Dodaj do ulubionych

Bałtycka ruletka

03.07.19, 14:41
Kto teraz jest nad morzem? Jak wypełniacie sobie czas?
Właśnie rozmawiałam z koleżanką, jest załamana, w tym roku to jej jedyny urlop z dziećmi, wyszukała urokliwą okolicę z dala od kurortów, żeby mieć pustą plażę, więc tkwią w deszczu w miejscu, gdzie nic nie ma, bo mąż z samochodem przyjedzie za kilka dni.

Edytor zaawansowany
  • kanga_roo 03.07.19, 14:52
    ale że plażę zwinęli? morza nie ma?
    z tego, co widzę w kamerkach, jest pochmurno a opady przelotne. sprawdzam pogodę, bo dzieci są nad morzem na obozie. nie sądzę, żeby się nudziły.
    koleżanka niezadowolona, bo chciała leżeć i się opalać. rozumiem, ale niezbyt to mądre nie mieć nad Bałtykiem planu B.
  • betty_bum 03.07.19, 15:07
    Tak, chciała leżeć na plaży i się opalać. To dość powszechny plan wśród ludzi jadących nad morzewink
  • little_fish 03.07.19, 15:13
    Ale, że w lipcu nad Bałtykiem?
  • daniela34 03.07.19, 15:14
    Ale nad Bałtykiem nigdy nie na pewności, że to się uda. Zdarza się, że w całym kraju pogoda jest dobra, a nad wybrzeżem stoi front i leje/wieje/jest pochmurno. Zawsze trzeba mieć plan B.
  • betty_bum 03.07.19, 15:30
    Miała urlop w innym terminie, jak przyszły upały uprosiła przyspieszenie.
  • arwena_11 03.07.19, 16:01
    w sensie nad Bałtyk? big_grin, big_grin, big_grin
  • kanna 03.07.19, 16:18
    betty_bum napisał(a):

> Tak, chciała leżeć na plaży i się opalać. To dość powszechny plan wśród ludzi j
    > adących nad morzewink

No nie wiem, ja na przykład zabieram psa i dziecko i planujemy głownie łazić :p
    --
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • aerra 04.07.19, 17:56
    A ja co roku jeżdżę nad morze - ostatni raz siedziałam na plaży jak dziecko miało ze 3 lata i jeszcze bawiło się w piaskownicy. Psa nie mam, ale czasem i bez psa spacerujemy wink
    Najlepszy spacer nadmorski był parę lat temu jak była sakramencka mgła, na 10 metrów do przodu było widać - było ekstra big_grin
  • znowu.to.samo 05.07.19, 10:42
    Mgła "smoleńska" 😂😂😂

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • esme83 03.07.19, 21:16
    Uwielbiam Bałtyk, ale to chłodne morze.

• ewcia1980 03.07.19, 21:49
    "Tak, chciała leżeć na plaży i się opalać. To dość powszechny plan wśród ludzi jadących nad morzewink"

Taki plan to można mieć jadąc do Hiszpanii, Grecji czy Chorwacji.
    Ale taki plan na lipiec nad morzem Bałtyckim jest BARDZO naiwny żeby nie powiedzieć głupi.

W tej chwili nad naszym morzem na obozie jest mój syn.
    Jemu deszcz akurat w niczym nie przeszkadza.
  • vasaria 06.07.19, 15:36
    Ale się ubawiłam tongue_out. Jak się jedzie nad bałtyk w lipcu to się pakuje gumiaki i sztormiaki. Co ona nigdy wcześniej nad polskim morzem nie była, czy co ???
  • kropka_kom 07.07.19, 11:42
    jeździłam i w czerwcu i lipcu i sierpniu...z przeważnie miałam pogodę niezależnie od miesiąca choć zdarzyło się że parę dni było kiepskich...nie ma reguły
  • kropka_kom 07.07.19, 11:43
    a...i jezdzę od ponad 25lat regularnie więc mam porównanie...
  • bo_ob 03.07.19, 14:54
    Znaczy nie zabrała dla siebie i dzieci ubrań przeciwdeszczowych?

• little_fish 03.07.19, 15:01
    W lipcu, który nad Bałtykiem jest najbardziej deszczowym miesiącem? No faktycznie ruletka... 😉
  • daniela34 03.07.19, 15:06
    wink od 25 lat (czyli od dzieciństwa) mój zestaw obowiązkowy na wyjazdy nad Bałtyk to kurtka przeciwdeszczowa, obuwie nieprzemakalne, gruby sweter i ciepłe spodnie.
  • esme83 03.07.19, 21:18
    Mój też smile i dzięki temu bawię się świetnie smile
  • bassino73 07.07.19, 10:32
    Mój to jeszcze czapka i puchówka. I jest ok. Dziecię i męża wysyłam by ćwiczyli swe umiejętności w zimnych i brudnych wodach zatoki puckiej
  • hanusinamama 03.07.19, 14:57
    Taka pogoda nawet zdrowsza, wiecej jodu. A tak na serio przezyłam nad Bałtykiem 2 razy wielkie upały, ludzi karetki z plazy zbaierały. My siedzielismy w mieszkaniu od 10.30 do 16.30...masakra. Juz wole taką pogode. Jak nie leje to sie siedzi w swetrze na kocu na plazy...
  • daniela34 03.07.19, 15:01
    Dokładnie tak!. A jak pada to spacer w pelerynach, no chyba że już leje jak z cebra i faktycznie się nie da- wtedy pozostają zabawy z dziećmi w pokoju
  • betty_bum 03.07.19, 15:12
    Ale to trzeba lubić, ja bym po dwóch takich dniach sama z dziećmi spakowała i wróciła. Spacery w pelerynach to raczej opcja na jesień.
  • bo_ob 03.07.19, 15:15
    Jeśli ktoś nie lubi spacerować z dziećmi w pelerynkach nad morzem, nie powinien wybrać opcji "urokliwa okolica z dala od kurortów", tylko jechać właśnie do kurortu.
  • daniela34 03.07.19, 15:16
    No ale wtedy nie wybiera się wakacji nad Bałtykiem. Tu nigdy nie ma gwarancji pogody. Długoterminowe prognozy też można sobie wsadzić w buty
  • betty_bum 03.07.19, 15:27
    Też jej mówiłam to samo, co nie zmienia faktu, że jest mi jej szkoda. Zresztą termin wybłagała kilka dni temu, bo tak pięknie (mąż nie wybłagał dlatego dojedzie)
    Zadzwoniła zapytać jak mi się udał wyjazd i co ja jej miałam powiedzieć.
  • pade 03.07.19, 15:40
    Żeby sprawdzała prognozy pogody.
    Już w zeszły czwartek wiedziałam, że do połowy lipca pogody nad Bałtykiem i w ogóle upałów w całym kraju nie będzie.
    Zresztą prawie co roku pierwsza połowa lipca jest deszczowa.
    Jak moje dzieci były małe to jeździłam do kurortów choćby dlatego, żeby w razie deszczu czy zimna dzieci się nie nudziły.

--
    "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • hanusinamama 03.07.19, 15:46
    Ale co sprawdzac? Jade za tydzien: 2 dni temu podawali ze całe 2 tygodnie 16 stopni, wczoraj ze pierwszy tydzien 17-18, drugi juz 24-26, dzisiaj ze tylko pierwsze 2 dni wyjazdu 18, potem 25....a jak pojade bedzie jeszcze inaczej. Jak jezdze od 7 lat to prognozy im sie nigdy nie sprawdziły...
  • pade 03.07.19, 17:00
    25 stopni nad Bałtykiem to świetna pogoda.

--
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • hanusinamama 03.07.19, 17:21
    NO tez tak myśle...
  • malgo21 03.07.19, 17:33
    pade napisała:

> Żeby sprawdzała prognozy pogody.

Prognozy maja sens na jakieś 3 dni do przodu. I to też bym zbyt dużo pieniędzy na to nie postawiła. Ciut lepsze od rzutu kostką są prognozy na maksymalnie 10 dni. Potem to można przyjąć dowolny scenariusz.
    Natomiast zgadzam się że lipiec jest najbardziej deszczowy od lat i nie ma co oczekiwać że w tym roku będzie wyjatkowy.
  • pade 03.07.19, 18:36
    Mnie chodziło o orientacyjne prognozy a nie co do stopnia, bo tak dokładnie to nigdy się nie sprawdzają. Czyli jeśli zapowiadają ok. 18-20 stopni, to można się spodziewać nawet 15 późnym popołudniem, a w ciągu dnia przelotnego deszczu i umiarkowanego zachmurzenia. A jeśli zapowiadają 24-26 stopni i niewielkie zachmurzenie to można się spodziewać pięknej pogody. W sam raz do opalania i kąpieli. Tak przynajmniej wynika z moich wieloletnich obserwacji.

--
  • malgo21 03.07.19, 18:50
    ICM meteo (chyba najdokładniejsza) podaje sprawdzalność swoich prognoz, np. na Helu w lipcu 2018 prognoza na 60 godzin do przodu myliła się średnio o 4 czy 5 stopni.
    Czyli jak np dziś zapowiadają 20 stopni na sobotnie południe to równie dobrze może być 15 jak i 25. Oczywiście przeciętnie. Dalszych prognoz w ogóle nie ma, bo są bez sensu po prostu.
  • hanusinamama 03.07.19, 15:31
    Od 8 lat jeżdzimy w lipcu, zawsze na 2 tygodnie. W zeszłym roku mielismy 3 dni deszczu...ale to nie były całe dnie deszczowe. Jak popadało od 8 do 11 to o 12 mozna było isc na spacer po plazy...
  • daniela34 03.07.19, 15:40
    Ja jeżdżę od dzieciństwa (prawie 25 lat) -prawie co roku, czasem w lipcu, czasem w sierpniu. Z pogoda różnie bywa, choć tylko raz miałam beznadziejną pogodę prawie cały czas. Ale to jednak zawsze jest loteria. Liczenie na to, że na pewno będzie słońce i pogoda plażowa nieco naiwne. I to że przez w tygodnie były upały to wcale nie znaczy, że kolejne 2 też będą gorące. I tak jak pisałam- w całej Polsce może być pięknie A nad morzem słabo. Mnie to nie przeszkadza, bo kocham Bałtyk przy każdej pogodzie. Ale jak ktoś liczy na gwarantowane plażowanie to może się rozczarować.
  • hanusinamama 03.07.19, 15:45
    Wiesz od 7 lat pakuje dziecku kalosze i ciepłe ubrania...i od 7 lat nie korzystamy. Mam jakies takie głupie szczescie. A moze tez miejsce (Sobieszewo jest w takim trójkacie: Wisła, Wisła, morze, tam rzadko pada bo rzeka sciaga deszcz, często pada za Wiślinką a w samym Sobieszewie nie). Przy czym my nie lubimu upałów, pasuje nam pogoda 20 st....a zawsze trafiam na słonce i upały.
  • daniela34 03.07.19, 15:57
    Ja też przez wiele lat to szczęście miałam. A raz wyjeżdżałam nad morze tuż po powodzi stulecia, z duszą na ramieniu wtedy jechaliśmy, pamiętam że w Małopolsce lało, pranie przed wyjazdem nie schło a nad morzem pogoda trafiła się piękna. Potem bywało różnie, naprawdę zła pogoda była raz jeden. Ale na wszelki wypadek trzeba mieć ubrania a w przypadku dzieci pewnie też pomysł na to, co z nimi robić przy złej pogodzie (plan B smile )
  • hanusinamama 03.07.19, 17:22
    NO tez co roku w trumnie leza sobie kalosze i płaszcze przeciwdeszczowe. Zabieramy tez labirynty, gry, zabawki...3 lata temu jak były mega upały sie tez przydało.
  • dominika9933 03.07.19, 18:54
    Ja też jeździłam od dzieciństwa, tylko trochę bardziej odległe to moje dzieciństwosmile, teraz od pięciu lat nie byłam. Jako dziecko jeździłam co rok w inne miejsce i różnie bywało. Potem przez osiemnaście lat rok w rok do Debek, przez dłuższy czas też z dzieckiem, i tam, a były to czasy, kiedy nie było tam, na szczęście, tyłu "atrakcji", co teraz będąc ostatni raz widziałam, na szczęście mieliśmy farta. Ładna pogoda była prawie zawsze. Z bardzo małymi wyjątkami. Wtedy gry, czytanie, rysowanie, ale też nie w pensjonacie tylko na polu, pod Holstainem z przerwami na spacery w deszczu po plaży. Miejscowi, przecudowni, zawsze mówili, że jest mikroklimat, bo już w Karwi czy Krokowej padało. Pogody ładnej życzę koleżance i pozdrawiam.
  • tryggia 03.07.19, 15:04
    Jestem. Do przedczoraj były upały, a w niedzielę to już zenit.
    "Deszcz" bywa taki, że nawet prania nie ściągam.
    Wczoraj było trochę chłodniej, czyli i tak słońce i 22 stopnie. Dziś jest ciepło.
    Księżniczkę wozić trzeba i plecki smarować coby sobie nie spiekła i wtedy będzie dobrze?
    --
    Hope
  • hanusinamama 03.07.19, 15:34
    Znajoma jest teraz W Sobieszewie. Mowi ze pokropiło ze 2 razy. Raz to nawet sie z plazy nie zebrali bo jak zaczeli pakować rzeczy...to przestało kropić. Powiedziała ze ta pogoda teraz to jest wielka ulga bo to co było w niedziele to sie opiać nie da. Na plaze poszli z dziecmi dopiero o 17 bo wczesniej żar z nieba. Za ciepło na małe dzieci...
  • tryggia 03.07.19, 17:37
    Czytam wątek i odnoszę wrażenie, że ludzie demonizują wrażenia znad Bałtyku. Ale to dobrze. ta stonka bywa męcząca. Od 1,5 miesiąca dzieci są kilka razy w tygodniu na plaży. Nie w sztormiakach , ale ta wizja nie jest dla miejscowych (no, chyba że tych co żyją z turystyki) przygnębiająca.

--
    Hope
  • betty_bum 03.07.19, 17:51
    Tak jak dla górali śnieg zimą nie jest kataklizmem takim jak dla reszty krajuwink
  • daniela34 03.07.19, 17:54
    Nikt nie demomizuje (ja za póltora miesiaca urlopu nad Bałtykiem dałabym dużo, niezależnie od pogody) tylko piszemy, że założenie, że na pewno będzie super pogoda do plażowania przez cały czas i w związku z tym brak alternatywy dla leżenia na plaży jest nieco naiwne. Bo to się może udać, ale nad Bałtykiem jest bardzo prawdopodobne, że się nie uda, a przynajmniej, ze kilka dni pod rząd deszcz będzie padał. Jak ktoś ma 2 tyg. urlopu to odbiera to inaczej niż jak spędza nad morzem 1,5 miesiąca. Nie wiem czy mieszkasz nad morzem czy tylko spędzasz dłużej czas, ale jeśli na półtora miesiąca dzieci np.spedzają na plaży dwa dni/tydzień to super, a jak spędzą 4 dni na 2 tygodnie wakacji to już nie tak super.
  • frey.a86 03.07.19, 15:07
    Ja się tak raz nacięłam nad Bałtykiem jeszcze jako studentka. Zatrzymaliśmy się w gospodarstwie agroturystycznym 2km od plaży i małego miasteczka. Lało bite 10 dni. Nic się nie dało zrobić, wokół pełno błota, dotarcie na plażę to było wyzwanie, zresztą tam było zimno i wiało. Jedyną atrakcją był telewizor we wspólnym pokoju w tym gospodarstwie, gdzie siedzieli wszyscy wczasowicze i oglądali seriale. Najgorszy urlop w moim życiu i ostatni nad Bałtykiem.
  • mid.week 03.07.19, 15:33
    Ja jestem i jest cudownie! Kocham te chmury na niebie, wietrzną pogodę, fale na 2 metry. Codziennie łażę plaża w te i nazad, jeszcze kilka dni a licznik na krokomierzu mi sie przekreci 😆 Uwielbiam! Byl jeden dzien 33*C i dobrze ze minął. Wolę wiatr, nawet z przelotnym deszczem w pakiecie. Nie musze robić slalomu miedzy parawaniarzami i duzo ładniejsze zdjęcia wychodzą.

15:33
  • hanusinamama 03.07.19, 15:36
    My jezdzimy od kilku lat w miesce gdzie na plaze mamy 1,5 km przez las. Chodząc 2 razy dziennie robimy inimum 6 km. A ze miesjce super do chodzenia romimy zazwyczaj 10km dziennie. Przez 2 tygodnie. I szczerze wole taką pogode niż ząr z nieba...ale to ja.
  • dzidzia_ch 03.07.19, 15:45
    Jestem w Juracie.Słonce z chmurami i wiatr.
    Na plazy można siedzieć za parawanem albo w koszu.
    Syn pogoda zachwycony bo pływa na desce i wiatr mu jest niezbędny 😃

--
    Aniołek (5.X.2009)
    Oleńka
    Antos
  • kasia_piet 05.07.19, 17:26
    O to to!smile Mam nadzieję, ze jak wyjadę nad morze tak właśnie będzie - szanse mam, bo jadę w drugiej połowie sierpnia!
  • heca7 03.07.19, 15:52
    Ostatni urlop nad Bałtykiem w Sarbinowie spędziliśmy 11 lat temu. Na dwa tygodnie pobytu lało i wiało 10 dni. A my z trójką dzieci od 1,5r do 6,5. Zwiedziliśmy wtedy całą okolicę. Wszystko co się dało. Z tym, że ja te okolice znałam już jak własną kieszeń bo to był nasz 3 pobyt w Sarbinowie z rodziną a mój bodajże 10 bo bywałam tam i w Chłopach jako dziecko cały miesiąc od połowy lipca do połowy sierpnia. Wynudziliśmy się maksymalnie, nałaziliśmy po krótkiej promenadzie i okolicznych polach. Od tamtego czasu nad Bałtyk nie jeździmy. Zresztą dla mnie woda jest za zimna i za mętna. Synowie załapują się z dziadkiem przyczepą kempingową na parę dni. Ja stanowczo wolę Słowenię, Chorwację i Grecję smile Jadę po słońce, skały, dobre jedzenie i małe zatoczki. I wiem, że to dostanę.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • azja_pl2 03.07.19, 17:51
    A mozesz polecic cos w Slowenii (okolice, hotel)? Slyszalam, ze pieknie tam...
    Dzieki!
  • heca7 03.07.19, 20:34
    Na Słowenii wybieramy hotele. Te niestety są drogie (euro). Za to blisko morza (a morza tam niewiele) . Plaże tak naprawdę są betonowe. Nocujemy w Portorozu. Stamtąd blisko do Piranu a to wg mnie najładniejsze miasteczko smile- i tak trzeba zaparkować przed starówką. Koper taki jakiś przemysłowy a Izola ...nie wiem, wolę Piran.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • bookends 04.07.19, 11:24
    Ja właśnie jestem na Korsyce i jest w ch. gorąco, woda słona a na plażach brak prysznicow. Na samą myśl wyjścia z domku robi mi sie słabo. Jako bonus jest też b. drogo. Mąż dostał chyba udaru mimo smarowania 50. No piknie jest, fakt, ale nic się robić nie chce. I marzę o Bałtyku. Zmiennej pogodzie, wietrze, chmurach. Także de gustibus...
  • katja.katja 03.07.19, 16:10
    Czyli jednak nie ma ocieplenia klimatu ani suszy.

--
    Nie dam się wygasić!
  • hugo43 03.07.19, 17:29
    Od wielu lat Bałtyk jest afterkiem po prawdziwym urlopie.glownie siedze 5-6 tygodni w Turcji,wracam końcem lipca i na jakieś 10 dni jeszcze jade dzieci przewietrzyć,z inna mamuśka .przykro by mi było,gdyby to był moj jedyny wyjazd.drogo,zimno,sinice często jak pogoda się trafi.no szału nie ma.
  • bergamotka77 03.07.19, 22:48
    Zgadzam się - Bałtyk tylko jako dodatek a nie główny urlop - stosujemy od lat tę zasade. Rok temu zrobiliśmy wyjątek bo był upal cale lato ale byliśmy zimą w ciepłych krajach. Zazdroszczę bazy w Turcji bo bardzo lubię ten kraj i ludzi tamtejszych. Byłam z 5 razy.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • dominika9933 03.07.19, 22:53
    Też się zgadzam. Bałtyk kocham, i Dębki, ale tylko dodatkowo. A Turcja jest cudowna, przyjazna i pewna pogodowo, choć ja już czwarty raz pojadę teraz w październiku, raz byłam w czerwcu, czyli poza sezonem generalnie odwiedzam.
  • nowaczek1 05.07.19, 14:03
    Prawdziwa e-matka.
    Patrzcie i zazdrośćcie koleżanki pracujące na etacie za minimalną krajową.
    Hugo43 opowiada, jak powinno się żyć.
  • pani-nick 03.07.19, 17:47
    W lipcu zawsze leje. Nad Bałtyk na dłuższe wakacje to się w sierpniu jezdzi. W lipcu to lepiej nastawić się na krótkie wypady w upalne dni.
    Kocham polskie morze. Bałtyk mnie uspokaja.
    Jedyne czego nie lubię to, ze jadę zawsze z zestawem całorocznym - od bikini po kalosze i wiatrówkę oraz ciepły golf. Ale nigdzie na świecie wiatr tak nie pachnie.
  • little_fish 03.07.19, 17:55
    Zgadzam się. A ponieważ jeżdżę z przyczepą kempingową, to żaden bagaż mi nie straszny
  • daniela34 03.07.19, 18:10
    pani-nick napisała:

>
    > Kocham polskie morze. Bałtyk mnie uspokaja.
    > Jedyne czego nie lubię to, ze jadę zawsze z zestawem całorocznym - od bikini po
    > kalosze i wiatrówkę oraz ciepły golf. Ale nigdzie na świecie wiatr tak nie pac
    > hnie.
    Siostro!
  • esme83 03.07.19, 21:37
    pani-nick napisała:
    > Ale nigdzie na świecie wiatr tak nie pac
    > hnie.

!
  • piataziuta 03.07.19, 21:59
    Ja myślałam, że tym razem przesadziłam, bo zapakowałam wszystko - od bardzo lekkich sukienek, po polary, ciepłe dresy.
    Wszystko się przydało! big_grin

(no może oprócz dwunastu par butów - skorzystałam do tej pory z dziewięciu...)
  • hanusinamama 05.07.19, 14:07
    Pani kochana od 7 lat jezdze w lipcu. Na 2 tygodnie zawsze, w sumie z tych 7 lat moze tydzien z deszczem miałam. Przy czym np padało do 11 potem łądnie..albo od rana ładnie potem padało troche o 16. Ale ok jak dla mnie mogą wszyscy jechać w sierpniu smile tłoku nie lubie!!
  • biala_ladecka 03.07.19, 17:50
    Nie ogarniam corocznych wątków zdziwionych pogodą nad Bałtykiem. Sorry, taki mamy klimat, nigdy nie było i nie będzie inaczej. Latem nad Bałtykiem leje, to nie Majorka, deal with it.

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • betty_bum 03.07.19, 17:52
    Ja nie ogarniam ludzi takich jak koleżanka, którzy mając mało urlopu stawiają na Bałtykwink
  • biala_ladecka 03.07.19, 21:10
    Niektórzy lubią Bałtyk. Ja lubię. Ale, jak jadę w góry, nie dziwuję się, że wysoko, jak jadę nad Bałtyk, nie robi na mnie wrażenia deszcz. Można to rozpatrywać w kategorii farta, bo zdarzają się nad naszym morzem bezdeszczowe tygodnie, ale to raczej wyjątki wink

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • afro.ninja 03.07.19, 18:13
    Z dupy to jest nad Baltykiem morze. Fale, fale, fale. Chyba tylko raz mi sie trafilo, ze na Helu, nie bylo w ogole fal i mozna bylo normalnie wejsc do wody. A tak to fale, fale, fale.
  • little_fish 03.07.19, 18:15
    Boszszsz. No o te fale właśnie chodzi! Uwielbiam!
  • lacunalegis 03.07.19, 18:47
    little_fish napisała:

> Boszszsz. No o te fale właśnie chodzi! Uwielbiam!

O to, to. Chodzi o fale! One nawet pachną pięknie.
  • betty_bum 03.07.19, 18:53
    Powiedz to kilkulatkowi, żeby inhalował się falami, zamiast kąpać się w morzu😉
  • little_fish 03.07.19, 18:55
    Moje dzieci uwielbiają fale. Płaskie morze to żadna atrakcja - niczym się nie różni od jeziora
  • lacunalegis 06.07.19, 14:39
    betty_bum napisał(a):

> Powiedz to kilkulatkowi, żeby inhalował się falami, zamiast kąpać się w morzu😉

Akurat kilkulatek może docenić, sam w wodzie przecież i tak by się nie mógł bawić, a takie fale to jednak atrakcja i coś, czego nie ma się na co dzień w domu. Bardziej rozumiałabym zawód dziesięciolatka, który w spokojnej wodzie mógłby się bawić bardziej samodzielnie (nie, nie mówię, że całkiem samopas).
  • hanusinamama 03.07.19, 20:01
    Jedz nad ocean zobaczysz fale. O ile kocham Bałtyk miłością wierną to nasze fale to jakies popierdółki.
  • biala_ladecka 03.07.19, 21:12
    Akurat na Helu pod wieczór bardzo często jest flauta.

--
  • piataziuta 03.07.19, 21:46
    >Z dupy to jest nad Baltykiem morze. Fale, fale, fale.

😂

FALE? :o
    NA BAŁTYKU???
    SZOK!
    😂😂😂
  • esme83 04.07.19, 07:14
    piataziuta napisała:

> >Z dupy to jest nad Baltykiem morze. Fale, fale, fale.
    >
    > 😂
    >
    > FALE? :o
    > NA BAŁTYKU???
    > SZOK!
    > 😂😂😂

A w górach pełno skał, kto to słyszał.
  • mid.week 04.07.19, 11:11
    Podobno w lesie jest dużo drzew. Kuźwa, czlowiek nigdzie nie wypocznie... 😩

• piataziuta 04.07.19, 20:42
    😂 😂 😂
  • pade 04.07.19, 21:47
    big_grinbig_grinbig_grin

--
  • boogiecat 04.07.19, 00:07
    A pamietacie pingwiny z madagaskaru jak dotarly w koncu na biegun polnocny- jaki ziab!-spadamy stad😀

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • mikams75 03.07.19, 18:36
    Na szybko niech wypozyczy samochod jesli nic tam nie jezdzi.
  • biala_ladecka 03.07.19, 21:13
    Już widzę te wypożyczalnie samochodów w takich Gąskach, albo Dąbkach big_grin

--
  • mikams75 03.07.19, 22:29
    raz podjedzie gdzies autobusem jezdzacym raz na dzien. A niektore firmy to nawet chetnie dowoza samochod.
  • unaragazza.bionda 03.07.19, 18:39
    Wyjechaliśmy wczoraj z Helu - strasznie wiało, ale było ciepło. Za to ubiegły tydzień - ciepło, plaża i windsurfing. Bosko było.
  • damartyn 03.07.19, 21:20
    unaragazza.bionda napisał(a):

> Wyjechaliśmy wczoraj z Helu - strasznie wiało, ale było ciepło. Za to ubiegły t
    > ydzień - ciepło, plaża i windsurfing. Bosko było.

W ciągu roku dwa razy jedziemy coś zwiedzać , a latem zawsze na Hel, różnie -Jurata, Jastarnia ukochana, sam Hel ale zawsze to miejsce. Kocham polskie morze.
  • unaragazza.bionda 03.07.19, 22:10
    Nieprecyzyjnie napisałam - z kempingu na Helu. Tam odpoczywam, Jastarnia i Chałupy nas męczą. Za to kemping - jest fantastycznie, na luzie, nic nie musisz. Jak ci się nie chce to nie idziesz na plażę tylko leżak przed przyczepę wystawiasz 😉
  • damartyn 04.07.19, 00:44
    unaragazza.bionda napisał(a):

> Nieprecyzyjnie napisałam - z kempingu na Helu. Tam odpoczywam, Jastarnia i Chał
    > upy nas męczą. Za to kemping - jest fantastycznie, na luzie, nic nie musisz. Ja
    > k ci się nie chce to nie idziesz na plażę tylko leżak przed przyczepę wystawias
    > z 😉
    rozumiem ale caravaning nie dla mnie. Wynajmują zawsze apartament , teraz jest w czym wybierać, nie to co kiedyś, tyle fantastycznych obiektów i tez nic nie muszęwink. Mam wielki taras ,salon, sypialnie ,kuchnie , jakby mi się zechciało ,to mogę nawet coś upichcić ale zazwyczaj mi się nie chcewink tyle dobrych rzeczy wokoło, że spokojnie śniadania, obiad, kolacje na mieście. W tym roku tak się złożyło, ze lecimy dopiero we wrześniu , to i pogoda może być zupełnie już jesienna ale nam to nie przeszkadza, byle polskie morze.
  • lacunalegis 03.07.19, 18:46
    Kocham Bałtyk, ale nawet w bezgranicznym miłosnym zaślepieniu widzę, że najpiękniejsze z mórz nie ma oferty dla miłośników upałów i wody o temperaturze zupy. Jeżeli nie lubi się takich "jesiennych" dni i chce się być zawsze w centrum gwaru i atrakcji, to wioska z dala od kurortów nad polskim wybrzeżem jest wyborem mocno ryzykownym.
  • hanusinamama 03.07.19, 20:03
    Ja osbtawiam ze Pani specjalnie tak wybrała. Teraz bedzie kwękać do lutego i za rok mąz ja zabierze nad jakieś "ciepłe morze" samolotem smile
  • jusytka 03.07.19, 21:30
    Zimno, wieje i leje Współczuję turystom. Co gorsze, nie ma widoku na polepszenie pogody w najbliższym czasie!

--
    ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju
  • piataziuta 03.07.19, 21:34
    Ludzie jadący na wakacje nad Bałtykiem w celu wygrzewania się na słońcu i opalania, to idioci.

Bałtyk jest przepięknym morzem z przepięknymi plażami, ale nie jeździ się tam opalać i wygrzewać na słońcu 😂.

Twoja koleżanka uzyskała chociaż średnie wykształcenie, czy obeszła jakoś system i stąd taka niewiedza suspicious?

Ps. Jestem właśnie nad Bałtykiem. Tak dobrej pogody nie było, odkąd pamiętam, a jeżdżę od sześciu lat.
  • simply_z 03.07.19, 21:53
    przepiekne morze..? uhm...i te sinice
  • piataziuta 03.07.19, 22:09
    Sinice pojawiają się tylko w tych "doskonałych", według ematek, warunkach - czyli brak fal, wysoka temperatura przez kilka dni. To rzadkość.
    Morze bałtyckie jest dzikie, szalone, z krótką wysoką falą i pięknymi wydmami - żadne inne morze, o temperaturze zupy i temperamencie babci, nie dorasta mu do pięt.
    Ale wiem - nie mam racji.
    Dlatego polecam jeżdżenie za granicę. Taniej, cieplej, lepiej.
    Win-win.
  • pade 03.07.19, 22:26
    "Morze bałtyckie jest dzikie, szalone, z krótką wysoką falą i pięknymi wydmami - żadne inne morze, o temperaturze zupy i temperamencie babci, nie dorasta mu do pięt."
    Zgadzam się.

--
  • piataziuta 03.07.19, 23:04
    Nie zgadzaj się tak ochoczo, bo zaraz będzie tu jeszcze więcej hejtującego, prymitywnego motłochu, niż jest. tongue_out
  • mid.week 03.07.19, 23:10
    Amen!
  • tifa_lockhart 04.07.19, 05:32
    smile Jakie piekne zaklinanie rzeczywistości.
  • boogiecat 04.07.19, 00:03
    Baltyk jest jak atlantyk na poziomie bretani, nikt normalny tam nie jedzie w celu plazowania, chodzi sie po plazy, zbiera rozne zyjatka, podziwia widoki, sportowi sieusportowiaja, do bretani sie jedzie zawsze z marynarskim plaszczem, deszcz nie boli, tym bardziej w lecie, wogole fajnie sie dac zmoczyc zeby potem sobie schnac i sie cieszyc ze juz sie wyschlo😉 dzieci tez to lubia, wogole dzieci lubia wiele rzeczy, jak im sie nie da do zrozumienia ze jest zle bo akurat pada, albo ze jest zle bo nie tak mialo byc wedle planow

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • saphire-2 03.07.19, 21:36
    Było naprawdę gorąco i słonecznie, co najmniej tydzień czy dwa, super pogoda, nawet za gorąco. Jeszcze trzy dni temu. A teraz 16 stopni i tak ma być cały tydzień. Na szczęście byłam wtedy gdy była super pogoda.
  • piataziuta 03.07.19, 21:52
    Ludzie!
    Lećcie sobie do Egiptu, Bułgarii albo Turcji.
    Koszty nawet niższe niż nad Bałtykiem, biorąc pod uwagę All Inclusive, a w sezonie tylko upal i słońce.
    Co was sprowadza w STRASZLIWE fale i zimne wiatry? suspicious
    Nadzieja, że nagle klimat się zmieni?
    Otóż zmienia się, dramatycznie. Ale i tak w Egipcie cieplej.
  • raczek47 03.07.19, 22:17
    Od kilku lat Bałtyk tylko na weekend, odkąd odkryłam Albanię i Grecję.Nie opłaca się,chyba że Trójmiasto i wtedy jest co zwiedzać. Czasem żar się lał z nieba a do wody nie szło wejść.A Morze Jońskie..bajka.W wodzie i na ziemi.
    Nigdy więcej nad Bałtykiem dłużej niż na weekend.
  • kosmos_pierzasty 03.07.19, 22:58
    Uwielbiam chmury i wiatr nad Bałtykiem. Plażowanie zasadniczo średnio, a jak już, to jednak na Południu. Nie pojechałabym nad Bałtyk na plażowanie. Ale spacery brzegiem, zwiedzanie... Super😊
  • riki_i 03.07.19, 23:20
    Ja jestem.

Wcale nie jest jakoś ekstremalnie zimno, świeciło cały dzień słońce, tylko nad samym morzem wiatr taki, że łeb urywa i wysokie fale. Ale w kapturze na głowie da się przeżyć , a bardzo fajnie jest przejść się boso plażą brodząc po wodzie. Zaszyłem się też w moim tajnym miejscu koło wydm na takiej ustronnej promenadzie i tam mogłem się nawet opalać (zero wiatru).

Jestem bardzo zadowolony, w hotelu mam dwa duże baseny (jeden solankowy) i rozbudowaną strefę spa. Można sobie siedzieć w saunach, jacuzzi (także takim na zewnątrz z ciepłą wodą), grocie lodowej itd. Do tego codziennie program artystyczny (teatr, recitale), rozmaite wycieczki dla chętnych. Kulinarnie nie do przeżarcia (to minus , bo już czuję jak mi brzuchol rośnie).

Wypożyczyłem sobie skuter elektryczny i w parę godzin objechałem okolicę, także po lesie i łąkach.

Na razie regeneracja idzie pełną parą i naprawdę nie jest źle.
  • bigzaganiacz 04.07.19, 17:45
    Wcale nie jest jakoś ekstremalnie zimno

W porywach dzisiaj bylo 19stopni
    Ekstremalnie zimno to to nie jest ale komfortowe tez nie
    A i lezenie w krzokach na jakims obstanym chodniku to cie rysiu nie podejzewalem
  • riki_i 04.07.19, 20:21
    Dziś było zimno, wczoraj nie.

PS. PodejRZewałem. Wypadałoby się nauczyć w końcu ortografii.
  • 7katipo 05.07.19, 08:26
    Dziś rano 12 stopni uncertain
  • dominika9933 05.07.19, 13:38
    Spokojnie, w Krakowie też było 12, a teraz 22smile
  • bywalec.hoteli 04.07.19, 00:32
    Jak ematki narzekają na upały i mówią, że susza i że chcą chłodu i deszczu, to niech nie narzekają. Dlatego uważam, że latem musi być ciepło i słonecznie (powyżej 30 stopni), żeby nad morzem dało się wypocząć (bo tam zwykle zimniej i wieje)

--
    Lato smile
  • dzikka 04.07.19, 06:34
    Super odpowiedzismile W jakim wieku dzieci? Nawet jak odludzie to pewnie busy kursują, można co drugi dzień do jakiegoś większego miasteczka podjechać. Nasz Bałtyk otaczają piekne lasy, spacerować można i podczas brzydkiej pogody. Można zorganizować dzieciakom "grę terenową" nawet w pobliżu zamieszkania. Grać we wszelkie kalambury czy gry słowne podczas spacerów (ciężko doradzać jak się nie zna wieku dzieci)
  • little_fish 04.07.19, 11:29
    A co można doradzić, nie wiedząc praktycznie nic? W jakim wieku dzieci? Czym dysponują? Mieszkają w namiocie, na kwaterze u rybaka czy w pensjonacie? Co lubią robić? W tej sytuacji pozostaje jedynie zdziwić się zaskoczeniem pogodą i brakiem alternatywy
  • daniela34 04.07.19, 11:51
    Się podpiszę pod wypowiedzią poprzedniczki. Nie wiemy, gdzie są, więc nawet nie możemy doradzić, jak gdzieś podjechać komunikacją zbiorową (na przykład do większego kurortu z atrakcjami) i co fajnego można zobaczyć w pobliżu. Nie znając wieku dzieci też niewiele doradzimy co do ewentualnych atrakcji. Spacery i zabawy na plaży jak tylko nie pada proponowano już wyżej.
  • bigzaganiacz 04.07.19, 17:29
    urlop z dziećmi, wyszukała urokliwą okolicę z dala od kurortów, żeby mieć pustą plażę, więc tkwią w deszczu w miejscu, gdzie nic nie ma, bo mąż

HAHAHAHAAHA
  • mary_lu 04.07.19, 23:46
    Cieszę się, że nie jestem jedyną osobą, która rozumie, na czym polega piękno Bałtyku. Fajnie, źe znów jest buro i wietrznie, plaże pustawe, można biegać brzegiem morza. Huk fal najpiękniejszy na świecie. Zapach przenikający całe ciało, przestrzeń nie do ogarnięcia wzrokiem...
  • katja.katja 05.07.19, 07:43
    Aż się popłakałam ze wzruszenia.
    Lubię taki Bałtyk, niestety daleko, dawno nie byłam, chciałabym się tam jeszcze raz wybrać (poza sezonem) Pendolino.

--
    Nie dam się wygasić!
  • krejzimama 05.07.19, 08:55
    Huk fal najpiękniejszy na świecie - to nie huka a jakies tam pierdzenie.
    przestrzeń nie do ogarnięcia wzrokiem - jak nad każdym morzem.
    Zapach przenikający całe ciało - częściej ciało przenika zimny wiatr, niska temperatura i deszcz.

--
    Totalna opozycja za namową Niemiec broni lewackiej konstytucji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka