Dodaj do ulubionych

Tradycyjnie wakacyjnie-co warto zwiedzieć w Trójm

06.07.19, 22:59
w Trójmieście tym razem. Dzieci lat 10-14. Nie interesują nas typowo komercyjne atrakcje, te jako przerywnik sobie znajdziemy. Jaki jest absolutny must have na tydzień w trójmieście z nastolatkami, gdzie warto iść? dzieciaki bystre i ciekawe- muzea i zabytki, atrakcje przyrodnicze im niestraszne ale musi być ciekawie, no wiec gdzie? Stacjonujemy w Orłowie. Rady np. dotyczące komunikacji mile widziane(mamy auta ale nie wiem czy jest sens nimi się poruszać po Trójmiescie?)

--
Sygnaturka się zgubiła....
Edytor zaawansowany
  • ga-ti 06.07.19, 23:29
    My lubimy w Gdyni Skwer Kościuszki, przy każdej okazji zajeżdżamy choćby tylko by pochodzić. Oczywiście do zwiedzenia statki, Dar Pomorza i ORP Błyskawica, moim dzieciakom się podobały.
    Polecam też Akwarium Gdyńskie. I spacer Mariną by sobie jachty pooglądać.
    Znajomi polecali Muzeum Emigracji, ale my nie dotarliśmy.
    Jeśli dzieci się interesują to rejs 'tematyczny' po zatoce.
    Dzieci w podobnym wieku zadowolone bardzo z wizyty w Centrum Solidarności.
    No i Westerplatte, póki jeszcze można wink
    Muzeum II Wojny Światowej.
    Zoo jest ciekawe, ale chyba dzieci już ciut wyrosły z takich atrakcji.
    I Katedra w Oliwie z zabytkowymi organami.
  • ga-ti 06.07.19, 23:35
    Standardowo Gdańsk i Neptun, Długi Targ, Żuraw, Bazylika Mariacka z wejściem na wieżę, i cała cudna Starówka.
  • little_fish 07.07.19, 08:31
    Może i Westerplatte to must have, ale nudno tam jak cholera....
  • eat.clitoristwood 07.07.19, 10:56
    little_fish napisała:

> Może i Westerplatte to must have, ale nudno tam jak cholera....

Taaaa ..., Wersteplate, kościół Mariacki i Katedra Oliwska. Dzieci posrają się ze szczęścia. smile
  • ga-ti 07.07.19, 18:25
    Dzieci szkolne na pewno o Westerplatte będą się uczyć/uczyły się, a już na pewno słyszały ostatnio w tv, więc czemu im tego miejsca nie pokazać? Zostawiasz auto na parkingu,idziesz spacerkiem pod pomnik, po drodze wchodzisz w ruinki, oglądasz panoramę, obchodzisz pomnik dookoła, wracasz, w pół godziny się wyrabiasz, dłużej, gdy poczytasz tablice informacyjne. Żadne z trójki dzieci 5, 11, 15 nie narzekało, że nudno. Obowiązku nie ma, ale czemu nie?
    Kościół Mariacki ciekawy architektonicznie, plus wieża widokowa, moje dzieci w wieku 11 i 15 same chciały zobaczyć, wcześniej słuchały yutubera opowiadającego o specyficznym stylu gotyckim w katedrze.
    Może mam jakieś dziwne dzieci?
  • mikams75 08.07.19, 14:30
    bez przesady, naprawde dzieciom nie trzeba zapewniac non stop fajerwerkow, trzeba im dac mozliwosc zainteresowania sie tez czyms innym. Spodoba sie, badz nie, to ni ma znaczenia, ale pewne miejsca warto dzieciom pokazac.
  • little_fish 08.07.19, 17:16
    Dlatego byłam na Westerplatte. Bo są miejsca które warto /trzeba zobaczyć. Co nie zmienia faktu, że nudno tam.
  • taki-sobie-nick 16.07.19, 21:56
    A ty się spodziewałaś jakichś rozrywek? tongue_out
  • szmytka1 07.07.19, 11:27
    A czmu nudno. Mozna przyplynac a z nabrzeza pojechc drezyna. Zjesc grochowki i kielbasek z kuchni polowej w ramach obiadu. Moj syn tradycyjnie kupuje nowy niesmiertelnik ze swoim imieniem. Widok z pomnika wcale nie nudny.
  • gryfna-frelka 07.07.19, 10:45
    Bardzo polecam Muzeum Emigracji. Wyprawa na conajmniej pol dnia, piekne ekspozycje, duzo do zwiedzania, zaluje ze nie mialam wiecej czasu zeby posluchac relacji emigrantow odtwarzanych w sluchawkach ktore sie przykladalo do ucha. Naprawde pasjonujace, sporo odtworzen, rysy historyczne od najdawniejszych az do PRL, naprawde super zrobione. No i mozna sie przejsc przez hall dworca morskiego z oryginalna posadzka po ktorej chodzili wiek temu emigranci wyjezdzajacy do Nowego Swiata. Oraz poszukac krewnych w bazie Ancestry, dostepnej za darmo przy wyjsciu z muzeum tak jak i w innych tego typu muzeach w innych krajach.
  • 7katipo 07.07.19, 23:49
    Mój był zachwycony w ECS.
    I w CN Experyment w Gdyni. Z Orłowa macie bliziutko. A w Gdańsku Hevelianum. Mniejsze, ale też fajne. I w fajnym miejscu do poganiania dla chłopaków smile
  • livia.kalina 08.07.19, 17:51
    A eksperyment to nie jest jedna z trzech wystaw w Hevelianum w Gdańsku?

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • szmytka1 08.07.19, 18:25
    nie, centrum experment to cos w stylu CN kopernik
  • morsk2 08.07.19, 18:38
    Experyment to Centrum Nauki w Gdyni.
    experyment.gdynia.pl/pl/
    Jak ktoś był w Koperniku, to mu się nie spodoba, bo nie ten rozmiar. Ale jeśli nie, to można tam ciekawie spędzić 2-3 godziny.

--
    sygnaturki brak
  • bywalec.hoteli 08.07.19, 18:44
    2-3 godziny w kolejce? smile

--
    Lato smile
  • morsk2 08.07.19, 19:10
    Nie, to nie stolicatongue_out
    Ale w razie obaw można kupić bilet przez net.

--
    sygnaturki brak
  • 7katipo 08.07.19, 21:18
    W życiu nie stałam tam w kolejce. W środku wakacji też nie. Nie wymyślaj.
  • bywalec.hoteli 16.07.19, 21:25
    a to dobrze wiedzieć.

--
    Lato smile
  • biala_ladecka 08.07.19, 18:59
    Moja 12-letnia córka była ze znajomymi i im się podobało, a w Koperniku była wcześniej kilka razy. Żałowali, że nie mają więcej czasu, byli tylko godzinkę.

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • dorotaifilip 07.07.19, 09:37
    W Gdyni dodatkowo polecam Centrum Nauki Experyment oraz podobne, bo interaktywnie zwiedzane Centrum Hewelianum. Jeśli dzieci interesują się nauką, są "techniczne". Zoo w Oliwie jest super na upalne dni, jest na bardzo dużej powierzchni i z ładnymi wybiegami dla zwierząt.
    Historycznie - ECS robi wrażenie plus obok sala BHP.
    Polecam też któryś z teatrów, które w Trójmieście pracują w lato. Znajomi lubią chodzić do Teatru Szekspirowskiego.
  • jeziorowa 07.07.19, 11:12
    Hewelianum i muzeum Solidarności koniecznie. Polecam także wypady do Aquaparku do Redy (jeden z lepszych w Polsce). Osławione Akwarium Gdyńskie tylko w sytuacji gdy dzieci nie bywałych w takich miejscach, bo jest dość słabe. Starówka Gdańska, muzeum bursztynu - koniecznie, molo w Sopocie i Monciak także. Trójmiasto jest dobrze opisane w necie pod kątem turystycznym, raczej nie odkryjesz nieznanych nikomu perełek.
  • slonko1335 07.07.19, 11:24
    Ilość tych atrakcji i ciekawych miejsc mnie przytłoczyła, bo wyszło, że powinniśmy na miesiąc co najmniej przyjechać i dlatego próbuję coś z tego wybrać na tydzień bo jak nie mamy żadnego planu to tracimy tylko czas i niewiele udaje się ogarnąć tak naprawdę wink Redę mamy w planach ale możliwe, ze pojedziemy tam będąc w drugim tygodniu na Kaszubach, teatr muzyczny i miniatura akurat mają przerwę łapiemy się na festiwal szekspirowski ale z biletami już cienko...Będziemy w trakcie Jarmarku. Jakis punkt widokowy/wieżę chcemy zaliczyć, tylko który który? Z tego co przejrzałam i co piszecie to chciałabym muzeum bursztynu, emigracji i centrum solidarności, experyment i Hewelianum, Błyskawicę i Dar Pomorza. Moje dzieciaki lubią zoo, wiec chętnie i zoo . Starówka, Neptun i molo w Sopocie oczywista oczywistośćwink ale np. taki dom Uphagena, Dwór Artusa -warto?

--
  • morsk2 07.07.19, 12:37
    W Orłowie oczywiście na molosmile
    Jeśli chcecie do teatru, to w Orłowie jest scena letnia Teatru Miejskiego na plaży.
    kultura.trojmiasto.pl/Scena-Letnia-w-Orlowie-o2545.html
    A z atrakcji mniej znanych - wieża widokowa w Kolibkach:
    pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCa_widokowa_w_Kolibkach
    Dla nastolatków- może Adventure Park na Kolibkach, jak lubia takie atrakcje.
    Po Gdyni można się wygodnie poruszać trajtkami (co może być atrakcją samą w sobie, w końcu tylko w 3 miastach w Polsce jeżdżą). Są też linie obsługiwane przez pojazdy zabytkowe.
    Parkingi w śródmieściu są płatne od pon - pt od 9-18 - 2,80 zł za pierwszą godzinę.
    Do Gdańska najlepiej dojechać kolejką SKM. Do Sopotu trajtkiem lub kolejką.

--
    sygnaturki brak
  • slonko1335 07.07.19, 12:41
    Trajtek to trolejbus? faktycznie ostatnio akurat z mężem rozmawialiśmy, ze nasze dzieci nie widzą co to nawetwink

--
  • morsk2 07.07.19, 12:53
    Trajtek to oczywiście trolejbussmile Są bardzo różne - od nowoczesnych, które mogą opuszczać szelki na części trasy aż po zabytkowe.
    zkmgdynia.pl/

--
    sygnaturki brak
  • szmytka1 07.07.19, 13:20
    W zoo jest tez park linowy. Platne za trase zaleznie od stopnia trudnosci.
  • najderka 08.07.19, 09:02
    dwór Artusa bardzo nam się podobał ale dom Uphagena już niespecjalnie (zwiedzanie z dwójką 13 latków)
  • mama766 08.07.19, 21:26
    Polecam lokalnych przewodników, szczegóły w linku ikm.gda.pl/projekt/lokalni-przewodnicy-i-przewodniczki/
  • livia.kalina 07.07.19, 11:20
    Potwierdzam- Hevelianum i Europejskie Centrum Solidarności. Byłam w kwietniu z trzynastolatki i siedmiolatkiem oraz siedemdziesiątlatkiem i bawiliśmy się super smile

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • sillke 07.07.19, 12:19
    Punkt widokowy: Pachołek w Oliwie. Punkt przy krzyżu milenijnym niedaleko dworca PKP Gdańsk Główny, można wejść na wieżę bazyliki oraz na wieżę kościoła św. Katarzyny. Z Katarzyny widać bazylikę smile No i koło.
  • sillke 07.07.19, 12:20
    W kościele Katarzyny jest muzeum zegarów. I można zobaczyć dzwony. Kiedyś zadzwoniły, gdy wchodziliśmy...
  • nawoyka 07.07.19, 12:44
    W Orłowie jest punkt widokowy z panoramą na Trójmiasto bo klif już pewnie zdobyliscie? Lody na Przebendowskich. jeśli lubisz zabajone i malage to tylko tam.
  • zlota.ptaszyna 07.07.19, 12:59
    Jejku, przerazaja mnie takie watki, bystre i ciekawe dzieciaki i przez 15 lat nie daly rady dojechac/zostac zabrane do waznego miasta lezacego rzut beretem od ich miejsca zamieszkania.

• slonko1335 07.07.19, 13:05
    ba napisze więcej, nigdy nie byłam w trójmieście ale nie wiedziałam, że to jakiś obowiązek jest, zwłaszcza jak ma się nad morze rzut beretem od siebie i że powinno się przed ukończeniem konkretnego wieku zaliczyć, całe szczęście, ze wreszcie to uczynimy zanim te 15 lat skończąwink

--
  • zlota.ptaszyna 07.07.19, 13:24
    Bosse naprawdę powinno się w niektórych przypadkach odbierać polskie obywatelstwo.
  • slonko1335 07.07.19, 15:01
    zawsze możesz złożyć wniosek a nuż się ktoś przychylismile

--
  • zlota.ptaszyna 07.07.19, 18:29
    Nie no w końcu się ruszyłaś żeby zobaczyć aż boję się myśleć czego jeszcze nie widziałaś - typuje od razu Malbork i hel sad
  • slonko1335 07.07.19, 18:33
    nie myśl zatem , bo to ci wyjątkowo nie idzie jak zawszesmile

--
  • zlota.ptaszyna 07.07.19, 18:38
    Gdyby chociaż można było zwalić na PiS a tu niedasie
  • bywalec.hoteli 07.07.19, 20:30
    smile

--
    Lato smile
  • taki-sobie-nick 16.07.19, 21:58
    A gdzie jest ten rzut beretem? Bez nazw - ile kilometrów macie do Trójmiasta?
  • molik28 07.07.19, 21:03
    Nie mogę nawet czytać takich bezsensownych komentarzy. Mucha Cię ugryzła? Jak nie masz nic do dodania to nie pisz.
  • molik28 07.07.19, 21:07
    To do ptaszyny
  • joanna266 07.07.19, 15:13
    Wg mnie najciekawsze jest muzeum 2 wojny światowej w Gdańsku. Od razu zaznaczam że wycieczka na conajmniej pół dnia. Naprawdę ekspozycja jest bardzo ciekawa i zrobiona na wysokim poziomie.

--
    gdybyś mówił językami ludzi i aniołów a internetu byś nie miał..smile
  • tryggia 07.07.19, 15:21
    Większość ciekawych miejsc już wymienilyscie. Dodam jeszcze grodzisko w Sopocie, Piwnice Romanskie w Gdańsku i polecam komunikację rowerową.
    I nie mówcie przy tubylcach Trójmiasto, bo każdy Gdańszczanin, Sopocianin i Gdynianin czuje wówczas niesmak.

--
    Hope
  • bablara 07.07.19, 23:34
    tryggia napisała:

> I nie mówcie przy tubylcach Trójmiasto, bo każdy Gdańszczanin, Sopocianin i Gdy
    > nianin czuje wówczas niesmak.
    >

Chyba przesadzasz.
  • 7katipo 07.07.19, 23:53
    Ja nie czuję.
  • tryggia 08.07.19, 09:17
    Chyba nie.

--
    Hope
  • mama-ola 08.07.19, 09:27
    tryggia napisała:

> I nie mówcie przy tubylcach Trójmiasto, bo każdy Gdańszczanin, Sopocianin i Gdy
    > nianin czuje wówczas niesmak.

Co za bzdura.
  • tryggia 08.07.19, 10:29
    A skąd jesteś?

--
    Hope
  • mama-ola 08.07.19, 10:42
    tryggia napisała:

> A skąd jesteś?

Z Gdyni. W Gdańsku mieszkałam przez parę lat, od 20 lat w Gdańsku pracuję. Męża mam z Sopotu. Znajomych mamy z wszystkich trzech miast Trójmiasta. Nie znamy takich zachowań, o których piszesz. Używamy słowa "Trójmiasto" bardzo często, wszyscy używają bez złych konotacji.
  • tryggia 08.07.19, 11:54
    Zauważ, że nie piszę o zachowaniach, ale raczej odczuciach. Oczywiście, że termin Trójmiasto funkcjonuje, choćby dla metropolii.
    Ale, skoro ma się odrębnego prezydenta, komunikację miejską itd to każde miasto jest osobne. Generalnie to agromeracja gdańska (że wzgl na sejmik i wojewodę w Gdańsku), ale raczej nie powiesz, że jesteś z Gdańska, tylko z Gdyni. A kiedy ktoś cię pyta, to nie mówisz, że jesteś z Trójmiasta ani z konkretnej dzielnicy, tylko, że z Gdyni. Dlaczego?

--
    Hope
  • mama-ola 08.07.19, 12:08
    Odniosłam się do: "I nie mówcie przy tubylcach Trójmiasto, bo każdy Gdańszczanin, Sopocianin i Gdynianin czuje wówczas niesmak" - jaki każdy? Mieszkam tu, poruszam się po całym obszarze, znam ludzi z wszystkich trzech miast Trójmiasta i nikt nie czuje niesmaku.
    Na pytanie, skąd jestem, to oczywiste, że podam miasto, a nie Trójmiasto, ale bynajmniej nie z powodu jakiegoś wyimaginowanego niesmaku. Tak się po prostu podaje obcym osobom. Gdy w liceum ktoś mnie pytał, skąd jestem, to wtedy podawałam dzielnicę, bo wszyscy mniej więcej byliśmy z Trójmiasta i było oczywiste, że chcemy zawęzić. Osobie z innej części Polski nie odpowiem na pytanie ani "z Trójmiasta", ani "z Karwin", bo pierwsze jest niepotrzebnie szerokie, a drugie może być niezrozumiałe. Ale żaden niesmak nie ma tu nic do rzeczy.
  • eat.clitoristwood 08.07.19, 11:58
    mama-ola napisała:

> Nie znamy takich zachowań, o których piszesz. Używamy słowa "Trójmiasto" bardzo #
    > często, wszyscy używają bez złych konotacji.

To, o czym mowa, to pozostałości kibolskiego etosu, który ilustruje haiku "na peronie stoi świnia, wysiadamy, to już Gdynia". Widać obracasz się w niewłaściwych kręgach a patriotyczne graffiti na murach wzdłuż trasy kolejki zbyt szybko umyka Twojej percepcji.
  • tryggia 08.07.19, 10:30
    A gdzie mieszkasz?

--
    Hope
  • bywalec.hoteli 07.07.19, 15:22
    Z uwagi na klimat to niewiele smile

--
    Lato smile
  • janja11 07.07.19, 15:34
    Komunikacja SKMka.
    Z Orłowa macie szybki dojazd do Redłowa ( Centrum Eksperyment)

Moim dzieciakom podobał się rejs z Gdyni na Hel.
    Przy Skwerze Kościuszki w Gdyni jest płatny parking obok hotelu.

Polecam wycieczkę do Pucka. Super klimaty rybackiego miasteczka, które jeszcze nie zostało zabetonowane hotelami i apartamentowcami. Smaczna rybka na molo, fajna plaża, park linowy przy plaży.

Warto sprawdzić program w Operze Leśnej w Sopocie.

• janja11 07.07.19, 15:38
    Europejskie Centrum Solidarności ma jakieś programy dla dzieciaków.

Zerknij też tutaj
    aktywne.trojmiasto.pl/
  • dariamax 07.07.19, 19:58
    Punkt widokowy na żurawiu M3 na terenie stoczni

--
    Doskonałość jest jedynie deklaracją śmiesznego człowieka.
  • bablara 07.07.19, 23:36
    Dodam jeszcze Twierdzę Wisłoujście i Górę Gradową.
  • mama-ola 08.07.19, 09:16
    Radzę poruszać się SKM, nie autem. Bilet 3-dniowy dla dorosłej osoby to koszt 28 zł, dla dzieci nie wiem, ale pewnie połowa. Odradzam auto z powodu korków i parkingów, które trudno znaleźć.

Skwer Kościuszki, a tam ORP Błyskawica, Akwarium oraz Muzeum Marynarki Wojennej - o takie różne armaty można pooglądać:
    https://static2.s-trojmiasto.pl/zdj/c/n/9/1445/620x0/1445353-Ekspozycja-plenerowa-Muzeum-Marynarki-Wojennej-w-Gdyni.jpg
    I nawet na nie usiąść do zdjęcia (w każdym razie mój syn usiadł i nikt nas nie pogonił).
  • bywalec.hoteli 08.07.19, 09:49
    W sumie to się dziwię, że ktoś chce na wakacje jechać do dużego miasta z dziećmi, zwłaszcza położonego nad polskim morzem - czyli chłodnego z automatu. Chocolate cakes pisała ze 100 razy, że tam temperatura rzadko przekracza 22 stopnie.

--
    Lato smile
  • slonko1335 08.07.19, 09:52
    Mam nadzieję, że jak będziemy akurat to temperatura nie będzie przekraczała tych 22 stopni szczerze mówiąc bo upały w mieście to jest koszmar...

--
  • bywalec.hoteli 08.07.19, 09:56
    Hmmm - zdecydowanie lepiej wyjść wieczorem czy po południu do knajpek wieczorem jak w ciągu dnia był upał niż jak wiało, padało i piździło. Chcesz spędzić urlop w sztormiaku w wielkim, opanowanym przez samochody i spaliny mieście?

--
    Lato smile
  • slonko1335 08.07.19, 10:01
    Mam 5 tygodni urlopu na szczęście, jeden tydzień w mieście skoro już muszę je zwiedzić koniczniewink w 22 stopniach będzie idealny.

--
  • bywalec.hoteli 08.07.19, 10:08
    Nie rozumiesz - niższa temperatura nie bierze się z niczego. Jest zimniej gdyż wieje i pada.

--
    Lato smile
  • slonko1335 08.07.19, 10:13
    u mnie dzisiaj 20 ani nie wieje ani nie pada, to idealna pogoda jak jest się w mieście, nie nawidzę upałów

--
  • slonko1335 08.07.19, 10:14
    nienawidzę

--
  • bywalec.hoteli 08.07.19, 10:18
    To dlaczego w nicku masz słonko? smile Powinnaś mieć "chmurka" smile

--
    Lato smile
  • janja11 08.07.19, 10:45
    bywalec.hoteli napisał:

> W sumie to się dziwię, że ktoś chce na wakacje jechać do dużego miasta z dziećm
    > i, zwłaszcza położonego nad polskim morzem - czyli chłodnego z automatu. Chocol
    > ate cakes pisała ze 100 razy, że tam temperatura rzadko przekracza 22 stopnie.
    >

A ja tam zaczynam doceniać wybrzeże Bałtyku i chętnie wpadamy jak mamy możliwość.
    Faktem jest, że nie zdarzyło mi się trafić na tylko deszczowe dni z temperaturą poniżej 20.
    A akurat takie około 22 stopni to jest idealną temperatura, aby aktywnie wypocząć z dzieciakami.
    Turcja, czy Grecja w lipcu, czy sierpniu to jest masakra.
    W Egipcie nawet nie próbowałam bywać w tym czasie i wystarczyło mi, że sami Egipcjanie mówili, że się tam wtedy nie da wytrzymać.
  • bywalec.hoteli 08.07.19, 11:38
    Ja wybrzeże Bałtyku doceniam odkąd mam dzieci. Twierdzę, że plaże mamy lepsze niż Włochy, Hiszpania, Chorwacja... Ale najlepiej się cieszę jak temperatura jest w okolicach 30 stopni, słońce, brak chmur i mało wieje. Temat pogody jest jednak na głowie - kiedy tam go nie ma.
    Natomiast nie bardzo rozumiem jazdy do Gdańska - kiedy mamy raz że niepewny klimat dwa wielkie zatłoczone miasto.

--
    Lato smile
  • janja11 08.07.19, 11:50
    bywalec.hoteli napisał:

> Natomiast nie bardzo rozumiem jazdy do Gdańska - kiedy mamy raz że niepewny kli
    > mat dwa wielkie zatłoczone miasto.
    >

A dla mnie akurat większe miasto (np. Gdańsk), jest bardzo dobrym wyborem przy niepewnej pogodzie, bo daje alternatywne możliwości spędzania czasu.
    Ktoś tu zakładał wątek o urlopie na nadmorskim zadupiu, gdzie cudnie się wypoczywa na prawie prywatnej plaży, ale tylko przy pięknej pogodzie.
    Za to jak leje można oszaleć i wpaść w deprechę.
  • slonko1335 08.07.19, 13:02
    >Ale najlepiej się cieszę jak temperatura jest w okolicach 30 stopni, słońce, brak chmur i mało wieje.
    a to ja wtedy mogę po prostu wyskoczyć nad morze od siebie bo mam dużo bliżej a nie tłuc się w tym celu 350 km. Jedziemy zobaczyć to duże zatłoczone miasto i najbardziej interesuje mnie właśnie temperatura w okolicach 20 stopni. Deszcze i wiatry mi niestraszne bo w przeciwieństwie do plaży na zadupiu w tym dużym mieście spokojnie znajdę atrakcje niezależne od pogody.

--
  • morsk2 08.07.19, 16:59
    Dokładnie tak, słonkosmile W 3-mieście masz dużo propozycji na każdą pogodę.
    A Gdynia nie jest "dużym zatłoczonym miastem". Oczywiście są dzielnice "sypialniane, ale w Śródmieściu znajdziesz zaskakująco dużo przestrzeni i zieleni. A miejscówkę masz w najlepszym miejscu, bo Orłowo to spokojna dzielnica willowa. Jeśli traficie na upały i będziecie chcieli na plażę, to idźcie w Orłowie na końcu ul.Przebendowskich, wejście nr 17 - plaża z ratownikami, nie ma takiego tłumu jak w centrum.
    Pisałaś, że będziecie w trakcie Jarmarku - może młodzież zainteresuje Bieg św. Dominika - Prolog "Goń św. Dominika" jest bezpłatny, dla wszystkich, w pakiecie pamiątkowa koszulka.
    www.biegdominika.com/rejestracja/bieg-gon-sw-dominika/
    Udanego pobytu.

--
    sygnaturki brak
  • uomo_dos 08.07.19, 17:42
    uwielbiam Trójmiasto! Jeszcze tylko szybko dopiszę:

1) trasa rowerowa wzdłuż morza
    pomorskie.travel/pl/-/trasa-nadmorska-w-trojmiescie
    przebyłam z dzieciakami prawie całą, naprawdę świetna sprawa, podobno teraz jest już świetny rower miejski - ciekawe? Jeśli tak, sama mam ochotę na powtórkę z rozrywki najlepiej jesienią.

2) a jak już rower to polecam zjeżdżenie wzdłuż i wszerz Parku Reagana, który przylega do trasy. Różne dane znajduje odnośnie jego wielkości - od 40 do 80 ha, więc spory obszar, zebrał nagrody w konkursach architektonicznych za swoją wyjątkowość i rzeczywiście popieram wybór. Duża różnorodność roślin, place zabaw dla dzieci, rzeźby - ogólnie rozległy, nowoczesny, atrakcyjny teren rekreacyjny.

3) zwiedzanie Westerplatte można połączyć z wyprawą na Latarnię Gdańsk Nowy Port z kulą czasu. Takich kul czasu zostało na świecie już tylko 5 (m.in. w Greenwich - tam jest czerwona kula, nasza jest jedyna ażurowa). Trzeba się wstrzelić w odpowiednią godzinę, "za moich czasów" kula opadała co dwie godz. (12,14,16, i 18). Proponuję 18, bo wtedy po opadnięciu kul w rejs wyrusza cumujący u stóp latarni wielki prom. Z latarni roztacza się wspaniały widok m.in. na Westerplatte a poza tym podobno z okien tejże latarni padły pierwsze strzały w kierunku Westerplatte zanim wystrzelono z pancernika Schleswig-Holstein.

4) jeden z pomników upamiętniających Kindertransporty stoi przed dworcem Gdańsk Główny, trzy inne znajdują sie w Berlinie, w Holandii i w Londynie
    pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Kindertransport%C3%B3w
    w ubiegłym roku zmarł twórca tych pomników - Frank Meisler, jako dziecko wywieziony w Kindertransporcie - kawał smutnej historii, imo przemawia do dzieciaków

5) może ktoś już wspomniał, ale dla mnie to taka gdańska wisienka na torcie - ulica Mariacka, wchodzi się na nią i jest się w innym świecie. A przy okazji jak dzieciaki lubią ruch to koniecznie wejście na wieżę widokową katedry - tylko ok. 400 schodów, widok z góry bezcenny!

• zetkaad 16.07.19, 20:53
    Wybieram sie z dziećmi tylko na weekend, więc napisz, co byś wybrała z polecanych?
  • bestfromwest 17.07.19, 01:00
    Ja tez bede w podobnym terminie w Gdansku wiec dziekuje na pewno skorzystam z waszych sugestii. Podpowiedzcie jeszcze prosze gdzie mozna zjesc smacznie. Lubimy wszystkie kuchnie ale chetnie sprobujemy czegos reginalnego i rybki.
  • janja11 17.07.19, 09:35
    bestfromwest napisała:

>
    > Podpowiedzcie jeszcze prosze gdzie mozna zjesc smacznie. Lubim
    > y wszystkie kuchnie ale chetnie sprobujemy czegos reginalnego i rybki.

Nam smakuje rybka w Tawernie przy Mołtawie.
    generalnie moja rodzina z Trójmiasta twierdzi, że trudno tam zjeść dobrą rybkę.

A w temacie dobrej ryby
    "6 lipca w Świnoujściu odbyły się Dorszowe Żniwa, czyli Mistrzostwa Polski w potrawach z ryb morskich. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Przemysław Gościniak i Bartłomiej Kornacki z restauracji Warszawska z Hotelu Centrum w Sosnowcu."

No to wygląda, że na dobrą rybę najlepiej do Sosnowca...

• bestfromwest 17.07.19, 23:03
    Dzieki napewno odwiedzimy Tawerne. Sosnowiec moze w przyszle wakacje smile
    Moze ktos ma jeszcze jakies sugestje?
  • lucy_phere 17.07.19, 11:29
    Poza najpopularniejszymi (Muzeum II Wojny, Westerplatte itd.) potwierdzam, że warto się wybrać do Muzeum Emigracji i dodaję do listy Teatr Szekspirowski - w zasadzie w centrum.
  • martas83 18.07.19, 10:58
    Chyba nikt nie wspomniał o Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Byłam w Gdańsku kilka lat temu i to jedna z rzeczy, którą zapamiętałam najbardziej i najlepiej. Fajne, nowoczesne, ciekawe muzeum.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka