Dodaj do ulubionych

W Polsce żyje się już lepiej niż w Niemczech i Fr?

06.07.19, 16:36
W Polsce żyje się już lepiej niż w Niemczech i Francji? Taką odważną tezę postawił artykuł:
www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w-polsce-zyje-sie-lepiej-niz-w-niemczech-czy,24,0,2403864.html
A co Wy sądzicie?
Wg mnie jeszcze Niemcy czy Francję ciągle gonimy, tam jest łatwiej, ale różnica już nie jest dramatyczna, jak 15-20 lat temu. No i u nas chyba bezpieczniej, z uwagi na terroryzm w Niemczech i we Francji.

--
Lato smile
Edytor zaawansowany
  • ichi51e 06.07.19, 16:41
    Raport pokazuje ze drogo cisno i zanieczyszczenie powietrza. Jakie lepiej?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • bywalec.hoteli 06.07.19, 17:01
    A jakie jest Twoje zdanie?

--
    Lato smile
  • ichi51e 06.07.19, 17:31
    Ze zalezy ile masz kasy. Zaomznosc w pl i na zachodzie to dwa rozne swiaty.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • kotomama 06.07.19, 17:13
    Porównywanie Polski do Niemiec czy Francji jest jak porównanie gówna z twarogiem.

--
    - Poproszę Marlboro w miękkiej.
    - 15,50 zł.
    - Albo dorzuci mi pani jeszcze honor i godność Polaka.
    - Proszę, razem będzie 515,50 zł
  • riki_i 06.07.19, 17:20
    W Niemczech nadal żyje się znacznie lepiej niż w Polsce, we Francji również (pomijam getta islamskie), prawdą jest tylko to, że nadganiamy te kraje niewiarygodnie szybko.

Poziomu Niemiec nie osiągnęliśmy nigdy w historii i szanse na to, że nam się to uda są malutkie. W wielu obszarach leżymy na łopatkach np. jeśli chodzi o poziom życia seniorów. I tak będzie również w przyszłości, bo widoków na to, że podniesiemy wszystkie emerytury o 200% nie ma żadnych.
  • livia.kalina 06.07.19, 17:45
    W Europie wszędzie jest lepsze powietrze. Póki co, oddychanie jest do życia niezbędne, więc pomijając już wszystko inne (zamożność, standardy demokracji, pomoc państwa w razie czego, służba zdrowia, edukacja) w całej Europie żyje się lepiej niż w Polsce. Dodatkowo stwierdzam, że w krajach w których byłam ostatnio- Anglia, Holandią, Norwegia jest zwyczajnie ładniej i dużo czyściej. We wszystkich tych krajach też czułam się bezpieczniej.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • ingryd 06.07.19, 17:59
    Nie strasz, bo ja juz bilet na prom / pletwy kupilam wink
  • dyzurny_troll_forum 06.07.19, 18:01
    ingryd napisała:

> Nie strasz, bo ja juz bilet na prom / pletwy kupilam wink

Ten 26 lipca z samego rana?

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • ichi51e 06.07.19, 19:28
    W Anglii i Holandii ( o czym mowi artykul) wilgotnosc duza i wszedzie grzyb. Pod tym wzgledwm pl lepsza

--
  • snakelilith 06.07.19, 20:50
    Ale wysoka wilogotność jest lepsza dla skóry, przez co starzeje się ona wolniej, więc pod tym względem Anglia, Holandia i Pół.zachod. Niemcy są lepsze.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • katja.katja 06.07.19, 18:56
    Z całym szacunkiem, ale nie powinieneś pomijać gett islamskich. To nadal część i to bardzo ważna tych krajów, generująca ogólną sytuację w kraju, poziom bezpieczeństwa, jak również koszty ekonomiczne (zasiłki), wielkość przestępstw.
    Nie powinno być tak, że znajomi o 12.00 w południe odradzali nam krótszą trasę (Niemcy) bo krótsza biegła przez jak to nazwałeś "getto islamskie, gdzie nawet policja nie jeździ".
    Nie ukrywajmy trupa pod kołdrą, bo smród i tak wyleci.

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 06.07.19, 20:52
    W Niemczech nie ma przestrzeni, gdzie policja nie wchodzi, więc nie bredź. To, że jakieś janusz ma schizy i boi się kolorowego człowieka na ulicy, nie oznacza, że po tej ulicy nie można się poruszać.

--
    "Hehe, niezłe, czyli niby cięta osa ale jak dostanie klapsa to złość mija i przechodzi w ochotę smile" - bywalec.hoteli
  • dziaadek 08.07.19, 10:59
    katja.katja napisała:

> Z całym szacunkiem, ale nie powinieneś pomijać gett islamskich. To nadal część
    > i to bardzo ważna tych krajów, generująca ogólną sytuację w kraju, poziom bezpi
    > eczeństwa, jak również koszty ekonomiczne (zasiłki), wielkość przestępstw.
    >

I tu masz zdecydownie racje, bezpieczenstwo jest najwazniejsze. W Polsce sporo ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak sie zyje w krajach gdzie przestepczosc (spowodowana glownie przez ludnosc naplywowa ) rosnie z roku na rok a terroryzm jest ciagle wielkim zagrozeniem.

• jusytka 06.07.19, 18:06
    Oczywiście, ze zyje sie lepiej, szczególnie jak mieszkamy tutaj, a zarabiamy u nich, czyli w euro - jak to czesto się dzieje w strefie przygranicznej.

--
    ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju
  • madami 06.07.19, 18:47
    Lepiej? Pod jakim względem?
  • katja.katja 06.07.19, 18:53
    W Polsce jest niezaprzeczalnie bardziej bezpiecznie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • jusytka 07.07.19, 16:20
    Akurat mieszkam przy granicy , w Niemczech bywam często, i absolutnie nie mogę potwierdzić, że u nas jest bezpieczniej niż u nich Jest niestety odwrotnie....

--
    ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju
  • taje 07.07.19, 17:30
    Bardziej bezpiecznie niż gdzie? Na pewno nie niż Luksemburg. Tu można rower zostawić nieprzypięty na ulicy i torby z zakupami przed domem i najprawdopodobniej wszystko zastaniesz jak zostawiłaś. Kierowcy zawsze zatrzymują się przed przejściem dla pieszych - siedmiolatki same mogą chodzić bezpiecznie do szkoły. Nie ma porównania z Polską pod względem bezpieczeństwa.
  • kokosowy15 07.07.19, 19:37
    Gdzie? Na przejściach dla pieszych?
  • livia.kalina 07.07.19, 23:10
    W kolejce do onkologa, albo z dzieckiem po próbie samobójczej, do psychiatry. Tak z adrenalinką- zdąży się, czy się nie zdąży...

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • kropkacom 06.07.19, 18:54
    To super. Właśnie planujemy z koleżanką spływ Dunajcem. Całuski i do zobaczyska.
  • joxanna1 06.07.19, 21:05
    Odważna teza.
    Chociaż muszę powiedzieć, że porównując takich ludzi jak ja (pracujących w podobnych firmach, na podobnych stanowiskach itp) w Warszawie i w Paryżu, to my w Warszawie mamy fajniejsze mieszkania - większe, bardziej w centrum.

Ale reszta to już kwestia różnic kulturowych - np my lubimy koło 17 kończyć pracę i iść do domu, a Paryżanie siedzą godzinami nad kawą i jedzeniem, a potem w biurze do 20.00. I dla mnie (pewnie dla nas) ta 17 jest ważniejsza dla jakości życia, a dla naszych odpowiedników w Paryżu - spokojne jedzenie obiadu przez godzinę w środku dnia.
  • snakelilith 06.07.19, 21:16
    joxanna1 napisała:

> Odważna teza.
    > Chociaż muszę powiedzieć, że porównując takich ludzi jak ja (pracujących w podo
    > bnych firmach, na podobnych stanowiskach itp) w Warszawie i w Paryżu, to my w W
    > arszawie mamy fajniejsze mieszkania - większe, bardziej w centrum.

Albo porównujesz zbyt małą grupę, by wyciągać takie wnioski, albo praca, którą wykonujesz, jest w Polsce lepiej (w stosunku do średnich zarobków w danym kraju) opłacana. Statystyki mówią bowiem coś innego. Średnia powierzchnia mieszkania w Polsce to bowiem 75,2 m2 i odbiega tym od średniej unijnej 96 m2 o 20 m2. We Francji to 93,7m2. Mniejsze mieszkania niż w Polsce są tylko w Bułgarii, Estonii, na Litwie, Łotwie i Rumunii.
    www.locja.pl/raport-rynkowy/powierzchnia-mieszkania-w-polsce-ponizej-sredniej-w-ue,110

--
    "Hehe, niezłe, czyli niby cięta osa ale jak dostanie klapsa to złość mija i przechodzi w ochotę smile" - bywalec.hoteli
  • dziaadek 08.07.19, 10:50
    snakelilith napisała:

. Średnia powierzchnia mieszkani
    > a w Polsce to bowiem 75,2 m2 i odbiega tym od średniej unijnej 96 m2 o 20 m2. W
    > e Francji to 93,7m2. Mniejsze mieszkania niż w Polsce są tylko w Bułgarii, Esto
    > nii, na Litwie, Łotwie i Rumunii.
    > www.locja.pl/raport-rynkowy/powierzchnia-mieszkania-w-polsce-ponizej-sredniej-w-ue,110
    >

Srednia powierzchnia mieszkania we Francji nijak sie ma do sredniej powierzchni w Paryzu, tak wiec Joxanna ma zdecydowanie racje
  • snakelilith 08.07.19, 13:17
    dziaadek napisała:

> Srednia powierzchnia mieszkania we Francji nijak sie ma do sredniej powierzchni
    > w Paryzu, tak wiec Joxanna ma zdecydowanie racje

Dlatego napisałam że za mała grupa porównawcza, bo ani Paryż nie jest całą Francją, ani Warszawa całą Polską, ale w Polsce (na tym forum?) istnieje spora tendencja do robienia reprezentatywnych porównań właśnie na podstawie stolic. Co daje najczęściej kompletnie nieprawdziwe obrazy, biorąc do tego pod uwagę, że w wielu krajach stolice nie oferują aż tak wysokiego i atrakcyjnego dla lokalsów poziomu życia, jaki dla Polaków możliwy jest w Warszawie.

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • riki_i 08.07.19, 13:36
    Nie snejkowa, Berlin ze swoją stołeczną nędzą jest jednak ewenementem w Europie.

Co do Warszawy, to jednak miasto to ma wiele kontrastów i rozwija się nieprawidłowo (wpierw wydaje się masowe zgody na stawianie tanich bloków na wygonie, ściąga się w ten sposób zbędny napływ, a potem kosztem kosmicznej kasy usiłuje się naprawić komunikację, usługi, szkoły itp. - vide Białołęka czy Chrzanów).
  • snakelilith 08.07.19, 17:48
    riki_i napisał:

> Nie snejkowa, Berlin ze swoją stołeczną nędzą jest jednak ewenementem w Europie
    > .

Albo i nie jest. W Hiszpanii też Katalonia jest najbogatszym regionem kraju, zdaje się, że Madryt leży gdzie indziej. Zurych też nie jest stolicą Szwajcarii, a we Włoszech Triest i Mediolan biją Rzym. A to, że Berlin jest jak na niemieckie warunki stosunkowo biednym miastem nie jest i nie było nigdy żadną tajemnicą. Zdaje się, że samo miasto nie ma nawet ambicji, by stać się czymś więcej od symbolicznej stolicy. Ludzie po pieniądze i pracę jadą raczej do Hamburga, Monachium, Frankfurtu, czy Stuttgartu. I nawet lepiej jest już wybrać Düsseldorf niż Berlin.

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • riki_i 08.07.19, 19:11
    Tak się kończą podejmowane wbrew ludziom polityczne decyzje, IMO przeniesienie stolicy do Berlina było błędem (zwłaszcza patrząc na to, co spotkało Bonn, chodzi mi o tę koszmarną pauperyzację)
  • joxanna1 08.07.19, 16:43
    O matko, to tylko przykład.
    Ale pomyślałam, że tu wpiszę, bo dane na całej populacji w tym przypadku niewiele mi mówią. I taki podałam przykład, bo to akurat wiem.

Po prostu ludzie tacy jak ja, czyli pracujący w tej samej branży co ja i z podobnym doświadczeniem, więc zakładam, że taka ja, tylko w Paryżu - mieszkają w mniej fajnych mieszkaniach. Więc akurat jeśli chodzi o mieszkanie, to mi w Warszawie jest lepiej, niż w Paryżu.
  • bywalec.hoteli 07.07.19, 16:32
    Nie wiem, bo w Niemczech maja większe mieszkania niż w PL. Kogo stać na mieszkanie w Warszawie o powierzchni 100m dobrze położone, np na Mokotowie?

--
    Lato smile
  • dyzurny_troll_forum 07.07.19, 16:42
    bywalec.hoteli napisał:

> Kogo stać na mieszka
    > nie w Warszawie o powierzchni 100m dobrze położone, np na Mokotowie?

Chyba kilku właścicieli się znalazło, skoro nie stoją puste, czyż nie?

--
  • bywalec.hoteli 07.07.19, 17:27
    Ale ze zwykłych ludzi, typu emama?

--
    Lato smile
  • dyzurny_troll_forum 07.07.19, 18:04
    bywalec.hoteli napisał:

> Ale ze zwykłych ludzi, typu emama?

Ale kto Ci powiedział, że zwykły człowiek ma mieszkać na Mokotowie!?

--
  • bywalec.hoteli 07.07.19, 20:19
    A niby dlaczego nie? Osiedle jak osiedle, w miarę blisko do centrum miasta. Dlaczego człowiek musi mieszkać na jakis zadupiach 20km od centrum typu Bialoleka czy Ursynow?

--
    Lato smile
  • riki_i 07.07.19, 20:49
    Mokotów to nie osiedle, zwarta niska zabudowa, częściowo przedwojenna.

Różnica między Ursynowem a Białołęką jest dość znacząca.
  • ichi51e 08.07.19, 10:05
    Z kabat do centrum jest 14 wiec nie przesadzajmy ze z Ursynowa tak daleko

--
  • riki_i 07.07.19, 16:45
    Majkę Jeżowską. Ostatnio pokazywała z dumą swoje lokum, o ile pomnę ponad 130 m kw
  • ichi51e 07.07.19, 16:49
    Sporo ludzi. W pl co ciekawe rowniez tacy ktorych nie stac

--
  • olena.s 06.07.19, 21:51
    Wszystkie mierniki są cząstkowe i tak naprawdę nie pokazują zbyt wiele. Inaczej żyje się ludziom w różnych okresach życia, w różnych segmentach społecznych, różnej płci etc. Byc może ktoś - na przykład inormatyk - żyje w Polsce lepiej niż w Szwajcarii, tzn. mniejszym wysiłkiem wyskakuje wyżej w drabinie społecznej. A biochemik być może żyje gorzej, bo statystycznie częściej musi pracować poniżej możliwości, ponieważ jest u nas za mało miejsc pracy, w których mógłby robić to, co chce.
    Z twardych danych, takich jak długość trwania życia (zauważcie, że to zawieraja w sobie i dostatek, i opiekę medyczną, i klimat i zwyczaje i bezpieczeństwo) wynika, że Polska goni Europę zachodnią, tzn jest u szczytu listy Europy B, ale ma jeszcze spory kawałek do dociągnięcia do jej ogona. (U nas to 77 lat, w Monako, na samej górze - 89, a na samym dole stawki, w Rosji, Ukrainie, Mołdowie - 71.). Cała zachodnia Europa ma powyżej 80.
  • mamusia1999 07.07.19, 17:14
    No przecież widać gołym okiem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka