Dodaj do ulubionych

Do znawczyń/miłośniczek perfum

06.07.19, 15:00
Jak dobieracie pasujące zapachy? Skąd wiecie, że dany zapach współgra z zapachem waszego ciała? Jak odczuwacie, że to jest to albo że absolutnie nie?

Szukam swojego zapachu, są takie, które mi się podobają, ale czy pasują? Efektu wow jeszcze nigdy nie doświadczyłam, inni też nie dostrzegają czym pachnę. Od czego zacząć?
Edytor zaawansowany
 • aqua48 06.07.19, 15:16
  maze.runner napisał(a):

  > Jak dobieracie pasujące zapachy?

  Metodą prób i błędów.

  Skąd wiecie, że dany zapach współgra z zapachem waszego ciała?

  Robię w perfumerii test nadgarstkowy - noszę zapach przez cały dzień na sobie i spokojnie czekam na jego rozwinięcie.

  Jak odczuwacie, że to jest to albo że absolutnie nie?

  Zapewniam, że jeśli absolutnie nie to pierwsze na co ma się ochotę po takim teście na własnej skórze to wejście pod prysznic... Jeśli to to, to się wącha i napawa i wącha. I nazajutrz tęskni do tego niesamowitego zapachu i szuka go na wczorajszym ubraniu...A po spryskaniu nim wszyscy znajomi pytają czym tak pięknie pachnę.
  >
  > Szukam swojego zapachu, są takie, które mi się podobają, ale czy pasują? Efektu
  > wow jeszcze nigdy nie doświadczyłam, inni też nie dostrzegają czym pachnę. Od
  > czego zacząć?
 • chicarica 06.07.19, 15:21
  Ja testuję. Tzn. noszę na sobie i czekam czy zaczyna mnie męczyć zapach i boleć głowa. Sprawdzam reakcje otoczenia, trwałość, wącham sobie nadgarstek, patrzę czy nadal czuję zapach po X godzinach.
  Po jakimś czasie i iluś tam przetestowanych zapachach już wiem w którym kierunku szukać, a co sobie na pewno odpuścić. Mnogość zapachów dostępnych na rynku jest natomiast taka, że i tak nie da się przetestować wszystkich, więc wyszukuję raczej recenzje perełek a potem sprawdzam. Średniaki w ogóle odpuszczam, bo i po co marnować czas. Czasem na kimś coś tam mi ładnie zapachnie i potem testuję na sobie.

  --
  ---
  Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
 • daniela34 06.07.19, 16:02
  Wyłącznie metodą prób i błędów. Jeśli zapach dobrze leży na mojej skórze to bardzo szybko dostaję informację zwrotną od otoczenia. Poza tym zazwyczaj dobrze na mnie leżą zapachy konkretnych firm (np. Carolina Herrera tak, Burberry-nie)
 • aqua48 06.07.19, 16:11
  daniela34 napisała:

  > zazwyczaj dobrze n
  > a mnie leżą zapachy konkretnych firm (np. Carolina Herrera tak, Burberry-nie)

  Tak, jeśli znajdziesz firmę której kilka zapachów Ci odpowiada warto się jej trzymać i testować kolejne. Na mnie dobrze leży większość zapachów Guerlain (u mnie jest odwrotnie Burrbery tak, Herrera nie)
 • pani-nick 06.07.19, 16:58
  Ja miksuje. Nie lubię pachnieć jak inni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka