Dodaj do ulubionych

urodziny nastolatków dla rodziny

01.07.19, 20:06
Czy robicie?
W sensie obiad, tort i kawa czy też kolacja.
Czy Wasze dzieci tego chcą, oczekują czy bardziej oczekiwanie jest ze strony babć/cioć?
Czy czujecie się w obowiązku zaprosić rodzinę, bo tak wypada, czy może daliście sobie spokój z wyprawianiem urodzin i dzieci spotykają się tylko z rówieśnikami. Jeśli tak, to w jakim wieku dziecka?
Edytor zaawansowany
  • lidek0 01.07.19, 20:12
    Do 18 urodzin co roku rodzinne spotkania, nie zawsze obiad, czasem sam deser, babcie + chrzestni. Po 18 sam zdecyduje czyli już w przyszłym roku.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • kaszub-ska 01.07.19, 20:48
    Uuuu, to długosmile
  • ga-ti 01.07.19, 20:17
    11 lat: czeka na urodzinowe spotkanie rodzinne, zwykle są babcie, dziadek, ciotka chrzestna z rodziną i my. 15 lat: zwykle na tort i obiad/kolację przychodzą babcie i dziadek, solenizant jakoś bardzo nie wyczekuje, ale też nie jest to przykrym obowiązkiem.
    Przy okazji my też się spotkamy z rodziną, bez przesady z tym obowiązkiem, w końcu gościmy najbliższych.
  • wydramarlenka 01.07.19, 20:19
    Robicie smile, czasem obiad, czasem kolację, zawsze tort.
    Jakoś tak lubimy się rodzinnie spotykać.
    A babcia przywozi szarlotkę smile
  • kaszub-ska 01.07.19, 20:52
    U mnie bardzo skromnie liczbowo, więc niby nie powinno być problemu, z większych urodzin zrezygnowałam już jakiś czas temu. Ale szczerze mówiąc już mi się nie chce wcale w to bawić, szykowanie jakiegoś lepszego obiadu, ciasta, jakieś większe porządki, a tak naprawdę dzieci obchodzi tylko spotkanie z rówieśnikami i tym naprawdę się cieszą. A dla mnie w sumie dwie uroczystości do przygotowania.
  • bergamotka77 01.07.19, 21:47
    wydramarlenka napisał(a):

> Robicie smile, czasem obiad, czasem kolację, zawsze tort.
    > Jakoś tak lubimy się rodzinnie spotykać.
    > A babcia przywozi szarlotkę smile

U nas to samo. Fajna okazja do spotkania. Z kolegami ma oddzielne świętowanie młody bo starszy nie świętuje ich dodatkowo - nie lubi być w centrum uwagi.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • jematkajakichmalo 01.07.19, 21:01
    Tu w De jestem tylko ja, mąż, córka (11 lat) i przyrodnie (dorosłe) rodzeństwo córki. Nie robimy nic specjalnie, bo oni i tak przychodzą praktycznie co tydzień na obiad/ grilla itp. Przy okazji urodzin jest po prostu dodatkowo tort czy lody i tyle.

W Polsce jest reszta rodzinki, moje rodzeństwo, mama, bratanice. Też wszyscy spotykają się prawie co tydzień na obiedzie czy przynajmniej kawie. Myślę, że wyglądałoby to tak samo. Na okrągłe urodziny (w przypadku dziecka to osiemnastka wink ) robi się większą imprezę i można zaprosić większe grono.

Moi rodzice też nigdy nie robili żadnych imprez z okazji urodzin moich czy brata (oprócz wspomnianych osiemnastek).

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • jusytka 01.07.19, 21:10
    Zawsze wyprawialam urodziny dzieci podwójnie, dla rodzimy i rówieśników, nawet teraz kiedy są w liceum. Babcie, ciocie pamiętają o tym, więc czuje się w obowiązku zorganizować z tej okazji spotkanie rodzinne w formie uroczystej kolacji na ogół w domu, wyjatkiem byla 18-tka syna, ktora odbyla się w restauracji. Dzieciom to bardzo odpowiada 😳

--
    ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka