Dodaj do ulubionych

Jak obudzić libido?

07.07.19, 08:32
Po antydepresantach spadło do samego zera a nawet jeszcze niżej.
Nigdy takich problemów nie miałam i jest to dla mnie bardzo nieprzyjemne doświadczenie.
Pigułek na szczęście nie odstawię.
Jak sobie radzić? Jakieś suplementy dają radę?

--
http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
Edytor zaawansowany
  • fawiarina 07.07.19, 08:39
    To częsty skutek uboczny sad pogadaj z psychiatrą
    Brak libido albo niemożność osiągnięcia orgazmu.
  • katja.katja 07.07.19, 09:43
    Nie ma żadnych skutecznych suplementów na kobiece libido. Jest bodaj jeden produkt z jakimś tlenkiem, który nie działa.
    Ja też nie mam libido, zamarło po Hashimoto. Jestem zimna jak lód i dobrze mi z tym, rzadko czasem coś drgnie raz w miesiącu, wiadomo kiedy, ale to też ledwo ledwo w porównaniu z poprzednim pożarem.
    Moim zdaniem (nie jesteś najmłodsza i podejrzewam, że i bez tych tabletek na depresję już libido by zanikło) powinnaś sobie darować libido. W naszym wieku jak słusznie ktoś powiedział seksem jest dobre jedzenie, ewentualnie wino.

--
    Nie dam się wygasić!
  • szeptucha.z.malucha 07.07.19, 09:50
    W jakim wieku?
    Mam 45 lat i temat braku libido jest mi obcy.
    Warto porozmawiać z lekarzem, może inne leki, inaczej zadziałają
  • katja.katja 07.07.19, 10:08
    Mówię za siebie - 37 plus. Padło na amen amenów. Choć był zryw (taki jak mają terminalnie chorzy na raka tuż przed śmiercią) gdy przez rok (tuż przed tym upadkiem) chodziłam non stop jak kotka w rui, jak nie ma się interesującego obiektu bardzo nieprzyjemne per saldo doświadczenie sad

--
    Nie dam się wygasić!
  • noemi29 07.07.19, 10:29
    Osoba, która cię nakręci, dla której będziesz piękna, sexowana i pociągająca, której na Twój widok krew szybciej będzie krążyć. Nie ma nic lepszego.
  • 21mada 07.07.19, 10:37
    Katju, jeszcze wszystko przed tobą. Ja mam 40+ i tak mnie dziś nosi że wprost nie mogę usiedzieć. 😑
  • katja.katja 07.07.19, 11:24
    Poważnie? Obstawiałam, że masz plus/minus 34 lata.
    Jeżeli tak to daj sobie spokój z tym facetem z pracy. Woli młodsze.
    Poszukaj kogoś w klubie emerytów, tam może masz jeszcze jakieś szanse.

--
    Nie dam się wygasić!
  • 21mada 07.07.19, 11:30
    Ale ja właśnie jestem młodsza od niego. Do tego wyglądam dużo młodziej niż wskazuje metryka. No i powiedział mi wprost że jestem bardzo atrakcyjna.
  • katja.katja 07.07.19, 11:40
    To ile on ma lat?
    Ja w tym wieku w ogóle nie zawracałabym sobie głowy seksem. Ciało już nie te. I pipka też nie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • 21mada 07.07.19, 11:48
    I już do końca życia nic? 😢
  • katja.katja 07.07.19, 11:51
    A po co?

--
    Nie dam się wygasić!
  • 21mada 07.07.19, 11:54
    Dla dreszczyku emocji i poczucia wspólnoty z bliźnim?
  • katja.katja 07.07.19, 19:00
    W tym wieku ma się dreszczyk emocji jak się samej zajdzie do apteki i z powrotem.
    A gruba z księgowości w jakim jest wieku?

--
    Nie dam się wygasić!
  • 21mada 08.07.19, 17:04
    Haha, nie przesadzaj. Ja do apteki w ogóle nie chodzę.
  • anna.karenina 19.07.19, 13:57
    Gruba z ksiegowosci jest i bedzie atrakcyjna bez wzgledu na wiek.😎 Katju, rogalznutella pytala sie forumki o imiona dla corki, wiec zaproponowalam jej nazwanie bombelka Katja Katja i niesmialo wspomnialam, ze razem z rikim moglibyscie byc rodzicami chrzestnymi😊 Co za zaszczyt by to byl dla bombelka😀
  • katja.katja 19.07.19, 15:35
    Akurat Ricki by się nadał na ojca chrzestnego, kasę to ma smile

--
    Nie dam się wygasić!
  • anna.karenina 19.07.19, 15:44
    Toz pisalam w tamtym watku: majetny, ustosunkowany, z doswiadczeniem zyciowym...Na roczek, komunie i bierzmowanie bylby przelew dla dzieciatka, a dla wujka Zdzisia i reszty rodziny opowiesci o doswiadczeniach rikiego w sprawach damsko-meskich😜
  • angazetka 19.07.19, 13:10
    Och, biedactwo. Mam 36 lat, niedoczynność tarczycy, depresję (leczoną) - i libido.
  • 21mada 07.07.19, 10:31
    Znaleźć kogoś kto cie kręci. Nie masz nikogo takiego w otoczeniu?
  • rosabell 07.07.19, 12:06
    Zmienic antydepresanty na inne. Sa takie, ktore nie obnizaja libido. Suplementy z wysoka dawka arganiny. Czysta arganina znaczy sie. Czy jednak naprawde pomagaja to nie wiem. Wiadomo jak to suplementy.
  • joanna266 07.07.19, 13:19
    Mam 41 lat i też gdzieś od ponad roku nie chce mi się. Ale chce mi się chcieć. Seks jest super, daje niezwykle poczucie wspólnoty z własnym chłopem. I nie chce z tego rezygnowac. Walczę smile Bo jak już jest akcja to udaje mi się wkręcić.A już o mój orgazm stara się mąż zazwyczaj z sukcesem.Nie rezygnuj z seksu. Żadne jedzenie,podróże, zakupy go nie zastąpią. Brałabym nawet leki gdyby było trzeba wink Poza tym wiem jak ważny jest seks dla mojego męża.A mąż jest najważniejszy dla mnie. A i jeszcze jedno młodość i atrakcyjność fizyczna nie idzie zawsze w parze z libido. Są dziadkowie którzy chetnie i względnie często oraz młodzi którzy kombinują ciągle jak uśpić partnera wink

--
    gdybyś mówił językami ludzi i aniołów a internetu byś nie miał..smile
  • nutella_fan 07.07.19, 18:20
    U mnie spadło do -1. Dramat. Odstawiłam antydepresanty. Stwierdziłam, że jestem za młoda na rezygnację z sexu (miałam 43 lata).
  • katja.katja 07.07.19, 18:59
    Optymistka z Ciebie wink

--
    Nie dam się wygasić!
  • beataj1 07.07.19, 18:46
    Podobno z libido jest jak z ćwiczeniami, mimo że ci się nie chciało ćwiczyć, po wszystko czujesz się zadowolona. Im częściej się przelamujesz tym bardziej się chce. Najlepsza metoda na brak chęci to bzykanie się pomimo braku chęci. Jak po wszystkim jesteś zadowolona , to wiesz co masz robić.

--
    Lepiej zużywać się, niż rdzewieć.
  • owmordke 08.07.19, 09:24
    Jak jej spadlo po antydepresantach to jedyne co moze zrobic to zmienic leki. Klasyczne serotoninowe antydepresanty czesto zabijaj libido i orgazm (a u mezczyzn erekcje). Wyjatkiem jest chyba wellbutrin bo nie dziala na serotonine a na inny neuroprzekaznik.
  • mapo0 08.07.19, 17:00
    Mi obniżyło ale libido jest - biorę 100ke sertraliny dziennie.
  • kiddy 07.07.19, 18:54
    Poczekaj. Od jak dawna bierzesz leki? Te skutki uboczne często mijają po dwóch, trzech miesiącach. Jak nie minie, to poproś o zmianę leków, bo spadek libido po lekach to jest wskazanie do ich zmiany.
  • mapo0 08.07.19, 00:07
    Mi na szczęście nie spadło dramatycznie, tylko trochę, ale chętnie posłucham
  • mapo0 19.07.19, 09:45
    teraz lepiej?
  • rogalznutella 19.07.19, 09:47
    Zmień sertraline na fluoksetyne i będzie ok
  • korniz 19.07.19, 14:03
    witaminy b reguluja libido
  • niepewnosci_krolowa 19.07.19, 14:45
    Ja po zdradzie męża wyczolguję się od 3 miesięcy z deprechy i leki też biorę. Bardzo mi pomogły tak na marginesie, do tego układam sobie rzeczy w głowie na terapii indywidualnej. Nad naprawa małżeństwa pracujemy na terapii małżeńskiej. Jest coraz lepiej i seks również jest, o dziwo dużo lepszy niż wczesniej, dużo więcej eksperymentów etc. (Nie kumam ale na razie nie wnikam i cieszę się chwila bo to mi libido wystrzeliło w kosmos). Niestety orgazm jest poza moim zasięgiem przez leki i wiesz co mi bardzo pomogło? Wibrator. Taki maly, nazywa się bullet. Mój mąż moze się starać pół godziny żebym doszła a ten mały wariat robi to w 3 minuty...Wiem że nie o to pytałaś bo pytałaś o same libido, ale polecam Ci kilka razy spróbować mimo wszystko i libido może się obudzi. Na zasadzie co pierwsze - jajko czy kura.
  • niepewnosci_krolowa 19.07.19, 15:14
    Dodam tylko że wibrator stał się naszym wspólnym kolega w łóżku dopóki biorę leki. I zazwyczaj to mąż mnie nim "dokańcza" jak mu mówię, że nie przebije ściany. Więc nie jako zabawa samodzielna tylko z 2 ga strona.
  • katja.katja 19.07.19, 15:33
    Dla mnie wibrator to przesada.

--
    Nie dam się wygasić!
  • angazetka 19.07.19, 15:38
    Dlaczego?
  • katja.katja 19.07.19, 16:13
    Wolę tradycyjny wkład smile

To tak jakbyś pytała czemu wolę zupę ze świeżych składników zamiast "gorącego kubka" smile

--
    Nie dam się wygasić!
  • niepewnosci_krolowa 20.07.19, 09:39
    Zdradzę Ci tajemnicę. Pijąc gorący kubek jednocześnie cieszymy się naturalnym wkłademsmile 2w1
  • snakelilith 20.07.19, 14:02
    Porównujesz gruszki z jabłkami, tradycyjny wkład i wibrator to dwie różne rzeczy funkcjonujące w inny sposób. Pojęcie o kobiecej seksualności, to ty masz zerowe gazet.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • katja.katja 20.07.19, 15:36
    Akurat kiedyś miałam okazję wypróbować wibrator.
    Oj, zdecydowanie nie.
    Zdrowy, męski wkład to jednak co innego.

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 20.07.19, 19:12
    Akurat jak zwykle bzudry opowiadasz.

--
    "Hehe, niezłe, czyli niby cięta osa ale jak dostanie klapsa to złość mija i przechodzi w ochotę smile" - bywalec.hoteli
  • fawiarina 20.07.19, 21:47
    Co kto lubi, po prostu.
  • konsta-is-me 19.08.19, 23:28
    No to tym bardziej ma prawo wolec zywy wklad albo wibrator.
    W koncu to kazdego sprawa, czy na forum juz nie wolno miec wlasnego gustu nawet nt.co wolimy miec wkladane i gdzie ?
  • niepewnosci_krolowa 19.07.19, 15:49
    Bo..? Stworzony dla ludzi. Normalnie nigdy nie potrzebowałam bo maz mnie zaspokajał, ale leki to leki. Nie przeskoczysz. I sama jestem w szoku że wibrator zadziałał. Inaczej miałabym miesiące seksu bez...yyy..finału.
  • fawiarina 19.07.19, 21:24
    Kup sobie magic wand smile dopiero zobaczysz co znaczy przebić ścianę. Mąż ci nie będzie potrzebny wink
  • niepewnosci_krolowa 20.07.19, 09:41
    Trochę się boję. Mój mąż poczuł się już zagrożony bulletem bo obawia się czy nawet jak już odstawie leki to wystarczy mi zwykły seks z nim skoro przyzwyczaję się do silniejszych bodźców. Skoro magic wand to jeszcze większą magia to nawet nie chce sprawdzać bo może się okazać, że mi ten mąż już potrzebny nie będziewink
  • fawiarina 20.07.19, 12:53
    I kij mu w oko! Jak on się czuje zagrożony zabawką z seksszopu, to ty jak masz się czuć po zdradzie? Myśl o swoim orgazmie, a on niech sobie swoje kompleksy rozpatruje w zaciszu gabinetu własnego terapeuty.
  • niepewnosci_krolowa 20.07.19, 13:39
    W sumie racjasmile
  • snakelilith 20.07.19, 14:00
    fawiarina napisała:

> Kup sobie magic wand smile

Właśnie wygooglowaam, że można używać go także do masażu pleców. Co za wszechstronne urządzenie. big_grin

--
    "Hehe, niezłe, czyli niby cięta osa ale jak dostanie klapsa to złość mija i przechodzi w ochotę smile" - bywalec.hoteli
  • fawiarina 20.07.19, 21:48
    To jest wspaniałe urządzenie. Każda kobieta powinna to dostać już w wyprawce dla niemowlaka, którą szykuje szpital wink
  • bigzaganiacz 20.07.19, 09:52
    Gazeciarz myslalem ze nie zchodzisz ze swijego analnego pomocnika
  • niepewnosci_krolowa 20.07.19, 11:09
    To do mnie?
  • double-facepalm 20.07.19, 14:39
    Do katja.katja. Jeśli to damska osobowość gazeciarza z damskimi zewnetrznymi cechami plciowymi to niech spróbuje womanizera - żaden żonaty gach nie będzie potrzebny.
  • mokka39 19.07.19, 15:44
    może pomyśl nad zmianą leku? Ja biorę esci.....am 20mg (nie mogę wpisać całej nazwy leku, bo wykrywa spam) i nic mi nie spadło, może nawet wręcz przeciwnie.

--
    www.perfumanka.pl
  • niepewnosci_krolowa 19.07.19, 15:51
    Ja biorę c......pram i libido mam ale już nie finiszuję
  • katja.katja 19.07.19, 16:20
    Ja nic nie biorę, ale od kiedy leczę się na Hashimoto wulkan wygasł sad
    Czasem coś się ożywia w połowie cyklu, ale tylko na chwilę sad

--
    Nie dam się wygasić!
  • milka_milka 20.07.19, 14:33
    Bzdura to jest, przez hashi nic nie wygasa. Tylko trzeba leczyć.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • katja.katja 20.07.19, 15:35
    Leczę, jestem na innym forum dotyczącym tej choroby i tam młodsze ode mnie dziewczyny mają takie same odczucia jak ja, a duża część nawet nie przekroczyła 30 lat sad

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 20.07.19, 23:36
    Akurat libido u kobiet rośnie z wiekiem, więc znowu bajdurzysz.

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku."
    - bywalec.hoteli
  • katja.katja 21.07.19, 10:17
    Te dziewczyny twierdziły, że przed chorobą było lepiej, a potem równia pochyła.
    Zmuszają się do seksu, dosłownie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • double-facepalm 19.08.19, 17:59
    No i? Jestem pacjentka endokrynologa od dzieciństwa, na lata zanim zaczelam współżyć, uwaga, nie zmuszając się.
    Śmieszą mnie wypowiedzi niektórych osób zwalajacych na hashimoto absolutniusienko wszystkie problemy okolozdrowotne.
    Mi akurat brany przez kilka mcy antydepresant z nazwa subst.czynnej na "E" uwalil libido, ale jak widzę to nie reguła.
  • katja.katja 19.08.19, 20:39
    Bo ta choroba rozwala wszystko.

--
    Nie dam się wygasić!
  • konsta-is-me 19.08.19, 23:23
    Ta, na takich forach nawet zlamany paznokiec i gradobicie to wina Hashimoto.
    I wszystkie "umieraja" przy tsh 3 albo 4.
    Jakim cudem tyle rekordzistek z tsh po kilkaset zyje, nie wiadomo.
  • milka_milka 20.08.19, 07:39
    Bo to zależy od organizmu. Ja przy TSH 3 ledwo żyję, moje dziecko przy 35 funkcjonuje całkiem niezłe. A bywają tacy co i przy kilkuset specjalnie nie mają problemów.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • konsta-is-me 20.08.19, 07:46
    Nie, nie zalezy od organizmu.
    To nie jest tak, ze jeden umiera przy 37 stopni goraczki a drugi swietnie funkcjonuje przy 150 stopniach.
    Twierdzenia "przy tsh 3 ledwo zyje" to zwyczajna hipochondria i histeria.
    Wiesz dlaczego?
    Bo tsh moze zmieniac sie co kilka dni, i to kilka jednostek.
    Nie ma czegos takiego jak "stale tsh", moze byc co najwyzej w pewnych granicach.
    Prawie na pewno masz wahania tsh, a ponieważ o tym nie wiesz, jakos "zyjesz".
  • milka_milka 20.08.19, 07:59
    Pewnie mam. Tylko że mam hashi od 15 lat i wiem jak się czuję przy TSH poniżej 1, a jak powyżej 3. I wybacz, ale opinia dwóch świetnych endokrynologów, z którymi mam do czynienia jest dla mnie bardziej miarodajna niż Twoja. Poza tym istnieje niedoczynność tarczycy z konkretnymi objawami i nie są to chwilowe wahania TSH.

--
  • katja.katja 20.08.19, 09:30
    Im dłużej żyję oraz poszerzam wiedzę, także medyczną (opracowania naukowe, czasopisma polularno-naukowe lub medyczne) tym mam coraz więcej wątpliwości czy istnieje hipochondria czy raczej medycyna nadal nie zna wszystkich jednostek chorobowych i nadal nie wszystko w tej gałęzi jest wiadome.
    Teraz niektórych ludzi nazywamy leniami, za jakiś czas, gdy już wymrzemy kolejni lekarze odkryją nieodkrytą do tej pory substancję/gen/nieznany hormon, która odpowiada za to, że np. 30-latka na oko zdrowa lub "tylko" z niedoczynnością czuje się jak wypalona dętka.

--
    Nie dam się wygasić!
  • katja.katja 20.08.19, 09:25
    TSH 4 jest zbyt wysokie dla młodej dziewczyny, taki wynik jest dobry dla 60-latek. To tak jakbyś uważała, że niski estrogen jest w normie dla każdej kobiety bo np. jest normą w wieku 60 lat.

--
    Nie dam się wygasić!
  • felicja887 19.08.19, 14:19
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • milka_milka 19.08.19, 14:29
    Spam. Zgłaszam.

--
  • taki-sobie-nick 19.08.19, 23:15
    Uprzedzam jednak, że inny lek też może dawać jakieś efekty uboczne.
  • konsta-is-me 19.08.19, 23:21
    Antydepresanty tak dzialaja.
    Trudno cos poradzic, tak juz jest.
  • bywalec.hoteli 19.08.19, 23:35
    Obudzone?

--
    Lato smile
  • tojamarusia 20.08.19, 06:45
    Coś drgnęło😉😉

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif

Popularne wątki