Dodaj do ulubionych

Kwas i retinol - porady mi trzeba

05.07.19, 07:51
Po przeczytaniu watkow na ematce i pod wplywem impulsu zakupilam sobie jedno i drugie, a mianowicie Retinol i Kwas.
Kwas stosowalam juz kiedys (ten sam i jakis inny tez) i roznicy nie widze, ale moze jak dolacze retinol, to jakies zmiany dojrze. Jak to stosowac i czego sie spodziewac. Skore mam dojrzala (50+), normalna, bez wypryskow ani tradziku, z porami normalnymi, raczej w dobrym stanie.
Problematyczne miejsca sa pod oczami i na podbrodku, gdzie skota zaczyna mi sie robic cienka i jakby z papieru. Cudow nie oczekuje i specjalnie mnie to nie martwi, ale uprzedzam ewentualne pytania wink. Czy te kwasy i retinole moga cos na to pomoc?
--
Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
Edytor zaawansowany
  • katja.katja 05.07.19, 07:55
    W tym wieku to mam mieszane odczucia niestety. Jeżeli cena niezbyt duża mogłabym zaryzykować, jednak bez cudów.
    Ja bardzo chciałabym odmłodzić wątrobę i trzustkę. Co polecacie? Wątroba dobra, ale już nie taka jak za młodu. Jaki preparat polecacie?

--
    Nie dam się wygasić!
  • rosapulchra-0 05.07.19, 07:59
    Gazeciarz, przestań trollować.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • pani-nick 05.07.19, 08:46
    Tak, ale nie latem.
  • evee1 05.07.19, 08:50
    No, u mnie to akurat zima jest smile

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • koko8 05.07.19, 09:51
    Retinol jak najbardziej latem, tylko na dzień obowiązkowo krem z filtrem. Retinol wg mnie to chyba jedyny składnik kremów przeciwstarzeniowych, który działa stosowany powierzchniowo na skórę. Może delikatnie podrażanić, ale dawka którą masz w swoim kremie, 0,5, jest naprawdę niewielka. Chyba avane i sesderma mają w swoim składzie retinaldehyd, ponoć niepodrażniający wink
    Kwasów nie stosowałam.
  • barbibarbi 05.07.19, 08:55
    A w tych wątkach nie chodziło o kwasy AHA? To miał być kwas hialuronowy na pewno? Bo on ma właściwości co najwyżej nawilżające jeśli przeniknie przez skórę, odmłodzenia raczej trudno się spodziewać. Retinol o tej porze roku tylko w parze z wysokim filtrem.
    magdalenajaglarz.pl/blog/zabiegi-gabinetowe/kwasy-na-twarz/
  • sofia_87 05.07.19, 09:02
    Też tak sądzę, retinol dobrze działa uzupełniony o kwas glikolowy lub mlekowy.
    Nawet jeśli u Ciebie jest zima, to pamiętaj o kremie 50 SPF na dzień
  • wlazkotnaplot 05.07.19, 09:54
    Dermatolog mówi że zamiast inwestować w cud kremy odłożyć kasę i raz do roku zrobić zabieg typu laser czy inne coś... Rozważam.
  • sofia_87 05.07.19, 10:50
    Preparaty TO, z uwagi na cenę, to żadna inwestycjach, która wykluczalaby odlozenie pieniędzy na zabieg
  • hanusinamama 05.07.19, 10:42
    MI dermatolog powiedział ze retinol działa najlepiej zapobiegawczo....a nie "leczniczo". Tzn poprawia jakość skóry ale najlepiej działa na skórę 30+, stosowany zapobiegawczo. Dla skóry 50+ raczej bym sie cudów nie spodziewała.
  • kolibeer2 05.07.19, 10:47
    pod oczy to polecam redermic C pod oczy, ewentualnie preparaty z kwasem laktobionowym - nie wiem, co tam u was dostepne
    a wracając do pytania - tak, retinol może pomóc, tylko wprowadzaj ostrożnie - na początku co kilka dni i obseruj, czy nie podrażnia

--
    Jędza_do_kwadratu
  • evee1 06.07.19, 09:51
    O, znalazlam u nas ten Redermic C, to sobie sprobuje. Dzieki.

--
  • snakelilith 05.07.19, 11:31
    Jeżeli masz skórę w dobrym stanie, to dużych różnic po kwasach i retinolu nie zobaczysz. U mnie (50+) odświeża się koloryt, bledną ewentualne przebarwienia pojawiające się czasem latem i to by było na tyle. Tego, że skóra staje się cieńsza po 50-tce nie powstrzyma. Tu bowiem o wiele większe znaczenie ma status hormonalny i poziom estrogenów.
    A co do produktów zakupionych przez ciebie, to ten retinol 0,5 z The Ordinary testowałam tej zimy i moja opinia jest negatywna. Nie tylko nie zaobserwowałam typowej dla retinolu zmiany, a jeszcze zaczęły pojawiać mi się zaskórniki na policzkach, a mam raczej suchą skórę. Niewypał. Nieprzyjemny w użyciu zresztą, bo ten skwalan jest paskudnie tłusty. Tej zimy wracam więc do La Roche Posay Redermic. Uważam, że ta lekka emulsja jest lepsza.
    Kwas Hialuronowy stosuję cały rok, a szczególnie teraz latem jak dodatkową substancję nawilżającą do kremu, ale kupuję stosunkowy tani produkt marki Alterra z Rossmanna (Alterra Triple Hyaluron Booster). Bardzo dobrze działa, skóra jest lepiej nawilżona i nie ściąga.
    Zimą chcę do retinolu dodać "prawdziwego" kwasu i tu już upatrzyłam sobie do twarzy produkt Dermasence AHA Effects (8 %) dla dojrzałej i wrażliwej cery. Mam od nich już AHA Body & Face Lotion (10 %) i to działa po jednorazowym użyciu na ciele lepiej od mechanicznego peelingu.

--
    "A juz starożytni starzy Rzymianie dla zdrowia stosowali okłady z młodych piersi smile" - bywalec.hoteli
  • boo-boo 05.07.19, 19:55
    Latem chcesz to robić ?

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • evee1 06.07.19, 09:49
    Nie, nie chce latem.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka