Dodaj do ulubionych

Podręczniki liceum

03.07.19, 14:06
Jak wiadomo liceum dla uczniów po 8 klasie musi mieć nowe podręczniki - nowa podstawa programowa. Czy wiadomo już kto za nie płaci? Czy pseudo dobra zmiana je zapewnia?
I ciekawe czy będą dostępne do września.
Edytor zaawansowany
  • kurt.wallander 03.07.19, 14:13
    Oczywiście, że nie. Podręczniki do szkół średnich trzeba kupić.
  • maniaczytania 03.07.19, 14:23
    Część (bo nie wiem, czy to już wszystkie) jest już dostępna.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • iwoniaw 03.07.19, 14:25
    Oczywiście, że wiadomo - rodzice. Kto niby miałby wyposażać twoje dzieci w podręczniki?

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • miniofilka 03.07.19, 15:37
    Do technikum też oczywiście jest nowa podstawa programowa- na czym ona będzie polegać?

--
    żyj i pozwól żyć innym tak jak chcą:smile
  • kaka73 03.07.19, 15:42
    Kto miałby - od kilku lat dostają darmowe w podstawówkach. Wszystkie podręczniki musza być nowe ze względu na pseudoreformę.
  • ichi51e 03.07.19, 15:53
    Ale tu mowa o edukacji ponadpodstwowej nieobowiazkowej

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • kaka73 03.07.19, 21:02
    Obowiązek nauki jest do 18 roku zycia
  • arwena_11 03.07.19, 21:14
    Nigdy w liceum nie było bezpłatnych podręczników.
  • iwoniaw 03.07.19, 15:54
    W podstawówkach dostają, bo to wprowadziły rządy PO-PSL. Co do nowych podręczników dla liceum/technikum po 8 klasie - no niestety, jest deforma, są nowe książki, tak samo na przemiał poszły gimnazjalne podręczniki, a klasom 7-8 wydrukowano "nowe" (będące często okrojonymi kopiami tych starych), tylko wtedy robiono to za nasze pieniądze za pośrednictwem państwa, a teraz bezpośrednio sami musimy. Cóż, beznadziejne marnotrawstwo, a tym razem i koszt dla rodziców większy. 300+ pewnie nie wystarczy.

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • kitty4 04.07.19, 09:33
    Za podręczniki mojego licealisty w poprzednim roku zapłaciłam 620 pln
  • arwena_11 04.07.19, 09:45
    Nigdy nie było bezpłatnych podręczników do liceum.

Do tego dzięki deformie 6 latków- moja córka nie mogła korzystać z podręczników po bracie - bo inna podstawa. Od 4 klasy w sumie kosmetyczne zmiany.
    Na podręczniki do klasy 5 czy 6 ( córka pierwszy rok tej "reformy"PO ) czasami czekało się do semestru ( książki do polskiego )
  • ankar_a 04.07.19, 12:30
    Wielu podręczników jeszcze nie ma, bo czekają dopiero na dopuszczenie MEN, a wiele dopiero widnieje w księgarniach internetowych jako zapowiedź, ale tych 8, które już można nabyć, to ponad 280,00 zł, a brakuje jeszcze 4 + języki (a podręczniki językowe zwykle najdroższe). Obstawiam, że wyjdzie jeszcze drugie tyle jak nic.
  • arwena_11 04.07.19, 12:32
    ale dokładnie tak miałam jak moja córka była w 4,5,6. Nowa podstawa i zawsze części podręczników nie było do września czy dłuzej.
  • arwena_11 04.07.19, 12:33
    A i do liceum ZAWSZE się kupowało samemu. Nigdy nie było planów żeby te podręczniki były szkolne.
  • wydramarlenka 03.07.19, 17:05
    Tym, którzy teraz kończą 8 klasę darmowe należały się przez całe 2 lata.
  • kurt.wallander 03.07.19, 17:08
    wydramarlenka napisał(a):

> Tym, którzy teraz kończą 8 klasę darmowe należały się przez całe 2 lata.

No niestety, tak to bywa. Ja np. z tańszego przedszkola skorzystałam w ostatnium roku uczęszczania trzeciego dziecka. I co, miałam płakjać, że inni korzystali dłużej? Na swoją turę darmowych podręczników też moje dzieci czekały. Ale nie czuję z tego powodu rozgoryczenia.
  • miniofilka 03.07.19, 17:13
    Córka w 7 i 8 klasie miała podręczniki wypożyczone ze szkolnej biblioteki

--
    żyj i pozwól żyć innym tak jak chcą:smile
  • kurt.wallander 03.07.19, 19:20
    miniofilka napisała:

> Córka w 7 i 8 klasie miała podręczniki wypożyczone ze szkolnej biblioteki
    >
    W sumie moja w 7. tez miała ze szkoły.
  • maniaczytania 03.07.19, 20:20
    bo to są właśnie te darmowe - wypożycza się je w szkole na rok szkolny

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • moadek 03.07.19, 19:23
    przez rok .
  • maniaczytania 03.07.19, 20:19
    przez dwa, w siódmej dostali pierwszy raz

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • bergamotka77 03.07.19, 16:54
    Samemu sie zapewnia. 800 zl mnie kosztowaly rok temu.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • dzidzia_ch 03.07.19, 17:15
    Podręczniki do liceum kupują rodzice.
    Dziś dzwoniłam do szkoły i dla 4 letniego liceum noe ma jeszcze wszystkich wydrukowanych ...

--
    Aniołek (5.X.2009)
    Oleńka
    Antos
  • tol8 03.07.19, 17:37
    800 za książki???

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • bergamotka77 03.07.19, 22:19
    tol8 napisała:

> 800 za książki???
    >

Dokładnie tak z tymi językowymi.

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • kanna 03.07.19, 17:41
    Samemu się kupuje, starszy dzieć w zeszłym roku część do kolegów starszych kupił, część nowe, a części wcale :p
    Niestety dzięki deformie młodszy dzieć ich nie przejmie uncertain

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • arwena_11 03.07.19, 21:17
    Dzięki reformie 6 latków - moja córka nie mogła korzystać z podręczników po bracie. 2 lata różnicy.
  • kretka42 03.07.19, 19:53
    bergamotka77 napisała:

> Samemu sie zapewnia. 800 zl mnie kosztowaly rok temu.
    >
    O cholera. Właśnie miałam pytać na co się przygotować.
  • bergamotka77 03.07.19, 22:21
    Tyle kosztuja nowe. Można kupić stare ale są niewiele tańsze, nawet nie o połowę, i często zniszczone.

--

• zlosliwebydle 04.07.19, 00:01
    Ale nie do 4-letniego liceum.
  • gryzelda71 04.07.19, 09:31
    Kiedyś kupowałam.nowe potem odkryłam antykwariat i wydaje duuuzo mniej. Nie ma tam zniszczonych. Sama się z siebie śmiałam jak ze mnie frajerka z tymi nowkami.
  • kubek0802 04.07.19, 08:08
    Za komplet nowych do 1 kl LO w ubiegłym roku nie zapłaciłam wiecej niż 450.
  • bergamotka77 04.07.19, 12:37
    Zależy dużo od danej szkoły, klasy i programu. Mój est w liceum dwujezycznyn i samych języków z polskim ma cztery a podreczniki językowe są drogie, zwłaszcza na poziomie zaawansowanym.

--

• ga-ti 03.07.19, 19:30
    Też się nad tym zastanawiałam, szkoda, że nie da się nic odkupić używanego po starszych kolegach. Ale może przydadzą się podręczniki stareńkie, sprzed reform, ze starego 4 letniego liceum?
  • maniaczytania 03.07.19, 20:22
    jako dodatkowe materiały mogą - oglądałam (na stronach wydawnictw można obejrzeć) podręczniki do języka polskiego - stary może się przydać jako uzupełnienie

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • asia_i_p 04.07.19, 00:13
    Tylko z nimi trzeba ostrożnie. W tych najstarszych, z lat 90-tych, zdarzają się upiorne błędy rzeczowe.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • maniaczytania 04.07.19, 00:22
    może być niezły przyczynek do dyskusji wink

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • kitty4 04.07.19, 09:31
    Za podręczniki dzieci do Liceum płacą rodzice.
  • volta2 04.07.19, 12:46
    o, jematka jak zwykle w rozdwojeniu jaźni na potrzeby tematu

500+ wydaje na waciki bo to kwota nic nieznacząca w budżecie
    ta sama kwota wydana na podręczniki jest kosmicznie wysoka, skandal i deforma! w ogóle to powinna byc za darmo, żeby pińcetplusy wydać na waciki.
  • mama-ola 04.07.19, 15:13
    Na wyprawkę szkolną jeszcze jest 300+. Nie wystarczy na całą, ale część kosztów zwróci.
  • bergamotka77 04.07.19, 17:36
    Ale co to jest to 300 zl? Na licealistów trzeba wydać trzy razy tyle i to na same książki, nie wliczam zeszytów przyborów plecaków itp.

--

• mokrasa71 04.07.19, 18:07
    Kiedyś nie było ani 300+ ani 500+ i wszystko trzeba było kupować... ale było lepiej? smile
  • ela.dzi 04.07.19, 18:18
    Kiedyś za podręczniki do liceum płaciłam zdecydowanie mniej. Szczęka mi opadła jak usłyszałam te kwoty. One ze złota są czy jak ?
  • volta2 04.07.19, 18:50
    jakie znowuż kwoty usłyszałaś? na nowy rok jeszcze nie ma, a w poprzednich latach można było używki choć częściowo kupić.

i chyba o to zamożna matka drze jape. że nie kupi używanych, nowe za drogie ale suvami na forum się rozbijasmile
  • kurt.wallander 04.07.19, 23:20
    volta2 napisała:

> jakie znowuż kwoty usłyszałaś? na nowy rok jeszcze nie ma, a w poprzednich lata
    > ch można było używki choć częściowo kupić.

Nie wiem, czy u mojej córki jakas dziwna szkoła, czy moje dziecko takie dziwne i uczy sie bez podręczników, ale kupiła raptem kilka ksiązek. Większośc uzywanych w bdb stanie. Nie pamiętam, ile wyszło za wszystko, bo kupowane nie na raz, ale z pewnością nie były to jakieś zawrotne kwoty, pewnie w tych 300 zł sie zmieściło....
    >

• anatewka11 06.07.19, 02:25
    Syn właśnie sobie kupił komplet używanych do 1 klasy za 100 zł . Z ogłoszenia na fb. Po co wydawać 600 zł jak można kupić używane? Oczywiście po gimnazjum, po podstawówce to się już nie uda.

--
    www.szukajacboga.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka