Dodaj do ulubionych

Jak pies z kotem - HBO - spoiler

08.07.19, 12:34
Obejrzałam sobie, bo zwiastun wyglądał zachęcająco.

Uderzyła mnie w tym filmie jedna scena - otóż Więckiewicz zmuszony jest zaopiekować się bratem leżącym po udarze, bierze go do domu. Proszą znajomych o pomoc w zorganizowaniu opieki - i znamienne jest to, że doświadczona pielęgniarka uczy ŻONĘ jak zmieniać pozycję leżącego, myć go i zmieniać pieluchy. W tym czasie brat siedzi z kumplem i pije wódkę na pocieszenie...

I na fali paru ostatnich wątków o opiece mam takie przemyślenia - nigdy chyba nie dane mi było obejrzeć realistycznego filmu pokazującego horror opieki nad osobą z demencją, długotrwale leżącą, albo choćby taką jak matka opisywana w wątku Sundace.

Odświeżyłam też sobie Pokój Marvina - bohaterka z pieśnią na ustach od 20 lat podporządkowuje życie staruszkom - leżącym co prawda, ale ciepłym i uroczym. Nic, tylko każdy powinien chyba marzyć o takim zyciu....

Zajawki "jak pies z kotem" wyglądały bardziej realistycznie, ale i tak zeszło to w zupełnie inną stronę (odbudowa więzi wbrew wszystkiemu). Jak myślicie - czy kiedykolwiek ktoś pokusi się o jakiś większy realizm? pokaże coś więcej niż powierzchowne umęczenie i parę bluzgów ze strony chorego, budzących jedynie zmęczoną ale jednak - wyrozumiałość? pokaże jak bardzo ta sytuacja niszczy rodzinę skazaną na wieczne uwiązanie i podporządkowanie wszystkiego np. jednej wrednej staruszce? czy to na tyle niepoprawne politycznie, że nie ma się co łudzić?
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka