Dodaj do ulubionych

Macie już 500+ na pierwsze?

02.07.19, 21:09
Ja byłam wczoraj w lokalnym oddziale MOPS, który obsługuje świadczenia 500+ i niedouczona panienka poinformowała z obrażona miną, ze kazdy bank przyjmuje wnioski o 500+, również ten na pierwsze dziecko i wyprawkę 300+ a to bzdura. Mój nie przyjmuje. Poczekam do 1 sierpnia, nie upiecze im się smile Akurat muszę kupić nowe auto to się przyda na ratę 😜

--
bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
Edytor zaawansowany
  • mama.nygusa 02.07.19, 21:18
    Zmien bank.Mam konto w millenium w slaski i w paribasie. W 1 i 2 na pewno obsluguja 500+, w 3 nie sprawdzalam.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • bergamotka77 02.07.19, 22:36
    Nie zmienię banku dla wniosku na 500+ no bez żartów. Poczekam spokojnie, dzieci mi z głodu nie piszcza. Zaraz się beda produkować bezdzietne i te które nie mają prawa do niego i że by nie brały, nawet gdyby miały...

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • inka754 03.07.19, 06:52
    Jak na razie to się produkujesz ty, pisząc jak zwykle od czapy.
  • mama.nygusa 02.07.19, 21:20
    I dlaczego niedouczona? czy ona musi wiedziec czy wszystkie banki obsluguja 300 i 500.To do jej obowiazkow nie nalezy! Natomiast ty sie nie douczylas, bo polecialas do mopsu dupee zawracac, a powinna wiedziec, ze stacjonarnie wnioski od 1 sierpnia.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • sundace46 03.07.19, 11:42
    mama.nygusa napisał(a):

> I dlaczego niedouczona? czy ona musi wiedziec czy wszystkie banki obsluguja
    > 300 i 500.To do jej obowiazkow nie nalezy! Natomiast ty sie nie douczylas, bo p
    > olecialas do mopsu dupee zawracac, a powinna wiedziec, ze stacjonarnie wnioski
    > od 1 sierpnia.
    >
    Czyli zachowała się, jak to ona, każdy niedouczony ona jedna mundra big_grin
  • pani-nick 03.07.19, 11:46
    Kolejna zazdrośnica 😜
  • sundace46 03.07.19, 12:30
    Jasne big_grin big_grin big_grin
  • cosmetic.wipes 02.07.19, 21:25
    Ty, taka obyta i wykształcona, a nie wiesz, że możesz złożyć wniosek online nie tylko przez bankowość, ale także przez pue ZUS lub portal empatia, a stacjonarne w MOPS-ie dopiero od 1 sierpnia?

Poza tym pincetplusa obsługuje 15 banków, nie wiem jak się trzeba postarać, żeby choć jednego rachunku tam nie mieć.

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • bergamotka77 02.07.19, 21:42
    No ja akurat nie mam w żadnym z nich. Poczekam. Właśnie nie jestem obyta w zasilkach wink I tak to jej psi obowiązek nie wprowadzać interesantów w błąd. A nie pobieglam tam specjalnie tylko byłam w przychodni, którą mamy też obok więc grzechem było nie wstąpić. I tak wiem że od sierpnia można w oddziałach. Coś jeszcze chcesz wiedzieć czy tylko przysrywasz dla sportu? Co gula skoczyla ze dostanę tą kasę a ty nie? Mogłabyś jako chociaż próbować ukryć tę zawiść.

--

• cosmetic.wipes 02.07.19, 21:46
    Na jakiej podstawie uważasz, że gdybym złożyła wniosek, to nie dostałabym tych pieniędzy?

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • bergamotka77 02.07.19, 22:03
    Bo nie masz dzieci niepełnoletnich. No mkze jedno to pewnie dostaniesz teraz. Klaszcz uszami.

--

• cosmetic.wipes 02.07.19, 22:20
    bergamotka77 napisała:

> Klaszcz uszami.
    >

To nie ja się szlajam po MOPS-ach, żeby wyrwać parę złotych.

--
  • bergamotka77 02.07.19, 22:29
    Nie wyrywam tylko ciężko pracuję a zasiłki są m.in. z moich podatków.

--

• sundace46 03.07.19, 11:43
    bergamotka77 napisała:

> Bo nie masz dzieci niepełnoletnich. No mkze jedno to pewnie dostaniesz teraz. K
    > laszcz uszami.
    >
    Boże, jaka ty jesteś prymitywna, aż żal, że ktoś taki ma dzieci.
  • double-facepalm 03.07.19, 14:26
    Przed rodziną nie pokazuje swojej prawdziwej twarzy pewnie wiec jej ciężko. Trochę wyrozumiałości, ona w realnym życiu nie jest taka wszechzayebista na jaką tu się kreuje. Musi nadrabiać forumowa autokreacją.
  • pani-nick 03.07.19, 14:30
    Zgadzam się. I nawet sama jej to zasugerowałam, podając zresztą swój przykład.
    Z drugiej strony - chyba musi sama dojść do pewnych wniosków i ogarnąć rzeczywistosc.
    Mi to zajęło sporo czasu.
    A i tak miewam odpały forumowe 🙊
  • bergamotka77 03.07.19, 16:47
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • bergamotka77 03.07.19, 16:48
  • pani-nick 03.07.19, 17:00
    bergamotka77 napisała:

> Ciebie nikt nie przebije shellerka >

Już dawno przejęłaś pałeczkę / palmę pierwszeństwa

> seplenisz z powodu sumich war?
    >

Nie są sumie, ale w sumie...
    Kto, jak nie Ty, orzec to umie?

• pade 03.07.19, 17:02
    W punktbig_grin

--
    "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • cosmetic.wipes 03.07.19, 17:10
    pani-nick napisała:

> Nie są sumie, ale w sumie...
    > Kto, jak nie Ty, orzec to umie?
    >
    >

😄😄😄

--
  • rosapulchra-0 03.07.19, 18:43
    Shell 😂😂😂

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • pani-nick 03.07.19, 08:42
    Skoro wiesz, to po co „wstąpiłaś”? 🤦‍♀️

I nie wprowadziła w błąd. Wszędzie trąbią, ze w lipcu wnioski można składać tylko droga elektoniczną.
  • bergamotka77 03.07.19, 11:19
    Nie wiesz o co pytałam to nie zabieraj głosu. Pytałam czy każdy bank przyjmuje wnioski i potwierdziła. Ja mam mało czasu na takie bzdety wiec gdy mam wolne to ogarniam sprawy urzędowe i zdrowotne. Jeszcze cos chcesz wiedzieć?

--

• kurt.wallander 03.07.19, 11:32
    bergamotka77 napisała:

> Nie wiesz o co pytałam to nie zabieraj głosu. Pytałam czy każdy bank przyjmuje
    > wnioski i potwierdziła.

A ty wiesz, ile jest w Polsce banków? Ponieważ znakomita większośc przyjmuje wnioski online, to mogła po prostu nie wiedzieć, ze są jakiekolwiek (jak znam życie, to okaże się, ze tylko twój nie przyjmuje wniosków), które tego nie robią. A może napiszesz jaki to bank? Moje dwa jak najbardziej wnioski przyjmują.
  • pani-nick 03.07.19, 11:39
    Acha.... wymagasz od urzędniczki wiedzy o usługach Twojego banku. I łatwiej było Ci pojsc spytać o to w MOPS, niż wejść na stronę banku?
    🤓👍
  • semihora 03.07.19, 12:22
    Oj tam, oj tam big_grin

--
    Małpy nie sposób przekonać, by dała nam banana, obiecując jej, że po śmierci w małpim niebie otrzyma nieskończone mnóstwo bananów.
  • gama2003 03.07.19, 15:34
    Ale jak już była w MOPS, to zapytała.
    W sumie też bym tak zrobiła, za jednym zamachem.
  • arista80 02.07.19, 21:45
    Bergamotka, co się z tobą dzieje? Pytam szczerze, bez złośliwości. Bo kiedyś pisałaś w miare normalnie, w sumie od tej historii z podarciem paszportu, zmieniłaś się całkowicie. Dosrywasz, obrażasz, kreujesz się na nie wiadomo kogo, jednocześnie obrażając, jak ktoś ma inne zdanie. Ja naprawde zaczynam myśleć, że ty masz jakieś problemy i tu na forum je odreagowujesz. Bo naprawde kiedyś tak nie pisałaś.
  • bergamotka77 02.07.19, 22:07
    Arista ja pisze normalnie i zwyczajnue rozmawiam z normalnymi foreumkami nadal tylko kilka psychofanek za mna chodzi i mi przysrywa non stop. Na kazdy temat. Święty by nie wytrzymal tych zmij. Nie da się napisać neutralnego watku. Zaraz mi podróże zagraniczne będą wypominać, męża, dziubdziusiow zdolnych i rodzinę do piątego pokolenia. Rzygac się chce.

--

• arista80 02.07.19, 22:45
    Ty pisałaś normalnie kiedyś, a teraz twoje posty są pełne wyższości i jadu, nawet w tym nie mogłaś powstrzymać od "niedouczona panienka" i "zaraz zlecą się bezdzietne", choć póki co żadna bezdzietna nic ci tutaj nie napisała.
  • bergamotka77 02.07.19, 23:02
    Ale ja mam duże doświadczenie na ematce i potrafię przewidzieć co się wydarzy smile

--

• dezaprobata 03.07.19, 07:28
    ja nie jestem zadną psychofanką twą.. po prostu czasem czytam forum
    ale szlag mnie trafia jak trafiam na takie osoby jak ty- pogarda dla wszystkiego i wszystkich
    tyle w temacie
  • bergamotka77 03.07.19, 11:22
    Błąd. Pogardę mam dla osób głupich i wrednych a takie się u mnie najwięcej produkują i to nie na temat - już przyleciała podekscytowana shellerka z tej ekipy 😅

--

• pani-nick 03.07.19, 11:40
    Mój bosze... jak ty musisz cierpieć, tak sobą samą pogardzając... 🙊
  • sundace46 03.07.19, 11:48
    bergamotka77 napisała:

> Błąd. Pogardę mam dla osób głupich i wrednych

Czyli sama do siebie czujesz pogardę. Brawo big_grin
  • rosapulchra-0 03.07.19, 14:11
    bergamotka77 napisała:

Pogardę mam dla osób głupich i wrednych a takie się u mnie najwięcej pro
    > dukują i to nie na temat

Piękna samokrytyka!

--
    A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90
  • kura17 03.07.19, 12:55
    bergamotka77 napisała:

> Arista ja pisze normalnie i zwyczajnue rozmawiam z normalnymi foreumkami nadal
    > tylko kilka psychofanek za mna chodzi i mi przysrywa non stop.

nieprawda. nie chodza za Toba i generalnie innym raczej nie "przysrywam", jednak po mnie tez kiedys tam pojechalas porzadnie - tylko dlatego, ze mialam inne do Twojego zdanie ...

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • bergamotka77 03.07.19, 13:04
    Nie kura tych bronisz tylko Niemek na forum dla zasady i wchodzilas w tyłek snake. "Och przepraszam Cię za słowa bergamotki..." maselniczka normalnie.

--

• kura17 03.07.19, 13:57
    > Nie kura tych bronisz tylko Niemek na forum dla zasady i wchodzilas w tyłek sna
    > ke. "Och przepraszam Cię za słowa bergamotki..." maselniczka normalnie.

no potwierdzasz nasza teze - jednak nie dowalasz tylko swoim psychofankom, ktore za Toba laza ... rowniez kazdemu innemu - na przyklad mi - powod sie znajdzie.
    a Twoj uwaga wtedy do Snake byla tak obrydliwa (szybko wykasowana), ze az mnie zatkalo.

na marginesie - gdybys sie silila choc na odrobine obiektywnosci, to bys pamietala, ze ze Snake tez jakies tam potyczki slowne mialam, gdy - wedlug mnie - przesadzala.

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • zlota.ptaszyna 03.07.19, 15:30
    A ja ciągle czekam na przeprosiny kury odnośnie zarzucania mi kłamstw w wątku i wadze black hallo......i nie mogę się do czekać
    W swoim wyobrażeniu kura jest święta i kryształowa a wszyscy inni ułomni i obrzydliwi
    Łatwo kogoś obrażać ale przeprosić to już kura nie mu si

• pade 03.07.19, 15:36
    W tym wątku się nie przeprasza. Tutaj się zazdrości.

--
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • gama2003 03.07.19, 16:10
    Ale czego tym razem ? Wyboru banków bez usługi 500+ i latania po mopsach mimo zamożności ? I to przez tak zajętą kobietę między wojażami ? Nie do końca rozumiem, czego tym razem mamy zazdrościć.
  • laruara 03.07.19, 16:42
    Zazdrościmy, że nie jesteśmy Bergą.
    Ta to ma klawe życie...
    big_grinDD

--
    Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć.
  • rosapulchra-0 04.07.19, 00:16
    gama2003 napisała:

Nie do końca rozum
    > iem, czego tym razem mamy zazdrościć.

No jak to czego? Wizyty w MOPSie.

--
    A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90
  • pade 04.07.19, 15:04
    Gamo, jak to czego? WSZYSTKIEGO.
    #zazdroszcze

--
  • zla.m 03.07.19, 19:36
    pade napisała:

> W tym wątku się nie przeprasza. Tutaj się zazdrości.
    >

big_grin

Pade, kocham Cię!

--
    Odkąd dostałem ostatni rachunek za prąd jestem amiszem.
  • rosapulchra-0 02.07.19, 22:09
    Zaraz ci odpowie w swoim stylu. Kwestia czasu. Też kiedyś miałam o niej dobre zdanie, ale teraz coraz bardziej pracuje na miano trolla i to w dodatku chamskiego i wulgarnego.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • bergamotka77 02.07.19, 22:10
    No chamskim bardziej i wulgarnym od Ciebie się nie da rosa.

--

• rosapulchra-0 03.07.19, 11:01
    Tia.. Uderz w stół..

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • laruara 03.07.19, 13:32
    Berga to jest pustak jakich mało i ten wątek pięknie to pokazuje...

--
    Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć.
  • pani-nick 03.07.19, 13:35
    Piszesz tak, bo zazdrościsz.
  • sundace46 03.07.19, 13:58
    big_grin big_grin big_grin
  • rosapulchra-0 03.07.19, 14:15
    🤣🤣🤣

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • laruara 03.07.19, 15:02
    pani-nick napisała:

> Piszesz tak, bo zazdrościsz.

Rozgryzłaś mnie big_grin

--
    Jak sobie zinterpretujesz tak się wyśpisz...
  • sundace46 03.07.19, 11:46
    arista80 napisała:

> Bergamotka, co się z tobą dzieje? Pytam szczerze, bez złośliwości. Bo kiedyś pi
    > sałaś w miare normalnie

Teraz jest po prostu sobą big_grin
  • pade 03.07.19, 12:56
    Dokładnie. I tego jej zazdroszczęsmile

--
  • aaa-aaa-pl 02.07.19, 22:33
    A przez Empatię nie możesz złożyć ?
  • bergamotka77 02.07.19, 22:38
    Nie chce mi się, akurat byłam w pobliżu to zapytałam. Teraz się przepakowuje i lecę dalej. Poczekam i złożę w sierpniu na spokojnie i tak trzeba co roku odnowić wniosek więc to zrobię akurat.

--

• esperantza 02.07.19, 22:45
    A mnie dzisiaj Empatia cały czas wyrzuca błąd aplikacji. Tylko ja tak mam?
  • bergamotka77 02.07.19, 22:46
  • cosmetic.wipes 02.07.19, 22:51
    Cosmetic ma konta w normalnych bankach, więc gdyby miała takie parcie na pinceta jak ty, to złożyłaby wniosek przez bankowość elektroniczną.

--
  • bergamotka77 02.07.19, 23:00
  • bywalec.hoteli 03.07.19, 00:50
    Bergamotka woli złożyć wniosek w fizycznej placówce a nie w wirtualnej placówce. Papier to papier - a z tymi komputerami i systemami to nigdy nie wiadomo czy się nie zawiesza lub czy nie wyskoczy błąd.

--
    Lato smile
  • bergamotka77 03.07.19, 02:32
    Racja. Bergamotka jest mądra i przewidująca po prostu 😅

--

• pade 03.07.19, 12:50
    Zazdroszczę tej mądrości. I przewidywania.
    Ja złożyłam wniosek przez swój bank i nie musiałam nigdzie latać, zwłaszcza po mopsach. Kurczę, taka atrakcja mnie ominęłasad

--
  • bergamotka77 03.07.19, 12:53
    No a ja nie mogę przez bank. Jeszcze tego nie ogarnęłas?

--

• pade 03.07.19, 12:55
    A Ty nie ogarnęłaś, że są jeszcze inne możliwości?
    Zazdroszczę.

--
  • sundace46 03.07.19, 12:56
    Taa tego nieogarnięcia to jej wszystkie zazdrościmy big_grin
  • bergamotka77 03.07.19, 13:01
    sundace46 napisał(a):

> Taa tego nieogarnięcia to jej wszystkie zazdrościmy big_grin

Chciałabyś być tak nieogarnięta smile

--

• sundace46 03.07.19, 13:59
    bergamotka77 napisała:

> sundace46 napisał(a):
    >
    > > Taa tego nieogarnięcia to jej wszystkie zazdrościmy big_grin
    >
    > Chciałabyś być tak nieogarnięta smile
    >
    >
    Jasne big_grin już ci zazdroszczę. Ba, wszystkie ci zazdrościmy big_grin
  • kouda 03.07.19, 14:07
    Aj kurde, ja tez nie mam i zazdroszczę
    Dzisiaj 500 zamiast dostać to na niwy zarnik do pieca wywaliłam
    Zazdroszczę podwójnie
  • pani-nick 03.07.19, 13:00
    smile)) płaczę
  • 18lipcowa3 02.07.19, 23:06
    Serio poleciałaś do mopsu ?

--
    Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
  • bergamotka77 02.07.19, 23:40
    Zawsze w mopsie skladalismy wnioski bo nasz bank nie obsługuje tych wniosków tzn.to taki specjalny lokal wynajęty przez miasto na potrzeby 500+. Jest w dogodnym punkcie miasta koło przychodni.

--

• bazia8 03.07.19, 02:22
    😂😂😂

--
    www.fundacjaavalon.pl/
  • pani-nick 03.07.19, 08:44
    😂😂😂 ufff to całe szczęście, ze osobny, bo jeszcze by ktoś mógł pomyśleć, ze w innej sprawie przyszłaś tongue_out
  • inka754 03.07.19, 09:25
    Hi, hi, hi.
  • pani-nick 03.07.19, 14:07
    bergamotka77 napisała:

> Zawsze w mopsie skladalismy wnioski bo nasz bank nie obsługuje tych wniosków >

🤓🤔🧐🧐🧐
    I dlatego pójdę się spytać w MOPS, czy może bank jednak obsługuje....

Zazdroszczę 🤗🤗🤗
  • lauren6 03.07.19, 14:10
    😂😂😂
  • pade 03.07.19, 14:10
    Zazdroszczę logicznego myśleniabig_grin

--
  • 18lipcowa3 03.07.19, 21:08
    a cóż to za bank który nie obsluguje wniosków?
    średniowieczny?
    i ty - osoba latająca po europejskich stolicach masz konto w takim banku ???????????

--
    Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
  • rosapulchra-0 03.07.19, 14:17
    Poleciała, bo blisko było 😂😂😂

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • dziennik-niecodziennik 03.07.19, 07:30
    Po pierwsze - nie wiem po co poszlas, skoro papierowe wnioski przyjmuja dopiero od 1 sierpnia, a od 1 lipca tylko internetowe.
    Po drugie - ciezko zeby 2 lipca juz ktos mial 500+ na pierwsze, skoro od 1 lipca mozna skladac wnioski, a wyplaty beda dopiero na jesieni.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • triss_merigold6 03.07.19, 07:38
    W jakiejś gminie tak się pośpieszyli z wypłatami.
  • bywalec.hoteli 03.07.19, 07:59
    Przed wyborami smile

--
    Lato smile
  • 18lipcowa3 03.07.19, 21:09
    wyplaty beda szybciej

--
  • cosmetic.wipes 03.07.19, 21:20
    18lipcowa3 napisała:

> wyplaty beda szybciej
    >

To berga pojedzie szybciej.

#zazdroszcze

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • 18lipcowa3 03.07.19, 21:40
    rata bedzie splacona szybciej

--
  • rosapulchra-0 04.07.19, 00:17
    W MOPSie?

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • 18lipcowa3 05.07.19, 21:08
    moj kolega składał 1 go a dziś dostal na konto ,także ten tego

--
  • nutella_fan 03.07.19, 07:32
    Po co się spieszyć, przecież nie przepadnie. Myśmy jeszcze nie złożyli wniosku.
  • chococaffe 03.07.19, 07:34
    Gratulujemy nowego dochodu. Acha... i zazdrościmy.

• danaide 03.07.19, 09:24
    Ale co, próbowałaś w tym też być najlepsza?
  • inka754 03.07.19, 09:27
    Nawet jeśli tak, to po raz kolejny jej nie wyszło (w tym przypadku z braku wiedzy).
  • pani-nick 03.07.19, 09:49
    Ale z ciebie zazdrośnica 😉
  • danaide 03.07.19, 15:54
    Ej, no, jak raz, akurat tu, nie mam czego jej zazdrościć... Wyjątkowo, że tak napiszę. Nie chciałabym jednak być konkurencją dla bergi w dyscyplinie Najbardziej Zazdroszczenia Godnej Forumki dlatego zrzekam się praw do ewentualnych wszelkich tytułów do pozazdroszczenia.
  • rosapulchra-0 04.07.19, 00:21
    Łaskawa pani z ciebie 😲😂😂😂

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • aga_mon_ber 03.07.19, 11:52
    Może twoj bank nie przyjmuje, bo nasz akurat, tak. Wiec ja bym nie nazywala kobiety niedouczonej, poniewaz miala rację.
  • pani-nick 03.07.19, 11:59
    Banki, które umożliwiają składanie wniosku o 500+ przez swoje serwisy to:
    Alior Bank SA,
    Bank BGŻ BNP Paribas,
    Credit Agricole Bank Polska SA,
    Euro Bank SA,
    Noble Bank SA,
    Bank Handlowy w Warszawie SA,
    ING Bank Śląski SA,
    , mBank SA,
    Bank Millennium SA,
    Nest Bank S.A,
    Bank Ochrony Środowiska SA,
    Bank Pekao SA,
    Bank Pocztowy SA,
    PKO Bank Polski SA, 
    Bank Polska SA,
    Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
    wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, 
    Bank BPS S.A.,
    SGB-Bank SA,
    Santander Bank Polska
  • bergamotka77 03.07.19, 12:11
    A w Polsce dziala co najmniej 36 banków komercyjnych więc zaledwie połowa umożliwia składanie wniosków tą drogą mundralinska.

--

• pani-nick 03.07.19, 12:18
    Czyli sugerujesz, że urzędniczka MOPS powinna mieć szczegółową wiedzę na temat tego, który bank ma taką możliwość, a który nie?
    Otóż... E-wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej.
    I to już kwestia banków, czy oferują taką usługę, czy nie. To jest jedna z opcji.
    Dziwię się, że ty taka ą ę wykształcona, wiedząca wszystko na każdy temat, nie umiałaś sprawdzić w necie, czy Twój bank oferuje taką usługę, czy nie. A wymagasz takiej wiedzy od urzędniczki.
    Gdyby Ci odpowiedziała, że nie wszystkie banki, to oczekiwałabyś od niej, żeby Ci sprawdziła, które taką usługę oferują?
    Bergamotka... Nie idź tą drogą.
  • bergamotka77 03.07.19, 12:08
    Nie miała racji bo powiedziała, ze wszystkie a powinna wiedzieć, że nie wszystkie. Specjalnie zapytałam bo na stronie banku nie mogłam tego znaleźć. Jest więc niedouczona, bo za to jej płacą by wiedziała takie rzeczy. Gdy będę tam w sierpniu to jej zwrócę uwagę, ze wprowadza ludzi w błąd.

--

• pani-nick 03.07.19, 12:20
    Moim zdaniem o tym, że to Ty jesteś niedouczona świadczy fakt, że nie umiałaś znaleźć takiej informacji w necie i musiałaś pójść do MOPS, żeby o to spytać.
  • sundace46 03.07.19, 12:28
    pani-nick napisała:

> Moim zdaniem o tym, że to Ty jesteś niedouczona świadczy fakt, że nie umiałaś z
    > naleźć takiej informacji w necie i musiałaś pójść do MOPS, żeby o to spytać.

100/100
  • bergamotka77 03.07.19, 12:39
    Nie chodziłam specjalnie tylko przechodziłam. Nie mam zasiłków w małym palcu jak ty wielodzietna bezrobotna.

--

• pani-nick 03.07.19, 12:41
    Z tragarzami? wink
  • bergamotka77 03.07.19, 12:50
    pani-nick napisała:

> Z tragarzami? wink

Tak z tragarzami. Serio to takie dziwne ze człowiek zagląda do punktu 500+ gdy ma wniodki do zlozenia a jego bank tego nie robi a aplikacje zawodza? Ostatnio pkp intercity mnie wywaliło z aplikacji a kasa na bilet się pobrala choć go w aplikacji długo nie miałam i żadnego potwierdzenia że się kupil. Technologia mocno szwankuje gdy się bezrobotne mamusie rzucają na zasilki.

--

• pade 03.07.19, 12:52
    Dziwne, zwłaszcza, że wszystkim wiadomo, iż stacjonarnie wnioski składa się od 1 sierpnia. Taka jesteś mądra i przewidująca, że aż o miesiąc się pospieszyłaś.
    Zazdroszczę kolejnej wizyty w mopsie.

--
  • bergamotka77 03.07.19, 12:57
    W sierpniu będę zajęta. Mąż będzie biegał. A co, to taki wstyd wejść do lokalu 500+? Szczyt hipokryzji. Biegacie wszystkie po kasę w podskokach ale broń boze wstąpić do MOPS. Tak, wypłaca je ta instytucja właśnie. Następna pade sfrustrowana że nie miała pincetplusa. Pewnie wniosek o północy złożyła na dziubdziusie 🤣 Bedzie akurat na nerwosol 😄

--

• pani-nick 03.07.19, 13:00
    I męża poprosisz o zwrócenie urzędniczce uwagi? Przed chwilą pisałaś, że osobiście uczynisz to, będąc tam w sierpniu.
  • bergamotka77 03.07.19, 13:02
    Nie, on to zrobi.

--

• pani-nick 03.07.19, 13:04
    On zwróci uwagę, czy on złoży wniosek?
  • pade 03.07.19, 13:05
    Zazdroszczę biegania, Tobie i mężowi. Ja niestety siedziałam na tyłku i używałam tylko palców do złożenia wnioskuuncertain No i fakt, tak mnie ta zazdrość frustruje, że już miesiąc temu starałam się o pińcetplusa ale mi nie przyznalisad A Tobie przyznali? Zazdroszczę. I bardzo Ci zazdroszczę, że masz dzieci młodsze od moich. Ty to masz łeb, wiedziałaś kiedy się urodzić. Ja nie miałam na to wpływu i urodziłam się wcześniejsad Cholera jasna, mogłam być bardziej przewidująca.
    Mówisz, że nerwosol działa? A na co? Na zazdrość? Serio? To lecę do apteki!

--
  • pani-nick 03.07.19, 13:10
    Ja zazdroszczę, ze jej mąż opieprzy urzędniczkę za brak wiedzy swojej żony. Mój by umarł ze śmiechu albo zdziwienia. Tak wiec zazdro! ❤️
  • pade 03.07.19, 13:13
    Cholera, trzeba ostrzec tę urzędniczkę, bo jak mąż Bergi wpadnie do lokalu to może podrzeć wszystkie dokumenty.

--
  • lauren6 03.07.19, 13:16
    🤣
  • black.emma 03.07.19, 13:17
    Pade! big_grin
  • bergamotka77 03.07.19, 13:18
    Hahaha zawsze mnie to bawi jakie znudzone jesteście skoro ochoczo wpadacie do mojego najbardziej banalnego wątku i go rozkrecacie. Normalnie samograj. Przewidzialam to w pierwszych wpisach. Ale trzeba przyznać, ze fantazję macie w tworzeniu watkow pobocznych i niektóre komentarze sa nawet śmieszne smile

--

• pade 03.07.19, 13:46
    Zazdroszczę spostrzegawczoścismile

--
  • rosapulchra-0 03.07.19, 16:04
    A domyślości 🤣

--
  • pade 03.07.19, 18:30
    Wszystkiego. Nawet kropek i przecinków w pościebig_grin

--
  • double-facepalm 03.07.19, 14:58
    pade napisała:

> Cholera, trzeba ostrzec tę urzędniczkę, bo jak mąż Bergi wpadnie do lokalu to m
    > oże podrzeć wszystkie dokumenty.
    >
    >
    Oplułam ekran😂
    Oby tylko nie spalił, podarte można łatwiej odtworzyć wink
  • pade 03.07.19, 15:13
    No fakt. Trzeba go zrewidować i zabrać zapalniczki, krzesiwa i inne takie. Gorzej jak będzie zionął ogniem.
    Wszystkie wnioski zazdrośnic przepadną...

--
  • black.emma 03.07.19, 16:10
    A nie! Bo zazdrośnice przezornie złożyły elektronicznie i maja je w chmurze 😎
  • pade 03.07.19, 18:29
    Mąż Bergi na pewno znajdzie sposób na chmury.
    Któregoż to męża oczywiście Berdze #zazdroszczę.

--
  • pani-nick 03.07.19, 18:54
    Będzie darł chmury? Może być niezła burza...
    #zazdroszczę #warszawie #męża #bergalifestyle
  • fragile_f 03.07.19, 18:37
    Wiesz, tak na logikę rzecz biorąc, to paszport Bergi też w jakiś sposób jest w chmurze big_grin

--
    Fragile
  • lauren6 03.07.19, 13:16
    Ja jej na serio zazdroszczę tego, że zamiast sprawdzić prostą informację w sieci ma czas by biegać po mopsach. Chciałabym mieć tyle urlopu w pracy, by móc go tracić na takie niepotrzebne czynności.
  • ganesza 03.07.19, 13:31
    bergamotka77 napisała:

>
    > Technologia moc
    > no szwankuje gdy się bezrobotne mamusie rzucają na zasilki.
    >
    wywalili cię z roboty? zazdroszczę.

--
    Nie jestem profanacją, nie jestem satysfakcją. Nie jestem może
    kompetentna ani majętna, ale jestem.
  • sundace46 03.07.19, 12:53
    pani-nick napisała:

> Z tragarzami? wink

Kocham ten wątek w Misiu big_grin
  • pani-nick 03.07.19, 12:58
    Och Misiu, Ty! wink
  • rosapulchra-0 03.07.19, 14:24
    Uprzedziłaś mnie, zazdrośnico! 🤣🤣🤣

--
  • rosapulchra-0 03.07.19, 14:24
    bergamotka77 napisała:

> Nie chodziłam specjalnie tylko przechodziłam.

Z tragarzami? 🤣🤣🤣

--
  • pani-nick 03.07.19, 14:26
    🤷‍♀️😉
  • black.emma 03.07.19, 12:21
    Nie, jej płaca za obsługę wniosków. Zapytać powinnaś na infolinii twojego banku - to im płacą, by wiedzieli takie rzeczy. Nie zwracaj jej uwagi, bo się skompromitujesz.
  • unaragazza.bionda 03.07.19, 19:59
    Pani ma obowiązek udzielić informacji w sprawie wniosku o 500, składanego w MOPS - bo tam pracuje, nie ma obowiązku wiedzieć które banki przyjmują wnioski. Berga, niby taka ogarnięta jesteś, a w internetach nie umiesz sprawdzić który bank przyjmuje wnioski? Zazdroszczę takiej ilości wolnego czasu, która pozwala na latanie po MOPSach...
  • lauren6 03.07.19, 12:16
    Zazdroszczę 500+ i nowego auta. I wizyty w Mops też zazdroszczę 😊
  • pani-nick 03.07.19, 12:22
    Ja najbardziej tego kredytu na auto zazdroszczę (cyt. "będzie na ratę") wink
  • lauren6 03.07.19, 12:24
    Gorzej, że dziubdziuś za rok kończy 18 lat i na ratę już nie starczy 😔
  • pani-nick 03.07.19, 12:28
    Zaraz się dowiemy, że nie miała na myśli raty kredytu, tylko yyy.... ratę ubezpieczenia, czy coś w ten deseń
  • bergamotka77 03.07.19, 12:41
    1000 zl na ratę wystarczy. Nie kupuje suva tylko auto dla siebie i do podwozenia dziecka.

--

• pani-nick 03.07.19, 12:45
    Chyba nie zrozumiałaś ironii... Chodziło mi o fakt, że zaraz napiszesz, że auto za gotówkę, a nie na kredyt, a pisząc o racie, miałaś na myśli ratę ubezpieczenia smile
  • bergamotka77 03.07.19, 12:46
    Nie kupuje auta za gotówkę.Oszczednosci nie ruszamy na takie bzdury.

--

• pani-nick 03.07.19, 12:52
    Aaaachaaaaa.....
  • gama2003 03.07.19, 16:17
    Czyli wolisz dopłacić do auta biorąc w kredycie, w ten sposób oszczędzając ?
    Zazdroszczę.
    Nie wpadłabym na to i ruszyłabym posiadane pieniadze, tracąc na tym, ja bezmyślna.
  • lauren6 03.07.19, 16:20
    Kto bogatemu zabroni 😎
  • cosmetic.wipes 03.07.19, 16:23
    gama2003 napisała:

> Czyli wolisz dopłacić do auta biorąc w kredycie, w ten sposób oszczędzając ?

Też mnie zastanowił ten makiaweliczny pomysł na oszczędności. Zazdroszczę takiego geniuszu ekonomicznego.

--
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • pani-nick 03.07.19, 16:30
    #watekroku
  • rasowaematka 03.07.19, 19:01
    Toż to troll. Bezrobotna fantastka.
  • unaragazza.bionda 03.07.19, 20:04
    Gazela biznesu! I Złota Malina Forbesa się należy 😂😂😂
  • bergamotka77 03.07.19, 16:40
    Nie musze oszczędzać. Wolę wziąć na kredyt, masz z tym problem?

--

• cosmetic.wipes 03.07.19, 17:13
    bergamotka77 napisała:

> Nie musze oszczędzać. Wolę wziąć na kredyt, masz z tym problem?
    >

Mam. Ogromnie ci zazdroszczę.

--
  • szeera 03.07.19, 17:55
    "Nie musze oszczędzać. Wolę wziąć na kredyt, masz z tym problem?"

I tego to ja zazdroszczę. Inwestować stosując lewar i osiągać stopę zwrotu z inwestycji wyższą niż koszt kredytu na samochód to nie taka prosta sprawa. (Bo w innej sytuacji przecież nie miałoby to żadnego sensu i byłoby albo oznaką braku płynności finansowej albo typowym błędem poznawczym - mental accounting - a to przecież niemożliwe.)
  • fragile_f 03.07.19, 18:00
    Bergamotka ma tyle pieniędzy, że nie rusza jej strata kilkunastu tysięcy na oprocentowaniu kredytu. To takie wiesz, na waciki.

--
    Fragile
  • iwles 03.07.19, 18:04
    Wy tu gadu-gadu, a czy ktos zapytal JAKI samochod kupuje bergamotka?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • pade 03.07.19, 18:09
    nie ma znaczenia i tak #zazdroszczę

--
  • rosapulchra-0 03.07.19, 18:46
    #zazdroszczę

🤣🤣🤣

--
  • fragile_f 03.07.19, 18:13
    Jasna cholera, zapomniałam z wrażenia i emocji sad ja to nowy samochód widuje tylko na billboardach, nigdy nie byłam aż tak blisko tego splendoru, to sama rozumiesz, że mi się poputało wszystko.

--
    Fragile
  • gama2003 03.07.19, 18:41
    Ja wiem jaki - nie suv.
    Ale wybór duży pozostaje, limuzyna, kabriolet, quad.
    Warto by było wiedzieć czego zazdrościmy.
    Ja to już zupełnie pogubiona, przyszłam do już pociętego wątku i mam tyły w zazdrości.
  • fragile_f 03.07.19, 18:47
    No ja jak głupia spałam zamiast pisać i też jak weszłam na forum to spora część była wycięta sad

Oczywiście zazdroszczę też Berdzie możliwości pisania na forum o np. 2:32 w nocy - pracujący ludzie o tej porze zazwyczaj śpią.

--
    Fragile
  • pani-nick 03.07.19, 18:51
    Zazdrościsz to i zapominasz - Berga nie jest jak zwykły człowiek. Berga pracuje 24/7, ale żeby nie żyć tylko pracą i rodziną, wchodzi na forum i odreagowuje śmiejąc się z naszej zazdrości. To daje jej energię na kolejną dobę.
  • triss_merigold6 03.07.19, 18:50
    Quad ma kwalifikację ciągnik. Jak traktor.
  • gama2003 03.07.19, 20:21
    A to nie wiedziałam. Czyli mamy mniej opcji do zazdroszczenia.
  • iwles 03.07.19, 21:22
    Traktora tez zazdroszcze.
    Podjechac takim pod MOPS...

--
    Paweł

• rosapulchra-0 03.07.19, 22:07
    Płaczę 🤣🤣🤣

--
  • mid.week 04.07.19, 14:39
    youtu.be/RAvo7RvZ5Gs

Zawsze chcialam miec takie coś! 😂
  • rosapulchra-0 03.07.19, 16:29
    bergamotka77 napisała:

> Nie kupuje auta za gotówkę.Oszczednosci nie ruszamy na takie bzdury.
    >

Normalnie zazdroszczę! 😂 😂 😂

--
  • tak_to_nowy_nick 03.07.19, 17:30
    bergamotka77 napisała:

> Nie kupuje auta za gotówkę.Oszczednosci nie ruszamy na takie bzdury.

Ale po co ruszać oszczędności?? Na takie bzdury bierze się z konta bieżącego. No chyba nie jesteś jakąś pato i masz łatwo dostępne konto bieżące z taką kwotą?
  • cosmetic.wipes 03.07.19, 17:37
    tak_to_nowy_nick napisał(a):

> N
    > o chyba nie jesteś jakąś pato i masz łatwo dostępne konto bieżące z taką kwotą?

Daj spokój. Żeby zrobić przelew z konta bieżącego musiałaby iść do MOPS-u po informacje w tej sprawie. Za dużo zachodu.

--
  • pani-nick 03.07.19, 17:38
    Łkam 😂
  • rosapulchra-0 03.07.19, 18:48
    O Jezu 🤣🤣🤣

--
  • bergamotka77 03.07.19, 12:52
    pani-nick napisała:

> Chyba nie zrozumiałaś ironii... Chodziło mi o fakt, że zaraz napiszesz, że auto
    > za gotówkę, a nie na kredyt, a pisząc o racie, miałaś na myśli ratę ubezpiecze
    > nia smile

Ja nie jestem Tobą i nie konfabuluje. Na operację też jeszcze nie potrzebuje to kupię sobie auto i nie będę straszyć dzieci sumimi warami.

--

• pade 03.07.19, 12:54
    Wystarczy, że straszysz osobowością.
    Czego Ci oczywiście zazdroszczębig_grin

--
  • pani-nick 03.07.19, 12:56
    Jeeezuuu Berga, weź może przystopuj z tą zazdrością wink
    Sum to chyba wąsami straszy, a od ust to karpie zdaje się są wink
  • sundace46 03.07.19, 12:58
    pani-nick napisała:

> Sum to chyba wąsami straszy, a od ust to karpie zdaje się są wink

Nie wykazuj jej kolejnego niedouczenia, bo znowu będziemy miały jej czego zazdrościć big_grin
  • bergamotka77 03.07.19, 13:00
    Ty masz jedno i drugie 😅

--

• black.emma 03.07.19, 13:06
    Co to jest sumimi warami?
  • pade 03.07.19, 13:09
    Taka potrawa. Zawiera witaminy mądrości i ogarnięcia.

--
  • bergamotka77 03.07.19, 13:13
    pade napisała:

> Taka potrawa. Zawiera witaminy mądrości i ogarnięcia.
    >

😁😂🤣 Tak shellerka namiętnie spożywa ale w jej przypadku nie działa.

--

• black.emma 03.07.19, 13:16
    I to dajecie dziecią?
  • cosmetic.wipes 03.07.19, 13:10
    black.emma napisała:

> Co to jest sumimi warami?

Rodzaj sushi. Taki ekskluzywny, nie dla plebsu, więc możemy nie wiedzieć.
    Ale zazdrościmy 😁

--
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • pani-nick 03.07.19, 13:11
    I tak nie zrozumiesz. Tylko zazdrościć umiesz... 😉
  • black.emma 03.07.19, 13:13
    Zazdrościsz mi, że nie wiem.
  • double-facepalm 03.07.19, 17:29
    black.emma napisała:

Berga robi aluzje do jakiejś waginoplastyki, ogólnie cala odnoga tej żałosnej dyskusji powinna iść w kosz.
  • black.emma 03.07.19, 18:06
    Serio?!? Ale dno. O tym to nie pomyslałam 😳
  • cruella_demon 03.07.19, 18:07
    Wąsta wagina z sumimi warami to faktycznie by było coś big_grin
  • obrus_w_paski 03.07.19, 18:57
    Mniej więcej do tego postu myślałam, ze to jakieś japońskie danie, sushi czy coś i się zastanawiałam jaki watek shell mnie ominął big_grin

black.emma napisała:

• pani-nick 03.07.19, 19:38
    #sumimiwarami only for chosen 🥳
  • pani-nick 03.07.19, 19:40
    Ps. Zaklepuje ten nick!!!
    A kolekcje A/W nazwe „Sumimiwarami”. Żałuje ze już mam nazwę firmy i marki!
    Sumimiwarami wymiata!
  • bergamotka77 03.07.19, 19:47
    Mam dowód że jestem autorką. Jak wykorzystasz pozwe Cię i już nie będę musiała żyć z zasiłków!

--

• pani-nick 03.07.19, 20:07
    Pff ja już złożyłam wniosek w EUIPO - mops tego nie robi sad
    😘❤️
  • mid.week 04.07.19, 14:48
    Sumimi Warami to znany japonski biznesmen, taki skośnooki Bill Gates. Tylko swiatowi ludzie go znają.
  • cruella_demon 05.07.19, 21:13
    Na pewno przyjaźni się z mecenasem Piranią i adwokatem Krokodylem big_grin
  • slonko1335 03.07.19, 13:27
    >nie będę straszyć dzieci sumimi warami.
    borze szumiący...czym?

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • zlota.ptaszyna 03.07.19, 15:39
    Dokladnie - z sumimi warami to nie ma żartów
  • sundace46 03.07.19, 12:53
    pani-nick napisała:

> Chyba nie zrozumiałaś ironii...

Nie pierwszy raz big_grin
  • pade 03.07.19, 12:48
    Zazdroszczę.
    Wszystkiego: auta, dziecka, wizyty w mopsie, nawet nicka zazdroszczę i tych siódemek.

--
  • bergamotka77 03.07.19, 12:38
    Nie martw się poradzę sobie bez pincetplusa. Wychowałam jedno dziecko bez tego wynalazku więc coz przy tym koszt jednego auta. Na waciki 😅

--

• pani-nick 03.07.19, 12:43
    Waciki na kredyt....
  • bergamotka77 03.07.19, 12:45
    Jesteś zbyt mało lotna by zrozumieć co autorka miała na myśli. Przeczytaj tekst z gazeta.pl pt. ile kosztuje dziecko to się dowiesz.

--

• pani-nick 03.07.19, 12:55
    Co ma dziecko do brania kredytu na auto?

Bo o kosztach wychowania dzieci chyba nie chcesz ze mną, ani z resztą matek dyskutować, bo wszystkie je znamy i wszystkie je ponosimy. Nie ty jedna radziłaś sobie bez 500 na jedno z dzieci, większość się nie łapała.
  • double-facepalm 03.07.19, 17:31
    pani-nick napisała:

> Co ma dziecko do brania kredytu na auto?
    >
    > Bo o kosztach wychowania dzieci chyba nie chcesz ze mną, ani z resztą matek dys
    > kutować, bo wszystkie je znamy i wszystkie je ponosimy. Nie ty jedna radziłaś s
    > obie bez 500 na jedno z dzieci, większość się nie łapała.
    To że prawie pełnoletnie dzióbdzióniontko straci prestiż wsrod kolegow z Wladka czy innego Reytana, jeżeli będzie podjezdzac zbiorkomem zamiast być wozonym przez mamusie.
  • pani-nick 03.07.19, 17:37
    Obawiam się, ze szybciej straci prestiż 18 latek wożony przez mamę, niż taki, który porusza się samodzielnie, ale myśle ze zazdrość przeze mnie przemawia... 🤓
  • gama2003 03.07.19, 18:08
    Może to autko będzie po prostu dla dziubdziusia.
    W końcu to jego 500+
  • rosapulchra-0 03.07.19, 18:52
    Nie Władka, nie Rejtana, tylko Batorego.

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • black.emma 03.07.19, 12:24
    A ja zazdroszczę, że mogłaś mogłaś zwyzywać niedouczoną panienkę! Też mam PMS a tu wokół wszyscy douczeni i kompetentni sad Co za niefart!
  • sundace46 03.07.19, 12:28
    black.emma napisała:

>Też mam PMS a
    > tu wokół wszyscy douczeni i kompetentni sad Co za niefart!

Ona pms ma bez przerwy big_grin
  • black.emma 03.07.19, 12:34
    I dlatego lata po MOPsach zamiast siąść przed komputerem? big_grin
  • sundace46 03.07.19, 12:55
    black.emma napisała:

> I dlatego lata po MOPsach zamiast siąść przed komputerem? big_grin

Wiesz, każda odreagowuje inaczej. big_grin A ponieważ w mopsie czuje się, jak u siebie, czego oczywiście jej zazdrościmy, więc.... big_grin
  • pani-nick 03.07.19, 12:57
    smile nie MOPS, tylko pamiętaj! Osobny budynek, zajmujący się tylko i wyłącznie obsługą 500 plus.
  • sundace46 03.07.19, 12:58
    big_grin big_grin big_grin
  • bergamotka77 03.07.19, 12:59
    Mnie to rybka czy to MOPS czy oddzielny lokal. Ja go nazywam MOPSEM choć nie wiem gdzie jest jego główny budynek bo nie korzystam.

--

• rasowaematka 03.07.19, 19:15
    Już się tak nie tłumacz😂
  • anika772 03.07.19, 13:14
    Do tej pory latałam do GOPS-u i wypełniałam papierki.
    Dziś podjęłam próbę złożenia wniosków przez swój bank, i co się okazało? Bank (informatyk?) wybrał sobie konto (wspólne moje i męża) oraz wnioskodawcę (męża). Nie można było tych danych usunąć, a ja chciałam żeby było tak jak do tej pory- czyli na moje- wnioskodawcy- konto.
    Zadzwoniłam do pana, nie umiał mi wprawdzie odpowiedzieć dlaczego tak właśnie wybrał, ale na moją prośbę zmienił i wnioskodawcę i numer rachunku. Złożyłam i czekam.
  • bergamotka77 03.07.19, 13:30
    Ja ostatnie miałam przejścia z aplikacjami. Jestem stratna na 700 zł więc naprawdę wiem że technologia zawodzi.

--

• pani-nick 03.07.19, 13:35
    Zazdroszczę
  • anika772 03.07.19, 13:38
    Komu i czego zazdrościsz?
  • pani-nick 03.07.19, 13:42
    Bergamotce. Wszystkiego.
  • kamin 03.07.19, 16:18
    wink wink wink
  • anika772 03.07.19, 17:58
    pani-nick napisała:

> Bergamotce. Wszystkiego.
    Ahh, no tak. Oczywiściebig_grin
  • rosapulchra-0 03.07.19, 18:55
    Shell, ja nie mogę się tak głośno śmiać! W pracy jestem! 🤣🤣🤣

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • black.emma 03.07.19, 13:35
    Złóż reklamację.
  • memphis90 03.07.19, 13:49
    >więc naprawdę wiem że technologia zawodzi.
    No, to poszlas skorzystać z człowieka - i masz.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • lauren6 03.07.19, 14:05
    Nie technologia zawodzi, tylko człowiek, który nieumiejętnie z niej korzysta.
  • agrypina6 03.07.19, 13:35
    Jeszcze nie złożyłam, ale złożę. Na raty nie potrzebuje, to się nie muszę spieszyć.
  • ichi51e 03.07.19, 14:18
    Watek zainspirowal mnie - akurat mam konto w jednym z bankow. I takie mam pytanie - czy moge wystapic o 500+ jesli nie mieszkamy w PL?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • pani-nick 03.07.19, 14:21
    fakty.interia.pl/polska/news-co-z-500-plus-gdy-rodzic-mieszka-za-granica,nId,3076227

„Warunkiem przyznania świadczenia "500 plus" jest zamieszkiwanie w Polsce - przypomina resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Wyjątkiem jest sytuacja, w której jeden z rodziców mieszka wraz z dziećmi w Polsce, a drugi pracuje za granicą.”

• ichi51e 03.07.19, 14:26
    A szkoda... coz moze w przyszlosci jak nie zniosa

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • danaide 03.07.19, 15:57
    A czemu nie wystąpisz w miejscu zamieszkania? Płacicie tam podatki? Nie macie czegoś podobnego?
  • lauren6 03.07.19, 18:56
    Odprowadzasz podatki w Polsce, że chcesz wyciągnąć łapę po zasiłki z naszych podatków?
  • double-facepalm 03.07.19, 19:26
    Jak mieszkała w pl to płaciła, oczywiście "aż" vat przy okazji zakupów.
  • zlota.ptaszyna 03.07.19, 15:22
    Co?
    Berga tak coś ucichła i myślałam że ona na seszelach i tam drogi internet i dlatego do nas nie pisze
    Tęskniłam mocno ale cóż zrobić.
    A tu nie Seszele a MOPS?
    Mój świat się wali....
  • agrypina6 03.07.19, 15:29
    No ja też nie przypuszczałam, że akurat Berga gna do MOPSU aż się kurzy😛.
  • chloe30 03.07.19, 15:46
    agrypina6 napisała:

> No ja też nie przypuszczałam, że akurat Berga gna do MOPSU aż się kurzy😛.

Zazdrościsz po prostu

--
    http://dl3.glitter-graphics.net/pub/124/124973zv9l8g53sa.gif
  • agrypina6 03.07.19, 16:13
    No oczywiście, że zazdroszczę.
  • lauren6 03.07.19, 15:33
    Berga udowadnia nam, że nie jest snobką i tak samo się wykłóca z panią z okienka w MOPSie, jak z ematkami o kibel w Kanadzie.
  • cruella_demon 03.07.19, 15:43
    To forum się powinno nazywać loża szyderców, a nie ematka big_grin
    Parskłam 😂
    Że też nie masz dość po ostatnim.

Oczywiscie zazdroszczę.
  • sundace46 03.07.19, 15:49
    cruella_demon napisała:

> Że też nie masz dość po ostatnim.

Trzeba nie mieć instynktu samozachowawczego big_grin
    >
    >
    > Oczywiscie zazdroszczę.

Oczywiście. big_grin
  • bergamotka77 03.07.19, 16:42
    Zawsze miło pośmiać się z waszej głupoty. Na szczęście mam dystans do siebie więc niektóre wasze komentarze od czapy mnie śmieszą.

--

• cruella_demon 03.07.19, 18:09
    Zazdroszczę poczucia humoru.
  • gama2003 03.07.19, 18:14
    A dystansu do siebie ?
    Ja zazdroszczę.
  • rosapulchra-0 03.07.19, 19:01
    Wielokrotnie udowodniłaś, że nie masz dystansu do siebie, więc zazdroszczę ci mniemania o sobie 👍

🤣🤣🤣

--
  • agrypina6 03.07.19, 16:26
    A swoją drogą różne osoby kreują się na forum na nie wiadomo kogo, a później, w chwili bezmyślność, piszą o wizytach w MOPS. Forum jest źródłem radości.
  • pani-nick 03.07.19, 16:32
    To nie był MOPS! Berga nie wie gdzie jest MOPS przecież (pewnie musiałaby zadzwonić do banku i spytać... 🤓), to był oddział, zajmujący się tylko wnioskami 500+.
    Zazdrość cię zaślepiła i nie doczytałas.
  • gama2003 03.07.19, 17:28
    Jestem w miejscu publicznym i udaję przez Was czkawkę. Teraz będę miała taki odruch Pawłowa na słowo - zazdroszczę 😀.
  • pani-nick 03.07.19, 17:34
    Nie ty jedna wink to kara...
    Za zazdrość 🙈🙊
  • fragile_f 03.07.19, 17:58
    Byłaś w azjatyckim oddziale MOPSu? To nic dziwnego, że panienka była niedouczona, może po prostu nie znała polskiego.

Zazdroszczę oczywiście smile

--
    Fragile
  • gama2003 03.07.19, 18:13
    Ja zrozumiałam, że to było już w stolicy europejskiej.
    W eleganckim biurze z napisem 500+, obok przychodni.
  • fragile_f 03.07.19, 18:16
    Nienie, w stolicy to była namiętna randka. A przecież ledwo-co Berga chwaliła się długimi i luksusowymi wakacjami w AZJI, a nie tam na jakimś zadupiu (np. Turcja). Stąd moja konfuzja, bo przecież nikt nie jeździ do Wietnamu czy na Bali na tydzień.

--
    Fragile
  • gama2003 03.07.19, 18:43
    Stolicy europejskiej naszej osobistej !
    Berga przyjechała zrobić pranie i jedzie dalej.
  • zlota.ptaszyna 03.07.19, 18:44
    no wlasnie, i to w takiej samej strefie czasowej byla jak my w Europie bedac w Azji, czy to nie wspaniale
  • pani-nick 03.07.19, 18:48
    Berga jest ponad stereotypy. Berga na weekend lata w takie rejony, że tylko pozostaje nam co?
    #ZAZDROŚĆ
    Te dżetlagi ją wykańczają tak, że z rozkojarzenia trafia do MOPS, tfu tfu do budynku, w którym obsługują tylko 500+, a że już tam jest, to co jej szkodzi spytać?
    #bergahighlifestyle
  • bazia8 03.07.19, 18:30
    to na pewno był wielki świat
    #wielkiswiat
    #zazdroszcze
    #niemamnicczegomoznamizazdroscic

--
    www.fundacjaavalon.pl/
  • pani-nick 03.07.19, 18:45
    Jutro będę mieć zakwasy na brzuchu.
  • gama2003 03.07.19, 18:55
    Przestań. Był czas przywyknąć.
    Przyjdzie Berga po przepierce i napisze nam do słuchu. To są wątki terapeutyczne 😀.
  • fragile_f 03.07.19, 19:01
    Przecież ona tylko tak żartowała z tym MOPSem, napisała tak dla jaj, żeby się z nas pośmiać i podkręcić forum. A teraz leżą w łóżku z mężem (którego zazdrościmy), zaśmiewają się do łez czytająć wspólnie wątek i popijając prosecco (w przerwie między jednym namiętnym seksem a drugim).

--
    Fragile
  • gama2003 03.07.19, 19:12
    Szczerze to ematka miedzy seksami brzmi jakoś nieromantycznie. A taka namiętna para to pewnie w gwiazdy swoich oczu się wpatruje.
    Czego zazdrościmy.
  • bergamotka77 03.07.19, 19:27
    Nie żartowałem. Chodzę tam co miesiąc po zasiłek abym miała za co leżeć w domu, pić prosecco i tworzyć swoje fantastyczne watki o moim mezu, podrozach i dziubdziusiach #hatersgonnahate

--

• pani-nick 03.07.19, 19:33
    No i w końcu się otworzylaś! I to nic strasznego. Życie różnie się układa. Lidl ma świetne promocje na prosecco. Razem damy radę! 💪
  • pani-nick 03.07.19, 19:33
    #shakeitoff
  • zlota.ptaszyna 03.07.19, 19:41
    Berga ale to juz po wakacjach w tym roku, tylko tydzien na najtanszym Cyprze i koniec?

• bergamotka77 03.07.19, 19:46
    Nie ptaszynko jak tylko dostanę zapomogę to jadę dalej. Mam 3 dni by ogarnąć zasilki i jak wyplaca to ruszam dalej smile

--

• zlota.ptaszyna 03.07.19, 20:07
    Zagraniczny wyjazd już zaliczony więc zostaje kapryśny Baltiyk a albo mazury, też w sumie fajnie, czekamy na relacje
  • bergamotka77 03.07.19, 20:46
    I tu pomyłka. Góry i ...jakże by inaczej: stolica europejska! 🤣

--

• iwles 03.07.19, 21:28
    bergamotka77 napisała:

> I.jakże by inaczej: stolica europejska! 🤣
    >

Warszawa?
    #zazdroszcze

--
    Paweł

• bergamotka77 03.07.19, 22:01
    No jasne że Warsiawa. Będziem w stolicy zadawać szyku 😅 A swoją drogą co wy byście beze mnie zrobiły? Umarlybyscie z nudów. A tak możecie potrenować kreatywność, fantazje, bujna wyobraźnia wykorzystać. Tylko moje wątki potrafią rozruszać to forum. Nie tylko ptaszyna rzuca wszystko i bierze sie za czytanie bez tchu 😄 U nas w mopsie bedem gwiazdom jak opowiem kumom 😀 Gazeta powinna mi płacić 🤣

--

• rosapulchra-0 03.07.19, 22:14
    bergamotka77 napisała:

> Tylko moje wątki potrafią rozrusz
    > ać to forum.
    >

Ambitna jesteś 😂😂😂

#zazdroscze

--
  • danaide 04.07.19, 00:22
    Przecież Ty nie masz kum...
    Chyba kumotrom. Poszukasz ich w odrębnej placówce, dedykowanej ich potrzebom, nie będącej bynajmniej MOPSem - niewykluczone, że też blisko przychodni.

#zazdroszczę?
  • danaide 04.07.19, 00:23
    Tak na serio - napisałam, ale bez sensu.
    Mnie jest Ciebie coraz bardziej żal.
    Wiem, powinno być na odwrót.
    A jednak...
  • pani-nick 04.07.19, 13:13
    Danaide, z zazdrości zasmuciłaś wątek sad
  • danaide 04.07.19, 13:16
    Słynę z psucia innym zabawy.
    Czy ktoś mógłby mi tego pozazdrościć?
    Proszę!...
  • pani-nick 04.07.19, 13:38
    #zazdroszcze
    🥳
  • rosapulchra-0 03.07.19, 22:08
    Zakopane

#zazdrosze

--
  • fragile_f 03.07.19, 21:51
    Ale europejska stolica kiszonek czy europejska stolica piosenki ludowej, bo nie sprecyzowalas..?

Oczywiscie zazdroszczę, nigdy nie bylam dalej niz 20 km od miejsca urodzenia smile

--
    Fragile
  • bergamotka77 03.07.19, 22:02
    Europejska stolica szantowa i oscypkowa 😃

--

• cosmetic.wipes 03.07.19, 20:20
    bergamotka77 napisała:

> Nie ptaszynko jak tylko dostanę zapomogę to jadę dalej. Mam 3 dni by ogarnąć za
    > silki i jak wyplaca to ruszam dalej smile
    >

Ale wypłata może być w październiku, więc zwolnij bloki startowe i rozpakuj walizkę.

--
  • pani-nick 03.07.19, 20:57
    Kredyt weźmie. Przecież oszczędności nie ruszy! #zazdrosc
  • fragile_f 03.07.19, 19:44
    O wow, jestem pod wrażeniem wyjścia z szafy. To fajnie, że wreszcie napisałaś prawdę, proces leczenia może się teraz zacząć smile

--
    Fragile
  • pani-nick 03.07.19, 19:35
    Hold up hold up, wait a minute! Pogubiłam się - zazdrościmy łóżka? Czy nadal paszportów drącego?
    #zazdro
  • bergamotka77 03.07.19, 19:22
  • unaragazza.bionda 03.07.19, 20:14
    A nie zazdrościsz tej głupoty? Oh wait...
  • kalina_lin 03.07.19, 20:21
    Boooooże!!! Jak ja zazdzroszczę Berdze tego wątku!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka