Dodaj do ulubionych

" Matkowa" waluta

30.06.19, 16:37
Przeglądam ogłoszenia- oddam( wymienię) coś za paczkę mokrych chusteczek( pieluchy, zwykle Dada).
Skąd to się wzięło ? - łatwiej jest zapłacić, niż iść do sklepu po te chusteczki.
Edytor zaawansowany
  • tifa_lockhart 30.06.19, 16:40
    Madkowa waluta to "uśmiech bombelka"
  • leni6 30.06.19, 17:53
    Stąd że ktoś nie chce sprzedawać i zastanawiać się nad wynikającymi z tego zobowiązaniami (podatki itp), więc proponuje wymianę towarów.
  • kalina_lin 30.06.19, 17:59
    Sprzedanie własnej używanej rzeczy za 5 zł nie podlega żadnemu opodatkowaniu.
    Zgadzam się z autorką. Nie chciałoby mi się kupiwać chusteczek, wolałabym zapłacić, nawet więcej.
  • mondovi 30.06.19, 21:43
    Na tym to polega, że ktoś ma zbędne chusteczki lub nie na tyle ważne, by się nie zamienić.

--
    nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
  • kalina_lin 30.06.19, 22:03
    I akurat przypadkiem ma zbędne chusteczki w domu i jest chętny na wymianę za pompkę do roweru... A jak będzie mieć na zbyciu dwa kwiatki doniczkowe to nici z transakcji.
    Po to wlasnie wymyślono pieniądze - handel wymienny jest nieefektywny i uciążliwy.
  • ichi51e 01.07.19, 08:01
    Ja to rozumialam zawsze ze zaplata jest opcjonalna tzn mozna sie dogadac ze zamiast chusteczek czekolada albo jakas zabawka...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • rozalia_olaboga 30.06.19, 21:45
    Ja przeważnie widuje za czekoladę albo za ptasie mleczko.
  • triismegistos 30.06.19, 21:47
    Byłm kiedyś w facebookowej grupie wymiankowej, tylko tam za walutę robiło głównie kocie żarcie i alkohol.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • smart_alec 30.06.19, 22:08
    Ktoś chce oddać za darmo, ale chce, żeby jego ogłoszenie brali na poważnie, tyle.
  • smart_alec 30.06.19, 22:09
    To znaczy, jeśli coś jest za darmo, to ludzie często rezygnują, rezerwują i nie przychodzą i tak dalej.
  • evee1 01.07.19, 07:56
    Niestety tak bywa. Ja kiedys mialam zaluzje drewniane, ktorych nie chcialam wyrzucac na smieci, wiec postanowilam sprzedac za grosze. Oglosilam za $5 na ebayu i dwukrotnie rozne osoby kupily i nawet zaplacily mi na konto, ale nie odebraly. Wreszcie doczekalam do zbiorki duzych smieci i wywalilam. Nigdy nie zdarzylo mi sie cos takiego z rzecza sprzedana za wiecej.

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • alicia033 01.07.19, 06:19
    aaa-aaa-pl napisał:

> łatwiej jest zapłacić, niż iść do sklepu po te chusteczki.

prezentujesz punkt widzenia jednej strony, kupującego.
    A transakcja ma dwie strony i z punktu widzenia tej drugiej, korzystniej jest, jak ktoś za jednym zamachem uwolni cięwink od zbędnej ci rzeczy i dostarczy takiej, której potrzebujesz.
    Ci, którzy oferują rzeczy w ten sposób nie mają jakiegoś ciśnienia na pozbycie się ich, ot, trafi się chętny na wymianę w barterze to dobrze, a jak nie trafi, to nie trafi.

• mum2004 01.07.19, 06:55
    Myślę, że każdy do jakiegoś sklepu gdzie są chusteczki chodzi, raczej nikt nie będzie specjalnie leciał, przy okazji można dorzucić w biedrze, lidlu, tesco czy rossmanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka