Dodaj do ulubionych

Literatura południowa

03.07.19, 14:01
smile polećcie coś, najlepiej iberoamerykańsko i najlepiej z legimi smile
Lubię Cortazara, Llosę, Limę, Borgesa, Donoso, Carpentiera, Fuentesa.
Marquez może być.
Nie bardzo Allende.
Coelho na pewno nie.
Mam ochotę na coś pachnącego dżunglą albo rześkimi szczytami Chile lub wielkimi miastami gdzie w tle jest latynoska muzyka, piłka nożna (której w innym wydaniu nie trawię!), boks albo radiowe powieści (jak w ciotce Julii i skrybie).
Najlepiej nie kryminał ani romans smile
Barokowe opisy jak najbardziej. Szczypta humoru tak. Dramatyczne i rozdzierające historie owszem.
(ewentualnie może być coś w stylu Italo Calvino, bo jego kocham nad wszystko)
--
Aby zrozumieć rekurencję należy najpierw zrozumieć rekurencję.
Edytor zaawansowany
  • sundace46 03.07.19, 14:06
    Te 2 książki polecam, z Wyd. Rebis, chociaż nie wiem, czy sa na legimi. Autorka brazylijska.
  • sundace46 03.07.19, 14:07
    sundace46 napisał(a):

> Te 2 książki polecam, z
    > Wyd. Rebis, chociaż nie wiem, czy sa na legimi. Autorka brazylijska.

Coś link źle wszedł - Adriana Lisboa: Symfonia w bieli, Kruczogranatowe.
  • iwoniaw 03.07.19, 14:18
    A gdy tak nie na południowy Zachód, tylko południowy Wschód i to taki bliższy? Bo zasadniczo to Elif Şafak polecam, zwłaszcza "Pchli pałac" i "Bękarta ze Stambułu", jeśli o klimat idzie i "Honor", jeśli o historię dramatyczną. Obecnie czytam "The 40 Rules of Love" i też (tzn. jak w ww. książkach) jest tam to samo, co w tych iberoamerykańskich lekturach, o których piszesz - anturaż anturażem, ale wszystko się dzieje przede wszystkim w głowach opisanych ludzi i ich percepcja kształtuje rzeczywistość.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • bi_scotti 03.07.19, 15:05
    Nie mam pojecia czy cokolwiek z tych pozycji zostalo przetlumaczonych na polski, osobiscie moge polecic wszystkie procz "Beauty Salon", ktory mnie osobiscie znudzil ale moze innym sie spodoba smile Przy okazji, choc to nie Latin America sensu stricte ale Caribbean, polece po raz kolejny Marlon James. Dlugie to jest haniebnie i poczatek troche sie wlecze ale to jest fantastic literature ... tylko nie mam pojecia czy/jak zostalo to przetlumaczone na polski - polecam czytanie tej akurat pozycji w oryginale smile Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • nenia1 03.07.19, 15:13
    Tereza Batista wojowaniem zmęczona Jorge Amado
  • shallows 03.07.19, 15:56
    Uwielbiam Llosy "Marzenie Celta". Jeśli nie czytałaś to bardzo polecam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka