Dodaj do ulubionych

numer prywatny podany obcej osobie

03.07.19, 14:16
dzis poszlam na sniadanie do baru zostawilam komorke w samochodzie.Wracam widze jedno nieodebrane polaczenie oddzwanam po drugiej stronie facet, ktory mowi mi ze chcialby mnie poznac,ze wie ze nazywam sie taki i tak ( tu mojej imIE) ,ze dostal moj numer od osoby , ktora chce pozostac anonimowa i co ja na to...Probowalam ustalic najpierw kto byl taki madry aby dawac moj nr jakiemus obcemu typowi ale facet sie zaparl wiec tylko stwierdzilam ,ze uwazam to za bardzo niewporzadku w stosunku do mnie zeby dawac moj nr bez pytania mnie o pozwlenie... Pan kulturalnie pyta czy mimo wszystko mialabym ochote go poznac ja milo ze dziekuje ale nie.... ehh no i sie skonczylo a wkurwiona jestem na mojego anonimowego znajomego , ktory rozdaje moj numer
Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 03.07.19, 14:21
    Albo masz nienormalnych znajomych, którzy dają telefon bez pytania, albo facet ściemnia, a telefon ma z innego źródła.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • tt-tka 03.07.19, 17:29
    35wcieniu napisał(a):

> Albo masz nienormalnych znajomych, którzy dają telefon bez pytania, albo facet
    > ściemnia, a telefon ma z innego źródła.
    >

Tak wlasnie podejrzewam big_grin
    Znajomego mogl zwyczajnie poprosic, zeby was zapoznal ze soba i juz tez bylby znajomym.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • iwoniaw 03.07.19, 14:22
    No też bym się wkurzyła na takiego znajomego, ale chyba nie pozostaje nic innego jak przejść nad tym do porządku dziennego i cieszyć się, że przynajmniej facet nie jakiś buc, tylko kulturalnie przyjął do wiadomości, że żegnasz i nie chcesz zawierać znajomości z nieznajomym. Gdybym jakimś przypadkiem zidentyfikowała znajomego rozdającego mój numer obcym typom, parę słów by usłyszał na bank.

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • majenkir 03.07.19, 16:34
    marianna211272 napisał(a):
    > dzis poszlam na sniadanie do baru zostawilam komorke w samochodzie.Wracam widze
    > jedno nieodebrane polaczenie oddzwanam

A po co oddzwaniasz jesli mozna zapytac? W zyciu mi sie nie zdarzylo wink.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • kalina_lin 03.07.19, 17:29
    Ja oddzwaniam zawsze.
  • kanna 03.07.19, 17:44
    Ja oddzwaniam często, bo mój telefon prywatny jest od razu służbowym, a poza tym - mam dzieci.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • taki-sobie-nick 03.07.19, 21:22
    majenkir napisała:

> marianna211272 napisał(a):
    > > dzis poszlam na sniadanie do baru zostawilam komorke w samochodzie.Wracam
    > widze
    > > jedno nieodebrane polaczenie oddzwanam

>
    >
    > A po co oddzwaniasz jesli mozna zapytac? W zyciu mi sie nie zdarzylo wink.
    >
    >
    Do mnie zadzwonił bardzo dziwny telefon, który okazał się... telefonem pewnej przychodni na dalekim Ursynowie.

Byłam tam zapisana i nie dotarłam.

Oczywiście na stronie poradni nie ma telefonów konkretnych przychodni, bo po co, tylko telefon centrali.

Zatem różnie bywa. Ale wkurzyłabym się też.
  • majenkir 04.07.19, 01:15
    Ja wychodze z zalozenia, ze jak ktos cos chce,, to sie nagra. Pozostale to jakis BS.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • misterni 04.07.19, 01:44
    Ja mam wyłączoną pocztę.

--
    Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
    Misterni
  • 3-mamuska 03.07.19, 17:22
    Tez bym się wkurzyła.
    Tylko mogłaś go poznać może byś się dowiedziała od kogo.
    Jesli szukasz miłości to może właśnie straciłaś szansę a ktoś to zrobił może w dobrej wierze. Ze psujecie do siebie. I kiedyś byłaby fajna historia. A tak będzie cię to gryzło.
    Ja z reguły nie daje. Ale czasem są wyjątkowe sytuacje.

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • ajrisz.ka 03.07.19, 23:49
    Niekoniecznie. Nie wiadomo co to za typ, jakie ma intencje, może chce ją skrzywdzić.
  • dziewczyna_z_plazy 03.07.19, 17:41
    Zgadzam się, że anonimowy znajomy nie postąpił wobec ciebie fair. Rozmowa była kulturalna, facet nie był namolny, więcej nie zadzwoni. W luźnej rozmowie ze znajomymi wspomniałabym, że nie ucieszyłam się z pomysłu. Przyjaciółka raz podała mój numer kosmetyczce. Kobieta dzwoniła natrętnie (z różnych numerów), byłam zmuszona zablokować każdy. Przyjaciółka ma zakaz rozdawania mojego telefonu, bez wyraźnej prośby (nie obraziła się, chciała dobrze).
  • saskia44 03.07.19, 17:41
    A w czym problem? Jakis wielki problem ze ktos dal twoj numer telefonu? To tylko numer telefonu a nie adres.
  • kropkaa 03.07.19, 17:46
    Czy to był tylko nr tel. tego jeszcze nie wiemy 🙄
  • profes79 03.07.19, 18:39
    Tak, jest to problem. Tak samo jak podawanie prywatnego maila bez zgody właściciela.

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • saskia44 03.07.19, 19:05
    profes79 napisał:

> Tak, jest to problem. Tak samo jak podawanie prywatnego maila bez zgody właścic
    > iela.
    >

A w czym konkretnie jest to problem? Co sie takiego stanie dlatego ze ktos tam zadzwoni?
  • profes79 03.07.19, 22:59
    W tym, że tak, jak nie podaje się bez zgody zainteresowanego adresu zamieszkania, tak samo nie podaje się adresu mailowego czy numeru telefonu. Bo raz, że jest to jakiś element identyfikujący a dwa, że jest to naruszenie prywatności danej osoby. Mój numer telefonu dostaje ten, komu chcę go dać a nie cała jego gromada krewnych-i-znajomych...

--
  • droch 03.07.19, 23:07
    A po mieście chodzisz w kasku motocyklisty, żeby nikt niepowołany nie poznał Twojego wizerunku...?
    Znaczy, rozumiem Twój punkt widzenia, ale ja mam inny.
  • profes79 03.07.19, 23:11
    No to miej sobie inny tak długo, jak długo nie rozdajesz cudzych danych innym osobom; jeżeli Tobie nie przeszkadza, że Twoje dane sobie swobodnie fruwają to tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Problem się zaczyna jak dzwonią jakieś dziwne telefony bo "dostałem telefon od droch".

--
  • droch 03.07.19, 23:31
    > Problem się zaczyna jak dzwonią jakieś dziwne telefony bo "dostałem telefon od droch".

W praktyce 100x większa szansa na "dzwonię, bo pani/pani numer wylosował komputer".
    Niemcy generalnie są jakoś mniej lękliwi i nie wstydzą się swoich nazwisk na domofonach, skrzynkach pocztowych itp.

> No to miej sobie inny tak długo, jak długo nie rozdajesz cudzych danych innym osobom.

No to przedwczoraj ktoś mnie zapytał, czy wiem, kto to jest Kowalski... i uzyskał odpowiedź.
  • katriel 05.07.19, 19:47
    > Niemcy generalnie są jakoś mniej lękliwi

Ale samochodów Google jakoś nie wpuszczają.

--
    My hovercraft is full of eels.
  • saskia44 04.07.19, 08:50
    profes79 napisał:

>Bo raz, że jest to jakiś element identyfikujący a dwa, że jest to naruszenie prywatności dane
    > j osoby.

Numer telefonu nie jest zadnym elementem identyfikacji ani naruszeniem prywatnosci bo w zaden sposob nie identyfikuje. Wystarczy zablokowac jesli sie nie chce kontaktu po pierwszych telefonie. Nie trzeba tez oddzwaniac.
  • 3-mamuska 05.07.19, 03:59
    saskia44 napisał(a):

> profes79 napisał:
    >
    > >Bo raz, że jest to jakiś element identyfikujący a dwa, że jest to naruszen
    > ie prywatności dane
    > > j osoby.
    >
    > Numer telefonu nie jest zadnym elementem identyfikacji ani naruszeniem prywatno
    > sci bo w zaden sposob nie identyfikuje. Wystarczy zablokowac jesli sie nie chc
    > e kontaktu po pierwszych telefonie. Nie trzeba tez oddzwaniac.

Przez numer telefonu można znaleść profil ma fb.

--
    -----------------
  • saskia44 05.07.19, 08:03
    3-mamuska napisała:

> Przez numer telefonu można znaleść profil ma fb.
    >
    Nie kazdy ma profil na fb.
  • profes79 05.07.19, 08:24
    Ale zarówno numer telefonu jak i adres email pozwalają na identyfikacje osoby. Niekoniecznie na FB.

Czym się kończy rozsiewanie numerów telefonów pokazuje najbardziej znany łańcuszek z oddawaniem krwi - kobiecie de facto wyłączono z użytku telefon służbowy bo komunikat, że jest to numer kontaktowy w tej sprawie poszedł w Polskę, w świat i pomimo upływu ładnych paru lat co jakiś czas jeszcze wypływa.

--
  • saskia44 05.07.19, 09:08
    W jaki sposob numer telefonu lub email address pozwalaja zidentyfikowac osobe?
  • profes79 05.07.19, 09:23
    Normalnie. Mając numer telefonu i adres email można pokusić się o identyfikację osoby w sieci - bo te dane też czasami gdzieś krążą, choćby na różnego rodzaju portalach typu linkedin etc. Mając imię, nazwisko, telefon i adres email masz człowieka jak na widelcu - o ile nie jest to cyfrowy aborygen odcinający się od sieci.

Przyjmij do wiadomości, że tak, jak bez zgody zainteresowanego nie podaje się adresu zamieszkania tak samo nie podaje się adresów email czy telefonu. Ze swoim numerem rób co chcesz, możesz go sobie nawet rozplakatować na Trafalgar Square.

--
  • saskia44 05.07.19, 09:41
    No wiec wpisalam w wyszukiwarke numery telefonow kilku moich znajomych- zadnego po nim nie zidentyfikowalam w internecie. Email address podobnie. Wiec to jednak ty przyjmij do wiadomosci ze numer telefonu nie identyfikuje osoby jesli ta zidentyfikowana nie chce byc.
  • saskia44 05.07.19, 09:44
    Moj numer i email address wpisany tez nie zidentyfikowal mnie ani zreszta nawet nie dal zadnych results.
  • 3-mamuska 06.07.19, 00:40
    saskia44 napisał(a):

> 3-mamuska napisała:
    >
    > > Przez numer telefonu można znaleść profil ma fb.
    > >
    > Nie kazdy ma profil na fb.

Nie każdy ale sporo ludzi ma. Na 10 Znajomych nie ma 1 osoba. To są sporadyczne wyjątki.
    Sporo ma ale używając bardzo sporadycznie.
    A ja mówię o messenger teraz można go mieć nie mając fb w telefonie.
    Wpisując numer telefonu w messenger można sporo osób znaleść.

--
    -----------------
  • saskia44 06.07.19, 09:21
    3-mamuska napisała:

> Nie każdy ale sporo ludzi ma. Na 10 Znajomych nie ma 1 osoba.

No i co z tego ze ma, ja mam I jakos nie mozna mnie zidentyfikowac przez FB. To przeciez zalezy od ciebie jakie info udostepniasz.
  • marianna211272 03.07.19, 18:40
    gdyby facet powiedzial dostalem nr od tego tamtego wkurw bylby mniejszy ale on nie chciala powiedziec bo tamta osoba chciala byc anonimowa
  • taki-sobie-nick 03.07.19, 21:23
    Czy jest jakiś synonim słowa "wk...w"? Merytorycznie już się wypowiedziałam.
  • tak_to_nowy_nick 03.07.19, 23:58
    taki-sobie-nick napisała:

> Merytorycznie już się wypowiedziałam.

Nie. Jeszcze nigdy nie wypowiedziałaś się merytorycznie na tym forum.
  • mgla_jedwabna 04.07.19, 00:09
    Może być od biedy "wkurz". Agnieszka Graff pisała o "babskim wkurzu rewolucyjnym".
  • mikams75 03.07.19, 18:33
    Podejrzewam, ze facet sciemnia, dzwoni pod przypafkowe numery a i cel poznania moze byc rozny, naciagacze bywaja kreatywni. Wygoogluj, moze juz gdzies o nim pisza.
  • karmelowa_bombonierka 03.07.19, 19:40
    Wystarczy że pracuje (on lub jego znajomy/znajoma) np. w jakiejś przychodni/poradni - niekoniecznie jako lekarz wink - a ma dostęp do numerów telefonów, imion, nazwisk, peselu i historii chorób etc. Wyszuka kobitki w odpowiednim wieku, ma imię dla uwiarygodnienia swojej historyjki - i już może działać smile
    Acz poproszenie znajomego o numer do znanej mu panny która w oko temu pierwszemu wpadła też jest możliwe smile
  • ajrisz.ka 03.07.19, 23:42
    Ale pierwszy lepszy takiego dostępu np.do bazy danych, nie posiada. Może ktoś z policji...
  • katja.katja 05.07.19, 08:01
    Przypomniała mi się sytuacja z prywatnym laboratorium ALAB (podaję nazwę bo wiem, że to oni). Praktycznie nie dostaję żadnych "ofert", mam małe grono znajomych itp. Po 3 dniach od oddania krwi w tym laboratorium (wyszła niestety przewlekła choroba) zadzwonił jakiś facet wciskający prywatne ubezpieczenia medyczne, chamstwo level hard. Żałuję, że coś z tym nie zrobiłam.

--
    Nie dam się wygasić!
  • marianna211272 04.07.19, 07:36
    mam pewnosc ,ze facet dostal numer od kogos mieszkam we wloszech i nie uzywam mojego oficjalnego imienia bo nie podoba mi sie jak jest ono wymawiane .Od lat wszyscy uzywaja innego imienia prostsze , ktore sie wymawia dobrze w jezyku wloskim i polskim wiec raczej nie mogl mnie znalezc w jakiejs bazie danych bo tam sa moje dane ale te oficjalne.
  • taki-sobie-nick 06.07.19, 00:58
    W takim razie należało przekazać przez faceta temu tajemniczemu anonimowi, że nie życzysz sobie przekazywania twojego numeru telefonu.
  • boo-boo 03.07.19, 22:32
    Obstawiam na znajomych porypanych. Mnie raz w środku nocy zadzwonił telefon- z PL- numer mi nie był znany. Odbieram, a tu gościu z pretensjami do mnie dlaczego jego żona spotyka się z moim eks facetem- z którym ja w tym momencie nie byłam już chyba ze 3 lata.... No farsa kurna....nawet nie zapytałam skąd ma mój numer tylko mu powiedziałam, żeby się zony zapytał.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • katja.katja 05.07.19, 07:57
    "Nie wiem. Ale mój eks wie Pan, miał wyjątkowego dużego pytonga, więc myślę, że z tego powodu, wszystkie koleżanki mi zazdrościły, a w łóżku robił Panie... cuda... cudeńka..."

--
    Nie dam się wygasić!
  • ajrisz.ka 03.07.19, 23:40
    Też byłabym zdenerwowana. A rozdawanie nr tel, bez wiedzy właściciela tego telefonu - jest nielegalne.
  • triismegistos 05.07.19, 05:21
    Przeraża mnie ten wątek i ilość ludzi twierdzących, sze szastanie cudzym numerem telefonu jest ok. Brrr...

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • zuleyka.z.talgaru 05.07.19, 07:41
    O ile nie jesteś starą panną to ok big_grin
  • katja.katja 05.07.19, 07:58
    No właśnie starej pannie jak nikomu innemu przyda się swatanie big_grin Młoda swatania nie potrzebuje.

--
    Nie dam się wygasić!
  • zuleyka.z.talgaru 05.07.19, 20:58
    Dlatego mówię, że jeśli nie jest starą panną to święte oburzenie jest ok ;P

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka