec.hoteli
  • jusytka 30.06.19, 22:41
    No ale jak będzie dużo pil takich ocukrzonych lemoniad to zbędne kilogramy pojawią się wcześniej czy później

--
    ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju
  • marta.graca 29.06.19, 13:15
    A kto powiedzial, że lemoniada jest z założenia słodka? Ma być cytrynowa, ale słodka niekoniecznie.
  • kryzys_wieku_sredniego 29.06.19, 14:19
    Woda z cytryną jest nie słodka, lemoniada jest słodka i tyle.
    Każdy ma inny smak, ja owoce lubię słodkie i tylko takie jadam, wino też słodkie.
  • biala_ladecka 29.06.19, 15:24
    Matulu, na litr wody 100 gram cukru? 😱

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • mamtrzykoty 29.06.19, 12:10
    Woda mineralna średniozmineralizowana, lekko gazowana, prosto z lodówki, w której mam
    +3 stopnie.
  • anika772 29.06.19, 12:19
    Ice Tea- dzbanek mocno schłodzonej herbaty (zielona, biała, czarna- jaką lubisz) z Tymbarkiem cytryna- mięta (lub innym ulubionym napojem). Proporcje dowolne, ale herbaty ma być znacząco więcej.
  • gajmal 29.06.19, 12:30
    Woda, plasterki cytryny, plasterki limonki, mięta, ogórek zielony i trochę cukru lub miodu
  • kura17 29.06.19, 12:41
    po co slodzicie lemoniade?
    ja daje plasterki pomaranczy, limonki i cytryny oraz miete lub melise cytrynowa, zalewa woda (nieduzo), wygniatam porzadnie, odcedzam farfocle (mozna bez odcedzania, wtedy jest metne) i zalewam zimna woda gazowana. dodaje do dekracji plasterki cytrusow i listki ziol.

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • anika772 29.06.19, 12:53
    Bo mi bardziej smakuje lekko słodka.
  • kura17 29.06.19, 12:58
    jak dodasz pomarancze, to jest lekko slodka - bez cukru ...

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • anika772 29.06.19, 13:10
    Jednak wolę szybszą wersję, bez krojenia, wygniatania, odcedzania... Leniwa jestem, wiem.
  • gryfna-frelka 29.06.19, 13:04
    Ostatnio porzadnie zmiksowalam pol cytryny bez skorki i bez pestek z kilkoma szczyptami suchej miety i odrobina wody. Po zmiksowaniu dolalam zimnej wody tak ze wyszlo ok 1,2l napoju. Boski!
  • volta2 29.06.19, 13:37
    o, to musze spróbować

a ja robię z dwóch cytryn na litr wody i słodzę 3-4 łyżkami cukru, czasem jeszcze dolewam napar z mięty, dla urozmaicenia.

bezcukrowej lemoniady nikt u mnie w domu pić nie chce, to już lepsza kranówka. wszyscy szcupli poza mną, więc jakoś dylematów nie mam (oczywiście wolałabym nie słodzic), jeden syn z niedowagą wiec i tak go próbuje utuczyć od paru lat i nie dajemy rady.
  • mikams75 29.06.19, 19:04
    Jeszcze lepsze bedzie, jak zblendujesz cytryne i swieza miete
  • gryfna-frelka 29.06.19, 23:21
    To na pewno. Tutaj chodzilo o potrzebe zrobienia lemoniady z tego co mialam w domu pod reka wink
  • volta2 30.06.19, 12:35
    Dzięki, dziś wypróbowałam i jest to przepis doskonały.
  • gryfna-frelka 30.06.19, 15:59
    Milo mi! smile
  • obrus_w_paski 29.06.19, 19:16
    Woda, lód, cytryna, mięta i kilka kropel angostury ❤️
  • mysiulek08 29.06.19, 23:37
    cytryny pokroic w grubsze polplastry, lyzka melasy z trzciny cukrowej lub trzcinowego ciemnego cukru, wygniesc mocno zeby bylo duzo soku, zalac ciepla czarna herbata, wymieszac do rozpuszczenia cukru\melasy, schlodzic

lyzka slodkiego na mniej wiecej 2litry

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • bei 30.06.19, 01:37
    Woda, plasterki cytryny, gałązki melisy, gałązki mięty.
    Woda, pokrojone truskawki, melisa
    Woda-1l, szesc ogórków-sok, kilka plasterków do dekoracji, mięta
    Kompoty z owoców, schłodzone.
    Woda, arbuz zmiksowany, melisa

Szklanka wrzątku, łyżka rośliny -rozdrobnionej Artemisia „Cola Bush”
  • bei 30.06.19, 01:38
    Jak chcę uzyskać napój słodki w smaku to zalewam wrzątkiem kilka listów stewii
  • bei 02.07.19, 08:05
    www.superwnetrze.pl/blog/sloiki-i-dystrybutory-na-napoje-przepis-na-lemoniade?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=banki_tuban

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka