Dodaj do ulubionych

Nieustający ból brzucha

06.07.19, 23:00
Piszę tu, bo na starszym dziecku chyba mało kto bywa ...
Moją 7 letnią córkę od 2 tygodni bez przerwy boli brzuch.
Córka nie skarży się sama, ale zapytana twierdzi że brzuch boli - w każdym przypadku. Nie ma sytuacji że powie, że brzuch nie boli. Pokazuje okolice pępka, ale tak podobno robi 90% dzieci.
Bawi się normalnie, od czasu do czasu ma luźniejszy stolec, ale poza tym nie wygląda na chorą.
Byliśmy u lekarza, mocz zbadany i jest ok, brzuch "obmacany" i niby też ok.
Mamy skierowanie na USG, ale u dobrego lekarza najwcześniejszy termin (prywatnie) jest za 3 tygodnie. Martwię się.
Co może być przyczyną?
Zastanawiam się czy nie iść na to USG wcześniej do gorszego lekarza ...
Edytor zaawansowany
  • fil.lo 06.07.19, 23:13
    Uspokajające jest to, że Twoja córka sama się nie skarży i normalnie się zachowuje. Z drugiej strony też byłabym zaniepokojona. Osobiście poszłabym wcześniej na USG.
  • kryzys_wieku_sredniego 06.07.19, 23:19
    Może umów się na usg w ośrodku zdrowia, ja miałam robione na jesieni usg brzucha, czekałam nie cały tydzień.
    A dla pewności pójdź prywatnie za 3 tygodnie jak potrzebujesz.
  • m.y.q.2 06.07.19, 23:43
    Pamiętam z własnego dzieciństwa, często mnie brzuch bolał, bez żadnych towarzyszących objawów. Lekarz powiedział, że to kolka, częsta ponoć u rosnących dzieci. Często ból występował w czasie biegania, właśnie w okolicy od pępka do pachwiny. Mama myślała, że to wyrostek, ale minęło kilkadziesiąt lat i ciągle go mam. smile Usg na pewno nie zaszkodzi, uspokoisz się.

--
    Niektórzy są przekonani, że ich kaganiec to przyłbica.
    St.Jerzy Lec
  • andaba 07.07.19, 00:22
    Nietolerancja laktozy?
    Spróbowałabym odstawić mleko.
  • miniofilka 07.07.19, 01:54
    Pasożyty?

--
    żyj i pozwól żyć innym tak jak chcą:smile
  • minniemouse 07.07.19, 03:05
    czy w rodzinie występuje migrena lub inne bóle głowy?
    moze to po prostu chroniczna migrena abdominalna. tzn występującą chronicznie, nie w ostrych napadach twrajacych zwykle 24 do 72 godzin.

polecam Chronic Abdominal Pain in Childhood - i google tłumacz.

poza tym:
    Symptoms
    It will hurt in the center of your child's body or around their belly button (not their sides), what doctors call midline abdominal pain.

Będzie bolało w centrum ciała dziecka lub wokół pępka (nie po bokach), co lekarze nazywają bólem brzucha w linii środkowej .

abdominal migraine in children

jeszcze:
    Przewlekłe bóle brzucha w dzieciństwie stanowi 2% -4% wizyt u lekarza, do podstawowej opieki lekarzy i 50% skierowań do gastroenterologów pediatrycznych.
    . Abdominal migraine (AM) is one of the most common causes of functional abdominal pain in children and is included under the Rome IV classification of functional gastrointestinal disorders (FGIDs).4 It is also currently well recognized as a type of pediatric migraine variant and has specific diagnostic criteria under the International Classification of Headache Disorders (ICHD) III.5–7
    Migrena brzuszna (AM) jest jedną z najczęstszych przyczyn funkcjonalnego bólu brzucha u dzieci i jest objęta klasyfikacją czynnościową zaburzeń żołądkowo-jelitowych Rome IV (FGID). 4Jest również obecnie powszechnie uznawany za rodzaj wariantu migreny dziecięcej i ma określone kryteria diagnostyczne w ramach Międzynarodowej Klasyfikacji Zaburzeń Bólu Głowy (ICHD) III.

migrena brzuszna u dzieci

i wreszcie z okienka w google:
    Migrena brzuszna (AM) jest częstą przyczyną przewlekłego i nawracającego bólu brzucha u dzieci . Charakteryzuje się napadami umiarkowanego do ciężkiego bólu brzucha, który jest na linii środkowej, obwodowej lub rozlany w miejscu i któremu (moga) towarzyszą inne objawy, takie jak ból głowy , jadłowstręt, nudności, wymioty lub bladość. 24 kwietnia 2018 r

Nie twierdze ze to na pewno migrena abdominalna (brzuszna), ale jeśli badania nie będą nic wykazywać to należy wziąć to pod uwagę.

W pierwszym rzędzie jednak zbadałabym nietolerancje glutenu, laktozy i wszelkie robaki począwszy od giardii na tasiemcu skończywszy. a moze i na Lyme warto zbadać - western blot.

Minnie
  • norra.a 07.07.19, 13:08
    Mój też tak miał, pediatra przepisał badania z krwi, badania kału - ale nie udało się pobrać mojemu dzikusowi, więc po prostu przeleczyłam go Pyrentelum, ale nie było poprawy, zrobiliśmy też USG, nic nie wykryło. Lekarz powiedział, żeby odpuścić dalszą diagnostykę, że to prawdopodobnie przez rozpoczęcie szkoły, nowe środowisko itp.
    Od czasu tego usg wszystko zaczęło wracać do normy smile jak syn marudził, że boli, powtarzałam mu, że lekarz sprawdził i wszystko w środku jest ok, że to przejdzie. Uspokajało go to i te ataki trwały coraz krócej i rzadziej, w końcu teraz sobie zdałam sprawę, że już kilka miesięcy się nie narzekał.
  • mama.nygusa 07.07.19, 13:24
    Nie wiem co pisza wyzej, ale corka dokladnie w wieku twojej tez skarzyla sie na bole brzucha, plus raz w stolcu byla odrobina krwi.Doszlo do tego, ze miala robiona kolonoskopie, wynik-zapalenie jelita.U nas ogolnie problemy "brzuchowe" to sprawa genow.Od czasu do czasu corke trapia samoistne bole brzucha, wowczas posilkujemy sie dobrymi probiotykami, iberogastem i mija.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • m.y.q.2 07.07.19, 13:57
    Post przedpiśczyni przypomniał mi, że kilkanaście lat temu córka koleżanki również cierpiała na ból brzucha, w szpitalu też leżała i też lekarze jakiś stan zapalny znaleźli. Zabroniono jej spożywania kolorowych słodkich napojów, w których ponoć jakieś wredne składniki się znajdują.

--
    Niektórzy są przekonani, że ich kaganiec to przyłbica.
    St.Jerzy Lec
  • nunia01 07.07.19, 14:13
    Ja byłam 3 lata starsza i niespecyficznie mi się objawił wyrostek. Bolało z drugiej strony. Oglądali mnie pod kątem dojrzewania. Tydzień mnie mama po lekarzach prowadziła bez efektu. Ostatniego dnia poszłyśmy do ginekologa w szpitalu, ten nas odesłał na chirurgię, A w nocy opanowali mnie w trybie pilnym.
  • aguar 07.07.19, 14:23
    Może podaj No-Spę 1/2 tabletki 40-miligramowej. Mojemu to pomagało albo działało "pro psyche", kto wie.
  • mama_natala 07.07.19, 17:35
    Nie wiem czy jest sens, bo ona nie skarży się na ból. Nie przeszkadza jej to w żaden sposób. Tylko jak ja pytam czy boli, zawsze odpowiada "tak". Lekarz sugerował właśnie problem psychiczny/stres. Córka wszystkim bardzo się przejmuje, a ból pojawił się, gdy pojechała na wakacje do babci. O kilku dni jest jednak w domu, a ból nadal jest.
  • merilia80 07.07.19, 18:11
    Musisz jakoś sprawdzić czy naprawdę boli ją ten brzuch. Czy to może stres czy zwrócenie na siebie uwagi.... A dajesz jakieś leki na ten ból? Czy ból przechodzi po lekarstwie?
    Może spróbuj podać tabletkę rutinoscorbin jakaś witamina mówiąc że to nowy lek przeciwbólowy. Jeśli ból zniknie to masz odpowiedź.
  • budyniowatowe 07.07.19, 22:19
    mama_natala napisała:

> Nie wiem czy jest sens, bo ona nie skarży się na ból. Nie przeszkadza jej to w
    > żaden sposób. Tylko jak ja pytam czy boli, zawsze odpowiada "tak".

A mozesz powiedziec w jakim celu sie co chwile dopytujesz czy ja boli?
    Podejzewam, ze odpowiada, ze ja boli aby cie zadowolic.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka