Dodaj do ulubionych

Taka super ta figura?

03.07.19, 18:55
O co chodzi z tą Ścibakówną? W komentarzach pudelkowych zachwyt, że ma lepszą figurę niż 20 latki. Czy naprawdę ludzie tak sądzą, czy artykuł opłacony?

www.pudelek.pl/artykul/148627/anna_czartoryska_na_plazy_miesiac_po_porodzie_w_towarzystwie_niemczyckich_i_englertow_zdjecia_s/foto_1#s1
Edytor zaawansowany
  • mildenhurst 03.07.19, 18:58
    Obie mają lepszą od mojej. Tak, może zachwycać. Twarz różnych. W sumie babka zdecydowanie powyżej przeciętnej.
  • miss_fahrenheit 03.07.19, 18:59
    Tak, a jeszcze zważywszy na to ile ta pani ma lat - figura godna pozazdroszczenia. Zupełnie nie rozumiem za to, co przyszło do głowy autorowi, żeby napisać, że Englert jest równie zadbany.
  • barbibarbi 03.07.19, 19:06
    ale ona ma 51 lat, moim zdaniem wyglądają na równolatków, on faktycznie ma brzuch, ale nie jest zdziadziałym dziaduszkiem.
  • joanna05 03.07.19, 20:41
    barbibarbi napisała:

> ale ona ma 51 lat, moim zdaniem wyglądają na równolatków, on faktycznie ma brzu
    > ch, ale nie jest zdziadziałym dziaduszkiem.
    Zlituj się, on jest od niej od prawie 20 lat starszy, no jacy równolatkowie ... Wygląda młodziej niż ma, no ale nie na 50 przecie. Ona wygląda na tych zdjęciach na zadbaną 40-latkę, on niczym dziarski 60-latek się prezentuje. Oboje nie najgorzej, ona wręcz rewelacyjnie.
  • barbibarbi 03.07.19, 20:46
    Ja to jakoś inaczej widzę, nie wiem czemu, ale dla mnie ona zawsze wyglądała staro i teraz moim zdaniem wygląda starzej niż metryka wskazuje. I tak, podtrzymuję, oboje wyglądają na rówieśników pod sześćdziesiątkę.
  • 35wcieniu 03.07.19, 21:24
    Ona wg Ciebie wygląda jakby była pod 60? big_grin

W jakim raju żyjesz, że tak u Ciebie wyglądają sześćdziesięcioletnie kobiety? big_grin

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • rosapulchra-0 03.07.19, 22:19
    Obyś w jej wieku wyglądała jak ona.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • barbibarbi 03.07.19, 22:24
    Oby nie smile
  • anika772 03.07.19, 22:30
    Polki to najbardziej zakompleksione i niezadowolone z siebie kobiety w Europie.
    Ciekawe dlaczego. Naprawdę, mogłybyśmy i sobie, i innym kobietom, odpuścić.
  • boogiecat 03.07.19, 23:45
    Serio? Tez chcialabym wiedziec dlaczego, jesli jakis sensowny sondaz tak rzecze

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • ichi51e 03.07.19, 19:16
    “Trzeba przyznać, że zarówno Jan, jak i Beata mogą pochwalić się wyjątkowo wysportowanymi sylwetkami.”
    Padlam

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • barbibarbi 03.07.19, 19:17
    No właśnie
  • miss_fahrenheit 03.07.19, 19:22
    No właśnie. Ścibakówna - super, ale Englert??
  • piekna_remedios4 03.07.19, 19:41
    Super czy nie super ale wysportowane ciało to to nie jest jednak
  • miss_fahrenheit 03.07.19, 23:23
    Jego na pewno nie (choć i tak nieźle się trzyma jak na swój wiek).
  • kadfael 03.07.19, 20:17
    Wysportowana czy nie, Englert ma 76 lat i z pewnością na tyle nie wygląda.
  • anika772 03.07.19, 19:18
    Figura zdecydowanie ponadprzeciętnie dobra.
  • nolus 03.07.19, 19:27
    No ma pewnie z natury dobra figurę i tyle - a tego się wbrew pozorom tak łatwo nie traci, tylko trzeba o to minimalnie dbać. Z reszta ona ma chyba ledwo 50 lat? To nie jest mało oczywiście, ale nie ba tyle dużo,,żeby wyglądać zgrzybiala staruszka.

--
    "Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
  • anika772 03.07.19, 19:36
    Myślę, że Beata Ścibakówna dba bardziej niż minimalnie. Wygląda o wiele lepiej niż większość 50- latek, które widuję.
  • 21mada 03.07.19, 21:22
    Przeciętna 50-latka ma figurę beczki... ups, to znaczy figurę typu "jabłko".
  • konsta-is-me 03.07.19, 22:06
    Pogadamy, jak ty bedziesz miala 50 lat 😂
  • barbibarbi 03.07.19, 22:18
    Ja nie wiem jak z tymi przeciętnymi, ale ja mam prawie 50 i nie mam figury beczki, moje koleżanki różnie to bywa, ale wiele jest jednak szczupłych, jedna nawet zbyt szczupła. Ja ważę tyle samo od lat, jak miałam 30 lat to ważyłam 59, teraz może 2 kilo więcej a minęło prawie 20 lat.
  • beaucouptrop 03.07.19, 22:39
    A płaski brzuch masz jak Scibakowna?
  • beaucouptrop 03.07.19, 22:50
    Tu nie chodzi o wagę. Żeby mieć taką sylwetkę tym wieku trzeba regularne ćwiczyć. Ona ma fajnie umięśnione ciało. Popatrz na jej ramiona i brzuch.
    Rzadko widuję nawet młodsze kobiety tak wyglądające.
  • barbibarbi 03.07.19, 23:50
    To nie jest wyćwiczona sylwetka, postawa na to nie wskazuje, a ten brzuch "umięśniony" to raczej luźna skóra a nie mięśnie. Już nie wspomnę o udach, tak nie wyglądają uda ćwiczącej osoby.
  • snakelilith 03.07.19, 23:59
    barbibarbi napisała:

> To nie jest wyćwiczona sylwetka, postawa na to nie wskazuje, a ten brzuch "umię
    > śniony" to raczej luźna skóra a nie mięśnie. Już nie wspomnę o udach, tak nie w
    > yglądają uda ćwiczącej osoby.

Brzuch ma świetny. Widuję nastolatki z gorszym. Uda mogłaby mieć faktycznie bardziej jędrne, ale niektórym kobietom ze skłonnością do cellulitu ciężko jest wyrobić te części ciała i jak wyżej, istnieją nastolatki z gorszymi udami. Babka ma do tego super proporcje, jest zgrabna, a płaskiego brzucha w tym wieku tylko pozazdrościć. Luźną skórę, to ty masz najwidodczniej na oczach i dawno nie widziałaś realnej kobiety w realnym życiu.

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku." - bywalec.hoteli
  • piataziuta 03.07.19, 20:29
    >No ma pewnie z natury dobra figurę i tyle - a tego się wbrew pozorom tak łatwo nie traci, tylko trzeba o to minimalnie >dbać. Z reszta ona ma chyba ledwo 50 lat? To nie jest mało oczywiście, ale nie ba tyle dużo,,żeby wyglądać zgrzybiala >staruszka.

Na pewno o NIC nie dbała! Ona ma to w genach i wOgle, ty byś lepiej wyglądała w jej wieku - ale nie, zaraz, nie wyglądasz tak dobrze nawet w połowie, bo... GENY! 😂
  • mildenhurst 03.07.19, 20:00
    Wasi panowie mają przeszło 50 lat i tylko trochę tłuszczu? Moim zdaniem Englert prezentowałby się w garniturze dużo lepiej niż niejeden 35 latek.
  • rosapulchra-0 03.07.19, 22:21
    Pokaż swojego pana.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • boogiecat 03.07.19, 23:38
    Milden, z tymi 35 latkami to pojechalas, z taaakim brzuchem garnitur tu nic nie da
    Przeciez 35 lat facet to dziecko figurowo patrzac u wiekszosci facetow

--
  • agrypina6 03.07.19, 20:09
    Nie, oczywiście, że figury i cała reszta beznadziejna. Pierwsza z brzegu ematka wygląda sto razy lepiej. I o dowód są pytane, a taka Scibakowna nie😛
  • piataziuta 03.07.19, 20:13
    No pewnie, doskonała (mówię o Beacie)!
    Oczu nie masz?

Szkoda tylko, że nie powstrzymała się przed ostrzyknięciem ust.
  • barbibarbi 03.07.19, 20:51
    Jaka doskonała? Gdzie? Biust bardzo nisko, ogólnie zwiotczale, widać, że ma dobre proporcje, ale uda i brzuch to nic nadzwyczajnego nawet jak na ten wiek. Ja nie wiem, naprawdę tak to widzę, dlatego tak się zdziwiłam zachwytami.
  • 35wcieniu 03.07.19, 21:26
    Nieczęsto widujesz kobiety w tym wieku w samej bieliźnie, no nie? big_grin

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • nocnamagia 03.07.19, 21:45
    Ja widuję bardzo często kobiety w samej bieliźnie i wiele z nich wyglada o wiele lepiej w tym wieku, a nie są to żadne celebrytki. Uwazam tak jak barbibarbi- cialo Ścibakówny wygląda na sflaczałe, biust obwisły, nic nadzwyczajnego jak na swój wiek.
  • simply_z 03.07.19, 21:48
    no nie wiem..gdzie te pieknosci. Na ulicach wiekszosc kobiet w pewnym wieku wyglada bardzo zle. Otyle, zwiotczale itd.
  • nocnamagia 03.07.19, 21:58
    A widzisz te większośc kobiet w bieliźnie? Można się zdziwić, że osoba na pozór zwyczajna, w dojrzałym wieku 50- 60 lat, ze zmarszczkami na twarzy, moze mieć jędrne ciało.
  • 35wcieniu 03.07.19, 21:54
    No wiadomo, wiadomo, fajny ten świat ematki, taki nie za realny big_grin

--
    - Ale jak przez głowę?
  • nocnamagia 03.07.19, 21:59
    Tak sobie tłumacz. Jest wiele zadbanych kobiet w tym wieku, ale na nich nie czają się paparazzi
  • nocnamagia 03.07.19, 22:02
    edycja : kobiet i mężczyzn
  • livia.kalina 04.07.19, 00:01
    Naprawdę nie musisz czekać aż jakiś paparazzi cyknie ci fotkę. Sama cyknij i pochwal sie na forumsmile

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • pitupitt 12.07.19, 06:52
    Codziennie jestem w aquaparku, przewijają się tłumy i jeszcze takiej 50latki nie widziałam. Aaaa, na plaży też nie widziałam...Także sorry, ale coś co się poje...

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • lilia.z.doliny 12.07.19, 07:10
    moze widzialas. tulko omylkowo wzielas ja za trzyfxiestke

--
    Wielu z uczniów, którzy musieli przeczytać wszystkie 4 tomy "Wojny i pokoju" żałowało, że w pojedynku zginął Puszkin, a nie Tołstoj.
  • lemasakr 04.07.19, 01:36
    big_grin
  • piataziuta 03.07.19, 22:31
    >Ja widuję bardzo często kobiety w samej bieliźnie i wiele z nich wyglada o wiele lepiej w tym wieku, a nie są to żadne >celebrytki. Uwazam tak jak barbibarbi- cialo Ścibakówny wygląda na sflaczałe, biust obwisły, nic nadzwyczajnego jak na >swój wiek.

Skończ te konfabulacje, wstydu oszczędź...
  • katja.katja 05.07.19, 07:13
    Wystarczy, że pracuje jako pielęgniarkę lub opiekunka w domu opieki.

--
    Nie dam się wygasić!
  • hanusinamama 03.07.19, 22:36
    I rozumiem ze wszystkie te pani w tym wieku maja jędrny biust 20latki??? Padłam...leżę i kwiczę.
  • nocnamagia 03.07.19, 22:41
    Kwicz. Biust Ścibakowny to raczej na 80- letni wygląda niż 50- letni. O 20- stce nie wspomnę
  • hanusinamama 03.07.19, 23:02
    Nie twierdze ze on jest jak u 20 latki...i czemu ma byc??? Ja mam 36 i nie mam biustu 20latki. Ale to jest normalny biust 50latki w bikini. Duzo lepiej by wyglądał w usztywnionej gorze od kostiumu. Tak własnie wygląda biust 50letniej kobiety w bikini...
  • barbibarbi 03.07.19, 23:16
    No i sama piszesz, że to jest to normalny biust 50 latki - i z tym się zgodzę, ale dziwią mnie opinie na pudelku, że lepiej niż 20 latka, albo że genialnie wygląda. To przesada, wygląda dobrze, ale nie super i nie ma co porównywać z 20-30 latkami.
  • mama.pracujaca 03.07.19, 23:24
    barbibarbi napisała:

> No i sama piszesz, że to jest to normalny biust 50 latki - i z tym się zgodzę,
    > ale dziwią mnie opinie na pudelku, że lepiej niż 20 latka, albo że genialnie wy
    > gląda. To przesada, wygląda dobrze, ale nie super i nie ma co porównywać z 20-3
    > 0 latkami.
    To wstaw swoje zdjęcia, co Cię tak męczy? Boczki w talii😊
  • piataziuta 03.07.19, 23:24
    Ależ super wygląda.
    I lepiej niż NIEJEDNA dwudziestolatka - pewnie to autor miał na myśli.
  • hanusinamama 04.07.19, 10:28
    BO figure ma fajną a ze skóra jak u 50 latki, biust jak u 50 to normalne. Na twarzy moim zdaniem wygalda starzej bo jest szczupła. MOja mama ma 60 i na twarzy wyglada młodziej ale ma z 10 kg wiecej niz ona...
  • mama.pracujaca 03.07.19, 23:23
    nocnamagia napisał(a):

> Kwicz. Biust Ścibakowny to raczej na 80- letni wygląda niż 50- letni. O 20- stc
    > e nie wspomnę
    Za to brzuch ma lepszy niż nie jedna 20-tka😊. I to Was tak boli?
  • rosapulchra-0 04.07.19, 12:48
    nocnamagia napisał(a):

> Kwicz. Biust Ścibakowny to raczej na 80- letni wygląda niż 50- letni. O 20- stc
    > e nie wspomnę

Widziałaś kiedyś 80-letni brzuch poza jędrnymi paniami w wieku 50 - 60? big_grin

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • rosapulchra-0 04.07.19, 12:50
    *biust

--
  • piataziuta 04.07.19, 20:23
    Ja widziałam.
    To NIE to samo co u Ścibakówny. Nawet nie blisko.
  • rosapulchra-0 04.07.19, 23:47
    Ja również widziałam i mogę potwierdzić twoje słowa.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • piataziuta 03.07.19, 22:29
    >Jaka doskonała? Gdzie? Biust bardzo nisko, ogólnie zwiotczale, widać, że ma dobre proporcje, ale uda i brzuch to nic >nadzwyczajnego nawet jak na ten wiek. Ja nie wiem, naprawdę tak to widzę, dlatego tak się zdziwiłam zachwytami.

Jesteś ofiarą nadmiernej promocji młodego ciała w mediach - stąd twoje zaburzone postrzeganie.
    Młode kobiety miewają piękne ciało (choć nie zawsze) - charakteryzuje je jędrna skóra (choć nie zawsze), wysoko osadzone piersi (choć nie zawsze), szczupła sylwetka (...).

Kobieta w wieku pięćdziesięciu lat nie będzie miała jędrnej skóry jak dwudziestolatka, ani takich piersi, o ile nie przejdzie serii skomplikowanych operacji plastycznych - w celu udawania, że ciało ma ciągle te dwadzieścia-trzydzieści lat. Co więcej, kobieta w wieku pięćdziesięciu lat, próbująca udawać 20-30latkę, jest żałosna - a żałosność nie jest atrakcyjna.

Sedno jest takie: skóra pięćdziesięciolatki różni się od dwudziestolatki, tak jak dąb różni się od młodego krzaka róży. Popatrz na całokształt urody: czy jest spójny? czy jest symetryczny? czy prezentowana forma jest adekwatna do niesionej treści? - to są kategorie piękna, a nie jędrność skóry, czy wysokość osadzenia piersi.
  • barbibarbi 03.07.19, 22:36
    Ale co ty gadasz? Ja nie porównuję z 20 latkami, tylko z kobietami z mojego otoczenia dobrze o 40 stce, i znam takie które nie są młódkami a wyglądają lepiej niż pani Ścibakówna. Pewnie, że ona nie jest utuczona i ma dobre proporcje, nie jest źle, ale to nie jest figura że klękajcie narody.
  • piataziuta 03.07.19, 22:47
    >Ale co ty gadasz? Ja nie porównuję z 20 latkami, tylko z kobietami z mojego otoczenia dobrze o 40 stce, i znam takie >które nie są młódkami a wyglądają lepiej niż pani Ścibakówna. Pewnie, że ona nie jest utuczona i ma dobre proporcje, >nie jest źle, ale to nie jest figura że klękajcie narody.

Tak się składa, że pracuję z wieloma kobietami, często widząc ich rozebrane/pół-ubrane ciała. Kobiet widuję rocznie tysiące. Od kilku lat. I na tej podstawie twierdzę stanowczo: Ścibakówna ma PIĘKNE ciało.
    Bez dodawania "jak na swój wiek".
  • piataziuta 03.07.19, 22:50
    >Ale co ty gadasz? Ja nie porównuję z 20 latkami, tylko z kobietami z mojego otoczenia dobrze o 40 stce,

I jeszcze dodam: czy potrafisz odróżnić kobiety po poprawkach kosmetycznych (botoks, kwas hialuronowy), od tych bez poprawek?
    Czy odróżnisz naturalne piersi od silkonowych - bez dotykania?
    Wątpię.
  • barbibarbi 03.07.19, 23:02
    Ja się ogólnie zgadzam z tobą, nie trzeba mieć takiej pracy, wystarczy wyjść na plażę czy basen i już widać. Takiej figury nie ma przeciętna kobieta w tym wieku, bo wiele jest utuczonych, niskich, z krótkimi nogami, z różnymi defektami figury, a Ścibakówna ma dobre geny i dobre proporcje, jest smukła i ma raczej długie nogi, drobne ramiona, ale nie jest to figura, że szczęka opada. Osobiście znam kilka kobiet w podobnym wieku z lepszą figurą, dlatego dziwię się trochę tym zachwytom. Oczywiście znakomita większość może marzyć o takiej figurze, ale trudno się mówi jak się ma 30 lat i 150 kilo wagi (moja kuzynka) nawet jakby schudła do 50 kilo i tak nigdy przenigdy tak nie będzie wyglądać.
  • piataziuta 03.07.19, 23:13
    Kategoryzowanie według kryteriów: "znam lepsze" to idiotyzm i utopia.
    Beata Ścibakówna świetnie wygląda i tyle.
    Są ładniejsze/zgrabniejsze - to oczywistość, nie ma sensu o tym wspominać.
    No chyba, że twoim celem jest umniejszenie atrakcyjnej kobiecie - to wtedy wątek jest jak najbardziej w punkt.
  • fornita111 03.07.19, 23:22
    piataziuta napisała:

> Kategoryzowanie według kryteriów: "znam lepsze" to idiotyzm i utopia.
    > Beata Ścibakówna świetnie wygląda i tyle.
    > Są ładniejsze/zgrabniejsze - to oczywistość, nie ma sensu o tym wspominać.
    Mądrego to miło poczytać- w punkt Ziuta! To tak jakby mówić, że Halle Berry nie wygląda super na swój wiek, bo ktoś tam wygląda jeszcze lepiej- idiotyzm.
  • barbibarbi 03.07.19, 23:28
    Ale akurat Halle Barry wygląda super, ona może wzbudzać zachwyt i zdziwienie, że ma tyle lat. Ale czemu mam się zachwycać Ścibakówną, skoro mnie nie zachwyca? Skoro nawet w moim niezbyt szerokim otoczeniu znam lepiej wyglądające kobiety. Naciągane te opinie na pudelku i te zachwyty na wyrost, lepiej niż 20 latka? Dobre sobie, ona nawet nie wygląda na swoje lata, zawsze wyglądała starzej.
  • kropkaa 03.07.19, 23:39
    Wrzuć zdjęcie w kostiumie, pozachwycamy się chętnie.
  • barbibarbi 03.07.19, 23:44
    sama wrzuć, chętnie zobaczę jak wygląda ta przeciętna Polka w bikini, pewnie wtedy faktycznie uznam, że Ścibakówna ma boską figurę.
  • boogiecat 04.07.19, 00:10
    Ja bym jeszcze prosila o zdjecie w bikini alpepe😛

--
  • alpepe 04.07.19, 15:47
    Słonko, nawet bez.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • kropkaa 04.07.19, 01:42
    Niestety, nie umywam się do Ścibakówny.
  • 35wcieniu 04.07.19, 08:47
    A co, nigdy nie widziałaś przeciętnej Polki w bikini, że tak ciekawa jesteś? Co by Ci nie wrzucić to powiesz albo że na zdjęciu jest ktoś starszy, albo że specjalnie źle wybrane, ble ble ble, bo żyjesz w idealnym ematkowym świecie. Po prostu przejdź się na plażę i pooglądaj.
    Polecam też np. strony Morsów albo dowolne zdjęcia z kąpielisk - jest tego teraz mnóstwo, bo sezon w pełni.

--
    - Ale jak przez głowę?
  • piataziuta 03.07.19, 23:49
    >Ale akurat Halle Barry wygląda super, ona może wzbudzać zachwyt i zdziwienie, że ma tyle lat.

-według ciebie.

>Ale czemu mam się zachwycać Ścibakówną, skoro mnie nie zachwyca?

Nikt ci niczego nie każe.
    Nie zachwycaj się nią, jeśli cię nie zachwyca.
    Ale po co jej umniejszasz, tylko dlatego, że nie rozumiesz zachwytu innych? suspicious
  • barbibarbi 03.07.19, 23:55
    Uważam, że komentarze pudelkowe są mocno przesadzone, "figura lepsza niż większość nastolatek" albo "przebija 20-30 latki", no litości. I tylko tyle. I faktycznie, nie umiem zrozumieć tego zachwytu, oczom wręcz nie wierzyłam jak przeczytałam te komentarze.
  • mama.pracujaca 04.07.19, 01:20
    To wrzuć swoje!Nie masz odwagi?
  • mama.pracujaca 04.07.19, 01:29
    barbibarbi napisała:

> Uważam, że komentarze pudelkowe są mocno przesadzone, "figura lepsza niż większ
    > ość nastolatek" albo "przebija 20-30 latki", no litości. I tylko tyle. I faktyc
    > znie, nie umiem zrozumieć tego zachwytu, oczom wręcz nie wierzyłam jak przeczyt
    > ałam te komentarze.
    Po prostu, przeżyć nie potrafisz tego, że ktoś sporo starszy od Ciebie, lepiej wygląda od Ciebie, a Ty masz sylwetkę od samego początku fatalną! I taka jest😊prawda.
    prawda.
  • barbibarbi 04.07.19, 08:56
    Prawda jest taka, że guzik wiesz. Zdziwiłabyś się, skoro Ścibakówna taka laska, to co ty musisz oglądać codziennie w lusterku?
  • kura17 04.07.19, 09:18
    > Zdziwiłabyś się, skoro Ścibakówna taka laska, to co ty musisz oglądać codziennie w lusterku?

oczywiscie, jak mi sie podoba inna kobieta, niekoniecznie nastolatka, to sama musze byc pasztetem ...
    ... ja akurat jestem, co nie przeszkadza mi podziwiac inne piekne kobiety - bez idiotycznej #zazdrsci, ze inne osoby sie nimi zachwycaja (a mna nie ...)

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • barbibarbi 04.07.19, 09:40
    I oczywiście, jak ktoś śmie się nie zachwycać Ścibakówną, to musi sam zamieścić swoje zdjęcie i od razu pojawiają się sugestie, że jest się pasztetem. Absurd.
  • kura17 04.07.19, 10:15
    > I oczywiście, jak ktoś śmie się nie zachwycać Ścibakówną, to musi sam zamieścić
    > swoje zdjęcie i od razu pojawiają się sugestie, że jest się pasztetem. Absurd.

no przeciez Ty sama "zamiescila sugestie", ze jesli ktos sie nia zachwyca, to sam musi byc pasztetem ... to juz Ci sie nie absurdalne nie wydaje, co? LOL

--
  • barbibarbi 04.07.19, 11:00
    Pomyliłaś chronologię, to nie moje sugestie sugestie, odpowiedziałam na post kierowany do mnie:
    "Po prostu, przeżyć nie potrafisz tego, że ktoś sporo starszy od Ciebie, lepiej wygląda od Ciebie, a Ty masz sylwetkę od samego początku fatalną! I taka jest😊prawda.
    prawda."

• mama.pracujaca 04.07.19, 22:51
    barbibarbi napisała:

> I oczywiście, jak ktoś śmie się nie zachwycać Ścibakówną, to musi sam zamieścić
    > swoje zdjęcie i od razu pojawiają się sugestie, że jest się pasztetem. Absurd.
    To czego się obawiasz, skoro tak nie jest? Nie krempuj się, myślę że tu, na tym forum sporo widziano, także widok nie ,,zabije"... No dalej, skoro krytykujesz moje na tyle cywilnej odwagi l do tego, aby pokazać l, że jesteś chodzącym ideałem!
  • wapaha 04.07.19, 11:15
    "ja akurat jestem, co nie przeszkadza mi podziwiac inne piekne kobiety - bez idiotycznej #zazdrsci, ze inne osoby sie nimi zachwycaja (a mna nie ...)
    "

wiem, ze już wiele razy pisałam ale już dawno nie było wyznania a więc : Kura, uwielbiam Cię kiss
  • mama.pracujaca 04.07.19, 22:37
    barbibarbi napisała:

> Prawda jest taka, że guzik wiesz. Zdziwiłabyś się, skoro Ścibakówna taka laska,
    > to co ty musisz oglądać codziennie w lusterku?
    Tak, oglądam i onanizuje się od lat tym, jaki mam. Talia 67 cm w obwodzie plus mięśnie. Tak uważam, że mój brzuch jest ideałem dla większości, także jestem obiektywna w ocenie. N
  • barbibarbi 04.07.19, 22:51
    mama.pracujaca napisał(a):

> Tak, oglądam i onanizuje się od lat tym, jaki mam.

no skoro tak twierdzisz.....
  • mama.pracujaca 04.07.19, 22:54
    Skoro Twoim ideałem sylwetki jest Helly, to zapewniam, że tak jestsmile
  • rosapulchra-0 04.07.19, 12:57
    Barbibarbi, z tego co pamiętam, jest zgrabna. Fakt, dawno swoje zdjęcie wstawiała, ale ma dobrą figurę.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • triss_merigold6 04.07.19, 07:23
    Niech zgadnę, uwierzyłaś, że photoshop i filtry to real, a kobiety z natury mają pompowane silikonem cyce?
  • wapaha 04.07.19, 11:14
    To może pokaż jaka wg Ciebie jest figura 50 latki taka , że szczęka opada ?

Bo pani Beata ma świetną figurę. Jest szczupła, nie jest sflaczała-spójrz na jej nogi, na brzuch- tam nic nie zwisa smętnie i nie faluje. Ba, widac zaznaczone mieśnie ( udo przy pachwinie, ramiona, brzuch). Nie ma pelikanów, ma bardzo ładny dekolt i skórę . Piersi - są ciężkie, lekko obwisłe- bo ma duży pełny biust. Masz jakieś problemy z postrzeganiem
  • barbibarbi 04.07.19, 12:59
    Wspomniana tu Halle Berry wygląda genialnie, tu się zachwycam, zazdroszczę ale się zachwycam, wygląda obłędnie i lepiej niż 20 latki

www.boredpanda.com/stunning-halle-berry-youthful-looks/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic
  • aandzia43 04.07.19, 13:12
    barbibarbi napisała:

> Wspomniana tu Halle Berry wygląda genialnie, tu się zachwycam, zazdroszczę ale
    > się zachwycam, wygląda obłędnie i lepiej niż 20 latki
    >
    > www.boredpanda.com/stunning-halle-berry-youthful-looks/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

Tak, Halle wygląda absolutnie genialnie. A Ścibakówna bardzo dobrze.

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • wapaha 04.07.19, 13:12
    Nikt Ci nie broni się zachwycać. Ale po co porównywać i deprecjonowac ?
  • barbibarbi 04.07.19, 13:17
    Gdzie ja deprecjonuję, od początku pisałam tylko, że porównywanie Ścibakówny do 20-30 latki jest dziwne, a że wygląda lepiej niż niejedna nastolatka to już wogóle. Wygląda lepiej niż moje powiedzmy sąsiadki z osiedla, ale gorzej niż moje nieliczne koleżanki w podobnym wieku, a takiej drugiej Halle w życiu nie spotkałam i nigdy nie widziałam aby kobieta w tym wieku tak dobrze wyglądała. Dlatego nie rozumiem tych zachwytów.
  • wapaha 04.07.19, 18:25
    barbibarbi 03.07.19, 23:50
    To nie jest wyćwiczona sylwetka, postawa na to nie wskazuje, a ten brzuch "umięśniony" to raczej luźna skóra a nie mięśnie. Już nie wspomnę o udach, tak nie wyglądają uda ćwiczącej osoby.

barbibarbi 04.07.19, 08:56
    Prawda jest taka, że guzik wiesz. Zdziwiłabyś się, skoro Ścibakówna taka laska, to co ty musisz oglądać codziennie w lusterku?

barbibarbi 03.07.19, 22:36
    Ale co ty gadasz? Ja nie porównuję z 20 latkami, tylko z kobietami z mojego otoczenia dobrze o 40 stce, i znam takie które nie są młódkami a wyglądają lepiej niż pani Ścibakówna. Pewnie, że ona nie jest utuczona i ma dobre proporcje, nie jest źle, ale to nie jest figura że klękajcie narody.

barbibarbi 03.07.19, 20:51
    Jaka doskonała? Gdzie? Biust bardzo nisko, ogólnie zwiotczale, widać, że ma dobre proporcje, ale uda i brzuch to nic nadzwyczajnego nawet jak na ten wiek. Ja nie wiem, naprawdę tak to widzę, dlatego tak się zdziwiłam zachwytami.

• pani-nick 04.07.19, 13:21
    Ma zrobiony biust. Scibakówna nie. Halle jest piekna. One są rówieśniczkami?
  • barbibarbi 04.07.19, 13:47
    Ja nie wiem naprawdę, tutaj widziałam biust Ścibakówny, dziwnie wygląda otoczka dookoła brodawki, jakby była kiedyś krojona wkoło. I zmieniam zdanie co do Englerta, tutaj jego ciało nie wygląda zbyt dobrze www.fakt.pl/kobieta/plotki/jan-englert-i-beata-scibakowna-nad-morzem/b4x8tw6#slajd-9
  • barbibarbi 04.07.19, 13:51
    tutaj link sory www.plotek.pl/plotek/56,111483,18286024,Beata_Scibakowna_i_Jan_Englert_na_plazy__On_z_nagim.html
  • barbibarbi 04.07.19, 13:54
    tutaj ten biust, kurde www.fakt.pl/kobieta/plotki/jan-englert-i-beata-scibakowna-nad-morzem/b4x8tw6#slajd-8
  • kura17 04.07.19, 14:09
    a coz jest takiego okropnego w tym jej biuscie??? calkiem fajny. a ze jakies "zmiany" ma na skorze? kurcze, az nie wierze, ze takie glupoty mozna opowiadac o normalnej ladnej kobiecie uncertain

--
  • pani-nick 04.07.19, 14:15
    Nie okropnego. Wręcz przeciwnie. Biust p. Beaty jest naturalniejszy.
  • barbibarbi 04.07.19, 14:24
    Nikt nie pisze, że coś okropnego. Tak wygląda otoczka brodawki która była krojona, np biust był podnoszony.
  • mama.pracujaca 04.07.19, 22:58
    barbibarbi napisała:

> Nikt nie pisze, że coś okropnego. Tak wygląda otoczka brodawki która była krojo
    > na, np biust był podnoszony.
    Skoro tak Cię,,boli" otoczka biustu i prz3zyc tego nie możesz, zrób sobie lepszy, jeśli Cię na to stać... A zapomniałam, Ty jesteś ideałem chodzącym, który nie ma odwagi wstawić swoich fotek. No pochwal się! Jeśli masz odwagę krytykować kobietę po 50-tce, miej odwagę wstawić swoje idealne wymiary... Aż takie zakłamanie?
  • barbibarbi 04.07.19, 23:35
    Tak, jestem zakłamana. I gruba. I nie mam otoczki, i nie mogę tego przeżyć.
    Masz co chciałaś i idź spać, twoja rola obrończyni i dobrego człowieka została spełniona.
  • mama.pracujaca 05.07.19, 00:19
    barbibarbi napisała:

> Tak, jestem zakłamana. I gruba. I nie mam otoczki, i nie mogę tego przeżyć.
    > Masz co chciałaś i idź spać, twoja rola obrończyni i dobrego człowieka została
    > spełniona.
    ,,otoczke" to jak Ci się wydaje, masz dobra. Niestety tylko tak, Ci się tylko zdajesmile Poddajesz krytyce cudze ciala nie pokazując jakie sama masz. Pocieszenie się,,otoczkami" nic Ci nie da. Bo sama zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele brakuje Ci do ideału. Chciałaś dowartościować się ,,plastyka" i uzyskać forumowe poparcie, nie otrzymałaś takowego i teraz nie wiesz jak wycofać się z wątku o infantylnej treści.
  • barbibarbi 05.07.19, 08:50
    Ewidentnie masz coś z głową.
  • wapaha 05.07.19, 10:08
    Ja sądzę, że to raczej ty masz problem Barbi
  • barbibarbi 05.07.19, 10:16
    Ehę.
    Kolejny twój krok to zażądanie, abym zamieściła swoje zdjęcie smile
    Możecie sobie podać łapki z mamą.pracującą, poziom z gruncie rzeczy ten sam tylko ty się lepiej kamuflujesz.
  • pani-nick 05.07.19, 10:43
    No co Ty. Niezależnie od tego, czy wyglądasz lepiej, czy gorzej, masz prawo krytykować i mieć swoją opinię. Po prostu mnie ciekawi Twój wzorzec.
  • wapaha 05.07.19, 10:51
    Wali mnie to jak wyglądasz big_grin nie pochlebiaj sobie big_grin

BARBI
  • wapaha 04.07.19, 18:32
    Ty, ale to przecież fotoszop jest. brodawka nie jest tak wysoko i zobacz jak ułożona jest pierś w trójkącie biustonosza. przecież żeby widac była brodawkę to cała pierś musiałaby jej się przesunąc do środka. Zobacz jak chamski-i całkiem inaczej, w szerszym zakresie- ta niby blizna po cięciu jest widoczna na zdjęciu wyżej i niżej. Mega nieudolnie. Nie widać jaki ma kształt kolczyka a widać ślad po cięciu ? Akurat
  • barbibarbi 04.07.19, 18:45
    Ale po co by mieli robić tego rodzaju przeróbki? Moim zdaniem na obu zdjęciach to wygląda tak samo, brodawka trochę w nienaturalnym miejscu, zdarza się jeśli operacja była wiele lat temu, a pierś od tego czasu wyemigrowała w dół.
  • wapaha 04.07.19, 19:57
    bo to fakt ?
    jeśli operacja byłaby wiele lat temu, to na pewno nie zostałby tak jasny i szeroki ślad ( to zdjęcia z daleka)
  • pani-nick 04.07.19, 20:42
    wapaha napisała:

> bo to fakt ?
    > jeśli operacja byłaby wiele lat temu, to na pewno nie zostałby tak jasny i szer
    > oki ślad ( to zdjęcia z daleka)

Dokładnie. U mnie, po 3 latach nie ma śladu. Na jednej piersi widać mikro cień pod piersią (miałam cięcie wokół otoczki - pomniejszane brodawki i typowa kotwice). O ile ktoś tego cięcia na skórze mógłby się jakoś dopatrzeć, choć z trudem, to wokół brodawki - nie ma opcji.
  • pani-nick 04.07.19, 20:45
    Ale po powiększeniu foty, faktycznie ma blizny wokół brodawki. Przyznaje racje.
  • livia.kalina 04.07.19, 20:56
    Chce wam się tak analizować brodawki nieznanej kobiety na powiększonym zdjęciu?
    Dziwna rozrywka wink

--
    super_hetero_dyna:
  • barbibarbi 04.07.19, 21:00
    zboczone jesteśmy big_grin
  • piataziuta 04.07.19, 20:50
    >Dokładnie. U mnie, po 3 latach nie ma śladu.

To gratuluję, ale to nie jest żaden dowód.
  • barbibarbi 04.07.19, 21:05
    a ja mam bliznę, nie na biuście ale na szyi, taka jaśniejsza linia wzdłuż cięcia, ona była od początku i jest nadal a minęło kilka lat. Lekarz mi powiedział, że to nie zniknie, mogę jedynie wytatuować w kolorze ciała, mnie to jednak zupełnie nie przeszkadza.
  • pani-nick 04.07.19, 21:18
    Fakt. To podobno kwestia osobnicza, aczkolwiek chirurg obiecywał brak blizn. Widziałam w sumie trzy pary piersi po operacjach i przysięgam, ze na żadnych blizn widać nie było. Z bliska.
  • piataziuta 04.07.19, 20:35
    Wapaha,
    blizna wokół sutka akurat jest charakterystyczną oznaką podciągania biustu - nie do podrobienia.
    Co, moim zdaniem, nie ma znaczenia w kontekście wątku.
    Beata ciało ma super.
    Bulwersy forumek, sugerujących, że W TYM WIEKU się pokazywać w bikini nie wypada i JAK ŚMIĄ w mediach porównywać ją do 20-30 latki, to tylko oznaka głębokich problemów autorek tych komentarzy.
    Beata będzie dalej świeciła swoim płaściutkim brzuchem i piątkę jej przybijmy za to. wink
  • barbibarbi 04.07.19, 20:55
    Ale przekręcasz, nikt nie powiedział, że w tym wieku nie wypada, a niech sobie śmiga topples nawet, mnie to nie przeszkadza. Jedynie mnie zdziwiły zachwycone komentarze na pudlu, że taka młódka i taka zachwycająca figura, bo mnie nie zachwyca i o tym jest ten wątek. Ale może ja jestem wymagająca, a może czepiam się szczegółów, no fakt jestem krytyczna, dla innych i dla siebie, i nadal nie widzę tam młodej kobiety, tylko raczej bardzo szczupłą panią pod sześćdziesiątkę.
  • piataziuta 04.07.19, 21:00
    >a niech sobie śmiga topples nawet, mnie to nie przeszkadza.

A jednak, zakładasz deprecjonujący jej urodę wątek.

>Jedynie mnie zdziwiły zachwycone komentarze na pudlu

...
    Bez komentarza.
  • barbibarbi 04.07.19, 21:09
    No to sobie przeczytaj mój pierwszy post, mam prawo dyskutować na różne tematy, na temat urody też, ale nie będę przytakiwać większości, bo mam po prostu inne odczucia.
  • jolie 04.07.19, 21:56
    Całkiem możliwe, że pani Ścibakówny nie lubisz i dlatego oceniasz ją bardziej surowo. To akurat rozumiem, bo ja jej wyjątkowo nie trawię jako aktorki i celebrytki (podobnie jak jej antypatycznej córeczki). Obiektywnie wygląda dobrze i ciało ma zadbane, co nie zmienia faktu, że mi się i tak nie podoba. Na ekranie też jej nie lubię oglądać.
  • barbibarbi 04.07.19, 22:26
    MOżliwe, mam tak samo jak ty, zawsze mnie irytowała i uważałam, że wygląda na równolatkę ze swoim mężem.
  • piataziuta 04.07.19, 22:12
    >No to sobie przeczytaj mój pierwszy post, mam prawo dyskutować na różne tematy, na temat urody >też, ale nie będę przytakiwać większości, bo mam po prostu inne odczucia.

Wiesz, ja też nie jestem zwolenniczką wielu wizerunków, które uwielbiają inne osoby, a jednak nie poświęcam temu czasu na forum i nie wyrażam swojego zbulwersowania - czy tam cokolwiek próbujesz przekazać.
    Powiedz szczerze, co ci jest?
    Brak ci atencji i stąd nerwy, że "taka stara" Ścibakówna na pudlu, w tym wieku, ją ma?
  • barbibarbi 04.07.19, 22:23
    NIe mogłam uwierzyć swoim oczom jak przeczytałam komentarze na pudlu. Szczerze. NIc więcej, chciałam potwierdzić lub zaprzeczyć na ematce, bo myślałam, że więcej osób jednak widzi to co ja, a na pudlu niektóre komentarze są przecież sterowane przez redakcję. Tylko tyle, niestety nadal jestem zdziwiona, mam jakieś inne postrzeganie niż większość. Na ogól szkoda mi czasu na pisanie na ematce, zawsze to prowadzi do wciskania na siłę słów i intencji, których nigdy nie miałam.
  • jolie 04.07.19, 22:46
    Ale przecież ematka ma bardzo dziwny gust - tu za piękne uważane są takie kobiety jak Tilda Swinton czy Katarzyna Warnke (imo osoby mało urodziwe). O odwiecznym "pokaż swoje zdjęcie" nawet nie piszę.
  • evolventa 05.07.19, 00:23
    barbi, nie przejmuj się, ja też mam tak jak Ty, to znaczy te zachwyty na Ścibakówną mnie dziwią. Owszem, jest zadbana, ale uważam, że zdecydowanie nie wygląda jak 20, czy 30 latka. I szczerze? wydaje mi się, że trochę grubsza byłaby ładniejsza. Zresztą w parze z mężem wyglądają obydwoje na osoby w podobnym wieku. Spotkali się w połowie drogi, on wygląda dość młodo jak na swój wiek, a ona dość staro. Na pewno jej sylwetka nie jest dla mnie niedoścignionym wzorem do którego chciałabym dążyć.
  • livia.kalina 04.07.19, 22:06
    Ja mam bliznę wokół sutka po chorobie nowotworowej. Cięcie jest pod pachą albo wokół sutka, żeby było możliwie najestetyczniej.

--
    super_hetero_dyna:
  • wapaha 05.07.19, 09:28
    Ale widzisz jak ta rzekoma blizna wygląda ? Wyraźny ok 2 mm placek rozjaśnionej skóry, inaczej wyglądający na zdjeciach z bliży, inaczej na dalszych

O tyle ma to znaczenie, że zaczęło się doszukiwanie dziury w dupie. Najpierw niby niewinne niedowierzanie, potem podłe teksty i deprecjonowanie ( w poście z godz.18:25 wypisałam barbi jej teksty ale jakoś sie nie odniosła tongue_out ) , a teraz pisanie o rzekomo piersiach po operacji i jakie to be. Bo to oczywiście w kontekście że skoro po operacji to widać źle zrobiona bo są lekko obwisłe i wyglądają na naturalnie a nie robione ? Zarzut ? tongue_out tongue_out tongue_out Przysłowiowe szukanie kija . I masz rację. To dziwne, jak autorka się panią Beatą przejmuje
  • barbibarbi 05.07.19, 10:12
    Dla mnie to wygląda tak samo z dali i bliży. Ty się chyba bardziej przejmujesz, teksty wyszukujesz, cytujesz, nadinterpretujesz, i wciskasz mi słowa których nie powiedziałam. Chce ci się? A broń obcej baby do krwi, przy okazji obrażaj innych dookoła. Ja tylko twierdzę, że dla mnie ona nie wygląda rewelacyjnie i basta.
  • pani-nick 05.07.19, 10:14
    A pokażesz mi, która celebrytka w bikini, w jej wieku wygląda wg Ciebie wow! ? Na poważnie. Jestem ciekawa.
  • wapaha 05.07.19, 10:16
    tak, przejmuję się , ale takimi tekstami jak twoje. bo są mega szkodliwe i krzywdzące. i będę takowe tępić, szukać, cytowac
  • barbibarbi 05.07.19, 10:27
    Bardzo szlachetne podejście, szukaj, szukaj, masz tu materiał do tępienia, ile tam podłości! kobieta.dziennik.pl/gwiazdy/zdjecia/424131,3,beata-scibakowna-uroda-twarz-wiek.html
  • wapaha 05.07.19, 10:52
    Nie mam misji prowadzenia krucjaty w całych internatych, skoro na matce jest tyle ciężkich przypadków
  • pani-nick 04.07.19, 14:14
    Krojone są mniejsze wink
  • rosapulchra-0 04.07.19, 12:53
    Gdzie ty mieszkasz, że same barbi są wokół ciebie?

--
  • nocnamagia 03.07.19, 22:37
    Przyjmij do wiadomosci ze istnieją kobiety 50- letnie z jędrnym ciałem, bez cellulitu, widuje takie na co dzień.
  • aandzia43 03.07.19, 22:51
    Istnieją, z rzadka. Też znam, ale świetna sylwetka i naprawdę jędrne ciało to nie jest codzienność 50+, raczej nisza.

--
  • hanusinamama 03.07.19, 23:05
    I biust tak wygląda po 50 latach działania siły grawitacyjnej. Nie, nie ma 50latek z naturalnym sporym (Pani Scibakówna nie ma 75A) biustem jędrnym jak u 18latki.
  • snakelilith 03.07.19, 23:37
    hanusinamama napisała:

> I biust tak wygląda po 50 latach działania siły grawitacyjnej. Nie, nie ma 50la
    > tek z naturalnym sporym (Pani Scibakówna nie ma 75A) biustem jędrnym jak u 18la
    > tki.

Stan biust kobiecego nie zależy aż tak bardzo od grawitacji, a przede wszystkim od przebytych wahań hormonalnych. Wielu kobietom biust sypie się więc po ciąży i to może dotknąć już nawet kobiety niewiele po 20-tce. Drugim poważnym punktem zwrotnym jest menopauza, po wystąpieniu której niski poziom estrogenów prowadzi do zanikania gruczołów, biust staje się wtedy bardziej pusty, lejący i płaski. Z drugiej strony, kobieta która nigdy nie była w ciąży, nie miała wahań wagi, dba produkcję kolagenu i nie jest jeszcze w menopauzie, może mieć w wieku lat 50-ciu bardzo dobry, jędrny biust. Sporą rolę grają jednak też geny, bo nie każda młoda kobieta ma w ogóle sterczące pod brodą cycki, bywają już młode mające biust jak ta pani na zdjęciu. To wcale zresztą nie taki zły biust, może nie silikon, ale na pewno nie jak o starej kobiety.
  • kura17 04.07.19, 07:13
    > Stan biust kobiecego nie zależy aż tak bardzo od grawitacji, a przede wszystkim
    > od przebytych wahań hormonalnych. Wielu kobietom biust sypie się więc po ciąży
    > i to może dotknąć już nawet kobiety niewiele po 20-tce.

dokladnie. ja przezylam szok po pierwszej ciazy (ktora w czwartym miesiacu stracilam) patrzac na moj biust ... potem jeszcze 2 ciaze i dwa szoki, eh ... makabra, niestety

> Sporą rolę grają jednak też geny,

tez prawda - moja mama ma ponad 70 lat, rozmiar 75G i ladny jedrny biust (naprawde). oczywiscie nie wyglada na biust 20-latki, ale lepiej od mojego. spokojnie moglaby chodzic bez stanika (oczywiscie nie chodzi tak piblicznie). akurat tego po niej nie odziedziczylam (a szybkie siwienie na przyklad tak) wink

--
  • rosapulchra-0 04.07.19, 13:04
    Wiesz kuro, przez wiele lat moja matka miała znacznie lepszy biust ode mnie. Mój bardzo ciężki, duży, obwisły. Dopóki nie schudłam. Teraz mam taki marny, średniawy, ale na pewno nie jest obwisły, ani płaski. A moja mama ma 71 lat, biust mały i naprawdę nieźle wyglądający.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • aandzia43 04.07.19, 13:14
    rosapulchra-0 napisała:

> Wiesz kuro, przez wiele lat moja matka miała znacznie lepszy biust ode mnie. Mó
    > j bardzo ciężki, duży, obwisły. Dopóki nie schudłam. Teraz mam taki marny, śred
    > niawy, ale na pewno nie jest obwisły, ani płaski. A moja mama ma 71 lat, biust
    > mały i naprawdę nieźle wyglądający.

Bo jak napisała już w tym wątku Wężowa biusty to jedna wielka niespodzianka, nigdy nie wiadomo co się w którym staniku objawi, masa czynników poza wiekiem ma na to wpływ. A moja mama też ma lepszy biust ode mnie smile

--
  • komorka25 04.07.19, 13:45
    Hanusinamo, są 50-latki z naturalnym sporym JĘDRNYM (no, nie jak u 18-latki) biustem, tylko one nie są wychudzone jak Ścibakówna. Ona ma co prawda dobrą figurę, ale - niestety - zbytnia chudość jej nie służy. Bardzo to po skórze widać. I nie pomogą tu żadne ćwiczenia.
  • hanusinamama 03.07.19, 23:03
    I jędrnym cycem w zwyłym bikini???? ta a potem sie budzisz...
  • hanusinamama 03.07.19, 22:35
    Jak na ten wiek to wygląda doskonale...
  • mama.pracujaca 03.07.19, 23:19
    barbibarbi napisała:

> Jaka doskonała? Gdzie? Biust bardzo nisko, ogólnie zwiotczale, widać, że ma dob
    > re proporcje, ale uda i brzuch to nic nadzwyczajnego nawet jak na ten wiek. Ja
    > nie wiem, naprawdę tak to widzę, dlatego tak się zdziwiłam zachwytami.
    To może powinnaś w ,,zestawieniu" z linkiem wstawić swoje zdjęcia.... Dlaczego tego nie zrobiłaś? I podaj swój wiek😀
  • evolventa 04.07.19, 07:26
    już się nic nie chciałam odzywać, ale też tak widzę jej figurę, pierwsze co mi się rzuca w oczy, to zapadnięta klatka i obwisła skóra. Mam w otoczeniu szczupłe 50 latki, widuję je na basenie i mam wrażenie, że jakieś bardziej jędrne są. No i może to nie figura, ale jak dla mnie u niej dyskwalifikacja za te sztuczne licówki na zębach. Żeby w wieku 50 lat osoba z dużymi możliwościami finansowymi takie paskudztwo sobie zakładała? Uważam, że bardzo ją to postarza i wygląda jak dobrze zrobiona 60 latka, a nie na swój wiek.
  • barbibarbi 04.07.19, 09:00
    evolventa napisała:

> już się nic nie chciałam odzywać, ale też tak widzę jej figurę, pierwsze co mi
    > się rzuca w oczy, to zapadnięta klatka i obwisła skóra. Mam w otoczeniu szczupł
    > e 50 latki, widuję je na basenie i mam wrażenie, że jakieś bardziej jędrne są.
    > No i może to nie figura, ale jak dla mnie u niej dyskwalifikacja za te sztuczne
    > licówki na zębach. Żeby w wieku 50 lat osoba z dużymi możliwościami finansowym
    > i takie paskudztwo sobie zakładała? Uważam, że bardzo ją to postarza i wygląda
    > jak dobrze zrobiona 60 latka, a nie na swój wiek.

Mam dokładnie takie same odczucia, już myślałam że zwariowałam i mam jakieś złośliwe konfabulacje, ale ja naprawdę tak to widzę.
  • mama.pracujaca 04.07.19, 22:45

> Mam dokładnie takie same odczucia, już myślałam że zwariowałam i mam jakieś zł
    > ośliwe konfabulacje, ale ja naprawdę tak to widzę.
    Co nie zmienia faktu, że jak wynika z Twoich wpisów, że zawsze najprawdopodobniej- w najlepszym wypadku-miałaś nadwagę, a figura jest dla Ciebie niedościgniony ideałem, abstrahując już od mało jędrne skóry.
  • barbibarbi 04.07.19, 23:30
    Tak, jestem wielorybem i zazdroszczę przepięknej, zgrabniutkiej i młodziutkiej, pani szanownej i znanej aktorce (świetnej zresztą i wcale nie drewnianej) Zazdroszczę urody, jędrnej skóry, jędrniutkiej buziuni, sześciopaku, i co tam jeszcze ma. I męża zazdroszczę. Wiadomo, że jak coś się komuś nieszczególnie podoba, to nie wynika z gustu, tylko z zazdrości. Wszystkie grube zazdroszczą chudym, znana sprawa, i pastwią się na forach nad biednymi, zgrabnymi aktorkami żeby sobie ulżyć. Taki to świat prosty jak budowa cepa, a ty to wytropiłaś i trafnie zdiagnozowałaś, bo jesteś mądra nadzwyczaj.
  • evolventa 05.07.19, 00:36
    zauważ, że na ematce obowiązuje jedynie słuszna linia: obowiązkowe jest zachwycanie się wychudzonymi kobietami, nawet jeśli po 50 wyglądają jak zasuszone rodzynki, bo jeżeli nie, to na pewno: zazdrościsz jej figury, jesteś pasztetem, jesteś zazdrosna o jej powodzenie, wyglądasz staro, masz od niej gorsze cycki, a w ogóle to nie masz prawa się odzywać, bo pani jest chuda, więc z definicji, piękna.
  • kobieta_z_polnocy 15.07.19, 13:57
    A to prawda. Mam wrażenie, że ostatnio szczupłość utożsamia się z pięknością. Tak, pani na zdjęciach ma szczupłe zgrabne zadbane ciało, zwłaszcza w porównaniu z innymi kobietami w jej wieku, ale to wciąż jest kobieta 50-letnia i na taką wygląda.
  • katja.katja 15.07.19, 14:30
    Prawdziwy dramat.
    20-latka wyglądająca na 20-latkę i 50-latka wyglądająca na 50-latkę.

--
    Nie dam się wygasić!
  • pitupitt 12.07.19, 06:48
    Ty siebie czytasz czasami??? Osobiście nie widziałam w moim otoczeniu żadnej 50 latki z TAKIM brzuchem i udami. Jakieś 80% przypadków to galaretowate zapuszczone ciała "bo ja jyż nic nie muszę"

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • katja.katja 12.07.19, 09:12
    Pokaż swój brzuch i swoje udo.

--
    Nie dam się wygasić!
  • pani-nick 03.07.19, 20:14
    Tak. Pani Ścibak ma przepiękne, jędrne i szczupłe ciało.
    Czartoryska również. Po trójce dzieci, w tym jedno chyba z maja albo czerwca? Super!
  • aaa-aaa-pl 03.07.19, 20:19
    Ścibakówna wink
  • auksencja15 03.07.19, 21:50
    Ścibak-Englert smile
  • katja.katja 03.07.19, 20:17
    Nie widzę zbliżeń, ale na pierwszy rzut oka wygląda całkiem nieźle jak na starszą Panią.

--
    Nie dam się wygasić!
  • elena_greco 03.07.19, 20:24
    Ścibakówna ma figurę doskonałą - widziałam ją niedawno w teatrze w "kilku dziewczynach".
    Skonałam z zazdrości kiedy zdjęła bluzkę.
  • anika772 03.07.19, 20:41
    Ja podobnie skonałam, kiedy zobaczyłam na scenie Rybotycką.
  • alicia033 05.07.19, 09:10
    a ja Stenkę.
  • antyideal 03.07.19, 21:31
    To może niekorzystnie wyszła na tych zdjeciach, bo wygląda na nich na więcej niż ma, choć widać, że dba o cialo.
  • konsta-is-me 03.07.19, 22:11
    Lepsza niz u 20 - latki, przesada.
    Ale niezla, z wyjatkiem biustu.
    Englert jak na 70+latka tez dobrze.
    Wszyscy czepiaja się kobiety, a powiedzmy sobie szczerze ze panowie wcale nie starzeja sue wolniej - z reguly zanikniete miesnie, sflaczale, obwisla skora itd.
    Oczywiscie wedlug ematki dotyczy to tylko kobiet w srednim wieku, bo wedlug fotum nawet 80-letni mezczyzni moga przebierac w 20-tkach 😂😂
  • barbibarbi 03.07.19, 22:21
    Englert ma 76 lat. Prawie 80! Jak na ten wiek to wygląda super, nie jest sflaczały, gdyby nie brzuch to byłoby genialnie. Moim zdaniem oni wyglądają na równolatków, on wygląda młodziej, a ona niestety starzej niż metryka wskazuje.
  • rosapulchra-0 03.07.19, 22:25
    Prawie robi różnicę 🤣

--
    A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90
  • kandyzowana3x 03.07.19, 22:57
    Imho jestes bardzo wyrozumiala w stosunku do wygladu mezczyzn, a nadmiernie krytyczna do kobiet. Dla mnie on syglada na zadbanego starszego pana, a on a na zadbana kobiete w srednim wieku.
  • miss_fahrenheit 04.07.19, 00:19
    barbibarbi napisała:

> Englert ma 76 lat. Prawie 80! Jak na ten wiek to wygląda super, nie jest sflacz
    > ały, gdyby nie brzuch to byłoby genialnie.

Nie, byłoby nieźle. Super to wygląda jego partnerka.

> Moim zdaniem oni wyglądają na równolatków, on wygląda młodziej, a ona niestety starzej niż metryka wskazuje.

Jeśli nie masz wady wzroku, to znaczy, że jesteś bardzo krytyczna wobec kobiet, a zbyt łagodna wobec mężczyzn. Nie jesteś w tym osamotniona - niestety wiele kobiet zachwyca się wręcz mężczyznami, jeśli zrobią/wyglądają choćby odrobinę lepiej, niż przeciętna, a kobietom - stawiają poprzeczkę niebotycznie wysoko, tylko po to, żeby o takiej spełniającej wyśrubowane wymagania powiedzieć łaskawie "no, może być". Kobiety kobietom... uncertain
  • barbibarbi 04.07.19, 08:53
    KObiety kobietom to jest w odniesieniu ematek nawzajem, jak któraś zamieściła kiedyś brzuch czy tyłek to mało jej nie zadziobały, mimo że nie był to brzuch typowej Polki, bo nie wisiał do kolan. Skoro Ścibakówna jawi się jak super boginii, niemal dwódziestka, to chyba dlatego, że jesteśmy przyzwyczajone do kobiet rozmiaru wieloryba. A kobiety kobietom...... jakoś Ścibakównej nie przeszkadzały jak romansowała z żonatym wykładowcą.
  • barbibarbi 04.07.19, 08:54
    Bogini - błąd mnie ugryzł w oczy, żeby nie było
  • rosapulchra-0 04.07.19, 13:50
    I dwUdziestka.

--
    A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90
  • 35wcieniu 04.07.19, 09:04
    To się zdecyduj czy jesteśmy przyzwyczajone do rozmiaru wieloryba, czy wszędzie widzisz kobiety wyglądające lepiej od Ścibakówny, bo coś się motasz.

--
    - Ale jak przez głowę?
  • pani-nick 04.07.19, 09:17
    smile
    Mnie ciekawi jak wyglądają same krytykujące to boskie, umięśnione ciało. Oraz jak wyglądają ich rodzice (w przypadku młodszych forumek).
    Patrzę na panią Beatę i czuje się zawstydzona, ze w tym wieku ma taka formę.
    Przepiękny płaski brzuch... jędrne uda i ramiona, sprężystość.
  • barbibarbi 04.07.19, 09:35
    Boskie, umięśnione ciało? ...... Ja chyba śnię. Ja nie krytykuję, ośmielam się jedynie mówić, że nie widzę tej boskości. Źle nie jest, ale bosko? Umięśnione?
  • rosapulchra-0 04.07.19, 13:52
    Obyś ty miała takie ciało, jak nasz Shell. Z takimi proporcjami, z brzuchem jak płasciutka deska, z ładnie zarysowanymi ramionami, z długimi do nieba nogami - serdecznie ci życzę. I aż się dziwię, że Beata powoduje wstyd u Shell.

--
  • pani-nick 04.07.19, 14:12
    Już weź... Dzieki, ale przesadzasz 😘 do p. Beaty jeszcze daleko. Ale postanowilam, ze na 50tke zrobię formę życia 💪
  • wapaha 04.07.19, 18:35
    Ja akurat nie uważam, że jest bardzo ładnie umięśniona-bo nie jest. Ale ma ładne, zgrabne, szczupłe i niesflaczałe ciało.
  • aandzia43 04.07.19, 12:36

> Oczywiscie wedlug ematki dotyczy to tylko kobiet w srednim wieku, bo wedlug fot
    > um nawet 80-letni mezczyzni moga przebierac w 20-tkach 😂😂

Mogą przebierać w młodszych kobietach faceci przystojni i wolno się starzejący, czyli ci co wygrali los na genetycznej loterii, a do tego zadbani. Co zrobić, takie jest prawo buszu wink Aha, i jeszcze bardzo bogaci wink

--
  • fornita111 03.07.19, 22:26
    Pewnie, że super. Dużo bym dała żeby tak w jej wieku wyglądać.
  • kosmos_pierzasty 03.07.19, 23:37
    Wg mnie niezbyt. Zasuszona taka. Przynajmniej z tych zdjęć.
  • fabryka.lodow.napatyku 04.07.19, 01:53
    super figura, ale pewnie kosztem jakiegos debilnego weganizmu, obym sie mylila
  • cauliflowerpl 04.07.19, 06:36
    Kaman, szczupla, dbajaca o siebie piecdziesuatka, weganizm tu nie ma nic do rzeczy.
    Inna rzecz, ze szczupla/y 50+ to dzis rzadkosc, co widac po panu malzonku.
  • barbibarbi 04.07.19, 08:57
    On ma 76 lat a nie 50+
  • cauliflowerpl 04.07.19, 09:11
    Co wciaz jest powyzej 50.
  • delauras 04.07.19, 06:44
    Śc8bakówna wredną ma twarz ale ciało👏👏👏, naprawdę rzadko która może równać.
  • rosapulchra-0 04.07.19, 13:53
    Co ma wredne??

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • fawiarina 04.07.19, 07:40
    Nie wiem, moim zdaniem ścibakówna jest za chuda. W pewnym wieku fajnie jak kobieta ma więcej tkanki tłuszczowej, to daje delikatności w wyglądzie.
    Czartoryska za to rewelacja! Trzy ciąże, noworodek na stanie i takie ciało surprised
  • barbibarbi 04.07.19, 09:02
    Też tak uważam, Czartoryska super, piękna kobieta. Ścibakówna - nie jest źle, ale te zachwyty są przesadzone.
  • hanusinamama 04.07.19, 10:29
    Ja juz pisałam ze ona na twarzy wyglada starzej bo jest chuda. W pewnym wieku albo "duda albo twarz".
  • jolie 04.07.19, 19:06
    Czartoryska wygląda rewelacyjnie po 3. ciąży. A i tak jej największy atut to klasycznie piękna i idealna twarz. No i wspaniałe włosy. Cóż, prawdziwa księżniczka, jak z bajki.
  • aga_mon_ber 04.07.19, 07:59
    Inaczej widzę super figurę u kobiety.
    Super to krągłości tu i ówdzie. Tymczasem ona jet płaska , jak deska i wygląda lepiej ubrana, niż rozebrana, ale to tylko moje zdanie i nie każdy musi je podzielać.
  • evolventa 04.07.19, 09:39
    Dokładnie, kilka kg na plusie i wyglądałaby moim zdaniem o wiele lepiej.
  • atenette 04.07.19, 09:15
    Figurę ma rewelacyjną. A przy okazji jak to wszystko zależy od zdjęcia, światła itd...
    http://hwww.pudelek.pl/artykul/95890/scibakowna_i_englert_opalaja_sie_nad_morzem_zdjecia_s/foto_2#s2
  • atenette 04.07.19, 09:16
    https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&ved=2ahUKEwim6pH-25rjAhWHMewKHeY7CVQQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.pudelek.pl%2Fartykul%2F95890%2Fscibakowna_i_englert_opalaja_sie_nad_morzem_zdjecia_s%2Ffoto_2&psig=AOvVaw2nxxs4I5Kco-q9a3pW9dSA&ust=1562310789575436
  • mama-ola 04.07.19, 10:33
    Moim zdaniem - super. Fajna babka.
  • faustine 04.07.19, 11:03
    Ścibakówna ma taki typ urody, że zawsze wyglądała dużo poważniej i wyglądała na panią ok.50-tki. Teraz wreszcie wygląda na tyle lat ile ma smile Fajna babeczka.
  • bo_ob 04.07.19, 11:13
    barbibarbi napisała:

> O co chodzi z tą Ścibakówną? W komentarzach pudelkowych zachwyt, że ma lepszą f
    > igurę niż 20 latki.

Widziałam panią Ścibakównę rok temu na żywo na plaży. Rzeczywiście wyglądała dużo lepiej, niż wiele 20-latek.
    W ogóle teraz młode osoby zwykle maja nadwagę, delikatnie mówiąc - a szczególnie dzieci i młodzi mężczyźni, młode kobiety trochę lepiej, ale dużo gorzej, niż 20, 30 lat temu.

• simply_z 04.07.19, 13:17
    To prawda. Bardzo duzo grubych mlodych kobiet i mezczyzn
  • rosapulchra-0 04.07.19, 13:57
    Dokładnie. Niejedna dwudziestolatka mogłaby się zawstydzić przy Beacie.

--
  • nolus 04.07.19, 15:11
    bo_ob napisała:

> barbibarbi napisała:
    >

> W ogóle teraz młode osoby zwykle maja nadwagę, delikatnie mówiąc - a szczególni
    > e dzieci i młodzi mężczyźni, młode kobiety trochę lepiej, ale dużo gorzej, niż
    > 20, 30 lat temu.

Wg mnie nie ma w tym żadnej wielkiej niespodzianki - to przede wszystkim efekt diety obfitujacej w mocno przetworzone produkty.A ze takich jest teraz od chol...y, to trudno żeby nie wplywalo to na wygląd ciała/cery czy w ogóle stan organizmu, czym mało kto akurat zawraca sobie głowę...Amerykańska moda na fast - foody - rozpanoszyla się u nas na dobre, ale przeciez tak naprawdę to teraz w zasadzie wszystko jest juz przetworzone.Wiadomo, lepiej nie wpadać w paranoję, bo analizując składy produktów najlepiej będzie z warzywami tylko z wlasnego ogródka, ale co zrobić. Ludziom to zapewne tez smak się juz po prostu zmienił - jedzenie na mieście, częste kupowanie gotowcow z przymusu i braku czasu sprawia, ze domowe obiadki też odchodzą w kat.A potem niestety wylaza efekty tego - brzydka, często wrecz zdeformowana skóra, cera pełna wypryskow i otylosc/nadwaga.Nie mówiąc już o tym co się dzieje w organizmie...A co zacznie wychodzić w okolicach 50 - tki pewnie, chociaż moim zdaniem u wielu osób wychodzi jeszcze wcześniej.No ale nie skrecajmy moze w kierunku : "20-30 lat temu o nowotworach to prawie nikt nie słyszał".

--
    "Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
  • simply_z 04.07.19, 15:18
    Nowotwory juz istnialy w Egipcie ( archeologie wykryli w mumii ktoregos z faraonow). Problemem jest pewnie tez dostepnosc zarcia...i tak jak mowisz przetworzone jedzenie. Zreszta wystarczy popatrzec co otyli pakuja do koszyka i najczesciej wlasnie cola,pepsi-kilka wielkich, litrowych butli, pseudo napoje Tymbarka, chipsy, ciasteczka, konserwy, sztuczne dzemiki-bleh.
  • mary_lu 04.07.19, 16:18
    I to jest to zidiocenie, które często też widać na forum - czepianie się kaźdego kilograma, centymetra w pasie, milimetra zwisu, dołka cellulitu i co tam jeszcze się wynajdzie. Około 50-tki to już nie ma wielkiego znaczenia.

Te wszystkie chudsze, jędrniejsze i piękniejsze - mają lepsze źycie od Englertów?
  • inka754 05.07.19, 06:54
    Nie każdy musi zachwycać się przeciętną figurą, urodą i słabym biustem. Wpis kompletnie od czapy, szczególnie to ostatnie zdanie.
  • madami 05.07.19, 00:33
    Pani jest wysoka i szczupła. Tak płaski brzuch w tym wieku uzyskuje się za pomocą odsysania big_grin w pewnym wieku sport i dieta to za mało.

Jeżeli chodzi o FIGURĘ to mnie podobają się bardziej zaokrąglone ksztalty, pełne biodra, tyłek i talia - zawsze takie figury mnie zachywcają ( np. Monika Bellucci)
  • katja.katja 05.07.19, 07:09
    Znam starszą Panią z płaskim brzuchem w Tym wieku, z tym, że ona ma zawód związany ze sportem i dużo się rusza. Odsysanie wykluczone u niej, nie ten typ.

--
    Nie dam się wygasić!
  • pitupitt 12.07.19, 07:22
    "Tak płaski brzuch w tym wieku uzyskuje się za pomocą odsysania big_grin w pewnym wieku sport i dieta to za mało." - piszesz z własnego doświadczenia. OJP😂😂😂

--
  • katja.katja 05.07.19, 07:16
    Ok, znalazłam zbliżenia.
    Figura ogólnie (jak na Panią w Tym wieku) - mocne 8/10
    Brzuch: 9/10
    Ramiona: 9/10
    Biust: 3/10
    Uda: 7/10

Stara, ale dość jara.

--
    Nie dam się wygasić!
  • wapaha 05.07.19, 09:24
    i takiego typu komentarza nie mogła napisać nawej najpodlejsza kobieta
    sam się gazeciarzu podkładasz tongue_out
  • kropkaa 11.07.19, 23:49
    Gazeciu, po ostatnich zbliżeniach na siłowni, mam złe wieści - nie poprawisz sobie humoru Beatą Ścibakówną - na żywo wygląda rewelacyjnie. Drobna, szczupła, mięśnie, zero tłuszczu. Figura dziewczęca wręcz.
  • katja.katja 12.07.19, 09:13
    Nic sobie nie poprawiam, jak na starszą Panią figurę ma ponad przeciętną (dla osób w Tym wieku).

--
    Nie dam się wygasić!
  • an.16 05.07.19, 09:16
    Tak, to świetnie zbudowana kobieta, która potrafiła zadbać o to czym szczodrze obdarzyła ją matka natura. Jest wysoka, szczupła, długonoga, zgrabna. Z odpowiednimi wcięciami i ładnie zarysowanymi krzywiznami (bez lordoz, przeprostów itp.). Sama jej zazdroszczęwink
  • katja.katja 05.07.19, 09:21
    Wysoka? Nie wygląda.

--
    Nie dam się wygasić!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka