Dodaj do ulubionych

Nowa kanapa czy laserowa depilacja-wybór?

05.07.19, 14:35
Rodzina 4 osobowa. Mąż żołnierz z pensją ok 3 500, żona pracownik wojska niecałe 2 tys na rękę z tym, że przez ostatnie 10 miesięcy bez pracy. Teraz będzie pierwsza wypłata. Córki dwie : 9 i 14 lat. Mieszkają w mieszkaniu z lat 70 - wojskowe bloki, ale wykupione. W latach 90 zrobiony generalny remont do do teraźniejszości tylko bieżące naprawy, powodu braku funduszy. Meritum : złamała się jedna z listew w kanapie (lata 90 te) w salonie. Owszem siedzieć na jej większej części można ale ewidentnie pora na wymianę. 14 letnia córka wymysza na matce wpadając w histerię by wykupić jej laserową depilację nóg. Jest blondynką więc to owłosienie nie rzuca się tak mocno w oczy, ale koleżanki chodzą na laser-argument córki. Matka obiecała jej, że z pierwszej wypłaty zafunduje jej pierwszą sesję, kolejne z kolejnych wypłat. Jakiego byście dokonały wyboru? Kanapa czy laser?
Edytor zaawansowany
  • amast 05.07.19, 14:40
    Niech sobie 14-latka z kieszonkowego kupi maszynkę jednorazową i ogoli nogi. Jak nie dostaje kieszonkowego to nich zarobi roznoszeniem ulotek.
  • mildenhurst 05.07.19, 14:42
    Maszynkę ma sponsorowaną przez rodziców. Nie musi sama płacić.
  • amast 05.07.19, 14:44
    Ma maszynkę i histeryzuje o laser? Klasyczne "w dupach się poprzewracało".
  • jematkajakichmalo 05.07.19, 14:49
    W pierwszej kolejnosci kupilabym kanape.
    Poza tym cos mi sie wydaje, ze laser u 14latki to bezsens... Takie zabiegi robilabym po zakonczeniu okresu dojrzewania.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • double-facepalm 05.07.19, 16:23
    Laser u jasnej blondynki, latem, pierwsza potrzeba ludzkości. Tam zdaje się w domu na czym spać nie ma, a dochody maja dość przecietne. Poza tym z laserem to jednak lepiej do września poczekać.
  • mildenhurst 05.07.19, 17:16
    Kanapa nie służy do spania.
  • tt-tka 05.07.19, 17:43
    mildenhurst napisała:

> Kanapa nie służy do spania.

Sluzy do siedzenia. Calej rodzinie, jak mniemam. A nawet gdyby chcieli wymienic wszystkie meble na nowe po latach bidowania i opedzania najpilniejszych potrzeb, laser bylby na szarym koncu listy spraw do zalatwienia.
    A dla 14-latki, ktora histeria wymusza, w ogole wypadlby z listy.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • petronella 05.07.19, 14:53
    Gdyby to byl laser dla mamy to odpowiedz bylaby oczywista😁 w przypadku dziewczecia niech namaga maszynka😁
  • agrypina6 05.07.19, 15:12
    Uważam tak samo 😀
  • agrypina6 05.07.19, 15:14
    A, byłabym się robić 14 latce laser. No raczej takie zabiegi widzę u dorosłych osób. Może nie mam racji, ale córce niepełnoletniej nie. Niezależnie, ile mam kasy.
  • konsta-is-me 05.07.19, 15:23
    Oczywiscie.
    14-latka moze machac mszynka, nie widze powodu dlaczego mam jej fundowac laserowa depilacje, w sytuacji gdy brakuje na podstawowe meble ?
  • triss_merigold6 05.07.19, 15:21
    Poleciłabym córce zająć się czymś sensownym, bo jej się małe rybki lęgną w głowie. Oczywiście, że kanapa.
  • jeziorowa 05.07.19, 15:23
    Zamiast rozważań nad laserem odpowiednie będzie zabranie się za wychowywanie dziecka (jest na to jeszcze czas). 14-to latka powinna zdawać sobie sprawę z sytuacji finansowej rodziny.
  • bo_ob 05.07.19, 15:29
    Nie wierzę smile
  • rosapulchra-0 05.07.19, 23:52
    Też nie wierzę.

--
    A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90
  • dyzurny_troll_forum 05.07.19, 15:35
    mildenhurst napisała:

> Kanapa czy laser?

A nie można jej kupić Philipsa Lumea, żeby se lasera robiła w domu?

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • krypteia 05.07.19, 15:40
    dyzurny_troll_forum napisała:

> mildenhurst napisała:
    >
    > > Kanapa czy laser?
    >
    > A nie można jej kupić Philipsa Lumea, żeby se lasera robiła w domu?

Philips Lumea to nie laser, to IPL
  • atenette 05.07.19, 15:46
    Facepalm
  • 21mada 05.07.19, 15:47
    Laser.
  • majenkir 05.07.19, 16:12
    A to prawdziwa historia czy wymyslona? Bo myslalam, ze to moja corka jest najgorsza big_grin.

Gdyby to chodzilo np. o zęba - wypadl i trzeba kupic implant, to tak. Ale bez laseru mozna sie swietnie obyc.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • double-facepalm 05.07.19, 16:26
    Implant dopiero po zakończeniu procesu wzrostu mundralinska(niektóre czternastolatki jeszcze rosna, serio), decyzja nalezalaby w tym wypadku do stomatologa.
  • majenkir 05.07.19, 16:45
    Jak to fajnie sie czepic, byle sie czepic. uncertain
    TO BYŁ PRZYKŁAD, MUNDRALIŃSKA.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • rosapulchra-0 05.07.19, 23:53
    A nie mówiłam, że nick idealnie do niej pasuje? big_grin

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • double-facepalm 06.07.19, 16:41
    Nie wiem czym Ci nadepnelam na odcisk wiedzmo, ale zajmij się może czyms pożytecznym
  • mildenhurst 05.07.19, 17:03
    Prawdziwa
  • koronka2012 05.07.19, 16:18
    Cóż, jeśli to realna sytuacja (w co wątpię, trudno o aż tak głupich ludzi), to doradź pani matce, że po pierwsze - żaden laser nie usuwa jasnych włosków (próbowałam wielu różnych na swoich - bez efektu, a profesjonalne placówki wręcz odradzają wiedząc, że efekt jest żaden i nie chcą potem słuchać pretensji), po drugie - zabiegów laserowych nie robi się latem, ze względu na ryzyko powstania przebarwień.

Wakacje są, niech se młoda zarobi, choćby wyprowadzając psy sąsiadów.
  • mildenhurst 05.07.19, 17:11
    Prawdziwa, powielam
  • kosmos_pierzasty 05.07.19, 16:40
    Dlaczego ta matka w tej sytuacji składa takie obietnice? Wg mnie już po ptakach, bo słowa należy dotrzymać, szczególnie wobec dziecka. Ale pojąć nie mogę, czemu ta kobieta się na to zgodziła.
  • double-facepalm 05.07.19, 16:45
    Ma za miękkie serce? Zamiast pierwszej sesji na łydki posłac do madrego dermatologa,który raz a dobrze wyjaśni , dlaczego laser latem (i latem i w ogóle) dla takiej mlodziutkiej osoby o jasnych wlosach to nienajlepszy pomysł.
  • komorka25 05.07.19, 16:57
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • sineado 05.07.19, 17:06
    Ja też jestem blondynką, jasna karnacja. Laser na mnie nie zadziałał. Druga sprawa, tego nie robi się latem. Po zabiegu zostają małe strupy... A w ogóle co to za pomyśl dla 14 latki? Na wosk jeszcze bym się zgodziła, ale nie na takie głupoty.
  • rosapulchra-0 06.07.19, 00:05
    Milden, jak zwykle, trolluje.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • mildenhurst 05.07.19, 17:50
    Wygrał laser. Na gruponie. Za jedną wizytę 399 zł. Matka wozi 20 km.
  • komorka25 05.07.19, 18:32
    Matka idiotka. Hoduje sobie roszczeniowego pustaka.
  • mildenhurst 05.07.19, 18:37
    A może inwestuje a córkę.
  • tt-tka 05.07.19, 19:09
    mildenhurst napisała:

> A może inwestuje a córkę.

W jakim sensie inwestuje ? Szykuje na ekhm zarobkujaca na urodzie ? 14-latke ?

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • klamkas 05.07.19, 21:47
    Depilacja 14-latki inwestycją? W co?!
  • ck2 07.07.19, 21:06
    Może na swoje podobieństwo?
  • koronka2012 06.07.19, 18:58
    mildenhurst napisała:

> Wygrał laser. Na gruponie. Za jedną wizytę 399 zł. Matka wozi 20 km.

Mimo deklaracji utwierdzam się w przekonaniu, że to fake'owa historia. Depilacja laserowa łydek na grouponach kosztuje ok 60 zł za zabieg.

Do tego żaden szanujący się gabinet nie wykonuje zabiegów latem na odkrytych częściach ciała.
  • tak_to_nowy_nick 05.07.19, 18:47
    Iść na kompromis i kupić laserowo wydepilowaną kanapę.
  • mildenhurst 05.07.19, 19:05
    Oj, oj, ale żart. O jej.
  • mikams75 05.07.19, 19:16
    kanapa, laser moze poczekac, nawet nie jestem pewna, czy panna nie jest za mloda na takie zabiegi. Histerie i wymuszanie do tego? Pogonilabym szybko. Jakby byla nieco starsza i sama choc czesc zarobila i byla gotowa na negocjacje, to bym sie zastanowila.
  • klamkas 05.07.19, 21:35
    Mam na stanie córkę 14+ i nigdy nie pojawił się temat laserowej depilacji (czyli raczej wśród jej koleżanek temat nie istnieje). Pytania nasuwają mi się dwa: 1. czas zmienić córce otoczenie?, 2. może nie ma w swoim otoczeniu czym (finansowo) zaimponować, więc wymyśliła akurat depilację?

• 18lipcowa3 05.07.19, 21:54
    Laserową depilacje bym wybrała tylko w momencie gdyby to była brunetka z bujnym owłosieniem albo hirsutyzm a tak to bym nauczyła panne golić nogi maszynką i oczywiscie kanapę

--
    Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
  • rosapulchra-0 06.07.19, 00:07
    Kanapę też byś nauczyła golić nogi maszynką?

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • 18lipcowa3 06.07.19, 20:44
    tak , kanape też- mopie domowy

--
    Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
  • tairo 05.07.19, 21:58
    To jest pytanie retoryczne? Oczywiście, że kanapę, a nie wyrzucać pieniądze na laserową depilację dla czternastolatki, w dodatku blondynki.
  • volta2 05.07.19, 22:35
    szukam kanapy od roku i nigdzie nie widziałam dla mnie odpowiedniej poniżej dychy. no więc dla mnie to się nijak ma do kosztów laseru. dodatkowo, jeśli u blondynek nie działa, to po prostu raz w miesiącu depilacja woskiem na koszt ojca oczywiście.
  • tairo 05.07.19, 22:51
    Jeżeli ostatni remont robiło się prawie 30 lat temu, a od tego czasu już nie, bo pieniędzy mało, to raczej nie myśli się o wyszukiwaniu tej jedynej odpowiedniej kanapy za ponad dychę, tylko kupuje coś ze swojej półki cenowej - czyli mniej niż miesięczne dochody rodziny, a to już ma się całkiem konkretnie do kosztów laseru.
  • czarnaryba78 05.07.19, 23:04
    Nastolatce zaproponowałabym 50/50 dołożenie się do jakiegoś depilatora za 200 zł wink Ja daję stówę, stówę dopłaca z kieszonkowego / kasy z urodzin itp.
  • boo-boo 05.07.19, 23:04
    14-sto latka i laser....buahahaaa........ bo koleżanki chodzą. A jak będzie miała 18 lat to wymusi na matce nowe BMX x5 bo koleżanki mają ? maszynkę jednorazową, ewentualnie elektryczną lub depilator bym kupiła co najwyżej.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • pitupitt 05.07.19, 23:20
    Kanapa, w tej sytuacji depilacja dla 14-latki to gruba fanaberia

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka