Dodaj do ulubionych

Kot nie chce pić

30.06.19, 12:20
WODY
jedyne "picie" - w kolejności lubienia, to: słodka śmietanka, mleko zagęszczane i zwykłe mleko (3,5%) , nie ma żadnych rewolucji żołądkowych, kupa też OK.
Wody nie tknie - próbowałam wiele sposobów wypróbowane u poprzednich kotów: prosto z kranu, miseczki, kubeczki, filiżanki, kubki, garnki, talerzyki, poidełka, zlew, wanna, miseczki na dworze - nic nie działa, nie dostanie mleka (podgrzanego) to nie będzie pić.
MOże macie jakieś sposoby?
...próbowałam już oszukać dolewając stopniowo co raz więcej wody - nie dała się oszukać
Edytor zaawansowany
  • berdebul 30.06.19, 12:31
    Jak nie ma rewolucji żołądkowych, to niech pije mleko.
  • dziennik-niecodziennik 30.06.19, 12:39
    Widac nie potrzebuje. Nie dawaj mleka, bedzie spragniona to sie i wody napije.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • tol8 30.06.19, 14:46
    czemu nie mleka? Nam wet pozwolił, byleby bez laktozy było. Młoda uwielbia, choć dostaje symbolicznie 50ml dziennie max

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • dziennik-niecodziennik 30.06.19, 16:14
    Bo mleko dla kota to pokarm, nie napoj. To kalorie, bialko, tłuszcze, cukry. Koty i tak latwo tyja, po co dokladac?...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • jak_matrioszka 30.06.19, 13:38
    Kot wychodzacy? Może pije jak nie widzisz, tam gdzie nie widzisz.
    Kot otyły? Jak nie, to niech pije mleko, skoro mu nie szkodzi.

Mój kot najcześciej pije z kryształowej miseczki ustawionej na szafce nocnej, specjalnie do sypialni idzie. Ale mój to pijus, psu wode podpije i z podstawki zapomnianej na balkonie deszczówke z nawozem wypije...
  • aandzia43 30.06.19, 13:48
    Koty nie potrzebują pić dużo, jak jedzą surowe mięso, saszetki czy piją nabiał to nie ma dramatu gdy odmawiają wody. Niektóre piją chętnie wywar z mięsa czy warzyw (nie solony), spróbuj oddać trochę kiedy gotujesz zupę zanim dodasz przyprawy.

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • aankaa 30.06.19, 13:50
    jeśli nie jest na samym suchym i mleko jej nie szkodzi - zostaw jak jest

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • ms.piggy 30.06.19, 14:08
    jada mokre saszetki i surowe mięso, chrupki tylko jako nocna przekąska..i niestety wszelkie sery, które uwielbia.
    mleka wypija też sporo - jakies 150 - 200 ml na dzień. Nie jest spasiona, ma zdrowe zęby, uwielbia zabawy pomimo 10 lat.
    Tak mnie zaciekawiło to picie mleka przez koty, po wczorajszym goszczeniu kilku kociar : "kot nie moze pic mleka" " nie możesz jej dawać nabiału"...

• tanebo2.0 30.06.19, 14:14
    A może spróbuj herbaty?

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • ms.piggy 30.06.19, 14:31
    nawet kopi luvak chce z mlekiem
  • tol8 30.06.19, 14:45
    mokrą karmę rozrabiaj z wodą- fundacyjny sposób na upały

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • raczek47 30.06.19, 14:57
    A moja mleka nie tknie. A woda w te upały musi być dwa razy dziennie wymieniona,inaczej się wścieka i nie daje żyç🙂
  • iimpala 30.06.19, 15:42
    > fundacyjny sposób na upały

a z której to fundacji?
  • iimpala 30.06.19, 15:42
    mój ma problem ze struwitami więc musi pić dużo.
    Rozwadniamy mokrą karmę - bo ma jedzenie mieszane, sucha+mokra karma. Woli suchą ale raz dziennie je "obiad", mokrą saszetkę. I ma ją podawaną w wodnym sosiku.
    Ma też do dyspozycji szeroki wazon z wodą + gałązki w nim, bo zauważylismy, że koty zawsze pchały pyski do wazonów z kwiatami. Przy czym wodę należy zmieniać - trochę upierdliwe i kosztowne ale taką niezużytą wodę mozna wykorzystać np. do podlewania kwiatów.
    Ostatnio kupiliśmy mu fontannę. Przyzwyczaja się ale w dobrym kierunku....
    Jesli twój pije mleko to też przecież dobrze, w końcu to płyn. Dobrze, że je toleruje bo wiekszość kotów nie może pić mleka codziennie.
    Na stronie jakiegos producenta karm mokrych przeczytałam, że jedna saszetka dostarcza 50% płynów, które kot powinien "wypić" dziennie
    Koty są dziwne....np. mój nie przepada za surowym mięsem. Jak je przyrządzam to niby przylezie, zwabiony zapachem, ale zje kawałek pro forma (bo kotu przecież wypada...) i odchodzi. Wątróbki nie tknie, ryby też nie.
    Mój drugi kot, ktory juz zszedł był niestety, dałby się pokroić za wątróbke, rybę i surowe mieso. Natomiast suchego nie lubił za bardzo. Jak głodny to niby zjadl ale nie uśmiechał się przy tym.
  • abecadlowa1 30.06.19, 16:04
    Mój kot piję wodę tylko ze szklanek domowników, ewentualnie z kibelka gdy ktoś nie zamknie klapy. Z kociej miski woda jest niedobra.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka