Dodaj do ulubionych

To czego nie wolno nosic kobiecie 55+? I dlaczego?

07.07.19, 17:33
Pytam, bo w moim watku o sukience padlo stwierdzenie, ze wykroj ramion byl za odwazny, i ze w tym wieku trzeba nosic sukienki tylko z rekaw(ki)em. Bo ramiona nieladne.
Wiec zaczelam sie zastanawiac, co jeszcze trzeba chowac?
Czego nie wypada? Gdyz...?
A co jeszcze wolno? I do kiedy?

Jesli macie jakies opinie, biore!
Edytor zaawansowany
  • tt-tka 07.07.19, 17:40
    Sluze opinia smile - wolno nosic wszystko, w czym babka 55+ (a i mlodsza, i starsza) dobrze sie czuje. Chyba ze postawila sobie za cel sprawianie estetycznej przyjemnosci wszystkim wokol - cel nieosiagalny, bo i gusta sa rozmaite. Wtedy nawet nikab nie pomoze, bo urazi jesli nie czyjes poczucie estetyki, to czyjes ideolo tongue_out

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • asia.sthm 07.07.19, 17:54
    Tez uwazam ze wszystko wolno.
    Kobieta 55+ wie juz dobrze w czym dobrze sie czuje, w czym sie sobie podoba, na co ma ochote i jak to zrealizowac. I juz zupelnie przestala sie przejmowac jak inni ja oceniaja i czy wogole oceniaja.
    Nie wolno jedynie dac sobie wmowic, ze czegos nie wolno big_grin

--
    po prostu, prosto z mostu...
  • fil.lo 07.07.19, 17:41
    Zdziwiły mnie opinie w tamtym wątku. Wydaje mi się, że w wieku 55+ powinno się nosić to, co się lubi. Jak i w każdym innym wieku.
  • lot_w_kosmos 07.07.19, 17:44
    Wolno wszystko, co pasuje do sylwetki i poziomu zadbania.
    Po własnym domu i ogródku można absolutnie wszystko.
    Do ludzi bym przemyslala pewne rzeczy: obwisla skóra tamion: raczej rękaw bliżej łokcia niż cienkie ramionka, gruby brzuch: luźny fason, nie obcisła mała czarna, sflaczałe uda: raczej sukienki di kolan, niż do pośladków.
    Zwykłe zasady.
  • tt-tka 07.07.19, 17:47
    Co znaczy "zwykle zasady" i kto te zasady ustala ?

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • princesswhitewolf 07.07.19, 18:54
    tt-tka napisała:

> Co znaczy "zwykle zasady" i kto te zasady ustala ?
    >
    No wiesz nie chodzi sie w stroju kąpielowym do kościoła a na wesele w czernii....itd O takie zasady chodzi. Reszta bez znaczenia
  • larix_decidua77 07.07.19, 17:44
    Wydaje mi się że w tym wieku głupio wyglądałaby bluzeczka, która odkrywa brzuch. Be względu na wygląd brzucha. Dla mnie to ujdzie tylko u nastolatek.
  • majenkir 07.07.19, 17:45
    Tu nie Saudi Arabia, kobietom wszystko wolno nosic. Z tym, ze ja nie eksponuje swoich mankamentow, lepiej sie z tym czuje po prostu.
    Co do ramion - jak ogladam Oscary to sie dziwie, kiedy stare (mowie stare, nie 55 wink) kobiety pokazuja ramiona, ja bym zalozyla cos z rekawem, ale to rzecz preferencji.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • katja.katja 07.07.19, 18:12
    Witaj Siostro w Poglądach!

--
    Nie dam się wygasić!
  • princesswhitewolf 07.07.19, 18:56
    To juz zalezy od ramion a nie wieku.
  • pani-nick 07.07.19, 17:51
    Przecież to nie wiek decyduje, tylko okoliczności i warunki fizyczne.
  • damartyn 07.07.19, 18:07
    Nie wolno nosić się z zamiarem tylko działać, bo jak pisze Joanna Kołaczkowska w swoim ostatnim felietonie w Twoim stylu - Po pięćdziesiątce nie czas na analizę, czas na konsumpcjewink
  • katja.katja 07.07.19, 18:12
    Wolno wszystko, tylko nie wszystko wypada.
    Moje propozycje:

duże mini
    kabaretki
    trampki
    różowe torebki z cekinami
    bluzkę na ramiączkach (ewentualnie można dopuścić ją na plaży) i/lub odsłaniającą brzuch
    ekstremalnych szortów
    dżinsów -rurek lub obecnie modnych z dziurami

--
    Nie dam się wygasić!
  • tt-tka 07.07.19, 18:18
    katja.katja napisała:

> Wolno wszystko, tylko nie wszystko wypada.

> trampki

Czemu nie wypada ? Moja sasiadka, babeczka po 70-tce nosi trampki i bardzo sobie chwali. A ja jej zazdroszcze, bo kolorek fantastyczny, nie trafilam takich.

> bluzkę na ramiączkach (ewentualnie można dopuścić ją na plaży

Nic na swiecie, moze poza saudyjska policja obyczajowa, nie zmusi mnie do wlozenia czegos z rekawkiem przy obecnych temperaturach. Nie i juz.

--
  • princesswhitewolf 07.07.19, 18:57
    Bezoww kaberetki do spodnicy do kolana wypadaja i 70 latce. Wiec kabaretki tak ale zalezy w jakim kolorze
  • asia.sthm 07.07.19, 19:05
    Ty Katia wszystkiego sobie zabron, ale te trampki to odpusc - trampki dobre sa.

--
    Casanova: Jak pani na imię?
    Nieznajoma: Nabuchodonozor.
  • katja.katja 07.07.19, 19:08
    W trampkach poci się noga i smród jest później.
    Pełne buty - tylko skóra.

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 07.07.19, 19:09
    Idź do dermatologa. Śmierdzące nogi to najczęściej grzybica.

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • katja.katja 07.07.19, 19:14
    No właśnie przy lecie zauważyłam, że coś nie tego, choć głównie chodzę w skórzanych sandałach.
    Ale oglądałam stopy i nic - zero łuszczenia, zaczerwienienia, widocznych zmian, swędzenia itp. Pod koniec dnia jednak "zapaszek".
    Żeby nie było - wcześniej myte.

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 07.07.19, 19:15
    Fuj.

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • katja.katja 07.07.19, 19:19
    No właśnie piszę, że oprócz zapachu nie ma żadnych innych podejrzanych cech.

--
    Nie dam się wygasić!
  • princesswhitewolf 07.07.19, 19:47
    Przeciez mowa o trampkach w odpowiednia pogode i w odpowiednie miejsce a nie upaly...
  • katja.katja 07.07.19, 19:59
    W trampkach noga poci się zawsze. Nie oddycha.

--
    Nie dam się wygasić!
  • tt-tka 07.07.19, 19:52
    katja.katja napisała:

> W trampkach poci się noga i smród jest później.
    > Pełne buty - tylko skóra.
    >
    >

No ale to chyba sprawa osoby noszacej ? Nikt mi swoich stop w trampkach czy po zdjeciu trampek pod nos nie podsuwa...
    I smierdzace stopy mozna umyc. a trampki wyprac.
    I czy ty twierdzisz, ze stopy w trampkach poca sie tylko kobietom 55+ ?

--
  • katja.katja 07.07.19, 19:58
    Pocą się wszystkim, ale starsze Panie dodatkowo do tego wyglądają w nich dziwacznie/śmiesznie, tak samo zresztą jak 25 latka w bluzce z Myszką Micki czy Kaczorem Donaldem.

--
    Nie dam się wygasić!
  • tt-tka 07.07.19, 20:24
    katja.katja napisała:

> Pocą się wszystkim, ale starsze Panie dodatkowo do tego wyglądają w nich dziwac
    > znie/śmiesznie,

I o tym caly czas mowa - niech wygladaja, jak chca. Nie bedzie moj gust wytyczna dla czyjegos wygladu ani czyjs dla mojego.
    NB ta moja sasiadka nie wyglada w swoich trampkach ani dziwacznie, ani smiesznie. Zarabiscie wyglada, tak luzacko i z przymruzeniem oka. Pasuja jej.

--
  • misterni 07.07.19, 21:47
    55 latka, to w dzisiejszych czasach, jeszcze nie starsza pani. No chyba, że koniecznie chce uchodzić za taką i wszystko robi, żeby była w ten sposób postrzegana.

--
    Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
    Misterni
  • snakelilith 07.07.19, 19:08
    Ja odpuszczę na pewno też rurki, akurat wielu kobietom w dojrzałym wieku w nich bardzo dobrze, bo można podreślić szczupłe nogi i ukryć tuniką zanikającą talię.

--
    "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
  • katja.katja 07.07.19, 19:18
    Po co zakrywać naturalny stan rzeczy w pewnym wieku?
    U młodych lub szukających chłopa - rozumiem.

--
    Nie dam się wygasić!
  • princesswhitewolf 07.07.19, 19:48
    Ze nago maja paradowac?
  • snakelilith 07.07.19, 19:52
    Po ty, by podobało nam się nasze odbicie w lustrze. I to niezależnie od wieku. To cieszy. Nie każdy bowiem pasjonuje się autodestrukcją i żywi negatywnymi emocjami jak ty.

--
    "Hehe, niezłe, czyli niby cięta osa ale jak dostanie klapsa to złość mija i przechodzi w ochotę smile" - bywalec.hoteli
  • uomo_dos 07.07.19, 18:22
    Ja mam świeżutkie doświadczenia w tym temacie, nie jakieś opinie, co to dziś takie, jutro inne smile
    Miałam okazję spotkać dwie znajome: jedna 20+ druga właśnie 55, obydwie bez biustonoszy, a biust taki raczej c -d, żadne tam b! Ta 20 + poszła sobie i zostawiła nas same, więc mówię do mojej 55, że macie podobne sylwetki tylko ta szczeniara podobnie jak moja córa biust ma zdecydowanie lepszy niż my. Na co się moja 55 oburzyła, że niby co jej biust mi sie nie podoba? No i musiałam się grubo tłumaczyć smile Zrozumiałam, że dużo mi jeszcze brakuje do jej stanu świadomości, ale mam jeszcze dużo czasu do mojej 50, dojrzeję smile
  • annpierle 07.07.19, 18:31
    Rozumiem, ze po 55 nie nalezy nosic biustu.

Notuje sobie...
  • snakelilith 07.07.19, 18:57
    big_grin

--
    "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
  • konsta-is-me 07.07.19, 21:43
    😂😂👍
  • taki-sobie-nick 07.07.19, 22:08
    W dowolnym wieku nie należy chodzić bez stanika, jeśli biust zwisa.

Ale oczywiście, jeśli ktoś koniecznie musi, może eksponować zwisający biust, zwiędłe ramiona etc.
  • aandzia43 07.07.19, 22:01
    Zrozumiałam, że dużo mi jeszcze brakuje do jej stanu świadomości, a
    > le mam jeszcze dużo czasu do mojej 50, dojrzeję smile

Mujbosze, wczesna demencja?

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • aqua48 07.07.19, 18:31
    Wolno wszystko nosić. Do samej śmierci. A wypada to w czym się dobrze wygląda i dobrze czuje oraz co pasuje do okazji. Jedna kobieta w tym wieku będzie miała nieszczególne ramiona, inna kolana, jeszcze inna dekolt. A kolejna wszystko super smile Na plaży wypada nosić kostium kąpielowy, na pogrzebie skromne ubranie w stonowanym kolorze. Zdecydowanie chować należy gorszy humor.
  • taki-sobie-nick 07.07.19, 22:09
    Zdecydowanie chować należy gorszy humor.

Ależ zamordyzm.
  • 21mada 07.07.19, 19:00
    Przyjedź do Anglii! 😁 Tu wszystko wolno. W każdym wieku i każdej tuszy.
    Ja (40+) nie pokazuję tylko brzucha, bo nie jest dość jędrny po ciążach. Gdyby był to nosiłabym crop topy.
  • katja.katja 07.07.19, 20:53
    Ty masz dzieci?

--
    Nie dam się wygasić!
  • 21mada 07.07.19, 23:18
    No pewnie.
  • snakelilith 07.07.19, 19:14
    No nie wiem. Zakryte ramiona:

https://www.ahano.de/images/senioren/bilder_Inhalte/senioren_werbung/modeumfrage/mode_2.jpg

Kontra odkryte:

https://i.pinimg.com/originals/46/06/96/4606968a0bb841e288cd091922b9df26.jpg
    --
    "A juz starożytni starzy Rzymianie dla zdrowia stosowali okłady z młodych piersi smile" - bywalec.hoteli
  • katja.katja 07.07.19, 20:52
    Nr 2 - tak właśnie sobie Ciebie wyobrażam.

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 07.07.19, 20:57
    A ja ciebie, ja te babki z pierwszego.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • 21mada 07.07.19, 23:57
    > Nr 2 - tak właśnie sobie Ciebie wyobrażam.
    Gdzie są te nr 2 i inne?
  • cosmetic.wipes 07.07.19, 21:10
    Babki z pierwszego są rozczulajace. Babka z drugiego zrobiła sobie takim krojem krzywdę - jej biust wygląda okropnie.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • snakelilith 07.07.19, 21:31
    Rozczulające, bo takie babcine? Przygrubawej babuszce w fartuchowej kiecce i barankiem na głowie dołożyć nie wolno, ale umalowana "bicz" ma okropny biust. big_grin No cóż, litość ma się za darmo, na zawiść trzeba sobie zapracować. big_grin

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku." - bywalec.hoteli
  • cosmetic.wipes 07.07.19, 21:52
    Nie zrozumiałas. Jak zwykle.

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • snakelilith 07.07.19, 22:09
    A ty jak widać mojej odpowiedzi też nic. Najwidoczniej za trudne dla ciebie.

--
    "A juz starożytni starzy Rzymianie dla zdrowia stosowali okłady z młodych piersi smile" - bywalec.hoteli
  • misterni 07.07.19, 21:53
    Prawda? 😂😂

--
    Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
    Misterni
  • pani-nick 07.07.19, 22:20
    smile
  • ck2 07.07.19, 20:43
    Dużo zależy od figury, ale nawet przy dobrej odpuściłabym mini ledwo za tyłek i odkrywanie brzucha w sytuacjach innych niż wakacyjno-plażowe.
  • australijka 07.07.19, 21:01
    Pani Agnieszka Perepeczko te 55+ ma za sobą od dobrych 2 dekad. I dla mnie jest ikoną niestosowności, śmieszności, żenady i braku obiektywizmu. Obwisłe, do pasa piersi w przepastnych dekoltach też do pasa, rozlewający się makijaż, żółte zęby ubrudzone szminką, miny nastolatki, wdzięczenie się, robienie na femme fatale. Kiedyż tak, fajna, zgrabna, seksowna babeczka. Teraz jak w tym dowcipie, że z młodej szalonej została stara wariatka. Jest mi autentycznie przykro patrzeć, że nie znalazła stylu, który podkreślałby atuty a niwelował spustoszenia poczynione przez wiek, nadmierne opalanie, mimikę. Gorzej starzeją się kobiety uwielbiane, podziwiane, adorowane. Starają się zatrzymać młodość. Ale ani makijaż ani ubranie nie powinny zostawać jak przed laty.
  • konsta-is-me 07.07.19, 21:47
    Z biustem sie zgodze, ale bez przesady, ona ma taki styl i dobrze.
    Widac ze kobieta tetni zyciem, ja bym chciala mieć tyle entuzjazmu w jej wieku!
  • aandzia43 07.07.19, 21:08
    Wolno wszystko, to nie Arabia, tylko po co wykładać na widok publiczny ewidentne mankamenty? Albo podkreślać brak równowagi psychicznej różowymi kokardkami we włosach. Ale skoro ktoś lubi to spoko, do więzienia za bujające się po tułowiu stare piersi bez stanika nie wsadzają.

--
  • klaviatoorka 07.07.19, 21:37
    W średnim wieku wypada już znać swój rozmiar, typ urody, wyczucie okoliczności...
    Kto ma we krwi jakieś wyczucie elegancji, zawsze będzie wyglądał dobrze, niezależnie od wieku, figury i budżetu.
    Niektórzy olewają wszystko i wszystkich, przestają się czesać i chodzą do pracy w legginsach i poliestrowych koronkach oraz krwistoczerwonej szmince.
    Inni wolą podkreślać swoje atuty i ukrywać mankamenty- to wymaga już nieco wysiłku w przemyśleniu i skompletowaniu garderoby.
    Po co to robią? Może dla lepszego samopoczucia, może dla podkreślenia swojej pozycji, statusu, może dla zdobycia wybranka swojego serca albo błysku zazdrości w oku sąsiadki - jest pewnie mnóstwo powodów, nie nam to oceniać...
    Myślę, że chyba z wiekiem coraz trudniej dokonywać wyborów - niezależnie od figury rzeczywiście w dresowych sukienkach z Croppa czy kusych kolorowych bluzeczkach z Bershki kobieta "ileś plus" może wyglądać nieco żałośnie i tandetnie.

W upały nastolatka świetnie będzie wyglądać w taniutkiej neonowej sukience na ramiączkach, ale dojrzała kobieta lepiej będzie wyglądała w lnianych spodniach i przewiewnej koszuli w stonowanych kolorach.
    Pomiędzy bikini a burką jest milion możliwości- nie popadajmy w skrajności i nie róbmy jatki o bzdury.

--
    Prawdomówność - to brak umiejętności szybkiego wymyślenia innego wariantu
  • tt-tka 07.07.19, 21:43
    Boru, ale caly czas mowa o tym - przynajmniej ja o tym mowie - ze kobieta 55+ ani w zadnym innym wieku nie ma obowiazku dobrze wygladac ! Moze, ale to jest wybor ! I na sposob ubierania sie nie maja wplywac opinie typu "bo w tym (dowolnym) wieku ona powinna... ona nie powinna" - niech o ubiorze danej osoby decyduja jej priorytety. A czy priorytetem jest ladny wyglad, zaznaczenie bogactwa, wygoda itp to juz zupelnie nie nasza sprawa.

--
  • aandzia43 07.07.19, 21:57
    tt-tka napisała:

> Boru, ale caly czas mowa o tym - przynajmniej ja o tym mowie - ze kobieta 55+ a
    > ni w zadnym innym wieku nie ma obowiazku dobrze wygladac ! Moze, ale to jest wy
    > bor ! I na sposob ubierania sie nie maja wplywac opinie typu "bo w tym (dowolny
    > m) wieku ona powinna... ona nie powinna" -

No właśnie pisałyśmy juz ze wolno wszystko bo zakazów prawnych nie ma a i obowiązku wyglądania ładnie tez nie ma, więc o co ten szum? Dziewczyny natomiast piszą jak należy się ubierać żeby wyglądać stosownie do wieku i sytuacji i ładnie. Nie ma obowiązku stosować się, można nosić cyc do pasa i mini do żylaków.

--
  • evee1 08.07.19, 03:13
    Ale to czym jest "stosowny do wieku i sytuacji wyglad" tez jest dosc wzgledne wink. Niektorzy tez twierdza, ze lepiej ubierac sie zachowawczo, ale przez to wychodzi czesto nudno i nieciekawie, chociaz stylowo i elegancko.
    Ogolnie uwazam, ze wolno nosic wszystko, ale niekoniecznie wszystko wyglada ladnie czy estetycznie wedlug innych, a zdanie innych moze sie roznic diametralnie. Ale jak ktos sie w swojej kreacji dobrze czuje, to trudno, jego sprawa.

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka