Dodaj do ulubionych

Zarabianie na ocenach

01.07.19, 15:13
Mój syn gdy koledzy (niektorzy) śmiali się z jego dobrych ocen -odpowiadał, ze uczy się dla pieniędzy, bo ze stypendium dyrektora i stypendium wójta można mieć zastrzyk ponad tysiąc złotowy. Przez pięć lat trochę tego uciułał😊
Teraz nawet zagadywał wójta, co ze średnią szkołą, ale w naszej gminie już nie ma takich nagród dla starszej uczącej młodzieży.
A w Waszych gminach są?
Edytor zaawansowany
  • mae224 01.07.19, 15:16
    Były. Teraz nie wiem. Miałam duże stypendia gminne i uniwersyteckie, wszystkie wydałam na studenckie rozrywki. Uczyłam się, bo szkoda było stracić. wink
  • daniela34 01.07.19, 15:23
    Były- miałam stypendium prezydenta mojego miasta w podstawówce i LO
  • mama.nygusa 01.07.19, 15:43
    U nas sa w srednich szkolach, ale nie tak wysokie.W podstawowce tez zdecydowanie nizsze kwoty.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • ga-ti 01.07.19, 15:53
    Łał, niezłe stawki smile U nas jest stypendium za średnią powyżej 5.0 i uwaga, wynosi 100 zł, a to i tak sporo, bo w zeszłym roku było 50 zł. Szkoła podstawowa.
  • ga-ti 01.07.19, 15:54
    A, dla wyjaśnienia, płatne jednorazowo na koniec roku szkolnego, choć w tym roku jeszcze nie wypłacali.
  • bei 01.07.19, 19:43
    Gati, u nas są wyższe wymagania, wówczas mniej spełniających i automatycznie wyższa pula przypada na ucznia😊
  • rozwiane_marzenie 01.07.19, 16:05
    No właśnie w zeszłym roku słyszałam od znajomej, że u nas ktoś tam po ukończeniu gimnazjum dostał pieniądze za dobrą średnią. A może wiecie kto to płaci, gmina (w większych miastach urząd miasta), mops czy jeszcze kto inny. Przyznaję, że syn bardzo by się ucieszył.
  • kryzys_wieku_sredniego 01.07.19, 17:54
    U nas są stypendia dla najzdolniejszych + za osiągnięcia, naukowe, sportowe, artystyczne. 33 osoby dostają z podstawówki (średniej u nas nie ma). Składa się wniosek do gminy. 250 zł co miesiąc. Do połowy września składa się wymagane dokumenty czyli świadectwo (te z czerwca) + potwierdzone osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu czy artystyczne. Np sportowe u nas dostają dość często karatecy, bo mamy świetną szkołę karatę i wygrywają nasze dzieciaki w turniejach i ogólno krajowych i międzynarodowych (+ bardzo wysoka średnia a nie tylko pasek) - tu wyższość sportu indywidualnego nad grupowym.
    Co roku składa dużo dzieci dostają ci naj, naj.
  • bei 01.07.19, 19:48
    U nas tez są dla sportowców- za ich osiągnięcia, dla artystów, dla reszty do średniej trzeba mieć jeszcze osiągnięcia-zazwyczaj miejsca na podium w konkursach.
  • andaba 01.07.19, 16:26
    W szkole średniej jeszcze łatwiej, mój zarobił tyle kasy, że mógłby niezłe auto kupić.
  • bei 01.07.19, 19:45
    Andabo, przecież On konkurował z 800 uczniami😊, jakie łatwiej, po prostu super zdolny i pracowity, i systematyczny i obowiązkowy😊
  • mysiaapysia 01.07.19, 17:34
    U nas stypendium miejskie w wysokości 1500 zł można dostać tylko raz na etapie SP. Minimum 5 celujących plus osiągnięcia minimum wojewódzkie. Również tylko raz można dostać stypendium w wysokości 2500 zł na etapie liceum. Analogiczne kryteria.
    Stypendium artystyczne można dostać co roku - od 600 zł do kilku tysięcy zł.
    Oprócz tego można raz w SP i raz w LO dostać stypendium za tytuły laureata w olimpiadach krajowych. Jest jeszcze stypendium szkolny nobel (po jednej osobie na całe miasto naukowe
    i artystyczne) również tylko raz na etapie SP i LO.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka