Dodaj do ulubionych

Co dalej, mieszkanie, byt

07.07.19, 22:04
Czytam i czytam to forum, nie piszę, wstydzę się sad Jednak po temacie o kredycie mieszkaniowym i bardzo mądrych radach tam zawartych, chciałabym i ja o coś zapytać. Mam męża i dwójkę malutkich dzieci (roczek i niemowlak). Mamy dwa mieszkania i działkę budowlaną. Chcielibyśmy wynająć oba mieszkania, pobudować się i spokojnie żyć. Niestety nie mamy pieniędzy na budowę. Nie mamy żadnych długów, ale ja nie pracuję, a mąż nie zarabia dużo (ok. 5000 netto). Pieniądze od państwa za dzieci i z wynajmu za jedno mieszkanie nas ratują, ale nie stać nas na rozpoczęcie budowy. Mąż dostaje białej gorączki na myśl o kredycie, chciałby mieć dom, swoją pracę, dwa mieszkania na wynajem i świadczenia od państwa (w sumie planujemy czwórkę dzieci), ale niestety życie ułożyło się nie po naszej myśli i nie mamy jak sfinansować budowy domu. Co robić? Wziąć ten kredyt, którego się naprawdę brzydzimy pod zastaw jednego z mieszkań i się budować? Ale wtedy to straszne obciążenie... Sprzedać jedno z mieszkań i za to wybudować dom? Ale wtedy strata nieruchomości i dodatkowego dochodu? Innych opcji nie ma, pieniędzy nikt nam na dom nie da, jesteśmy ubogimi osobami, ale niestety nie możemy liczyć na dofinansowanie od państwa na nasz wymarzony dom... Płaczę po nocach, mąż jest poirytowany i uważa, że powinniśmy mieć te dodatkowe 400 tys. na budowę domu i wtedy wszystko byłoby dobrze. Czuję się jak w potrzasku, w pętli bez wyjścia. Czytam o Waszych dramatach tutaj i utożsamiam się z nimi, u nas to jest problem finansowy. Łkam i myślę, czemu życie jest tak niesprawiedliwe, że uczciwi ludzie, biedni, ale z honorem nie mają tego, czego oczekują, a wiadomo kto pławi się w luksusach. Błagam dziewczyny, pocieszcie, doradźcie coś.
Celina
Edytor zaawansowany
  • lemasakr 07.07.19, 22:06
    Slabe trololo
  • milva24 07.07.19, 22:08
    big_grin
  • cosmetic.wipes 07.07.19, 22:09
    Ubogi trolling

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • aaa-aaa-pl 08.07.19, 09:26
    Oj, starała się...doceń to..
  • aerra 08.07.19, 12:59
    Ale właśnie nie za bardzo się postarała. Jakby to nieco przeedytować - głównie stylistycznie i pominąć te wtręty po których trollowaniem aż bije po oczach, to by można powiedzieć, że się postarała. Albo postarało.
  • rannala 08.07.19, 14:01
    Nie postarała. "Łkam" dopełniło pełnego wizerunku trolla.
  • cauliflowerpl 07.07.19, 22:10
    "niestety nie możemy liczyć na dofinansowanie od państwa na nasz wymarzony dom... "

Autentycznie się zawiesilam na tym zdaniu, wiec zycze dobrej nocy i gasze swiatlo.
  • sundace46 08.07.19, 09:30
    cauliflowerpl napisała:

> "niestety nie możemy liczyć na dofinansowanie od państwa na nasz wymarzony dom.
    > .. "
    >
    > Autentycznie się zawiesilam na tym zdaniu, wiec zycze dobrej nocy i gasze swiat
    > lo.

big_grin chyba sie poplaczę z żalu nad autorką wątku big_grin
  • kragina 07.07.19, 22:10
    Ha ha ha 😂
  • cruella_demon 07.07.19, 22:11
    TROLL!
    spadaj
  • pasquda77 07.07.19, 22:13
    Życie na krawędzi 😂😂😂
  • heca7 07.07.19, 22:15
    A ja bym jednak chciała wiedzieć kto pławi się w luksusach. Bo mało domyślna jestem wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • grey_delphinum 07.07.19, 22:20
    Trollować też trzeba umieć wink

Choć prawie dorównałaś autorowi trololo o płaczących kuzynkach wink
  • heca7 07.07.19, 22:18
    castratca napisała:

>
    > Błagam dziewczyny, pocieszcie, doradźcie coś.
    > Celina

Pozostaje wam napad na bank.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • damartyn 08.07.19, 10:51
    heca7 napisała:

>
    >
    > Pozostaje wam napad na bank.
    >
    👍👍👍
    >
    >
    >
  • mondovi 07.07.19, 22:22
    Żadna matka nie pisze o wieku dzieci: roczek i niemowlak. Moje dziecko ma 4859 dni i nastolatek wydaje mi się zbyt ogólnym pojęciem.

--
    nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
  • leann32 07.07.19, 23:13
    Jak jedno ma roczek a drugie jest niemowlak to musieli machnąć niemal w połogu.
  • a1ma 07.07.19, 23:18
    I czwórkę planują. Pewnie już czecia ciąża leci, na co czekać??

--
    Chciał koniecznie mieć dziecko. Szukał w kapuście, śledził bociany, ale nie wpadł na to, żeby się ożenić.
  • kk345 08.07.19, 22:16
    Tak w kwestii formalnej: niemowlak to dziecko do roku, więc troll może mieć roczniaka i roczniaka-bliźniaki może?
  • memphis90 08.07.19, 09:14
    No, tu nawet licealista idzie do tego liceum w wieku 13 latek, 10 miesięcy i 27 dni, bo jakże to tak napisać ze ma 14, taaaaaka przepaść rozwojowa!

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • asiairma 07.07.19, 22:43
    Może jakąś zrzutkę zorganizujcie? Jest sporo takich inicjatyw.
  • dyzurny_troll_forum 08.07.19, 00:40
    castratca napisała:

> Płaczę po nocach, mąż jest
    > poirytowany i uważa, że powinniśmy mieć te dodatkowe 400 tys. na budowę domu i
    > wtedy wszystko byłoby dobrze.

Muszę Cię zmartwić domy do spokojnego i godnego życia zaczynają się od 1 mln (warszawa i okolice 1.5mln). W wątku obok możesz poczytać o stodole w środku niczego, która kosztowała prawie 600 tys, więc co tych chcesz postawić za 400 tys? Garaż? Szopkę na narzędzia?

Nie martw się, wszystko się ułoży. A dla Ciebie Celino kawałek:

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • aerra 08.07.19, 12:57
    Ale, ale wiesz, szopka przy samej drodze z lasem z jednej strony, to kosztowała 600 razem z działką, a oni już działkę mają wink
  • zuleyka.z.talgaru 08.07.19, 09:18
    Co za ubogi troll
  • ichi51e 08.07.19, 09:21
    No to pozostaje grac na loterii albo wziac sie za szukanie skarbow (tyle ze nie w pl bo w pl co wygrzrbiesz nalezy do pnastwa)

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • sundace46 08.07.19, 09:31
    castratca napisała:

Nie mamy żadnych długów,
    > ale ja nie pracuję, a mąż nie zarabia dużo (ok. 5000 netto). Błagam dziewczyny, pocieszcie, doradźcie coś.
    > Celina

Celina, weź się pochyl, rozpędź i pier... główką w ścianę, a póżniej idź do mopsu, tam takim biedakom jak wy na 100% pomogą big_grin
    Doradzilam, pocieszyłam? big_grin
  • dziennik-niecodziennik 08.07.19, 09:32
    Mąż bardzo slusznie uwaza. Powinniscie miec te 400 tysiecy. Tylko skad je wziac?...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • klamkas 08.07.19, 11:21
    400 000+ na dom dla każdej rodziny? wink
  • pampelune 08.07.19, 09:43
    "niestety życie ułożyło się nie po naszej myśli"

To samo!
  • pitupitt 08.07.19, 09:54
    Mąż jest jedynym żywicielem (słabym) rodziny i planujecie 4 dzieci oraz budowę domu... taaa, jasne... trolować trzeba umić, pani!!!😂😂😂😂

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • bywalec.hoteli 08.07.19, 10:06
    Trol smile

--
    Lato smile
  • tt-tka 08.07.19, 10:47
    Ach jej, lezki mi sie w oczetach zakrecily... moze bym i cos doradzila, ale to pozniej, teraz ide poplawic sie w luksusach jako wiadomo kto.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • andaba 08.07.19, 10:56
    Śmieszny post, ale sytuacja wcale nie taka nieprawdopodobna. Mam w sumie podobną, też marzę żeby wybudować dom, tylko mi szkoda sprzedać czegokolwiek, a mąż za mało zarabia smile
  • compakt 08.07.19, 11:31
    Dużo mi tu nie pasuje. Biedni i ubodzy nie jesteście skoro macie działkę i dwa mieszkania. Ludzie mają po jednym mieszkaniu i to często na kredyt.
    Może zastanów się nad myślą o posiadaniu aż 4 dzieci.
  • kia5 08.07.19, 11:47
    troll, ale ładny smile
  • aerra 08.07.19, 12:56
    Słaby trolling, a już tym zdaniem, że jesteście ubogimi osobami to odjechałaś całkiem i nikt w to nie uwierzy. I jeszcze łkanie, serio?
  • alba27 08.07.19, 13:08
    Ja myślę że w Waszym przypadku to powinniście rozważyć sprzedaż nerki, może na fundament starczy. Potem może uda się sprzedać mózg i tak nie jest używany.
  • fawiarina 08.07.19, 20:42
    Ja cię rozumię.
    Też łkam.
    Mam nadzieję, że tylko netto ten mąż ma takie małe, bo jak nie, to czwórki dzieci ci nie zrobi.
    Smutna historia z tych dramatyczniejszych.
    A bidet bynajmniej macie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka