Dodaj do ulubionych

Lubicie/Umiecie się pakować?

09.07.19, 12:13
Ja podchodzę do tego zadaniowo. Czeka mnie wyjazd, więc muszę się spakować. Liczę dni + jeden zapas. Odpowiednia liczba majtek, staników, koszulek, itp. Jak wyjazd dłuższy (czyli 14 dni+) jest trudniej. Łatwiej do miejsc, gdzie dobrze można przewidzieć pogodę. Ciężko planuje się np. do Skandynawii, bo może być 14 stopni i lać a równie dobrze może być 30 stopni, wiec ubrania trzeba wyważyć, buty na deszcze zabrać itd.
Mój mąż nie cierpi się pakować. Kocha wyjazdy jak ja, ale trzy dni wcześniej jest już chory z powodu pakowania. Zaczyna kilka dni wcześniej wykładać rzeczy, które musi zabrać. Najczęściej zabiera ze sobą o wiele za dużo (wszystko może się przydać), wiec wracamy niekiedy z połową walizki czystych ubrać.
Ja chyba bardziej nie lubię rozpakowywania się. Bo to już po urlopie. I tylko smutek i melancholia pozostają.

--
"Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
Edytor zaawansowany
  • 3fanta 09.07.19, 12:19
    Lubię nawet się pakować ale nie cierpię rozpakowywania po powrocie do domu

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/klz9piqv3bf14lza.png
  • mika_p 09.07.19, 13:11
    Jeżeli naprawdę cię to interesuje, to dwa tygodnie temu był kobylasty wątek na ten temat:
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,168308264,168308264,Pakowanie_na_wyjazd.html

--
    Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw
  • gaskama 09.07.19, 13:20
    O dzięki, nie zauważyłam. Miałam wtedy dużo roboty w pracy a teraz się przygotowuję do wyjazdu.

--
    "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
  • janja11 09.07.19, 13:18
    Mam taką listę w notesie i pakuję się według niej.
    Ostatnio nawet udało mi się niczego nie zapomnieć i nie musiałam niczego awaryjnie dokupować.
  • bi_scotti 09.07.19, 13:56
    Najbardziej lubie sie pakowac na hiking vacations, bo wtedy wszystko jest jasne: 2 pary majtek, 2 pary skarpet, sandals, klapki pod prysznic (jedna para, ktora biore albo ja, albo moj maz do plecaka), 2 koszulki, jeden najcienszy fleece, poncho od deszczu, spodenki do hiking, bandana, najcienszy sarong, mycie, kostium kapielowy, mapa, camera i w droge. Waga w granicach 6kg smile Zero dylematow big_grin Gorzej gdy to jakas business trip z nie do konca okreslonym schedule albo wyjazd na dluzej do PL, bo wtedy czlowiek za duzo kombinuje wink A bo moze i to sie przyda, i tamto ... Za duzo opcji - osiolkowi w zlobie etc. Umiem sie pakowac ale to nie jest moje ... hmmm ... favourite zajecie. Nawet gdy na koncu zapakowanego plecaka czeka kolejna Przygoda smile Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • gaskama 09.07.19, 14:13
    A na ile dni te hiking vacations? Zakładam, że na więcej niż 2. Więc robisz przepierki co wieczór, czy raczej nie przejmujesz się i każde majtki można nosić 5 razy, by były czyste wink

--
  • bi_scotti 09.07.19, 16:03
    Najczesciej 2 tygodnie. Tak, piore co wieczor. Lepiej prac niz dzwigac wink Piore majtki, biustonosz, skarpetki, koszulke. Wszystko szybko-schnace. Nie piore przez 2 tygodnie spodenek (capris - uber lekkie) - zgadzam sie, jest to major "fuj" ale nie ma sensu. Za to gdy je wypieram po 2 tydniach wedrowki az slychac jak spiewaja ze szczescia wink My robimy srednio po 25-30 km dziennie wiec zwykle docieramy do daily stop tak nie pozniej niz o 3:00/4:00 pm - wystarczajaco duzo czasu zeby pranie wyschlo, nawet gdy nie ma jakiegos szalonego slonca czy zyczliwego wiatru smile Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • gaskama 09.07.19, 16:08
    "az slychac jak spiewaja ze szczescia "

smile

--
  • jeziorowa 09.07.19, 14:20
    Nie traktuję pakowania w kategoriach lubię - nie lubię. Po prostu robię to szybko i sprawnie. Bardzo pomocne są dwa czynniki: po pierwsze mam w domu porządek, w szafach ubrania są poukładane i poprasowane, po drugie: wyjeżdżamy na urlopy minimum 5 - 6 razy w roku, więc doskonale wiemy co będzie potrzebne na dany rodzaj wyjazdu. Pakowanie trwa więc mniej więcej tyle czasu co zakupy w Biedronce.
  • gaskama 09.07.19, 14:32
    Hm, w sumie w szafach ubrania też mam poukładane i poprasowane. Też wyjeżdżamy te 5-6 razy w roku, niekiedy częściej. Ale jeszcze nie robię zakupów w biedronce (nie mam takowej w pobliżu, nie żebym miała coś przeciwko samemu sklepowi) więc trudno ocenić jak szybka jesteś. Ja w moim osiedlowym sklepie robię zakupu od 4 do 15 minut, zależy to od tego, co mam kupić i czy jest dużo kupujących. Tak szybko się nie spakuję. Tym bardziej, że my często zabieramy rowery. Więc samo zamontowanie bagażnika i rowerów potrafi trwać z 30 minut.

--
  • betty842 09.07.19, 14:41
    Zazwyczaj pakuję się z listą przygotowywaną na pierwszy zagraniczny wyjazd i nigdy niczego nie zapomniałam. Zaczynam pakowanie kilka dni przed wyjazdem. W tym roku lista gdzieś przepadła,nowej nie chciało mi się robić,pakować zaczęłam się dzień przed wyjazdem i niestety zapomniałam kilku rzeczy. Ogólnie od kiedy odkryłam pakowanie ubrań zrolowanych a nie poskładanych w kostkę pakowanie jest dużo łatwiejsze.
  • gulcia77 09.07.19, 18:38
    Umiem. Nie cierpię.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • bergamotka77 09.07.19, 18:46
    Po co mnozysz wątki? Był identyczny niedawno.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • em_em71 09.07.19, 21:32
    W 10 min. spakowalam rzeczy do kabinowki na 3 tyg. Zawartosc walizki nie obejmuje kosmetyków.
  • chatgris01 09.07.19, 22:20
    Umiem, ale lubię średnio. Na szczęście reisefieber mnie motywuje.

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • jolie 09.07.19, 22:23
    Nienawidzę i nie umiem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka