Dodaj do ulubionych

jak miejscowo pozbyć się tkanki tłuszczowej?

02.07.19, 18:14
Nie będę się odchudzać, bo nie jestem gruba, ale jest jedno miejsce gdzie bym sobie ten tłuszcz ubiła, wyssała, wymasowała itd - mianowicie mam takie malutkie bułeczki na wysokości kości biodrowych, wkurzające strasznie, gdyby ich nie było to by zmieniło zarys bioder. Czy da się je jakoś wchłonąć? Nie są duże, można to jakoś rozmasować, czy może jakąś szczotką do masażu, czy bańki chińskie? Wiem, że można odessać tłuszcz, ale nie chcę tak radykalnie.
Edytor zaawansowany
  • ira_08 02.07.19, 18:16
    Zrób sobie dziurki igłą i wystaw się na słońce, wytopisz jak z kiełbaski.

PS. Nie da się miejscowo pozbyć tkanki tłuszczowej.
  • pani-nick 02.07.19, 18:25
    Da się. Lipoliza iniekcyjna na przykład.
  • ira_08 02.07.19, 18:42
    Chodziło mi o to, że nie da się samemu.
  • double-facepalm 02.07.19, 18:50
    Ćwiczenia wyszłyby bardziej na zdrowie niż odsysanie.
  • thea19 02.07.19, 18:55
    zdradź przepis na ćwiczenia zwalczające malutkie bułeczki na kościach biodrowych tylko i wyłącznie
  • barbibarbi 02.07.19, 18:59
    A bańka chińska? Ona zasysa tkankę, ściska ją, to może jakby tak z pół roku się masować bańką, to troszkę ten tluszcz by się przemieścił?
  • jak_matrioszka 02.07.19, 21:58
    Barbi, ćwiczenia w mniej niż pół roku to załatwia, a przy bańce to sie bedziesz z siniakami obnosić. Ja mówie całkiem serio i z doświadczenia. Na wadze zrzuciłam grosze, a bułeczki mam widocznie mniejsze (wciaż jeszcze sa, ale ja dopiero jedna noga po właściwej stronie BMI jestem). Za soba mam łacznie 20h ćwiczeń podzielone na prawie 4 miesiace. Jak sie skupisz tylko na jednym miejscu, to pewnie 15minut dziennie i po miesiacu da widoczne efekty.
  • konsta-is-me 03.07.19, 19:34
    2 h cwiczen na 4 mies ?
    Zradz jakie ?
  • jak_matrioszka 03.07.19, 20:37
    20 godzin, nie 2 smile

Ja z racji choroby załapałam sie na program badawczy prowadzony przez jednego lekarza z lokalnego szpitala. Cześcia programu były ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty, dwa razy w tygodniu po godzinie. Ja nie zawsze daje rade, wiec mi sie to rozciagneło w czasie i wyszło 20h w ciagu 4 miesiecy. To co ja robiłam, to dla normalnie funkcjonujacego człowieka bułka z masłem, albo jedynie rozgrzewka (a dla mnie sukces jak wogóle dałam rade). Np. ja w ramach rozgrzewki miałam wchodzić i schodzić ze steppera przez 10 minut, potem bieżnia 2 minuty szybkiego chodu i 30 sek. odpoczynku (powtarzane przez 20minut) - tak zaczynałam. Na boczki pomogło pewnie "planken", nawet nie znam polskiej nazwy: utrzymujesz sie wyprostowana równolegle do ziemi opierajac sie na palcach stóp i przedramionach, nogi proste, brzuch wciagniety i tyłek nisko. Bird-dog znajdziesz w wielu wariantach na YouTube, to też na boczki działa. Robiłam też takie jakby przykleki na jedno kolano, krok do przodu i klekniecie, i tak na zmiane, ale czy to na bułeczki działa to nie wiem. Z pozycji leżacej na plecach i nogami przyciagnietymi do ciała (stopy blisko tyłka) unosiłam biodra i kolejne kregi kregosłupa taka fala, potem kładzie sie po jednym kregu z powrotem na ziemi. Nie znam nazw wiekszości ćwiczeń, wiec tylko takie kiepskie opisy, przepraszam smile Ze znanych z nazwy miałam robić pompki, żeby wogóle dać rade zaczynałam na stojaco przy ścianie, potem na kolanach i rece na podstawce (żeby wyżej niż podłoga), regularnej pompki nie zrobie do dziś, ale i te lżejsze dały u mnie rezultaty smile Bułeczki mam mniejsze, nad "forumowym" brzuchem jeszcze długo bede musiała pracować wink Bułeczki sa efektem pobocznym, nawet nie myślałam że ich ubedzie, a już napewno nie przy mojej obecnej wadze. Kiedyś bułeczki miałam i przy niższej wadze, teraz 5kg wiecej i inny zarys ciała.
    Na wprowadzeniu ćwiczeń najwiecej i najszybciej zyskuja Ci, którzy maja najgorszy punkt wyjścia, stad ta rewelacyjna zmiana u mnie. Ty może bedziesz sie musiała wiecej pomeczyć, ale efekt też osiagniesz. 15-30 minut na raz przez 3-6 dni w tygodniu i bułeczkom machasz bye-bye smile
  • double-facepalm 02.07.19, 19:12
    Imho ćwiczyłabym całą partie ciala (biodra, mięśnie brzucha - kręgosłup później tak czy inaczej podziękuje wink ) a nie tylko wędrujące buly. Plus masaże.
  • 3-mamuska 03.07.19, 17:17
    thea19 napisała:

> zdradź przepis na ćwiczenia zwalczające malutkie bułeczki na kościach biodrowyc
    > h tylko i wyłącznie

Callanetics ma takie ćwiczenie dość trudne.

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • joanna05 02.07.19, 22:07
    pani-nick napisała:

> Da się. Lipoliza iniekcyjna na przykład.
    Robiłaś? Wiesz, że działa?
    Bo ja wiem, że to kasa w błoto i jeszcze bolesne i uciążliwe komplikacje bywają. Nic się nie wchłonęło, powstała tylko bolesna spora gruda w miejscu wkłucia, rok masaży i ból na wiele miesięcy. Tak, u lekarza robiona lipoliza. Podobno taka komplikacja "się zdarza". Więc jak by co - lepiej pokochać miejscowe niedoskonałości chyba. Albo schudnąć po całości, to znikną.
  • jak_matrioszka 02.07.19, 18:37
    Ćwiczenia na brzuch i kregosłup zlikwiduja te bułeczki. Wada: jak przestaniesz ćwiczyć to wróca, zaleta: lepsza postawa i silniejsze mieśnie.
  • beneficia 02.07.19, 20:33
    Też takie mam. Nawet się zastanawiałam jakby to przepchnąć na tyłek.
    Kurde, latamy w kosmos i łapiemy neutrina a takiego drobnego problemu nie da się rozwiązać...
  • jak_matrioszka 02.07.19, 21:59
    Czasteczka tłuszczu wieksza, powinno sie ja łatwiej łapać, c'nie? wink
  • hanusinamama 03.07.19, 17:19
    Oj tak...mnie by sie przydało przepchać na pupę z ud....
  • bazia8 02.07.19, 22:10
    No bez jaj

--
    www.fundacjaavalon.pl/
  • tairo 03.07.19, 10:06
    Przestać nosić przyciasne spodnie biodrówki, które ci te bułki wypychają do góry.
  • barbibarbi 03.07.19, 11:54
    No właśnie nie noszę biodrówek, bułki się uwidoczniły w bikini
  • memphis90 03.07.19, 17:12
    Poluzuj troczki...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • jak_matrioszka 03.07.19, 18:35
    😂

• czarniejszaalineczka 03.07.19, 18:36
    big_grinbig_grinbig_grinbig_grin

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • poppy_pi 03.07.19, 10:13
    Niestety nie można schudnąć "wybiórczo". Może jakieś mniej inwazyjne zabiegi typu lipolaser? Niestety nie wiem czy to działa, ale jest tego cała masa.
  • kura17 03.07.19, 12:38
    > Niestety nie można schudnąć "wybiórczo".

mozna, jak sie "tak ma" w genach - ja na przyklad chudne dosc szybko w sumie tylko na brzuchu i biuscie (przy malych spadkach wagi), ale rowniez kazdy kilogram na plus idzie wylacznie w brzuch - pech i szczescie wink

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • konsta-is-me 03.07.19, 19:36
    Szczescie ??
    Ja bym wolala miec gruby tylek i nogi niz brzuch (mam i to i to i to DX)
  • kura17 03.07.19, 20:43
    > Szczescie ??
    > Ja bym wolala miec gruby tylek i nogi niz brzuch (mam i to i to i to DX)

no szczescie, bo jak chudne, to rzeczywiscie brzuch mi spada od razu, nawet przy 2-3 kg na minus. a pech, bo rosnie tez pierwszy LOL
    oczywiscie, ze wolalabym miec wiekszy tylek, niz brzuch, ale wyboru mi nie dano smile

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka