Dodaj do ulubionych

Zamek w Malborku zwiedzanie

02.07.19, 09:58
Jaka opcję wybrać? Rodziny z nastolatkami i wczesnymi nastolatkami(11-14). Trasa historyczna, rodzinna, nocne zwiedzanie? z przewodnikiem, audioprzewodnikiem? Któraś była ostatnimi czasy i coś doradzi? Córka była ze szkołą trzy lata temu i bardzo się jej podobało,na tyle przynajmniej że chce iść kolejny raz-dla reszty będzie to pierwszy raz, nie wiem czy jest jakaś różnica w zwiedzaniu szkolnym a tymi pozostałymi.

--
Sygnaturka się zgubiła....
Edytor zaawansowany
  • rozwiane_marzenie 02.07.19, 10:04
    Pamiętaj tylko żeby nie wybrać się w upalny dzień. Wiadomo, że tam klimy nie ma (jest tylko tam gdzie kasy, ale i tak skwar nie do opisania). Po godzinie zwiedzania niestety musieliśmy wyjść, bo inaczej chyba by mnie wynieśli big_grin. Duchota nie do opisania. Żadna to przyjemność zwiedzania jak z duszności i gorąca robi Ci się słabo.
    My wybraliśmy słuchawki (nie przewodnika), ale to już co kto woli.
  • slonko1335 02.07.19, 10:05
    dzięki dobra uwaga, chociaż kurcze nie wiem czy tych biletów nie trzeba kupować wcześniej żeby na pewno wejść?

--
  • pasquda77 02.07.19, 10:08
    Byłam w wakacje , bilety dostępne od ręki , wybraliśmy opcję z przewodnikiem , oprowadzała nas starsza pani i bardzo ciekawie opowiadała.Jeśli nie podpasuje Ci przewodnik zawsze możesz w czasie zwiedzania dołączyć do innej grupy.
  • kanna 02.07.19, 10:35
    Ja rezerwowałam wcześniej, żeby mieć spokój- choć tez były na miejscu.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • black.emma 02.07.19, 10:10
    Ja byłam na rodzinnym z 6-latkiem. Bardzo fajnie ale nastolatkom może się nudzić, bo to jest pod młodsze dzieci.
  • slonko1335 02.07.19, 10:18
    o dzięki cenna wskazówka, bałam sie, ze 3,5 godzinna trasa może być za długa ale jak rodzinna pod młodsze dzieci to to faktycznie nie bardzo....może ktoś był na nocnym i napisze jak było?

--
  • kubek0802 02.07.19, 10:19
    Zdecydowanie z przewodnikiem. Tak zwiedzałam dość dawno i nie wykluczam, że nie było jeszcze audioprzewodników.
    W ubiegłym roku zrobiliśmy powtórkę i wzięliśmy audio. Bez porównania gorzej.
  • ga-ti 02.07.19, 10:25
    Byłam kilka razy, chyba jeszcze nie było audioprzewodników. Ale zawsze trafialiśmy na bardzo dobrego przewodnika żywego wink A jeśli dzieciaki zainteresowane to te 3,5 godziny minie raz dwa, pozostanie niedosyt.
  • hanusinamama 02.07.19, 10:25
    Mnie najbradziej pasuje z audiprzewodnikiem. Uwazam ze dla dzieciaków to tez lepsza wersja.
  • kanna 02.07.19, 10:34
    Byliśmy dwa, albo trzy lata temu, dzieci podobne.
    Najpierw trasa dla dzieci - z kapturami, zagadkami, tajnymi skrytkami itp.
    Myślałam, ze starszak będzie za stary, ale dobrze się bawił.
    Na koniec coś na kształt "wioski rycerskiej" , tata woził dzieci na drewnianym koniu wydając (zgodnie z poleceniem przewodnika) odgłosy paszczą, , dostały certyfikaty, a przebrany gostek odpowiadał na wszelkie pytania, tez typu "a co ma pan pod ta tuniką" (nawet pokazał).

Potem nocne zwiedzanie - ciemno, ktoś wyskakuje i straszy, klimatyczne oświetlenie, pochodnie itp.

W sumie niby tak samo szliśmy, ale każdy z przewodników na coś innego zwracał uwagę. Dla mnie lepszy człowiek, zwłaszcza ze moje dzieci z tych dopytujących. Obie trasy mi się pięknie uzupełniły. Dzieciową robiliśmy rano, potem tego dnia wieczorem nocna.

--
    Pół wieku poezji
  • lauren6 02.07.19, 10:37
    My byliśmy z audioprzewodnikiem. Fajna opcja. Przygotujcie się na 3-4h zwiedzania.
  • heca7 02.07.19, 11:01
    Byłam w ferie zimowe z synami 12 i 13,5. Zwiedzanie z przewodnikiem. Trwało bardzo długo, dookoła budynków już nie chodziliśmy bo potwornie zmarzlismy (ja dostałam zapalenia pęcherza potem). I tego żałuję bo cały kompleks budynków i dziedzince to co najmniej 4 godziny zwiedzania. Ale warto. Nam się podobało. Synom najbardziej system ogrzewania średniowiecznego wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • heca7 02.07.19, 11:04
    Aaa po drodze w muzeum spotkaliśmy prawdziwych rycerzy w zbrojach smile
    No i kuchnia zamkowa robi wrażenie wielkością- takiej nie mają nawet Amerykanie wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • viridiana73 02.07.19, 11:07
    Zdecydowanie z audio.
    Może i przewodnik mówi ciekawiej, ale leci w oszalałym tempie; nie obejrzysz, nie pokontemplujesz, nie pomacasz, bo: "Proszę nie stać, proszę nie siadać, proszę nie dotykać eksponatów, idziemy, idziemy!!"😉
  • heca7 02.07.19, 12:00
    Etam zależy na jakiego się trafi. Myśmy mieli bardzo fajnego starszego człowieka. I jak najbardziej siedzieliśmy w co najmniej dwóch salach na jego prośbę. On w tym czasie nam o tych pomieszczeniach opowiadał. W muzeum przy eksponatach w ogóle się nie spieszyl. Wygladalusmy przez różne okna i zachęcał nas do obejścia całego założenia dookoła.

--
  • kanna 02.07.19, 12:37
    Ja tam lubię pogadać z rodziną w czasie zwiedzania, z audio przewodnikiem to każdy w słuchawkach i nie ma interakcji.

--
    Pół wieku poezji
  • viridiana73 02.07.19, 12:47
    A to nie przeszkadza jedno drugiemu: najpierw słuchasz tekstu, a potem wymieniasz wrażenia/kontemplujesz.
  • czekoladazkremem 02.07.19, 16:02
    Jak w "Panu Samochodziku" smile
  • viridiana73 02.07.19, 16:09
    Tak, to Alina Janowska mówiła.
  • unaragazza.bionda 02.07.19, 11:55
    Byliśmy w zeszłym tygodniu - bilety kupowane na miejscu, z przewodnikiem. Trasa normalna, nie rodzinna. Pani opowiadała bardzo ciekawie, moi synowie byli mocno zainteresowani (my też, a mnie zwiedzanie skojarzyło się z Panem Samochodzikiem 😉)
  • heca7 02.07.19, 12:05
    Mnie podobała się chwila kiedy dochodzilismy do pierwszej bramy, tej na ścieżce. A w świetle tej ceglanej budowli w oddali pojawiło się pendolino smile połączenie średniowiecza z nowoczesnością.

--
  • pasquda77 02.07.19, 12:58
    Nasz pobyt w Malborku-przewodnik pozbierał grupę pod tablicą , zaczyna opowiadać nagle wszyscy się odwaracają i jeden krzyk tongue_outENDOLINO !!!😂
  • heca7 02.07.19, 13:06
    Bo to naprawdę fajnie wygląda. Człowiek bardziej się spodziewa zobaczyć kogoś w płaszczu krzyżackim niż najnowszą "zdobycz cywilizacyjną " PKP 😃

--
  • schiraz 02.07.19, 17:15
    Ja z dziećmi byłam na początku czerwca. Też Pendolino przy wejściu w pierwszą bramę było największą atrakcją na wstępie smile zwiedzaliśmy z przewodnikiem - fantastyczna starsza Pani. Opowiadała tak ciekawie, że nawet nie wiem kiedy czas zleciał. Byłam z 4 latką i 16 latkiem. Bez problemu wytrzymali prawie 4 godziny zwiedzania.
  • edelstein 02.07.19, 12:49
    Zalezy jakie zainteresowania maja nastolatkowie,moj syn to sie z muzeum wygonic nie da😂jego koledzy wrecz przeciwnie

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • kurt.wallander 02.07.19, 14:28
    Byłam rok, czy 2 lata temu. Ponieważ wchodziliśmy dośc późno, to przewodniczka zdecydowała się na skróconą wersję zwiedzania. Chodzilismy i tak z półtorej-dwie godziny. Było ciekawie, ale nie wiem, czy w takim upale, jak teraz wytrzymałabym dłużej. Nie miałam poczucia niedosytu. Z nastolatkami raczej nie decydowałabym się na wersję rodzinną, moje by to nudziło.
  • szeptucha.z.malucha 02.07.19, 17:30
    Byłam na trasie rodzinnej obrał do 10 r.ż. fajnie, potem już raczej nie te treści.
    Ja preferuję zwiedzanie z audio. Lubię, bo tempo można zwolnić, czasem posłuchać różnych przewodników. A i tak najfajniej było jak za dodatkową opłatą weszliśmy na wieżę i dorwał nas pracownik - kustosz (?) tej części i wiele ciekawostek podrzucił.
    Bilety kupowałam te dwa ostatnie razy przez internet.
    Nie mam zdrowia stać 2 godzin w kolejce.
  • slonko1335 02.07.19, 18:47
    A jak nie ma pogody i leje to tez lepiej sobie odpuścić czy nie ma to wielkiego znaczenia?

--
  • szeptucha.z.malucha 02.07.19, 19:43
    Większość czasu w pomieszczeniach, na podwórzach. Mnie by nie przeszkadzało.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka