Dodaj do ulubionych

Zmarła Natalia Rolleczek

08.07.19, 21:26
Znacie, lubicie?...
Ja uwielbiałam i nadal uwielbiam. Co za poczucie humoru, obserwacje obyczajowe! Zasłonki w "pikasy", stołówki zakładowe, bliźnaki Jaś i Orfeusz, Antoś Omlet na motocyklu i jego mamunia, topos polskiej teściowej - i całkiem poruszająco o miłości w "Selene" i "Mój niezwykły książę" (przepraszam, tu chyba trochę mylę tytuł).
No i ten szczery do bólu "Drewniany różaniec"... Jakoś mi się kojarzy krakowsko z Korą...
Wspaniała, odlotowa Pani Natalia!..
Teraz zabluźnię: zmarła w wieku lat dokładnie 100, jak przystało niewieście z subtelnym poczuciem humoru. (Wiem, wiem, ja nie mam poczucia przyzwoitości, zatem przepraszam.)
Edytor zaawansowany
  • lot_w_kosmos 08.07.19, 21:30
    Właśnie przeczytałam i miałam pisać!!!
    Uwielbiałam ją!
  • iwoniaw 08.07.19, 21:32
    Bardzo smutno sad jedna z moich ukochanych autorek z dzieciństwa. sad
    Oprócz wymienionych przez Ciebie - moje ulubione "Trzy córki króla" i "Świetna i najświetniejsza". No i krakowska saga o perypetiach Judyty...

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • grey_delphinum 08.07.19, 21:44
    Smutno sad

Bardzo lubiłam jej książki w dzieciństwie.
  • 21mada 08.07.19, 21:55
    ☹️
    Niedawno o niej pisałam na forum, że jeszcze żyje i ma sto lat. Rodzinka Szkaradkow jest świetna. Jedna z moich ulubionych autorek.
  • iza232 08.07.19, 21:58
    Znam, kocham za "Kochaną rodzinkę" całą trylogię. Chyba sobie znowu poczytam, po raz.... enty.
  • alicia033 08.07.19, 22:05
    sad
  • milka_milka 08.07.19, 22:12
    Uwielbiałam jej książki!!
    Wielka szkoda.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • zona_glusia 08.07.19, 22:37
    Bardzo mi przykro.
    Lubiłam serię o Judycie.
  • tt-tka 08.07.19, 23:32
    Zal, smutek sad
    Zostaly nam jej ksiazki. Choc tyle i az tyle.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • aankaa 08.07.19, 23:40
    dobrze, że książki zostały

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • szarsz 09.07.19, 09:24
    Też czytałam. najbardziej utkwila mi w pamięci Selene... pewnie dlatego, że w dzieciństwie uwielbiałam historie o starożytnych
  • szafireczek 09.07.19, 09:44
    Pięknie pisała, za to skromnie żyła, jak na swój talent. R.I.P.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka