Dodaj do ulubionych

Rudy blond - koloryzacja.

29.06.19, 13:48
Macie jakieś doświadczenia z ochłodzeniem rudego blondu. Nie chcę bieli, tylko taki słoneczny blond. Jednak rudy blond nie jest podobny zbytnio do słonecznego blondu.
Wizytę u fryzjera mam dopiero za 4 tyg. Wcześniej ani się nie wybieram wydać kolejnego majątku.
Na fotach wychodzi rudy, do światła mniej rudy blond.

Nie chodzi mi o farby itp, tylko np jakieś szampony, płukanki. Wiem, że żółty niweluje fiolet a taki rudy blond to co? Jakieś nazwy produktów też będą mile widziane.
Edytor zaawansowany
  • lauren6 29.06.19, 13:51
    Niebieski? Popytaj w dobrych salonach fryzjerskich o szampon z niebieskim odcieniem.
  • snakelilith 29.06.19, 14:08
    Słoneczny blond to rudy blond, a przynajmniej bardzo ciepły, tylko jasny, więc gdybyś następnym razem farbowała, to raczej unikaj takich określeń, bo wyjdzie znowu rudawy. Fryzjerowi mów, że chcesz co najwyżej beżowy. Chłodne tony po "fryzjersku" także szampański blond, wanilia, perłowy, popielaty.
    A by pozbyć się żółtawej rudości można użyć szamponów i płukanek w kolorze fioletowym. Na pewno ma coś takiego John Frieda (Sheer Blonde Colour Correct Shampoo), ale w drogerii jest więcej takich produktów. Często jako fioletowe płukanki do włosów siwych (pod nazwą silver), by zniwelować w nich zażółcenia.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • snakelilith 29.06.19, 14:14
    Ach, Loreal ma szampon Elvital (w Polsce Elseve) Shampoo Color Purple.

--
  • astrologia333 29.06.19, 14:45
    Pokazałam fotkę jaki odcień blondu mnie interesuje.
    Nie użyłam żadnych określeń.

Ja nie chcę białych czy bardzo jasnych wpadajacych w popiel włosów chodziło mi o ciepły, słoneczny blond, który jednak różni się od rudego blondu. Może oba są ciepłe jednak znacznie się różnią.
    Właśnie fiolet wybije żółć, ja chcę jednak wybić radości niekoniecznie żółć.
  • astrologia333 29.06.19, 14:46
    img.styl.fm/resize/c580x400/newsy/wp-content/uploads/2016/01/rude-kolory-wlosow1.jpg
  • konsta-is-me 29.06.19, 14:52
    Ale taki rodzaj blondu bedzie wlasnie pod swiatlo bardziej blond a w cieniu bardziej rudy.
    Musisz sie zdecydowac.
    Nie da sie jednoczensie rudy i nie rudy.
    Chyba ze zolty.
    Jak dasz niebieski to ci moze zrobic zielony teraz.
  • astrologia333 29.06.19, 15:33
    Pod światło też jest rudy, więc tu nie chodzi o wyrzucenie zółci, tylko zniwelowanie radości.
    Bo dla mnie właśnie rudy dominuje, nie żółć czy tym bardziej biel.
    Jak dla mnie rudy blond to osobny odcień ( pokazałam zdjęcie). Zgadza się z tym google. Słoneczny to inne oscień Nijak NIE widzę podobieństwa między nimi.

Tak nie chcę bieli, chcę żółć. Jakkolwiek to brzmi ( nie kurczak)

😎😀
    https://img.styl.fm/resize/c580x400/newsy/wp-content/uploads/2016/01/rude-kolory-wlosow1.jpg

Moje włosy to te po prawej

https://s3.party.pl/styl-gwiazd/fryzury-gwiazd/malgorzata-rozenek-399637-GALLERY_600.jpg

Tu podobno przykład słonecznego blondu.
    Jednak jak dla mnie różnica w odcieniu jest spora.
  • snakelilith 29.06.19, 16:04
    To po prawej, to nie jest słoneczny blond. To jest rudy. To wynik złego doboru farby, albo niedostatecznego rozjaśnienia. Nie wiem, czy to da się ochłodzić, bez sporego przyciemnienia. Moim zdaniem do słoneczengo blondu należy rozjaśnić.

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • konsta-is-me 29.06.19, 16:08
    Mam z natury podobny kolor do tego po prawej
    I dla mnie to jest ten sam kolor, co po lewej, tylko w swietle.
    Ty chcesz zolty.
    To nie jest łatwe do zrobienia, zolty zawsze bedzie za zolty, albo za rudy.
    Moze pomysl o beżowym z cieplekszymi pasemkami (w sensie jakby balejazu).
  • snakelilith 29.06.19, 16:49
    Moje włosy w świetle też wychodzą rude, ale wydaje mi się, że ten po prawej stronie to jednak ma więcej czerwonego pigmentu od tego na lewej i jest też ciemniejszy, w kierunku miedzianego blondu. Swoją drogą, bardzo ładny kolor, rzadki w naturze. I trudny do uzyskania na przykład henną, bo henna od razu przyciemnia. Mój naturalny kolor wygląda bardziej tak:

https://www.jolie.de/sites/default/files/styles/image360w/public/images/2016/11/16/285001_honigblond-2017.jpg

--
  • alicia033 29.06.19, 19:26
    to, co pokazałaś, i po lewej i po prawej jest ewidentnie rude w podtonie.
    Gdybym pragnęła słonecznego blondu, to do fryzjera poszłabym z tą fotką poglądową:
    www.theblot.com/michelle-pfeiffer-reveals-she-was-in-a-weird-cult-that-could-have-killed-her/
    albo taka:
    time.com/3006028/blake-lively-vogue-cover-story/
    www.get-the-look.ca/article/blake-lively-her-classic-beauty-look-on-the-cannes-red-carpet_a1396/1
  • magrathh 29.06.19, 14:11
    Srebrna lub fioletowa płukanka do włosów zmieszana z odżywką do włosów, jakąkolwiek. Skutecznie ochładza żółty i rudy blond. Są też gotowe niebieskie odżywki, ale ta z płukanki szybciej i lepiej działa.
  • kasiaabing 29.06.19, 14:51
    Samą płukanką fioletowa lub srebrną można zrobić sobie nieźle kuku. Jak przesadzisz wyjdą Ci fioletowe, sine albo szare włosy.
    Z plukankami trzeba ostrożnie. Ja robię tak : Najpierw myje włosy jakimś fioletowym szampanem, bardzo krótko trzymam na głowie, później odzywka A na koniec płukanka różowa ale naprawdę z umiarem bo też można przesadzić i mieć wrzos na głowie. Kolor płukanki powinien być bardzo, bardzo jasnorozowy.
  • kasiaabing 29.06.19, 14:54
    Myję włosy fioletowym szamponem nie szampanem 🤣
  • triismegistos 29.06.19, 14:53
    Wodny roztwór gencjany. JEDNA kropla do maski, potrzymać. Nie zniszczy włosów, chyba że ręką ci zadrży przy dodawaniu tej kropli.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • kryzys_wieku_sredniego 29.06.19, 15:09
    Zrób sobie truskawkę jakąś saszetką do 3 myć.
  • alicia033 29.06.19, 19:28
    no nie wiem, truskawka ma różową poświatę
  • lumeria 29.06.19, 19:42
    Sprawdzony przepis na odrudzanie:

Tekst linka
  • steficzka 30.06.19, 07:10
    Potwierdzam, że metodą z podanego linka działa.
    Jakiś czas temu miałam identyczny problem i pisałam tutaj o tym na forum.
    Po zastosowaniu zapienienia, kolor znacznie się ochłodził.Wyszedl mi taki szary, mysi, naturalny blond, ale Ty oczekujesz chyba innego efektu. Jedyne na co bym uważała, to woda utleniona. W zestawoe byla 9% dla mnie za mocna, bo włosy były przez jakiś czas szorstkie w dotyku.Ten sposób uratował mnie, wszystkie rudosci zniknęły.Zapomnij o fioletowysz szamponach czy maska, bo nic nie pomogą.
  • lacunalegis 30.06.19, 08:38
    Fiolet (i fioletowy szampon, i gencjana) nie niwelują rudego odcienia, tylko żółty. Żółty, wbrew pozorom, jest w pewnym stopniu składową koloru spranej farby, więc nie jest tak, że fiolet nic nie pomoże, ale efekt nie będzie zachwycający.

Szampony odrudzające mają taki niebiesko-szafirowy odcień. Są np. w Hebe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka