Dodaj do ulubionych

Jak zlikwidowac duze blizny po tradziku?

04.07.19, 20:24
Chlopak, ma obecnie 18 lat. Od 11 roku zycia do 16 roku zycia mial tradziik, ale taki makabryczny : ropne nacieki, czyraki, duze czerwone Solace gule z ropa w srodku itp. Nawet na zdjeciu paszportowym bylo widac!!! Wdrozono leczenie i od 2 lat chlopak nie ma praktycznie zadnej krosteczki, czysta cera. Blizny nie sa czerwone, zbladly, ale na jego twarzy sa takie jakby bruzdy, jakby mu ktos przeoral twarz. Na zdjeciach z bliska to widac wyraznie, takie jakby bruzdy. Jak jest zbyt dlugo na sloncu, to widac, ze te blizny jeszcze czerwienieja. Co radzicie temu chlopakowi, dodam, ze mieszka w Warszawie? Dermatolog, ktory mu pieknie wyleczyl twarz (i za to wielkie dzieki) twierdzi, ze tak juz zostanie, choc z wiekiem bedzie mniej widoczne, ale na to potrzeba kilkunastu lat. Naprawde????
Edytor zaawansowany
  • szalona-matematyczka 04.07.19, 20:25
    *bolace gule
  • kasiamat00 04.07.19, 20:35
    Bardzo dobry dermatolog w jakiejs klinice kosmetologii czy czyms podobnym. Troche da sie zedrzec mocnymi kwasami (mialam jeden zabieg, nie mam ochoty powtarzac, ale moje blizny nie sa takie straszne) i innymi takimi, ale to tez potrwa, no i musi to robic lekarz, a nie losowa kosmetyczka.
  • bei 04.07.19, 20:35
    zdrowie.radiozet.pl/Uroda/Medycyna-estetyczna/Blizny-po-tradziku-usuwanie.-Sposoby-na-blizny-potradzikowe
  • kalina_lin 04.07.19, 20:39
    Całkiem możliwe. Znam kobietę z mocnymi bliznami po trądziku, dobiega pięćdziesiątki, nic jej się nie zmniejszyło. Próbowała walczyć w gabinetach medycyny estetycznej, bez większego efektu.
  • mama.nygusa 04.07.19, 20:50
    Te blizny chyba zostaja, byc moze laser moze byc remedium.To nie sa plamy, przebarwienia, tylko dziury.Sama znam kilka osob z takimi "pamiatkami"

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • kalina_lin 04.07.19, 21:16
    Facet ma trochę lepiej, bo może część przykryć zarostem.
  • szalona-matematyczka 05.07.19, 09:39
    No wlasnie, takie dziury. One nie sa czerowone, ale widoczne, bo skora jakby nie jest rowna.
  • juuuu7 05.07.19, 10:23
    To jest chyba najgorsze do usuniecia niestety. Znam dziewczyne ktora probowala juz roznych rzeczy ale te nierownosci na twarzy nadal sa. Nie da sie ich zamaskowac makijazem...w sumie to ona ma pretensje do rodzicow ze nie zadbali o prawidlowe leczenie gdy byla nastolatka.
  • irisq 05.07.19, 21:25
    zgadza się - blizny zanikowe(tak to się chyba nazywa) czyli ubytki skóry/dziurki nie wypełnią się na skutek zabiegów. Mam taki własnie problem, może nie aż tak drastyczny ale jak dotąd nie pojawiło się nic co radykalnie poprawiloby wygląd mojej skóry. Żadne lasery czy dermabrazje nie są w stanie znacząco - zauważalnie spłycić tych blizn.
  • szalona-matematyczka 06.07.19, 08:58
    A ile lat minelo od wyleczenia?
  • pani-nick 04.07.19, 21:12
    Laser?
  • juuuu7 04.07.19, 21:18
    Medycyna estetyczna-jakis laser? Serio wspolczuje ludziom z takim problemem-niby tylko tradzik a masakrycznie obniza poczucie wartosci i jeszcze blizny zostaja😭
  • barattolina 05.07.19, 12:14
    Mój były usuwał blizny laserem u lekarza.
    Zabieg był bolesny ale zmiany znacznie się zmniejszyły po tym jednym razie.
    Słyszałam też o tabletkach, które w jakiś cudowny sposób spłycają blizny.
    Nie pamiętam niestety ich nazwy, ale widziałam efekt na żywo - widać było dużą różnicę przed i po.
    Wiem też, że były dość drogie, kuracja kosztowała ok.5tysi., a to było 10 lat temu.

• annia_ko 05.07.19, 12:29
    Mam paskudne blizny po ospie na czole - pomógł mi laser, stosowany 2krotnie (rok po roku) - blizny zostały spłycone, ale nie zniknęły całkowicie. Znajomy na blizny po trądziku stosował serie kwasów - bardzo ładnie mu wygoiło. Nie wiem jak kwas, ale laser stosować najlepiej przy małym nasłonecznieniu (zima), goiło się w miarę szybko, ból do wytrzymania
  • fuzja-jadrowa 05.07.19, 16:18
    Mikronakłuwanie przy pomocy derma roller albo temu podobnych wynalazków. Tylko że trądzik musi być całkowicie wygojony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka