Dodaj do ulubionych

Zużyty sprzęt agd, rtv...

01.07.19, 19:48
Słuchajcie, jak to jest....jest jakiś ustawowy zakaz wystawiania takich rzeczy jak pralki, lodówki etc przy śmietniku na osiedlu? Wiem, że firmy, które przywożą nowy sprzęt mają obowiązek zabrać używany 1:1. Ale czy jest zakaz wystawiania takiego sprzętu przy śmietniku. Tak kilkanaście minut temu zrobił mój sąsiad, wystawił pralkę, lodówkę tv. Na zwróconą mu uwagę, że powinna to zabrać firma, która mu przywiozła nowy sprzęt kazał mi spier... i poleciało parę ku..w....
Zwracałybyście w takim przypadku sąsiadowi uwagę, czy udały, że nie widzicie? A może można tak wystawić używany sprzęt?
Tak, nie mam większych problemów smile
Edytor zaawansowany
  • lidek0 01.07.19, 20:17
    Sprawdziłabym w administracji czy u zarządcy zanim komukolwiek bym cokolwiek powiedziała. Ja w domu mieszkam, więc u nas trzeba zgłosić do mpo chęć oddania gabarytów z podaniem i ile tego i jakiej wielkości, podają termin i wystawiam przed dom. Więc my nie mamy takich problemów, ale zanim zwróciłabym komukolwiek uwagę sprawdziłabym co na to przepisy a dopiero ewentualnie interweniowała u sąsiada lub straży miejskiej.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • wydramarlenka 01.07.19, 20:22
    Nie do końca.
    To nie są zwykłe gabaryty tylko elektrośmieci.
    Nie wolno ich tak sobie wyrzucać z innymi gabarytami
  • berdebul 01.07.19, 20:18
    Zwróciłabym i poinformowała kogo trzeba. tongue_out Nikt teg nie wywiezie za darmo z pod śmietnika.
  • jaagna 01.07.19, 20:23
    Nie można tego zostawić na śmietniku. To nie są tzw. "gabaryty", które co jakiś czas odbiera z osiedli śmieciarka, tylko elektrośmieci. I nie wolno ich wyrzucać przed dom/blok. Można zadzwonić po firmę, która przyjedzie i odbierze duże elektrośmieci. Ewentualnie samemu zawieźć do firmy.
  • ichi51e 01.07.19, 20:27
    Podrzuc mu ulotke - po co wam nerwy? elektrosmieci.pl/

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • mysz1978 01.07.19, 20:31
    nie wywioza - u nas co jakis czas pojawia sie kartka ze spoldzielni z wezwaniem do osoby, ktora wystawila lodowke itp o usuniecie jej. U nas za darmo przyjezdzaja po tego typu sprzet (ja mialam kuchenke gazowa i tez zabrali - umowilismy sie na okreslona godzine) - nie ma informacji na tablicy ogloszen??? Moze w spoldzielni beda wiedzieli?
    A sasiada chama wspolczuje...
  • sundace46 01.07.19, 20:45
    To kamienica, nie ma informacji żadnej na tablicy, administrator ma generalnie wszystko w odwłoku, a jak próbuję coś zdziałać, to sie okazuje, że nic nikomu z lokatorów nie przeszkadza, tylko mnie.
    Nie wiem, czy zgłaszać to do straży miejskiej...ale z kolei boję się represji ze strony sąsiada, raczej się domysli kto go podkablował.
  • katja.katja 02.07.19, 07:56
    I co Ci zrobi? Zabije?

--
    Nie dam się wygasić!
  • sundace46 01.07.19, 20:43
    ichi51e napisała:

> Podrzuc mu ulotke - po co wam nerwy? elektrosmieci.pl/
    >
    I uważasz, że co ta ulotka zdziała skoro już wystawił i naubliżał mi?
  • ichi51e 01.07.19, 21:06
    Moze nie wie?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • sundace46 02.07.19, 05:17
    ichi51e napisała:

> Moze nie wie?
    >
    Taa jasne big_grin
  • mika_p 01.07.19, 20:49
    Gmina ma obowiązek co najmniej zorganizować PSZOK, do którego można oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Ale moze też robić zbiórkę elektrośmieci u źródła.
    To musisz sprawdzić w regulaminie utrzymania czystości i porządku - uchwala Rady Gminy, Rady Miasta czy co tam macie.

Aha, sprzęt powinna zabrac nie firma, która przywiozła, tylko sprzedawca - to jest różnica. Multum ludzi zamawia sobie lodówki i telewizory w internecie, a przywozi to zwyczajny kurier, on nie ma żadnego obowiązku odbierania elektrosmieci.

--
    Buziak kobiety, którą zęby bolą, pożądanym nie jest. (z lektur szkolnych)
  • hanusinamama 01.07.19, 20:51
    Nie bo u nas taki sprzet nigdy nie doczekał kolejnego dnia. Co ci szkodzi ze jedenpan wystawi, drugi to zabierze??
  • sundace46 02.07.19, 05:19
    hanusinamama napisała:

> Co ci szkodzi ze je
    > denpan wystawi, drugi to zabierze??

Po pierwsze jaki pan zabierze, o czym ty piszesz????
    A po drugie, skoro nie rozumiesz, o co chodzi z wyrzuceniem elektrośmieci, no to cóż ja poradzę.
  • cauliflowerpl 02.07.19, 07:04
    No normalnie, zabierze jakiś człowiek potrzebujący, myślałam, że głównie po to się wystawia. Sama starych ubrań nie wyrzucam tylko wieszam wieczór w reklamówce na koszu, rano ich już nie ma. No chyba że mieszkasz na grodzonym osiedlu bogaczy.
  • ajaksiowa 02.07.19, 07:43
    A nie możesz do pojemnika wrzucić?tą ulotkę z adresem odbioru elektro$mieci do skrzynki chama bym wrzuciła,Ty nie masz się czego wstydzić👍

--
    ,,Oddajemy sprawiedliwość w ręce skazanych,,to Twój ideał?
  • annia_ko 02.07.19, 11:28
    Zależnie od miasta - można poprosić o zabranie elektrośmieci (np. w Krakowie wystarczy zadzwonić do MPO, ale robi to właściciel sprzętu, a nie spółdzielnia). Co do wystawiania wielkogabarytowych - u nas zabierają raz w miesiącu, ale nie elektrośmieci i nie pobudowlane (np. z remontu). My podczas remontu wystawiliśmy pod blok starą pralkę, bo nam przeszkadzała podczas wynoszenia innych rzeczy - w ciągu godziny było wybrane z niej wszystko, co nadawałoby się na złom i potem mieliśmy problem, bo sklep przywożąc nową, nie chciał wziąć tamtej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka