Dodaj do ulubionych

ucieczka jednej z żon

30.06.19, 12:11
Przeczytalam wczoraj i mnie porazilo. Czy te kobiete czeka omotanie strachem przez reszte zycia? I w ogole co to znaczy, ze dubaj zwrocil sie o wydanie zbiegow? rwa mac, jak bandyci znaczy zbiegli. Ucieczka kobiety z tego raju ..wiecie, to jest jednoczesnie budujace (ze sie nie godzila na los) i straszne.
calosc tu wiadomosci.wp.pl/zona-emira-uciekla-do-europy-chce-rozwodu-6397434490832513a

--
Poszedłem do kina na na film Larsa von Triera. Pomyślałem: „Tylko psychol i zboczeniec mógłby nakręcić coś takiego”.
Potem reklamy się skończyły i zaczął się film.
Edytor zaawansowany
  • szpil1 30.06.19, 12:15
    Ta kobieta jest przyrodnią siostrą króla Jordanii, nic jej się nie stanie.
  • cruella_demon 30.06.19, 12:26
    Siostra króla i córka króla, a sprzedana jak krowa na targu jako piąta żona.

Księżna Haya to nie pierwsza osoba z rodziny królewskiej, która spróbowała ucieczki z Emiratów. W zeszłym roku spod władzy ojca, szejka Ibn Raszida, chciała uwolnić się jego 33-letnia córka, księżniczka Latifa Al Maktoum. Kobietę pojmano u wybrzeży Indii, sprowadzono do Dubaju i słuch o niej zaginął.

Zaraz przyjdzie olena i zacznie nam tłumaczyć, że dla tych kobiet to idealna sytuacja i wymarzone życie.
  • szpil1 30.06.19, 15:24
    cruella_demon napisała:

>
    >W zeszłym roku spod władzy ojca, szejka Ibn Raszida, chciał
    > a uwolnić się jego 33-letnia córka, księżniczka Latifa Al Maktoum. Kobietę pojm
    > ano u wybrzeży Indii, sprowadzono do Dubaju i słuch o niej zaginął.[/i]
    >
    > Zaraz przyjdzie olena i zacznie nam tłumaczyć, że dla tych kobiet to idealna sy
    > tuacja i wymarzone życie.

No, już przecież kilka miesięcy temu Mary Robinson (była prezydent Irlandii i komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw praw człowieka) tłumaczyła, że krzywda Latifie się nie stała. Co więcej, spotkała się z uwięzioną Latifą na prośbę właśnie Hayi, aby - jak tłumaczyła - pomóc w rozwiązaniu rodzinnego problemu. Tej samej Hayi, która teraz sp...a co nie udało się niestety Latifie. Tak więc Triss ma rację pisząc o wspieraniu reżimu.
  • bergamotka77 01.07.19, 16:07
    cruella_demon napisała:

> Siostra króla i córka króla, a sprzedana jak krowa na targu jako piąta żona.
    >
    > Księżna Haya to nie pierwsza osoba z rodziny królewskiej, która spróbowała u
    > cieczki z Emiratów. W zeszłym roku spod władzy ojca, szejka Ibn Raszida, chciał
    > a uwolnić się jego 33-letnia córka, księżniczka Latifa Al Maktoum. Kobietę pojm
    > ano u wybrzeży Indii, sprowadzono do Dubaju i słuch o niej zaginął.

>
    > Zaraz przyjdzie olena i zacznie nam tłumaczyć, że dla tych kobiet to idealna sy
    > tuacja i wymarzone życie.

Dokładnie. Ja do tego koorewskiego Dubaju bym sie nie wybrala za zadne pieniadze. Znajomi byli i zachwalaja, ale dla mnie to 10. swiat tylko lukruwany gruba kasa. Po tym jak zabili w Turcji tego dziennikarza to juz w ogóle. Szkoda mi tej Latify, musiała i musi przechodzić piekło. Saudyjczycy są bezwzględni.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • katja.katja 01.07.19, 18:42
    Ja też. Zawsze powtarzam, że wybranie się kobiety turystycznie do kraju arabskiego to jak wybranie się Murzyna do kraju Ku Klux Klanu.

--
    Nie dam się wygasić!
  • tt-tka 30.06.19, 14:31
    szpil1 napisała:

> Ta kobieta jest przyrodnią siostrą króla Jordanii, nic jej się nie stanie.

Jedna z wielu siostr zapewne... wedle tamtejszych pojec ona ugodzila w honor meza, a dodatkowo okradla go z jego dzieci, ktorych wychowaniem wszak ojciec winien kierowac.
    Nie jestem pewna , czy krol Jordanii tego podladu nie podziela... dodatkowo wchodza w gre inwestycje, ktorych malzenstwo mialo byc poniekad gwarancja.
    ja tam za jej spokoj i zycie bym nie reczyla.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • cruella_demon 30.06.19, 15:30
    > ja tam za jej spokoj i zycie bym nie reczyla.
    >

W końcu wypadki chodzą po ludziach tongue_out
  • sofia_87 30.06.19, 12:19
    Ona i tak jest w komfortowej sytuacji, jako siostra króla Jordanii, nie sądzę aby odwazyli się ją skrzywdzić fizycznie, choć jest prawdopodobne, że kiedyś porwa jej dzieci.
    Na gazecie była informacja, że dwie córki usilowaly uciec.
    Czekam aż przybiegnie olena i zacznie nas przekonywać jakie wspaniałe zycie mają kobiety w tamtym regionie
  • konsta-is-me 01.07.19, 04:58
    Ja tez 😂😂
  • janja11 01.07.19, 09:10
    Oj tak. Też czekam na dyżurno forumowo specjalystkę olenę z jej opowieściami o szczęściu kilkuletnich muzułmańskich dziewczynek zostających żonami starych dziadów.

Niewiarygodne, że kobieta może wypisywać takie bzdury jak olena.
  • bywalec.hoteli 30.06.19, 12:22
    A zabrala ze sobą od 39 do 56 mln dolarów smile ciekawe w jakiej formie je zabrała.

--
    Lato smile
  • morekac 30.06.19, 12:44
    Na waciki zabrała. Pan mąż na 16 miliardów majątku.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • ichi51e 30.06.19, 14:13
    W postaci dostepu do konta zapewne

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • arwena_11 30.06.19, 14:55
    Dostęp do konta to pewnie już ma zabrany. Obstawiałabym biżuterie, kamienie itd.
  • aerra 01.07.19, 18:14
    Jeśli założyła sobie konto na siebie (w innym kraju np., przecież to nie problem) i przelała kasę, to dostęp sobie mogą zabierać wink
  • ichi51e 01.07.19, 18:24
    N26 np. Tyle ze musiala skan dowodu/paszportu zrobic. Skoro wyjechala to pewnie miala do niego dostep.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • arwena_11 01.07.19, 18:24
    Pytanie czy mogła ot tak sobie zrobić przelew, bez zgody pana męża.
  • aga_mon_ber 30.06.19, 12:39
    Wnet nadejdzie olena i zacznie wszystkim tłumaczyć, jakież bajkowe życie miała ta piekna kobieta przy tym straszliwym cyklopie wink
    Jemu nie o nią chodzi, bo z racji posiadania kupy szmalu, może mieć wiele innych kobiet, głupich i potulnych, niczym pasące się na łące, owieczki...
    Tu chodzi o nadszarpnięty honor i dumę tego oto człeka plugawego.
  • kadfael 30.06.19, 12:46
    I to jest podsumowanie tego wątku jak to świetnie się żyje bogatym muzułmankom i jakie one szczęśliwe, i jak modnie mogą się ubrać.
    O tej kobiecie jest głośno, bo ma brata króla, ale ile uciekło, ilu się ta ucieczka nie udała i co się z nimi stało?

• alpepe 30.06.19, 13:11
    To jest podsumowanie tego wątku, jak to feministki mogłyby się zająć zarazami patriarchalnymi, a nie bić w puste bębenki.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • triss_merigold6 30.06.19, 14:21
    Po co feministki miałyby zajmować się kobietą, która ma dziesiątki milionów dolarów na waciki i gdyby nie jakieś osobiste foszki do małżonka, bylaby pierwszą wspierająca ten reżim dzikich obyczajów?
  • szpil1 30.06.19, 15:25
    triss_merigold6 napisała:

> Po co feministki miałyby zajmować się kobietą, która ma dziesiątki milionów dol
    > arów na waciki i gdyby nie jakieś osobiste foszki do małżonka, bylaby pierwszą
    > wspierająca ten reżim dzikich obyczajów?

Racja - wyzej mój wpis na temat zaproszenia Mary Robinson przez Hayę.
  • arwena_11 30.06.19, 14:56
    Piszę, że jego córka też próbowała ucieczki i złapano ją. Słuch po niej zaginął.
  • hanne_lore 30.06.19, 15:09
    No właśnie. Tak jak ktoś napisał w komentarzach pod artykułem, facet z 16 mld dolarów ma długie ręce, więc niestety nie jestem optymistą co do dalszych losów pani szejkowej.
  • sofia_87 30.06.19, 15:18
    Dwie córki, na Gazecie było
  • triss_merigold6 30.06.19, 14:40
    Ale co Cię porazilo? Przecież kobiety z tamtego kręgu kulturowego głęboko gardzą kobietami z Zachodu. Ich celem - jak to ostatnio opisała jakaś dziennikareczka - jest zostać dobrze sprzedana przez rodzinę i nie musieć robić nic poza rodzeniem dzieci i kupowaniem markowych szmat. Od prozy życia mają azjatyckie niewolnice.
  • heca7 30.06.19, 15:53
    I mogą chodzić na zakupy w piżamie bo przecież z wierzchu owina się szmatą suspicious i mają tanią służbę bo tam służba jest tania. Tylko nie wiem czy służba też ma służbę ale olena na pewno wie wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • triss_merigold6 30.06.19, 16:05
    To nie służba tylko niewolnice, głodzone, bite, wykorzystywane seksualnie i zabijane jak panienka czy pani ma focha. Btw o losie pracowników z ubogich krajów można sobie poczytać przy okazji budowy obiektów sportowych w Katarze.
  • eliksir_czarodziejski 30.06.19, 16:16
    Dokładnie tak jest.
  • triss_merigold6 30.06.19, 16:19
    Czekam aż fanki kultury islamskiej w jej bogatych przejawach, przyjdą żeby opisywać jak muzułmanki są chronione przez rodziny, jak mają zaje.... i jak bardzo współczują Europejkom.
  • chicarica 30.06.19, 21:03
    Patrząc na to jak suweren obecnie uważa, że w Polsce jest cudownie, nie zdziwiłabym się, gdyby te panie uważały, że jest im cudownie. Punkt widzenia a punkt siedzenia. BTW: czekam na relację jak tragicznie jest w Danii. Poważnie, chętnie przeczytałabym wrażenia z podróży.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • katja.katja 30.06.19, 18:10
    To nawet są zabijane? Nie wiedziałam sad
    Co się dzieje z Tymi krajami? Mają kasy jak lodu.

--
    Nie dam się wygasić!
  • szorstkawelna 30.06.19, 20:10
    W Libanie giną podobno dwie tygodniowo.
    www.thenewhumanitarian.org/feature/2017/05/15/slave-labour-death-rate-doubles-migrant-domestic-workers-lebanon
  • katja.katja 30.06.19, 20:32
    Czy organizacje jakoś reagują? Coś robią w tej sprawie?
    Albo chociaż zachodnie media regularnie nagłaśniają i ubolewają (chociaż tyle) nad takim stanem rzeczy?

--
    Nie dam się wygasić!
  • barbibarbi 30.06.19, 21:06
    To nawet w Polsce był jakiś dyplomata z krajów arabskich z rodziną, mieszkał kilka lat, mieli służące przywiezioną ze sobą i te służące więzili. Takie zwyczaje mają, na obcym gruncie trochę się kryją a u siebie nawet nie muszą się kryć.

wyborcza.pl/1,75398,15985928,Kuwejcki_dyplomata_poltora_roku_wiezil_w_warszawskiej.html
  • katja.katja 01.07.19, 07:54
    Tak, też o tym słyszałam, ja pytam o tych w tamtejszych krajach. Jakoś nie słyszałam by jakieś organizacje, Ikee, nie Ikee, inni zatroskani o los mniejszości tym się interesowali specjalnie lub pomagali.

--
    Nie dam się wygasić!
  • iwoniaw 01.07.19, 09:53
    Ty w ogóle mało słyszałeś, może poczytaj coś zamiast trollować na forum.

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • janja11 01.07.19, 11:52
    iwoniaw napisała:

> Ty w ogóle mało słyszałeś, może poczytaj coś zamiast trollować na forum.
    >
    >

Wrzucaj linki w temacie i nawracaj gazeciarzy.
  • berdebul 30.06.19, 18:45
    PRzeciez nie wszędzie i nie przez każdego. 100% moich znajomych-emigrantów ma służbę, nikt ich nie bije, nie gwałci, ani tym bardziej nie morduje.
  • boo-boo 30.06.19, 23:24
    Tu się zgodzę ale dodam jedno. Taka w stylu tej co uciekła wie jak wygląda życie na zachodzie więc ma porównanie i może stwierdzić, że jednak wolałaby życie zachodnie. Dużo jednak nie wie, że można żyć inaczej niż one, ich siostry, matki, znajome. Tym nic innego nie zostało jak cieszyć się z tego co maja i dbać o względny spokój życia codziennego.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • kaka-llina 30.06.19, 15:03
    Ten maz to despota i tyran, który de facto "posiada" ten kraj... Kobieta uciekła od męża, który jest ujem... Uciekały tez córki.. Kultura kraju a i owszem bardziej zezwala na traktowanie kobiet jak własności ale tutaj to kwestia tego konkretnego człowieka (właśnie obejrzałam wypowiedź nagrana przez jego córkę zaraz przed ucieczka) Nie pamiętam historii wszystkich dyktatorów ale rodziny uciekały od nich także, mimo kasy i braku religijnych przymusów (córka Stalina np.) I tak jest w lepszej sytuacji bo kasę i wpływy ma. Każda inna kobita uzależniona od meża (a jakimkolwiek kraju, bez pieniędzy i żadnej opieki państwa, ma znacznie bardziej przerąbane)...
  • kaka-llina 30.06.19, 15:05
    Ale swoja droga trzymam za nią mocno kciuki, na pewno zna sporo sekretów tego "państwa" i moze ich szantażować (dopóki jej nie ubija ale zapłacą wystarczająco kasy)
  • triss_merigold6 30.06.19, 16:09
    Kogo obchodzą łzawe wyznania jakiejś pani, gdy w grę wchodzą ogromne interesy.
    Nie trzymam za nią kciuków, byłaby pierwsza do kamienowania białych kobiet z Zachodu, gdyby miała taką możliwość.
  • aandzia43 30.06.19, 18:33

> Nie trzymam za nią kciuków, byłaby pierwsza do kamienowania białych kobiet z Za
    > chodu, gdyby miała taką możliwość.

Może tak, to całkiem prawdopodobne ze jest w kazdym calu wytworem swojej kultury (jak ta tłukąca filipińską służącą/niewolnicę absolwentka europejskiego uniwersytetu). Ale może nie. Jesli nie to trzymam kciuki.

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • hungaria 30.06.19, 18:42
    Ja trzymam. Swoją drogą co za ironia - kobieta wywodząca się w linii prostej od Mahometa musi uciekać od swojego kształconego w Koranie męża i prosić niewiernych o azyl.
  • nangaparbat3 30.06.19, 18:47
    Tak czy siak dziela kobieta.
    W ogóle wiązanie się z ludźmi mającymi władzę to zawsze większe ryzyko niż jak się poślubia gołodpuca.
    W karju muzułmańskim jeszcze większe.
    Trzymam kciuki, bo jej sukces to nadzeja dla innych.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • iwoniaw 30.06.19, 19:19
    No raczej trudno mówić o tym, kogo lepiej poślubić, a kogo gorzej, skoro pani nie miała nic do gadania, bo dwa kraje postanowiły robić interesy, których gwarancją miało być to małżeństwo. Tu oprócz kwestii politycznych mamy jeszcze opresyjną religię, a religia supportowana przez władzę to zawsze kanał.

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • nangaparbat3 30.06.19, 18:31
    A mnie zdumiało, że porzucony książę małżonek publikuje na instagramie wiersze - u nas też ktoś publikował w podobnej sytuacji, no ale co władca to władca:

>>>>>Ucieczkę żony potwierdził sam szejk Ibn Raszid. Przeklął ją w jednym ze swoich wierszy opublikowanych na Instagramie. Portal "The Daily Beas" tłumaczy fragment poezji: "Nie ma dla ciebie miejsca przy mnie. Idź do tego, z kim jesteś zajęta! Niech to będzie dla ciebie dobre. Nie obchodzi mnie, czy jesteś żywa czy martwa".

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • heca7 30.06.19, 18:49
    Końcówka wiersza jest niepokojąca.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • tt-tka 30.06.19, 18:49
    nangaparbat3 napisała:

> >>>>>Ucieczkę żony potwierdził sam szejk Ibn Raszid. Przekl
    > ął ją w jednym ze swoich wierszy opublikowanych na Instagramie. Portal "The Dai
    > ly Beas" tłumaczy fragment poezji: "Nie ma dla ciebie miejsca przy mnie. Idź do
    > tego, z kim jesteś zajęta! Niech to będzie dla ciebie dobre. Nie obchodzi mnie
    > , czy jesteś żywa czy martwa".

Zaraz. Czy on tym sposobem sugeruje, ze powodem ucieczki jest inny mezczyzna, a nie on sam ? Ze ona zwiala do kochanka ?
    Czy bylo jakiekolwiek jej oswiadczenie, sugestia, cokolwiek, wyjasniajace powod ucieczki ?
    Czy to "nie obchodzi mnie, czy jestes zywa, czy martwa" jest deklaracja stanowiska, czy zaleceniem dla czytajacych ?

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • ichi51e 30.06.19, 19:34
    Od poczatku on twierdzi ze ona sie puszcza. Pierwsze reakcja byla z gatunku „z kim sie szlajasz szmato?”

--
  • chicarica 30.06.19, 21:07
    Niestety podejrzewam, że to wynika też z faktu, że w tamtej kulturze kobieta która pragnie wyrwać się spod męskiej kontroli, robi tak ponieważ chce się puścić z innym.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • sofia_87 30.06.19, 19:08
    Mam wrażenie, że z tym szejkiem jest cos mocno nie tak, świadczą o tym ucieczki córek oraz teraz żony.
    Nie oszukujmy się; ta kobieta znala realia, w których żyła, więc nie przeżyła wielkiego szoku kulturowego, co więcej, zważywszy na rozmiary pałacu i liczbę żon, ta pani mogła tygodniami nie widawać męża, mogłaby sobie zyc wygodnie, rządząc niepodzielnie w swoich apartamentach.
    Coś musiało się tam dziać niedobrego, skoro zdecydowała się na tak desperacki krok
  • triss_merigold6 30.06.19, 19:38
    Doprawdy, raczej nie działo jej się nic gorszego niż dziewczynkom sprzedawanym w charakterze żon starcom za stado kóz czy tańczącym chłopcom w Afganistanie. Taka kultura, podobno bardziej szanująca kobiety niż zachodnie.
  • cruella_demon 30.06.19, 19:51
    Naprawdę wierzysz w te pierdy, które głosi olena?
    Chcą może te, które sprzedano w dobre ręce, reszta się boi wychylić.
  • triss_merigold6 30.06.19, 19:55
    To ironia.
  • cruella_demon 30.06.19, 19:57
    OK, po przerobieniu 30 kg ogórków w upale moja wyparowała tongue_out
  • sofia_87 30.06.19, 19:59
    Oczywiście, że nie, nawet nie ma porównania.
    Chodzi mi o to, że ona - córka króla - była jednak do pewnych standardów przyzwyczajona, wiedziała czego może się spodziewać. Raczej nie oczekiwala małżeństwa czy wolności zgodnych z naszymi wyobrażeniami
    A skoro ona i jej pasierbice uciekaly to z panem musi być coś mocno nie tak
  • cruella_demon 30.06.19, 20:14
    Widocznie tłucze ponad przyjęte standardy.
  • triss_merigold6 30.06.19, 20:17
    Na zdjęciach pani nie ma siniakow na twarzy.
  • iwoniaw 30.06.19, 20:34
    No ale ona ma rację - coś w panu musi być znacznie poniżej tamtejszych standardów, skoro i dorosłe córki i żona uciekają ryzykując zemstę (i wbrew pozorom nie musi im być łatwiej niż kobietom ze zwykłych czy biednych rodzin, bo tamte już w sąsiednim mieście są trudniejsze do namierzenia i ściągnięcia do domu niż im na drugim końcu świata). Przecież to są muzułmanki wychowane w konkretnej kulturze i tradycji i ich oczekiwania kształtowały inne standardy niż np. dziewczyn w Europie.

--
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • hungaria 30.06.19, 20:41
    A oglądałaś film nagrany przez Latifę przed ucieczką? Dość dokładnie opisywała życie w 'pałacu', w tym zamknięcie chyba Shamsy w klatce, która ot tak stała sobie gdzieś tam na widoku. I zlikwidowanie żony jakiegoś innego krewnego, która była zbyt wygadana.
  • cruella_demon 30.06.19, 20:42
    Dokładnie tak. Zwykłe bicie, nawet to było w artykuliku przywołanym przez triss, panie mają wkalkulowane w cenę. Ilość żon też. Pan musi być wyjątkowym sadystą albo dewiantem, ze narażają życie ucieczką, w tym pani buchnęła panu dzieci, a to już grube przewinienie.
  • triss_merigold6 30.06.19, 20:46
    Może emir ma preferencje jak niegdysiejszy prorok.
  • chicarica 30.06.19, 21:14
    Może mieć różne preferencje, jak głoszą dobrze poinformowane źródła, życie szejków arabskich to generalnie wyuzdana orgia i niewiele jest im obce. To jest generalnie syf i malaria, i nie chodzi o to że to islam, tylko że są tak obrzydliwie bogaci, że naprawdę wolno im wszystko, a bezkarność demoralizuje. Na marginesie, islam w ogóle ma wielki problem ze zarabizowaniem, nie jest jednolity, podobnie jak chrześcijaństwo. Różnice kulturowe i obyczajowe między szejkiem z Dubaju, pasterzem z Afganistanu a wykładowcą uniwersyteckim ze Sztokholmu mogą być takie, jak między biskupem-pedofilem z Watykanu, rolnikiem z Podkarpacia a... no cóż, wykładowcą uniwersyteckim ze Sztokholmu. Nie wrzucaj wszystkich muzułmanów do jednego worka, nazwijmy to po imieniu: Dubaj ze swoimi szejkami to syf moralny.

--
    ---
  • tanebo2.0 30.06.19, 21:42
    Arabowie ogólnie mają problem z przywódcami. W/w szejk ogólnie uważany jest za geniusza. Zamienił Dubaj ze stajni wielbłądów w miejsce światowe. Podobnie jest u Sadów - następca tronu, "ostatnia nadzieja arabów" kazał zamienić dziennikarza w carpaccio piłą mechaniczną. W końcu skończy się to tak że świat poprze persów...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • nangaparbat3 01.07.19, 01:29
    O ile wiem Jordania to nie Dubaj, mimo wszystko państwa muzułmańskie też się róznią między sobą. Myślę, że nie jest wykluczony szok kulturowy jednak. Ostatecznie spotyka on także Polki wychodzące za Europejczyków.
    A rodzina ją sprzedała, jak to królewnę - chociaż z trzeciej strony mógł jej był namieszać w głowie, to się zdarza nie tylko miliarderom, ten miał duże możliwości. Jeśli cąła masa kobiet bez wahania wierzy, , ze wybranek DLA NIEJ będzie inny niż dla wszystkich innych, bo ją kocha - czemu by w to nie miała uwierzyć jordańska księżniczka.

--
  • triss_merigold6 30.06.19, 19:40
    Norma kulturowa. U Arabów okrucieństwo idzie w parze z łzawą czułostkowością - patrz Baśnie tysiąca i jednej nocy.
  • umi 01.07.19, 15:46
    "okrucieństwo idzie w parze z łzawą czułostkowością" - To jest zachowanie charakterystyczne dla zaburzen psychicznych.
    Oni zreszta nie moga byc za normalni. Dzieci dzieci i starców (najbardziej trefne polaczenie, jeden rodzic jeszcze nie rozwiniety do konca, drugi zwyczajnie stary), wychowane w atmosferze prania mozgow i opresji. No i kobiety tam odmozdzone maja programowo, a inteligencja, jak wiadomo, jest po mamusi suspicious
  • triss_merigold6 01.07.19, 15:55
    Dołóż do tego wieloletnie miksowanie się w wąskim kręgu krewnych, żeby kasa na posag została w rodzinie.
  • umi 01.07.19, 16:08
    Juz nie chciałam szokowac, ale tak. Masz rację.
  • zuleyka.z.talgaru 30.06.19, 19:42
    Wierszem bym tego nie nazwała. To że rozbił zdanie na wersy nie czyni z niego wiersza wink
  • nangaparbat3 01.07.19, 01:31
    Znasz arabski?

--
  • katja.katja 01.07.19, 08:06
    Pewnie podobny wiersz jak naszej utalentowanej poetki z Brwinowa.

--
    Nie dam się wygasić!
  • nangaparbat3 01.07.19, 08:29
    Właśnie big_grin

--
  • zuleyka.z.talgaru 30.06.19, 19:36
    To teraz zmiana twarzy, tożsamości, koloru skóry i może się uda...
  • triss_merigold6 30.06.19, 20:47
    Co się uda? Przecież pani piąta żona z milionami na waciki nie pójdzie nagle do pracy, ani nie zacznie żyć dyskretnie.
  • katja.katja 30.06.19, 20:51
    Niech przyjdzie na E-mamę, zaraz wyślemy ją na kasę do Biedronki.

--
    Nie dam się wygasić!
  • zuleyka.z.talgaru 30.06.19, 20:55
    Jeśli faktycznie musi uciekać, to tylko zmiana twarzy, tożsamości itp. ją może uratować.

Śmiem twierdzić, że taka ucieczka to ujma na honorze pana męża, więc zrobi wszystko żeby panią ubić.
  • iwoniaw 30.06.19, 20:58
    Dlaczego, do pracy mogłaby iść, w końcu ma dyplom Oksfordu, gorzej z dyskretnym życiem w tej sytuacji, bo wyjdzie z domu i ją mogą namierzyć, nawet jeśli będzie się starała wtopić w tło. Ale w dużym mieście to by się mogło udać.

--
  • alicia033 30.06.19, 21:40
    iwoniaw napisała:

> Dlaczego, do pracy mogłaby iść, w końcu ma dyplom Oksfordu,

dlatego, że pan mąż ma środki pozwalające na uprzykrzenie życia każdemu ewentualnemu jej pracodawcy.

• triss_merigold6 30.06.19, 21:42
    Chyba raczej dlatego, że nigdy w życiu nie robiła nic sensownego ani pożytecznego i nic nie potrafi.l
  • iwoniaw 30.06.19, 22:23
    Skąd ten wniosek? Większym problemem są dla niej możliwości męża w dotarciu do jej ewentualnych pracodawców i niej samej niż umiejętności i możliwość pracy w różnych miejscach. Sądzisz, że sama potrafisz więcej od niej i masz lepsze kontakty? Bo ja myślę, że tylko mąż jest teraz jej problemem.

--
  • z_lasu 30.06.19, 22:27
    A ja myślę, że jednak całe życie żyła w złotej klatce i nie tylko nie pracowała, ale też niewiele miała do czynienia z tym jak funkcjonuje lud pracujący i jak funkcjonują firmy. Trochę tak jakby ją przenieść ze średniowiecznego pałacu w dzisiejsze czasy. To jest nie tyle kwestia umiejętności co mentalności.
  • cruella_demon 30.06.19, 22:30
    Ma co najmniej 40 milionów, skoro potrafiła tyle wyprowadzić, to nie jest taka zacofana. A nawet mając tyle, może sobie uskuteczniać średniowiecze.
  • iwoniaw 30.06.19, 22:33
    Przecież ona nie pójdzie na kasę do Lidla, jak cruella słusznie pisze, taka "bogata skoligacona dziunia" w dodatku znająca języki i z dobrym dyplomem ma inne opcje niż odbijanie karty na zakładzie o 6.00 rano, o ile oczywiście służby specjalne małżonka w drzwi nie załomocą.

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • z_lasu 30.06.19, 22:42
    Ale właśnie w tym problem, że musi się ukrywać, a stanowiska o których piszesz są raczej z definicji dość eksponowane. Więc albo albo.
  • aerra 01.07.19, 18:24
    Ależ zwyczajnie może zainwestować, bez pracy na etat gdziekolwiek - i potem żyć sobie wyłącznie z dywidendy.
  • tt-tka 01.07.19, 18:28
    aerra napisał(a):

> Ależ zwyczajnie może zainwestować, bez pracy na etat gdziekolwiek - i potem żyć
    > sobie wyłącznie z dywidendy.

Przez slupow ? Bo na jej wlasne nazwisko odradzalabym..
    Im wiecej osob/instytucji bedzie wiedzialo, gdzie ona bywa, skad bierze pieniadze i dokad one ida, tym wieksze ryzyko.

Dobra, na razie poczekajmy na potwierdzenie jej ucieczki. Bo kulezanka sprawdzila na francuskich stronach, ja na polskich i na razie to tylko plotki, pogloski i przypuszczenia.

--
  • ichi51e 01.07.19, 18:45
    Ale jak to sobie wyobrazasz? Maz bilioner wypisuje do wszystkich swiatowych bankow z zapytaniem czy Hania ibn Kowalska nie zalozyla u nich konta a jesli tak to czy moga mu wyslac adres zamieszkania bo on jest bardzo bogaty? Przeciez by go zabili smiechem. Pani szybko wyprowadzila kase w serii przelewow i tyle ja widzieli.

--
  • tt-tka 01.07.19, 20:08
    ichi51e napisała:

> Ale jak to sobie wyobrazasz? Maz bilioner wypisuje do wszystkich swiatowych ban
    > kow z zapytaniem czy Hania ibn Kowalska nie zalozyla u nich konta a jesli tak t
    > o czy moga mu wyslac adres zamieszkania bo on jest bardzo bogaty?

to do mnie ? nie, ja pisalam, ze przy inwestowaniu lepiej, zeby nie wystepowala jako inwestor, udzialowiec etc.
    na koncie moze sobie trzymac i pobierac, natomiast obrot tymi pieniedzmi zwieksza ryzyko znalezienia jej.

oraz maz bilioner nie wysylalby zapytania do bankow, tylko dyskretnie (albo i nie) rozpuscilby wiesc, ze kazda wiadomosc o operacjach finansowych Hani ibn Kowalskiej zostanie sowicie wynagrodzona. Dasz glowe, ze nikt by sie nie polaszczyl ? Ja nie dam.

--
  • cruella_demon 30.06.19, 22:27
    Taka bogata, skoligacona dziunia może choćby lobbować, do tego wystarczy intelekt ameby. A jeżeli buchnęła kilkadziesiąt milionów dolarów, to w ogóle nie musi iść do pracy. Też uważam, że jej największym problemem jest w tej chwili mąż.
  • tt-tka 30.06.19, 22:41
    iwoniaw napisała:

> Skąd ten wniosek? Większym problemem są dla niej możliwości męża w dotarciu do
    > jej ewentualnych pracodawców i niej samej niż umiejętności i możliwość pracy w
    > różnych miejscach. Sądzisz, że sama potrafisz więcej od niej i masz lepsze kont
    > akty? Bo ja myślę, że tylko mąż jest teraz jej problemem.
    >

Maz jest problemem najwiekszym, ale nie sadze, zeby jedynym.
    Ile lat temu ona robila dyplom ? jaka wiedza i umiejetnosci jej zostaly, skoro nie korzystala z nich ? Czy - serio pytam, nic o niej nie wiem - dzialala w jakichs organizacjach, czy tez jej kontakty to praktycznie kontakty zony swego meza ?
    Moze odwola sie do pani onzetowskiej komisarz, juz miala okazje z nia rozmawiac... tylko czemus watpie, by jej to pomoglo.

--
  • hungaria 30.06.19, 22:47
    Udzielała się przy oenzecie, poza tym profesjonalnie jeździła konno, reprezentowała np. Jordanię w mistrzostwach. Z takim budżetem mogłaby się zająć choćby hodowlą koni.
  • z_lasu 30.06.19, 22:50
    I na pewno jej wtedy mąż - miłośnik wyścigów nie znajdzie.
  • hungaria 30.06.19, 22:55
    A to inna sprawa. Odpowiadałam na pytanie, czy coś robiła i czy się na czymś zna.
  • tt-tka 30.06.19, 23:07
    hungaria napisał(a):

> A to inna sprawa. Odpowiadałam na pytanie, czy coś robiła i czy się na czymś zn
    > a.

jasne smile
    ale ja pytalam o to w kontekscie jej mozliwosci pracy, samodzielnosci... do ONZ raczej nie bedzie sie pchac, skoro nie chciala wiac do Stanow, na koniach nie da sie zarobic w ukryciu...

Chyba ze zdecyduje sie zostac rentierka, z odsetek od tych milionow da sie zyc, a nawet ksztalcic dzieci. Nawet przy przyzwyczajeniu do takiego poziomu zycia, jaki miala cala trojka... chociaz... podobno kilkadziesiat milionow to bardzo duzo pieniedzy. Ale tylko tak dlugo, jak dlugo sie ich nie ma. A jak sie juz ma, to trzeba lokowac, inwestowac i pomnazac albo one sie kiedys skoncza.

--
  • hungaria 30.06.19, 23:14
    No ale tak szczerze, to ma zerowe możliwości pracy zarobkowej. Każde zajęcie, którym mogłaby się zająć, będzie zbyt eksponowane - a mąż ma środki i długie ręce. Pozostaje chyba czekać i modlić się, żeby jak najszybciej zszedł z tego padołu. Najwyraźniej sobie wykalkulowała, że te miliony na coś starczą, może rodzina wspomoże ją po cichu. Imo musiała być bardzo zdesperowana, żeby zdecydować się na taki krok - nie ze względu na siebie, ale dzieci i ich przyszłość.
  • tt-tka 30.06.19, 22:53
    hungaria napisał(a):

> Udzielała się przy oenzecie, poza tym profesjonalnie jeździła konno, reprezento
    > wała np. Jordanię w mistrzostwach. Z takim budżetem mogłaby się zająć choćby ho
    > dowlą koni.

W ukryciu ? Bo oplacalna hodowla to raczej cos, co sie reklamuje, jesli ma przynosic dochod...

Dziewczyny, sama ucieczka jest wystarczajaca, a ona dodatkowo zabrala ze soba dwojke dzieci, corke i syna tego szejka. Nie ma przebacz.
    Znamienne, ze o dzieciach nikt nie pisze ani sie nie wypowiada...

--
  • cruella_demon 30.06.19, 23:37
    Comon, przy 40 - 50 bańkach dolarów, jak szacują brukowce, pani do końca życia nic nie musi robić żeby żyć dostatnio.
  • tt-tka 30.06.19, 23:55
    Pani sie musi ukrywac, nie wiadomo, jak dlugo - a to kosztuje. Pani musi cos zrobic z dziecmi, nie wiem, kupic im nowa tozsamosc, ksztalcic... i chronic.
    Przy czym ja sie nie upieram, ze nie starczy. Mnie by starczylo smile Pytanie, czy im, przy ich nawykach i potrzebach, a tez koniecznosciach, wystarczy.

--
  • katja.katja 01.07.19, 08:06
    Musi pójść do pracy zawodowej.

--
    Nie dam się wygasić!
  • katja.katja 01.07.19, 18:38
    Daj spokój, średnio inteligentna kobieta do pracy biurowej wdroży się w tydzień.
    Nie róbmy z pracy zawodowej fetyszu, dostępnego dla nielicznych wybrańców jak Ty.

--
    Nie dam się wygasić!
  • barbibarbi 30.06.19, 20:57
    Bogata czy biedna i tak nic nie ma do powiedzenia, jest częścią ruchomości męża, zhańbiła go ucieczką i on jej tego nie daruje.

Tak już poza wszystkim, co mi się rzuciło w oczy - JESU JAKI ON BRZYDKI!! Tak strasznie, piramidalnie, odrażająco brzydki.
  • cruella_demon 30.06.19, 21:22
    Brzydki jak brzydki, kwestia gustu.
    Natomiast ta zacięta, wredna mina na każdym zdjęciu, nawet przecież pozornie szczęśliwym- urodzinowym dobrze uciekinierce nie wróży. Odrażający typ.
  • black_magic_women 01.07.19, 19:29
    barbibarbi napisała:

>
    > Tak już poza wszystkim, co mi się rzuciło w oczy - JESU JAKI ON BRZYDKI!! Tak s
    > trasznie, piramidalnie, odrażająco brzydki.

Też od razu o tym pomyślałam. W dodatku przy takich pieniądzach. Wygląda bardzo niezadbanie, ale wolno mu, wróć do "przy takich pieniądzach"...
  • mrs.solis 30.06.19, 21:33
    Mezus juz pewnie wyslal sluzby specjalne, zeby zorganizowaly jej jakis wypadek , albo samobojstwo. Ona z tego zywa raczej nie wyjdzie.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • sofia_87 30.06.19, 21:37
    Brat, jego pozycja i talent dyplomatyczny to jej jedyna szansa
  • z_lasu 30.06.19, 22:06
    Daj spokój. Ta kultura nie tylko zezwala, ale wręcz wymaga, żeby brat, ojciec czy inny krewny w takiej sytuacji ukarał kobietę, do zabójstwa honorowego włącznie. Wg tych kryteriów ta kobieta zhańbiła nie tylko męża, ale również rodzinę pochodzenia.
  • sofia_87 30.06.19, 22:55
    Jordanska RK wydaje się być dość postepowa jak na tamten region
  • z_lasu 30.06.19, 23:07
    Ale tu dochodzą jeszcze interesy monarchii. Prywatnie to pan król może sobie różne rzeczy uważać, ale musi się liczyć z opinią publiczną i wymogami polityki międzynarodowej.
  • sofia_87 30.06.19, 23:12
    Księżniczka jest uwielbiana w Jordanii. Świat Zachodni stanie po jej stronie, to oczywiste, pozostaje kwestia świata arabskiego i ZEA.
  • woman_in_love 30.06.19, 22:18
    ani Trumpowi. Bała się, że prawackie lobby rządzące tymi krajami wydali ją do mężusia.
  • iwoniaw 30.06.19, 22:36
    Raczej wiedziała, co robi, w końcu nie urodziła się wczoraj, a w ww. krajach wszak bywała i studiowała, więc...

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • tt-tka 01.07.19, 01:18
    Pani musi jeszcze pohamowac, i to dozywotnio, nawyki wyniesione z kraju i srodowiska, w ktorym zyla przez ostatnie 15 lat (nie wiem, jak z tym w Jordanii) i dopilnowac, zeby je wykorzenic u dzieci. Bo jak w przyplywie zlego humoru przyp... jamajskiej czy filipinskiej sluzacej gdzies w Europie, to sie dla niej zle skonczy.

--
  • ichi51e 01.07.19, 07:38
    Taaak bo wszedzie na swiecie jamajskie i filipinskie sluzace maja jak w puchu...

--
  • chatgris01 01.07.19, 07:45
    W Europie też są nagminnie bite i głodzone? Kodeks karny tego zabrania.

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • iwoniaw 01.07.19, 07:55
    Może jednak nie idźmy w absurd, że akurat ta pani po pierwsze na bank lała służbę, po drugie nie jest w stanie się powstrzymać? Zwłaszcza że ochrona dla takiej służby w Europie jest na pewno większa niż w Emiratach, ale też bez przesady. Wystarczy poczytać o Polakach na włoskich plantacjach albo Ukraińcach na polskich - dopóki nikt nie umrze, różne rzeczy się dzieją, a komentarze (także i tu) są w stylu "nikt ich pod pistoletem nie zmusza", więc ekhem...
    --
  • katja.katja 01.07.19, 08:11
    Jak jednak umrze i wyjdzie to to Grażyna biznesu zostaje ukarana według prawa, a na rodzinę Ukraińca "zrzucają się" ludzie.
    Ciekawe czy w Emiratach też są takie artykuły: "Zabita przez drugą żonę szejka służąca osierociła trójkę dzieci, prosimy o wpłaty. Drugiej żonie szejka za zabójstwo grozi 25 lat więzienia, obecnie przebywa w zakładzie karnym."

--
    Nie dam się wygasić!
  • iwoniaw 01.07.19, 08:58
    Jak jesteś ciekawy, to sobie poszukaj, bo owszem, artykułów na ww. tematy jest od metra, a organizacje typu AI są w tamtych rejonach zaangażowane i (niestety) mają co robić.

--
  • triss_merigold6 01.07.19, 08:15
    Może nie idźmy w absurd, że pani jest szczególnie odmienna. Pani podobno kształcona, studiowała na Oksfordzie więc miała czas i okazję, żeby wybrać życie cywilizowanej kobiety. Zamiast tego wybrała bycie sprzedaną w charakterze piątej żony władcy sąsiedniego kalifatu.
    Traktowanie cudzoziemskich pracowników najemnych przez Januszy i Grażyny biznesu to skandal, ale - co do zasady - prawo na to nie zezwala. W islamskich kalifatach i eksterytorialnych ambasadach - niestety prawo europejskie kontynentalne nie ma zastosowania.
  • iwoniaw 01.07.19, 08:56
    Nie twierdzę, że jest "szczególnie odmienna", tylko że jej głównym problemem jest wpływowy mąż, a nie możliwość przystosowania się do życia w Europie, chyba wyraźnie to napisałam już ze trzy razy?

--
  • tt-tka 01.07.19, 10:51
    iwoniaw napisała:

> Może jednak nie idźmy w absurd, że akurat ta pani po pierwsze na bank lała służ
    > bę, po drugie nie jest w stanie się powstrzymać?

Zyla przez 15 lat w socjecie, w ktorej jest to przyjete, dozwolone, praktycznie niezauwazalne w sensie - bez reakcji. Nasiaknela. A jej dzieci - tym bardziej.

Zwłaszcza że ochrona dla takie
    > j służby w Europie jest na pewno większa niż w Emiratach, ale też bez przesady.
    > Wystarczy poczytać o Polakach na włoskich plantacjach albo Ukraińcach na polsk
    > ich zachodniej - dopóki nikt nie umrze, różne rzeczy się dzieją, a komentarze (także i tu)
    > są w stylu "nikt ich pod pistoletem nie zmusza", więc ekhem...

Iwonia, ty tak serio ?
    Wiec ehem, cokolwiek odmienna jest sytuacja rdzennej i dobrze zasiedzialej grazyny biznesu od sytuacji uciekinierki ukrywajacej sie przed bardzo wplywowym mezem.

--
  • chatgris01 01.07.19, 11:06
    Nie musi być to służba i nie musi być nawet u nich.
    W Paryżu w tym miesiącu będzie proces saudyjskiej księżniczki, siostry rządzącego władcy, która nie była zadowolona z wezwanego (francuskiego) hydraulika, więc rozkazała swojemu ochroniarzowi go sprać (twierdząc, iż "ten pies niegodzien jest żyć"), hydraulik został pobity, zmuszony do uklęknięcia i ucałowania stóp jaśnie pani oraz przez kilka godzin przetrzymywany w zamknięciu (nie wiedząc, czy i kiedy wyjdzie) www.leparisien.fr/faits-divers/une-princesse-saoudienne-jugee-en-juillet-a-paris-pour-des-violences-sur-un-plombier-13-06-2019-8092221.php
    www.lepoint.fr/faits-divers/une-princesse-saoudienne-ordonne-de-frapper-et-tuer-un-artisan-parisien-28-09-2016-2071859_2627.php

--
  • tt-tka 01.07.19, 12:41
    chatgris01 napisała:

> Nie musi być to służba i nie musi być nawet u nich.
    > W Paryżu w tym miesiącu będzie proces saudyjskiej księżniczki, siostry rządzącego władcy, która nie była zadowolona z wezwanego (francuskiego) hydraulika, więc rozkazała swojemu ochroniarzowi go sprać (twierdząc, iż "ten pies niegodzien jest żyć"), hydraulik został pobity, zmuszony do uklęknięcia i ucałowania stóp jaśnie pani oraz przez kilka godzin przetrzymywany w zamknięciu (nie wiedząc, czy i kiedy wyjdzie)

Nie znam francuskiego, mozesz cos wiecej ? Ile jej grozi i na ile wyrok bedzie wykonalny ? Czy jasnie pani odpowiada z wolnej stopy, czy zostala aresztowana ? Jakie sa reakcje francuskiego spoleczenstwa ?

--
  • chatgris01 01.07.19, 13:02
    Ona pośpiesznie wyjechała (wybuchł skandal) i proces odbędzie się prawdopodobnie w jej nieobecności (nie wiadomo, czy wyśle swojego adwokata, aby ją reprezentował), więc realna groźba jest taka, że jeśli zostanie skazana na więzienie, to nie będzie mogła przyjeżdżać do Europy. Jeśli zasądzą odszkodowanie pieniężne (jakieś na pewno, bo nie zapłaciła temu rzemieślnikowi faktury na 20 tys. euro i skonfiskowała mu narzędzia, z którymi przyszedł), to jeśli nie wywiąże się z zapłaty, mogą jej na to konto skonfiskować coś z nieruchomości na terenie Francji, których jest właścicielką (np. to mieszkanie na prestiżowej avenue Foch, w którym doszło do tego incydentu). Francuskie społeczeństwo jest głęboko oburzone, bo i tak od lat (wraz z częścią prasy) zarzuca rządowi, że ten przyznaje zbyt dużo przywilejów przyjeżdżającym tu bogatym Saudyjczykom (np. odgradzanie ogólnodostępnych plaż, czy dróg, do wyłącznego użytku króla corocznie spędzającego wakacje na Lazurowym Wybrzeżu wraz z liczną rodziną i świtą).

--
  • tt-tka 01.07.19, 13:08
    Dzieki za info smile
    Jesli wiesz, napisz jeszcze, czy ta jasnie oswiecona jest absolwentka jakiejs cywilizowanej uczelni suspicious

--
  • chatgris01 01.07.19, 13:46
    Cywilizowanej chyba nie, jeśli dobrze znalazłam, to studiowała na uniwersytetach króla Sauda i króla Abdulaziza "my alma maters: King Saud and King Abdulaziz Universities." www.arabnews.com/saudi-arabia/news/900506

--
  • tt-tka 01.07.19, 13:55
    chatgris01 napisała:

> Cywilizowanej chyba nie, jeśli dobrze znalazłam, to studiowała na uniwersytetach króla Sauda i króla Abdulaziza "my alma maters: King Saud and King Abdulaziz Universities." www.arabnews.com/saudi-arabia/news/900506
    >

Spasibo za linka.
    taaak, "internal development, exemplified in its foremost aspect, i.e. raising the standard of the family and especially, the role of the mother". Niemniej wyzsze wyksztalcenie posiada i w Europie bywala sporo, a nadal nie wie, czego tu nie wolno.

--
  • aandzia43 01.07.19, 12:57
    Niezłe sad I najgorsze jest to, ze ten feudalny klimacik ma niewyobrażalną kasę.
    Przyglądałam się w centrum Wiednia pięknym (wszystkie perfekcyjnie zrobione) paniom w czarnych szmatach i kilogramach biżuterii na palcach i ich "ogonom". Tak odcinających się postawą i wyrazem twarzy ludzi jak te azjatyckie służące niosące na jaśniepaniami zakupy i dzieci nie widziałam nigdzie na żadnej cywilizowanej ulicy Europy. Obraz nędzy i rozpaczy, szok na tle normalnie wyglądającego tłumu. Zgarbione, przerażone, chodzące jak cienie. Z drugiej strony wiem jak podróżują zamożni Polacy z nianiami do dzieci - nianie może zmęczone ale żadna nie wyglądała jak cień co wylazł zza grobu.

--
  • chicarica 01.07.19, 13:01
    To jest właśnie przedziwne, że przy takich pieniądzach wydawanych naprawdę na pierdoły, oni nie zapłacą służbie przyzwoicie ani nie zapewnią im np. godziwych warunków do spania. Nie pamiętam już kto o tym pisał, chyba jakaś babka z USA która była ich kierowcą, ale saudyjska rodzina królewska jak podróżuje, to na całym wynajętym piętrze hotelu ma np. osobne pokoje dla serwisu do herbaty, ale z kolei ich służące śpią po 15 w jednym pokoju na podłodze.

--
    ---
  • triss_merigold6 01.07.19, 13:09
    Nie, to nie jest przedziwne. Oni są z plemiennych kultur pustyni, z długimi tradycjami niewolnictwa i nie widzą w służbie ludzi tylko ożywione przedmioty użytkowe. Niedrogie w dodatku.
  • tt-tka 01.07.19, 13:16

Oni są z plemiennych kultur pustyni, z długimi tra
    > dycjami niewolnictwa i nie widzą w służbie ludzi tylko ożywione przedmioty użyt
    > kowe. Niedrogie w dodatku.

I zeby to zniweczyc, nie wystarczy kilka lat studiow ani nawet kilkanascie lat zycia w kraju o innych pojeciach i obyczajowosci, podejrzewam. Moze w nastepnym pokoleniu, o ile to pokolenie bedzie zyc i wychowywac sie w kraju europjskim, a moze dopiero kilka generacji pozniej...

--
  • iwoniaw 01.07.19, 13:28
    Oczywiście, ale to nie znaczy, że ktoś, nawet przyzwyczajony do pomiatania służbą, nie jest w stanie się zachowywać inaczej mając świadomość, że nie może sobie pozwolić na zwracanie na siebie uwagi w żaden sposób i będąc pozbawionym większości swoich atrybutów władzy, do których jest przyzwyczajony.

Pytanie, czy faktycznie pani jeszcze żyje, a jeśli tak, to czy rodzina jej dyskretnie pomogła, czy sama sobie dała radę przy użyciu buchniętej kasy i własnych kontaktów.

--
  • tt-tka 01.07.19, 13:37
    Zeby zachowac sie inaczej, pohamowac sie, trzeba miec swiadomosc, ze i jakie zachowania sa nieakceptowalne w innym kraju. Czy ona ma je W PELNI ? Podejrzewam, ze niekoniecznie.

Rzeczywiscie pytanie podstawowe, czy ona jeszcze w ogole jest, czy juz tylko fantom... moze dowiemy sie tego za kilkanascie lat, gdy syn dorosnie na tyle, zeby objawic sie swiatu.

--
  • umi 01.07.19, 15:59
    "Zeby zachowac sie inaczej, pohamowac sie, trzeba miec swiadomosc, ze i jakie zachowania sa nieakceptowalne w innym kraju. " - Oni sa uczeni, ze nie wierzacy i wierzacy nie islamscy to ludzie gorszej kategorii. Dlatego tak ciezko im stosowac nasze normy. Od malego sa uczeni wyzszosci wlasnej kultury nad nasza, a europejska tolerancję odbieraja jako słabosc.
  • sofia_87 01.07.19, 16:36
    Dokładnie, a my zamiast oczekiwać szacunku dla naszej kultury na naszym podwórku, to robimy wszystko aby im ta tolerancję i szacunek okazywać, nawet własnym kosztem
  • ichi51e 01.07.19, 13:35
    O kurcze! To zupelnie jak Polacy! Poczytaj sobie co poprawilo warunki sluzby domowej w PL big_grin

--
  • tt-tka 01.07.19, 13:48
    ichi51e napisała:

> O kurcze! To zupelnie jak Polacy! Poczytaj sobie co poprawilo warunki sluzby do
    > mowej w PL big_grin
    >

Wedle mojej wiedzy rewolucja po sasiedzku smile
    Slonimski w jakiejs recenzji pisze, ze wlasnie z tego powodu wspolczesna (z dwudziestolecia) Dulska juz troche lekliwiej spoglada na kuchte, a kuchta ostrzac noz mysli sobie o pani, panu i paniczu. Gorzej z tym, ze jesli juz zarznie Dulska, to po to, by zajac jej miejsce sad

masz na mysli jakies konkretne wydarzenie, glosny proces czy cus w podobie ?

--
  • aandzia43 01.07.19, 14:13

> Wedle mojej wiedzy rewolucja po sasiedzku smile
    > Slonimski w jakiejs recenzji pisze, ze wlasnie z tego powodu wspolczesna (z dwu
    > dziestolecia) Dulska juz troche lekliwiej spoglada na kuchte, a kuchta ostrzac
    > noz mysli sobie o pani, panu i paniczu. Gorzej z tym, ze jesli juz zarznie Duls
    > ka, to po to, by zajac jej miejsce

No jakoś nie sądzę by Dulska pozwalała sobie na publiczne pranie służacej po łbie wink Wiesz, bydło jest wszędzie, w każdym narodzie. Sęk w tym, by bydło hamować panującymi w narodzie, ustalonymi i powszechnie obowiązującymi prawami, obyczajami i aspiracjami. Czytałam wspomnienia jakiejś przedwojennej polskiej hrabianki, w których stało napisane, że od dzieci hrabiowskich wymagano zwracania się do służby z szacunkiem a odstępstwa od tej reguły były karane. Nawet jeśli hrabianka niecko koloryzowała, to i tak mamy obraz trendów i aspiracji arystokracji.

--
  • tt-tka 01.07.19, 14:41
    aandzia43 napisała:

> No jakoś nie sądzę by Dulska pozwalała sobie na publiczne pranie służacej po łb
    > ie wink Wiesz, bydło jest wszędzie, w każdym narodzie. Sęk w tym, by bydło hamow
    > ać panującymi w narodzie, ustalonymi i powszechnie obowiązującymi prawami, obyc
    > zajami i aspiracjami. Czytałam wspomnienia jakiejś przedwojennej polskiej hrabi
    > anki, w których stało napisane, że od dzieci hrabiowskich wymagano zwracania si
    > ę do służby z szacunkiem a odstępstwa od tej reguły były karane. Nawet jeśli hr
    > abianka niecko koloryzowała, to i tak mamy obraz trendów i aspiracji arystokrac
    > ji.
    >

Jasne, ze bydlo jest wszedzie. Bic po lbie zapewne nie bila, ale wspomnienia takiej Magdaleny Samozwaniec, z domu majacego pretensje do kultury i oswiecenia pokazuja sluzaca i nauczycielke bez wlasnego kata, spiace z panienkami i ich zwierzyncem w jednym pokoju, rewidowanie rzeczy sluzacej przez pania, sluzba zenska obowiazkowo dostepna seksualnie dla sluzby meskiej ... i to juz poczatek XX wieku.
    W tym czasie, a nawet wczesniej w Kongresowce osobny pokoj dla nauczycielki domowej byl standardem. Inna rzecz, ze w tej samej Kongresowce pan dziedzic - nie arystokrata z pretensjami do kultury, ale przecietny szlachcic - "lubi sobie" byc z oficjalistami "bez ceremonii", czyli nawymyslac albo i uderzyc ekonoma, lesniczego... to co tam mowic o chlopach...

W 1887 w Galicji padl projekt przywrocenia kar cielesnych dla sluzby domowej. Nie przeszedl, nawet nie wiem, czy byl przedstawiony w parlamencie, czy pozostal w sferze marzen projektodawcow, ale byl.
    A kary cielesne dla uczniow przetrwaly chyba do konca caratu, jako regulaminowe i dozwolone. Pranie po pyku zolnierza przez oficera to i jeszcze w czasie drugij swiatowej sie zdarzalo.

--
  • ichi51e 01.07.19, 14:50
    Bylo bicie bylo glodzenie wszystko bylo. Do 44 sluzba miala obowiazkowe ksiazeczki sluzbowe w ktore pani mogla wpisac wszystko. Do tego nie mozna bylo rzucic sluzby tylko i wylacznie zostac zwolnionym jak ci sluzka uciekla to sprowadzalas ja przez policje. Wszystkie proby poprawienia stanu sluzby spotykalaby sie z oburzeniem (sa mowy sadowe o tym ze nie mozna boskoego porzadku na glowie stawiac) wszystko w kaiazce „sluzace do wszystkiego”

--
  • ichi51e 01.07.19, 14:52
    Tfu nie sadowe a sejmowe! Bo ustawe chcieli wprowadzic

--
  • tt-tka 01.07.19, 14:57
    Dzieki za tytul, nie znalam, przeczytam.
    Ze swej strony polecam "Oblicza dnia" Wasilewskiej, bardzo ciekawa forma i bardzo skrotowo, ale dobitnie podane warianty zycia sluzacej, takze u "dobrych panstwa".

--
  • aandzia43 01.07.19, 14:02
    ichi51e napisała:

> O kurcze! To zupelnie jak Polacy! Poczytaj sobie co poprawilo warunki sluzby do
    > mowej w PL big_grin

No, jak Polacy i reszta Europy gdzieś 200 lat temu. Arabowie traktują służbę domową jak europejski przedoświeceniowy jaśniepan. Mam na myśli POWSZECHNE traktowanie, nie incydenty.

--
  • iwoniaw 01.07.19, 14:11
    Jakie 200, czytam właśnie wspomnienia Virgilii Sapiehy, Amerykanki, która została polską księżną przez małżeństwo z Pawłem Sapiehą w roku Pańskim 1933. I zobaczyła w majątku męża służbę i chłopów i warunki ich życia, którymi była nieco, ekhem, zaskoczona big_grin

--
  • aandzia43 01.07.19, 14:17
    Ja się nie dziwię ze Amerykanka, ze wschodniego wybrzeża zapewne, była zaskoczona warunkami zycia polskich chłopów. Jak taka zaskoczona to może powinna zajrzeć do dzielnic biedoty w Nowym Yorku wink

--
  • sofia_87 01.07.19, 14:27
    Albo zorientować się w jakich warunkach zyja Indianie w jej ojczyźnie
  • iwoniaw 01.07.19, 14:33
    Oraz - last but not least - że u nich biją Murzynów. Tylko że ja jakby nie o tym, że w USA było landrynkowo, tylko że 200 lat wstecz to zdecydowanie przesada/przekłamanie jako cezura, kiedy to Cywilizowany Zachód niby zaczął traktować służbę i mniej szczęśliwie urodzonych jak ludzi. Dwie wojny światowe i jedna rewolucja bolszewicka nie zaczęły się w Europie z powodu Wyższości Cywilizacyjnej Nad Dziczą, tylko tyle.

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • iwoniaw 01.07.19, 14:29
    Jej raczej nie chodziło o same warunki, ale o zderzenie tychże warunków z samozadowoleniem rodziny "ach, jakże wiele dla nich robimy". wink

--
  • tt-tka 01.07.19, 14:50
    iwoniaw napisała:

> Jej raczej nie chodziło o same warunki, ale o zderzenie tychże warunków z samoz
    > adowoleniem rodziny "ach, jakże wiele dla nich robimy". wink
    >
    >
    >

Mamy cos podobnego u Nalkowskiej, czyz nie ? smile W "Romansie Teresy Hennert" Fleur, amerykanska synowa polskiej hrabiny ma dokladnie takie spostrzezenia (i zachowania), jak opisana Sapiezyna. Czyzby portret z zycia wziety ?

U Christie takze jest taka wychowana w Stanach lady, obecnie w Anglii, ktora "tak wiele robi" i jest z siebie szalenie zadowolona. Tylko kiedy pada ofiara morderstwa, w zasadzie w nikim nie wzbudza to zalu tongue_out

--
  • ichi51e 01.07.19, 14:52
    Chcialas powiedziec 60 chyba...

--
  • ichi51e 01.07.19, 14:57
    A panszczyzna jako taka trzymala sie jeszcze dluzej - mozna sie no zastanawiac dlaczego to wlasnie na wschodzie europy tak ladnie udalo sie wprowdzic gigantyczne PGRy...

--
  • tt-tka 01.07.19, 15:03
    ichi51e napisała:

> Chcialas powiedziec 60 chyba...
    >

Czyli jednak rewolucyjne zmiany ustrojowe smile
    Spotkalam sie - w beletrystyce, nie literaturze faktu - z marginesowymi wzmiankami o sluzbie domowej juz po wojnie, pierwsze powojenne lata. Kwiatuszki takie jak "sprawdzanie czystosci" przez pania sluzacej do gotowania, druga, do sprzatania, nie byla sprawdzana. Oczywiscie zadnego prywatnego zycia.
    Inny obraz to juz lata 60-te. A gosposia taka jak w "Poszukiwany, poszukiwana" to dopiero srodkowy Gierek big_grin

--
  • iwoniaw 01.07.19, 15:07
    Wychodzi na to, że i szejkom w Zatoce nie potrzebne pięć pokoleń edukacji, tylko rewolucja big_grin

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • tt-tka 01.07.19, 15:11
    Tak wlasnie. Byt okresla, a nie nalot kultury, pojecia i maniery sa wtorne.

Jakby taki szejk zobaczyl ojca, brata i kuzyna przed trybunalem rewolucyjnym, wlasne piec zon z giwerami jako gwardzistki, a w swoich palacach szkole rolnicza czy dom kultury, to szybciutko by znormalnial big_grin

--
  • triss_merigold6 01.07.19, 15:16
    Ależ oczywiście. Taka forma terapii behawioralnej dla warstw uprzywilejowanych.
  • tt-tka 01.07.19, 15:37

> Ależ oczywiście. Taka forma terapii behawioralnej dla warstw uprzywilejowanych.

he, he. Mam za soba lektury rozmaite i kilka przepieknych scen mi staje przed oczami. Jak np spotyka sie po rewolucji, ale jeszcze w czasie wojny domowej para, on dawny pomywacz, ona panna z dobrego domu, w 1917 bardzo w sobie zakochani. Teraz on kladzie szyny pod kolejke waskotorowa, a ona ze swiezo poslubionym mezem, szyszka w kolejnictwie podrozuje pociagiem, ktory musi zjechac na bocznice z braku paliwa. I szef budowy obiecuje, ze da opal na dalsza jazde, ale pasazerowie maja wziac lopaty i poodsniezac tory. I ona z przykroscia mysli, ze dawny amant nie awansowal w zyciu nad prace kopacza, szyszka protestuje, ze oni nie beda grzebac sie w sniegu, instrukcja tego nie przewiduje, a byly pomywyacz mowi spokojnie, ze jak sobie chca, bez adnotacji brygadzisty na bilecie nie wsiada do pociagu. Po czym dodaje z nieuprzejmym usmiechem "zostawac nie radze, w tych dniach zagladala tu banda". Myslisz, ze nie zlapali za te lopaty ? Jeszcze jak zlapali !

Choc bywaja i niereformowalni, niegdysiejszy oficer bialogwardzista z bardzo panskiego domu i jego narzeczona, sama czystosc i liryzm, Siewierianin i te rzeczy. Kiedy spotykaja sie przypadkiem po latach w Paryzu, ona jest stala bywalczynia domu schadzek, zarobkowo, a on wozi ja i inne panie jako taksiarz. I juz to jest awansem po kelnerowaniu czy portierowaniu, czy innym lokajstwie w klubach arystokratow miejscowych, jeszcze z pieniedzmi i niewykorzenionych tongue_out

--
  • ichi51e 01.07.19, 15:11
    Bardzo polecam opetaniczytaniem.pl/recenzje/sluzace-do-wszystkiego-joanna-kuciel-frydryszak-marginesy-2018.html

--
  • umi 01.07.19, 15:54
    To są właśnie inne normy moralne. Nie pasujace do Europy, bo tkwiace w głebokim sredniowieczu.
  • yennefer.00 01.07.19, 19:54
    Bo to taka patologia, tyle że z ogromnymi pieniędzmi i tytułami, nic wiecej
  • tt-tka 10.08.19, 22:49
    chatgris01 napisała:

> W Paryżu w tym miesiącu będzie proces saudyjskiej księżniczki, siostry rządzącego władcy, która nie była zadowolona z wezwanego (francuskiego) hydraulika, więc rozkazała swojemu ochroniarzowi go sprać (twierdząc, iż "ten pies niegodzien jest żyć"), hydraulik został pobity, zmuszony do uklęknięcia i ucałowania stóp jaśnie pani oraz przez kilka godzin przetrzymywany w zamknięciu (nie wiedząc, czy i kiedy wyjdzie) www.leparisien.fr/faits-divers/une-princesse-saoudienne-jugee-en-juillet-a-paris-pour-des-violences-sur-un-plombier-13-06-2019-8092221.php
    > www.lepoint.fr/faits-divers/une-princesse-saoudienne-ordonne-de-frapper-et-tuer-un-artisan-parisien-28-09-2016-2071859_2627.php
    >

Chatgris, i jak przebiegl proces ? Czy jest juz wyrok ?

--
  • chatgris01 10.08.19, 22:56
    Proces się odbył, ale wyrok ma być ogłoszony 12 września www.nouvelobs.com/justice/20190710.OBS15707/six-mois-avec-sursis-requis-contre-la-soeur-du-prince-heritier-saoudien-pour-des-violences-sur-un-artisan.html

--
  • tt-tka 10.08.19, 23:41
    Dzieki smile
    Dasz znac, jaki bedzie wyrok ? proooosze.

--
  • mrs.solis 11.08.19, 00:50
    Ty chyba nie myslisz , ze ona dostanie jakis wyrok. Co najwyzej zaplaci mu jakies odszkodowanie. Sprawiedliwosc jest inna dla ludzi bardzo bogatych.

--
  • triss_merigold6 01.07.19, 07:55
    Przez arabskich dyplomatów z immunitetem? Oczywiście, nawet w Polsce afera była, dyplomaci z Kuwejtu mieli takie maltretowane niewolnice z zabranymi paszportami.
  • chatgris01 01.07.19, 08:03
    To wiem, ale odpowiadałam na "wszedzie na swiecie jamajskie i filipinskie sluzace", wszędzie na świecie (a w Europie zwłaszcza) niekoniecznie mają arabskich pracodawców.

--
  • ichi51e 01.07.19, 08:11
    bycie sluzba domowa to trudna i niewdzieczna praca - nikt nie robi tego bo lubi tylko przewaznie z desperacji. Zawsze w takich sytuacjach jest gigantyczna przewaga pracodawcy nad pracownikiem (chociazby dlatego ze zapewnia ci wize, dach nad glowa i jedzenie) z tego tez wynika ze zarabiaja symbolicznie (zeby oddac pracodawcy za jedzenie, dach nad glowa i czasem za laske ze cie zciagnal) i jest niepisana grozba ze jak cie wywali to masz duzy klopot. Wiec mozna sie domyslac ze sporo znosza o czym sie nie mowi. owszem moga isc na policje a ta ich deportuje. to jest po prostu patogenna sytuacja.

--
  • hungaria 01.07.19, 08:14
    Tak. Poza tym Jamajka nie jest krajem emigracji 'służby' na Bliski Wschód. Do Europy też chyba nie bardzo.
  • ichi51e 01.07.19, 08:16
    tymczasem w Azji - oczywiscie mozna by sobie powtarzac ze w Europie takie rzeczy sie nie dzieja
    wyborcza.pl/7,75399,24645878,glodzone-bite-upokarzane-sluzace-z-biednych-krajow-azji-w.html

--
  • triss_merigold6 01.07.19, 08:19
    Może komuś się z Jemenem pomyliło.
  • tt-tka 01.07.19, 02:26
    Niech mi powie ktos zorientowany - ona w koncu uciekla sama czy z dziecmi ?
    Pisalam o dzieciach, bo sie zasugerowalam tymi "zbiegami" w liczbie mnogiej, ale w tekscie w zasadzie caly czas mowa tylko o ksieznej...

--
  • chatgris01 01.07.19, 07:31
    Sprawdziłam francuskojęzyczne, to na razie wszystko są plotki z brukowców (zaczął chyba The Sun), niepotwierdzone oficjalnie, ale tak, mówią, że uciekła razem z dziećmi. Nie widziano jej od lutego i stąd plotki.
    Żeby się tylko nie okazało, że zginęła w inny sposób i te plotki są rozpuszczane dla zmyłki uncertain
    Bo różnie może być.

--
  • mrs.solis 01.07.19, 14:12
    Wcale by mnie to nie zdziwilo.

--
  • szpil1 03.07.19, 19:21
    Pani żona się odnalazła. Wg prasy angielskiej przebywa w mocno strzeżonym domu w Londynie. Szejk złożył pozew rozwodowy w sądzie w anglii, oboje wynajęli bardzo znanych i drogich prawników także zapowiada się wojna sądowa.
    Podobno pani żona wreszcie się przekonała, że szejk kłamał w sprawie ucieczki i uwięzienia jednej z córek, i to ją tak wystraszyło, że zaczęła się obawiać o własne zycie.
    Moje generalne wrażenie jest takie jak sobie czytam o niej, ze wcale nie była bezwolną dziewczynką siłą wydaną z dużo starszego męża. Świetnie wykształcona, niezależna, kariera sportowa, peany na cześć męża piała głośno i namiętnie.
    Dziwne to i podejrzane. Spotkanie Mary Robinson i Latify przecież nie obyło się bez niej, głośno przekonywała, że Latifa nie jest więźniem, jedynie osobą z potężnymi problemami. Wtedy się nie domyślała, że mąż kłamie? Obstawiam, że pani się życie zony zu boku szejka się znudziło i teraz będzie grała rolę niewinnej i naiwnej ofiary.

• tt-tka 03.07.19, 19:30
    Obstawiam tak samo.
    Tych oeanow na czesc nie czytalam ani slyszalam, a chetnie bym sie zapoznala. Co chwalila, zmysl do interesow, osiagniecia jako polityka czy walory meza i ojca ?
    Co z dziecmi, ma je czy uciekla sama, podali ?

--
  • szpil1 03.07.19, 20:06
    Podobno dzieci są z nią. A mąż domaga się powrotu dzieci do kraju na mocy konwencji haskiej.
    A tu cytat z wywiadu z nią: ""Every day I am amazed by the things he does," she told Emirates Woman magazine in 2016. "Every single day I thank god that I am lucky enough to be close to him." To, oczywiście, o mężu.
    Generalnie wydźwięk artykułów jest taki, że ta sprawa może spowodować bóle głowy u brytyjskich dplomatów. I szejk, i jego żona są osobistymi przyjaciółmi królowej, UK ma ścisłe związki z UAE, ojciec księżnej był przyjacielem rodziny królewskiej i sojusznikiem UK. Fakt, ze szejk złożył pozew rozwodowy w Wielkiej Brytanii wzbudza też kontrowersje, bo sądy brytyjskie są niezależne natomiast sądy w Dubaju niekoniecznie. Znane są sprawy więzienia Brytyjczyków, więc jakoś to niesmacznie wygląda gdy szejk chce korzystać ze sprawiedliwości w UK.
    W każdm razie mniej więcej tyle można znaleźć w gazetach. Jak to do końca jest to pewnie nikt poza samymi zainteresowanymi nie wie.
  • tt-tka 03.07.19, 20:41
    No coz, "kazdego dnia" po ilus tam juz latach malzenstwa z nim... a w koncu nie wychodzila za maz jako siksa, tylko dosc dorosla kobieta i w swiecie, nie tylko arabskim, bywala.
    Ciekawa jestem, jak to sie potoczy. I ciesze sie jak jasny gwint, ze nie pracuje w dyplomacji smile

--
  • chococaffe 03.07.19, 20:46
    A Emiraty są sygnatariuszem konwencji haskiej?
  • szpil1 03.07.19, 20:54
    chococaffe napisała:

> A Emiraty są sygnatariuszem konwencji haskiej?

A czort wie. To co napisałam to co co donosi prasa w UK. Ile w tym prawdy...
  • ichi51e 03.07.19, 21:16
    Nie. Irak i Izrael najblizej. pl.m.wikipedia.org/wiki/Konwencja_haska_dotycząca_cywilnych_aspektów_uprowadzenia_dziecka_za_granicę

--
  • umi 11.08.19, 00:44
    Dziwnie jakos. Prawo WB chyba tez przewiduje status uchodźcy? Wystarczylo o niego wystapic i tyle. Rozwood prze brytyjskim sądem w ogole jest bez sensu, przeciez to raczej nie byl slub zgodny z prawem WB, czy szerzej UE. Po europejskiemu to nie wiem, czy oni w ogole sa małżeństwem suspicious
  • tt-tka 11.08.19, 00:54
    Obawiam sie, ze proces w WB jest glownie lub tylko po to, by sprowadzic pania (lub jej pelnomocnika, on doprowadzi do zleceniodawczyni) w okreslonym czasie w okreslone miejsce. Zona jak zona, nie wiem, co szejk zamierza, ale dzieci na pewno nie odpusci.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka