Dodaj do ulubionych

Do pamiętających wątki Babybump z Niemowla

03.07.19, 16:11
Ela.dzi i Rulsanka na pewno, może ktoś jeszcze pamięta zasady dotyczące snu niemowląt wg Babybump. Przestała prowadzić bloga i grupę na fejsie a ja niektóre rzeczy zapomniałam. Mianowicie: który czas czuwania jest zwykle dłuższy - pierwszy czy ostatni? O której godzinie rozpoczyna się pierwsza drzemka poranna? Pamietam, ze były jakieś wytyczne związane z wiekiem niemowlęcia, jak mój syn budził się wtedy o 5 rano to dostałam rady, ze pierwsza drzemka o którejś tam. Pamiętacie jak to było?
Edytor zaawansowany
  • piekna_remedios4 10.07.19, 11:21
    podbijam, bo wątek został usunięty z niewiadomych przyczyn, a następnie przywrócony.
  • malgo21 10.07.19, 11:32
    Ja pamiętam te dyskusje o śnie, ale bez szczegółów, raczej czytałam to ustawianie dziecka pod zegarek jak science fiction.
  • landora 10.07.19, 11:38
    Czytałam to, jak moje dziecko było niemowlakiem, i nawet przez moment usiłowałam wprowadzić. Poddałam się po chwili, bo musiałabym nic innego nie robić, tylko siedzieć w domu z zegarkiem w ręku i pilnować czasów czuwania. Zdałam się na obserwację dziecka i dobrze na tym wyszliśmy. Dzisiaj mam trzylatka, który przesypia całe noce w swoim łóżku.
  • mamaafg 10.07.19, 11:40
    Tu sciaga z czasow czuwania: community.babycenter.com/post/a51116617/sample_sleep_schedules_faq
  • piekna_remedios4 10.07.19, 18:38
    Dzięki! Tego mi właśnie było potrzeba, zreszta widzę ze Babybump korzystała chyba z tej strony, bo jej opisy na forum są niemal co do słowa identyczne big_grin
  • mamaafg 10.07.19, 19:14
    A prosze bardzo smile Chyba wlasnie ona wrzucila ten link kiedys. Juz nie pamietam skad go mam, znalazlam w zakladkach.
  • mika_p 10.07.19, 11:56
    A naprawdę nie możesz wejść na f. Niemowlę, uzyć wyszukiwarki i znaleźć potrzebnych informacji???

--
    Buziak kobiety, którą zęby bolą, pożądanym nie jest. (z lektur szkolnych)
  • piekna_remedios4 10.07.19, 14:21
    Naprawdę. Wyobraz sobie ze nie znalazłam.
  • ichi51e 10.07.19, 14:50
    Nie wiem jak tam bylo ale u mnie sie sprawdzila metoda taka
    Patrzysz kiedy dziecko ci zasypia i zapisujesz to. Po tygodniu masz jak na dloni caly uklad drzemek i wiesz kiedy jest zmeczone.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • leni6 10.07.19, 14:58
    Wpisz sobie w google "do babybump", w tym wątku są wszystkie podstawowe informacje.
  • piekna_remedios4 10.07.19, 18:32
    Ten wątek ma ponad tysiąc wpisów o ile się nie mylę i nie znalazłam info, który czas jest dłuższy - pierwszy czy ostatni.
  • fomica 10.07.19, 23:26
    Ja z jej wątków pamiętam jedynie skrupulatne wyliczenie z dokładnością do kwadransów o której godzinie i minucie należy zacząć usypiać dziecko żeby w znów odpowiedniej minucie zasnęło. Było to tak absurdalne że zwątpiłam i wyszłam z tamtego forum.
  • karola2233 22.07.19, 19:48
    Dziewczyny, a czy Babybump doradzala coś gdy dziecko po prostu nie umie zasnąć w dzień? Czytałam mnóstwo wątków, w których się wypowiadała, ale wszędzie była mowa, że jak płacze to utulic itp.
    A może ktoras z was coś doradzi? U nas problem w tym, że córeczka nie umie zasnąć. Czasem usypiam ja 2 godziny żeby pospala chociaż 30 minut. Śpi bardzo nierówno, czasem jest ok a czasem prawie nie śpi, przez co jest nerwowa i płacze. Próbowalam roznych metod (samodzielnie jeszcze nie potrafi). Mała ma 7 tygodni.
  • shmu 22.07.19, 20:38
    U mnie dzialalo glaskanie po czole i nosku (od czola, wzdluz nosa) i przytrzymywanie rak przy ciele. Jak zaczynal mocniej plakac, to chwile przerywalam myzianie i po chwili od nowa. Zasypial w ciagu 5-15 minut. Czasem, jak byl bardziej niespokojny to na rece, przejsc sie po mieszkaniu, zeby uspokoic i znow do lozka. No i smoczek oczywiscie, lub palec. W skrajnych przypadkach bralismy go do nosidelka i na spacer i tak zasypial.
    7 tydzien byl ciezki a w osmym jak reka odjal.

Czasem zmiana pozycji pomaga - moj za Chiny nie zasnie na brzuchu. Teraz myzianie po czole przestaje dzialac, tylko go drazni. Ale udaje mu sie zasnac samemu, przytulonemu do pluszaczka. Kilka razy obserwowal mnie przy skladaniu ubran i tez zasnal. Wcale sie nie dziwie...🥴
    Powodzenia.
  • eliszka25 22.07.19, 21:00
    moj mlodszy syn tez nie umial spac w dzien. najbardziej sprawdzalo sie po prostu noszenie w nosidle na brzuchu. ewentualnie maz siadal na pol lezaco na kanapie i klad go sobie na brzuchu (brzuch do brzucha) i wtedy syn spal jak niemowle wink.

z innych metod, pomagalo opisane nizej mizianie po czole i nosie albo stosowanie elementow masazu dla niemowlat. glownie masowanie raczek dzialalo na mojego synka odprezajaca i usypiajaco. do tej pory czasem chce, zeby mu rece pomasowac, jak nie moze sie wieczorem wyciszyc, a ma juz prawie 10 lat. no i dobrze jest wyprobowac rozne pozycje. jak moj mlodszy syn mial wlasnie kilka tygodni, to w ciagu dnia najlepiej zasypial polozony na brzuchu na nagrzanej poduszeczce z pestek czeresni.

zycze duzo cierpliwosci i wytrwalosci. nameczylam sie z moin mlodszym synem i dobrze wiem, co to znaczy.
  • karola2233 22.07.19, 21:55
    Dzięki za odpowiedzi. Staram się jakos pomóc córeczce zasnac, ale od kilku ostatnich dni to prawdziwy horror. I niestety przekłada się na nocne usypianie. Teraz usypiam ja od 19 i wciąż nie śpi (kilka wybudzen, histerii i tak wkolko).
    A orientujecie się czy babybump jest na forum lub, jakiejś innej grupie?
  • eliszka25 22.07.19, 22:25
    trzymam kciuki, zeby udalo sie znalezc sposob na usypianie. ja sie w pewnym momencie poddalam i praktycznie calymi dniami nosilam synka w nosidle. mialam do wyboru to lub wielogodzinne walki o zasniecie, a w domu byl jeszcze 3-latek. w ogole bylam wtedy mistrzem w wykonywaniu czynnosci domowych jedna reka. nawet obiad potrafilam tak ugotowac.

nigdy nie pisalam na forum niemowle i o babybump nic nie wiem.
  • piekna_remedios4 23.07.19, 12:26
    BB przepadła, nie ma jej nigdzie niestety.
    Spróbuj 5S Harveya Karpa, u nas właśnie w tym wieku wprowadzone wspaniale się sprawdziło. Wcześniej także nosiłam godzinami. Problem z nocnym zaśnięciem wynika z małej ilości dziennych drzemek.
    Odświeżyłam wiadomości i znów wszystko pamiętam, pisz, jeśli mogę ci pomóc ustabilizować wasz dzień (i noc)

--
    Cien años de soledad
  • karola2233 23.07.19, 16:41
    Dziękismile dokładnie tak jest. Za mało śpi w dzień i to przekłada się na wieczór, a często też noc. Problem w tym, że ona czasem nie daje się uspokoić w żaden sposób. Ani na rękach, ani smoczkien czy piersią.. Też mam starszego syna więc chusta wydaje się dobrym rozwiązaniem.
  • piekna_remedios4 24.07.19, 11:17
    wiem, przerabiałam z najmłodszym. I uwierz mi proszę - tylko 5S podziałało, koniecznie ciasne spowijanie, ciemność, szum i bujanie. Po około 2 tygodniach zobaczysz poprawę. Na pilnowanie czasów czuwania zbyt wcześnie póki co, ja wprowadziłam około 10 tygodnia, ale powoli i bez spiny. Teraz ma prawie 16 tygodni i czasy działają jak ta lala smile
    I poczytaj sobie o czwartym trymestrze, nie wierzyłam w te rzeczy dopóki nie przytrafił mi się tai egzemplarz.

--
    Cien años de soledad
  • ela.dzi 23.07.19, 13:11
    Spróbuj usypiać w nosidle/chuście, w ciemności, przy białym szumie.
  • ela.dzi 23.07.19, 13:09
    U moich dzieci pierwszy czas czuwania był krótszy, czasem nawet 2-3 h niż drugi. Z tym, że wszystko zależy od tego czy to 'zwykły' okres czy jakaś zmiana. Przy drugiej sytuacji wszystko się sypało, chociaż młodszy był zdecydowanie mniej regularny niż starszy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka