Dodaj do ulubionych

Proszę, doradźcie. Jakie jeszcze badania wykonać?

10.07.19, 09:49
Mam paskudne bole głowy. Od dawna. Takie, ze czasem rzygam dalej niz widze. Ogólnie ciężko jest wytrzymać. Te bole bardzo utrudniają mi (a czasem uniemozliwiaja) prace. I teraz tak: wszystkie badania mam w normie. Morfologia, OB, CRP, glukoza, pełny pakiet tarczycowy - wszystko dobrze. Wizyta u okulisty, dno oka - w porządku. Ciśnienie tętnicze w porządku. MRI głowy tez Ok. Wszystko jest Ok, a głowa dalej boli. Pal diabli jakby to byl lekki bol - ale właśnie nie jest. Jak napisałam: bywa, ze wymiotuje, czasami mam zawroty. Ciężko jest tak funkcjonować.
Dodam jeszcze, ze nie jestem na nic przewlekłe chora.
Od czego mogą być te bole? Jakie badania jeszcze ewentualnie wykonać? Czy raczej już nie ma co szukać?
Edytor zaawansowany
  • saskia44 10.07.19, 09:51
    Wyglada jak migrena.
  • koko8 10.07.19, 10:03
    Jeśli rezonans wyszedł ci ok, to daj sobie spokój. Poradź się neurloga, ale jakbym miała postawić diagnozę forumową - to migrena. Lecz objawowo (pewnie lekarz przepisał ci tryptany, niektórym pomagają), wyeliminuj wyzwalacze i stres (często niewykonalne).
    Ja miałam wdrożone leczenie długofalowe Divascanem i wyeliminował mi migreny niemal całkowicie. Co z tego, skoro po odstawieniu bóle wróciły.
  • euze_bia0 10.07.19, 10:07
    Ja się tam żadnych guzów mózgu nie boję - chciałabym poznać przyczynę, bo takie bóle wymęczają konkretnie. Konkretna przyczyna - konkretny lek, bo już masę przetestowałam i większosc srednio pomaga. Ale chyba się muszę pogodzić, że się nie da z tym nic zrobic.
  • saskia44 10.07.19, 10:17
    Nie musisz, jesli to migrena (a na to wyglada) to sa leki przeciwbolowe. Nawet jesli nie uspokoja bolu calkowicie to chociaz w jakims stopniu.
  • koko8 10.07.19, 10:19
    To dziwne, skoro już leczylaś się na tę chorobę, że żaden lekarz ci tego nie powiedział: przyczyny migreny nie są do końca znane. Niektórzy opowiadają się za czynnikami genetycznymi, wiadomo też, że niektore bodźce typu stres czy pokarmy mogą wywołac bóle migrenowe.
    Obawiam się, że odpowiedzi na swoje pytanie na forum nie znajdziesz.
  • feliz_madre 10.07.19, 10:13
    Jeśli rezonans nic nie wykazał, to prawie na pewno to bóle migrenowe. Znam 2 osoby, które właśnie tak reagują - wymioty, światłowstręt, totalne wyłączenie z życia. jedna z nich jeździ wtedy do szpitala na kroplowki przeciwbólowe.
  • rosapulchra-0 10.07.19, 10:15
    Na migreny są bardzo dobre tryptany. Idź do lekarza i porozmawiaj o nich.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • larix_decidua77 10.07.19, 10:21
    Pij dużo wody, wyrzuć z diety cukier i sprawdź czy nie pomaga wyeliminowanie glutenu. U mnie takie działania ograniczyły migreny z 1-2 ataków w tygodniu do 1-2 w miesiącu. Na mnie bardzo dobrze i natychmiastowo działa czopek z diklofenakiem.
  • turzyca 10.07.19, 10:25
    Pogadaj z fizjoterapeutą od terapii manualnej i powięziowej. Nadmierne spięcie też może doprowadzić do takich problemów.

--
    Dzenderowy potfur A.D. 1904
  • gryfna-frelka 10.07.19, 13:48
    Dokladnie. Zastanowilabym sie tez nad zebami : moze byc tak ze zgryz powoduje nieprawidlowosci na poziomie na przyklad miesniowym i ta nierownowaga przeklada sie na bole glowy.
  • backup_lady 10.07.19, 10:34
    A rentgen odcinka szyjnego? Może masz tam jakieś zwyrodnienie, które wpływa na napięcie mięśniowe i stąd ból?
    Laryngolog - to tylko żeby wykluczyć że zawroty głowy od błędnika.
    A pasożyty? Wiem, długi strzał, ale nie wykluczałabym.
    Opis wygląda na migrenowy, ale może warto jeszcze powykluczać powyższe.
  • szczypawka100 10.07.19, 10:39
    Ortodonta, laryngolog, ginekolog (estrogeny, progesteron, estradiol).
    Z domowych sposobów na migrenę:powtarzane kilkakrotnie moczenie nóg przez ok. 10 minut w gorącej wodzie, a potem przez kilka sekund w zimnej lub zanurzenie nóg w ciepłej wodzie + zimny okład na głowę.

--
    Raczej nie inaczej ...
    by ginger.ale
    #niezesrajciesie...
    by pani-nick
  • greeneyedgirl 10.07.19, 10:41
    znajdz osteopate, moze pomoze

--
    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
  • aguar 10.07.19, 10:42
    "Czy raczej już nie ma co szukać?"
    Jest co szukać. Ale nie kolejnych badań do wykonania tylko sposobów farmakologicznych i innych, aby złagodzić ból.
  • katie3001 10.07.19, 10:43
    Zbadaj poziom homocysteiny. U mnie wysoki poziom wywolywał migreny. Norma jest do 13 jednostek ale dobrze jak poziom oscyluje około 8. Ja miałam poziom około 25.
  • aguar 10.07.19, 11:50
    A w innym wątku pisałaś, że wywoływało je szczepienie przeciwko WZW B.
  • katie3001 10.07.19, 13:21
    Nasilenie, migreny miałam od 8 roku życia. Po szczepieniu nastapił wzrost liczby ataków, ich siła i czas trwania. Za normę przyjmowałam atak raz na 3-4 miesiące. Po szczepieniu, ataki z aurą zaczęły pojawiać się o wiele, wiele cześciej i zaczęły się migreny bez aury trwające po 2-3 dni. Na początku lekarz mówił, ze atak po 72h zacznie się samoczynnie wyciszać. Ale po jakimś czasie sam się zorientował, że coś jest nie tak.
  • mamtrzykoty 10.07.19, 10:53
    Alergia, albo nietolerancje pokarmowe mogą dawać takie objawy, albo pasożyty.
    Zrobić badanie krwi IgE z oznaczaniem ilościowym, badania krwi na przeciwciała glisty i lamblii, badania kału na pasożyty i na lamblie, oraz pójść do alergologa i na początek zrobić testy skórne pokarmowe i wziewne.
    I poobserwować, czy bóle głowy nie pojawiają się po jedzeniu jakichś konkretnych pokarmów.
  • aguar 10.07.19, 12:10
    Alergie, nietolerancje pokarmowe, pasożyty dają inne objawy, przede wszystkim ze strony przewodu pokarmowego. Ból głowy może towarzyszyć, ale nie jest jedynym, ani głównym objawem. Pewne pokarmy mogą wyzwalać napad migreny (ale nie na zasadzie alergii czy nietolerancji) np. kawa, alkohol, cytrusy, czekolada, kakao, nabiał. O glutenie nigdy nie słyszałam.
  • katie3001 10.07.19, 13:26
    Jestem nałogowym kawoszem, czekoladę potrafiłam żreć tabliczkami, nabiał, kakao lubię, alkoholu nie piję. Nigdy nie miałam ataku po napchaniu się czymś z tej listy. Za to, aby zbić poziom homocysteiny, przeszłam na dietę bezglutenową. Nie wiem czy to dieta, czy też leki, które brałam na zbicie homo...ale po kilku miesiącach zauwazłam różnicę....inna jakość życia...
    Do spróbowania diety bezglutenowej namawiał mnie własnie neurolog - też migrenowiec...ale to dopiero widzi się rezultat po kilku miesiącach. W zasadzie wiele rzeczy może powodować tę chorobę i nie ma jednej ścieżki postępowania. Kiedyś czytałam o przypadku kobiety, która miała ataki bo miała coś z przeciwciałami ANA....
  • aguar 10.07.19, 14:26
    Ale przecież homocysteina jest w białku (nabiale, mięsie), a nie w glutenie.
  • mamtrzykoty 12.07.19, 19:30
    aguar napisała:

> Alergie, nietolerancje pokarmowe, pasożyty dają inne objawy, przede wszystkim z
    > e strony przewodu pokarmowego.

To jest tylko wiara ludu, tak samo słuszna, jak to, że trzeba obcinać końcówki bananów, bo tak lamblie siedzą.

Ból głowy może towarzyszyć, ale nie jest jedynym
    > , ani głównym objawem.

Może być jedynym i głównym objawem.
    Zresztą autorka wątku, zdaje się coś o wymiotowaniu też napisała...

Pewne pokarmy mogą wyzwalać napad migreny (ale nie na za
    > sadzie alergii czy nietolerancji) np. kawa, alkohol, cytrusy, czekolada, kakao,
    > nabiał.

Mogą, i na zasadzie alergii i na zasadzie nietolerancji.

>O glutenie nigdy nie słyszałam.

No tak, jak ty nie słyszałaś, to tego oczywiście nie ma. Słuszna zasada.

• euze_bia0 10.07.19, 10:53
    Leków, przepisanych przez lekarza - żeby było jasne - wypróbowałam już sporo. Jedne pomagały lepiej, inne gorzej, ale nawet jak pomagały, to po jakims czasie przestawały. Stąd lekarz już wiele razy zmieniał. Fakt, stres jest obecny w moim życiu, raczej niemożliwy do wyeliminowania. Staram się pić dużo płynów, unikam wychodzenia w trakcie upałów na dwór.
    Ale ostatnio nabawiłam się wstydu, jak w srodku trasy musiałam zatrzymać auto i rzygać, bo mnie wzięło w minutę. Przyglądało się temu dwóch obcych facetów, których wiozłam uncertain. Wolałabym się więcej nie kompromitować przed ludźmi, których wożę.
    Nie mam żadnych zwierzaków, ale mogę przebadać się pod kątem pasożytów. Tu ogólnie jestem zdrowa, nic mi się poważnego nie dzieje.
  • mikams75 10.07.19, 10:55
    znajoma ma podobnie, teraz w ramach eksperymentu bedzie na miesiac rezygnowac z poszczegolnych produktow, od mlecznych chyba zaczela, pozniej gluten, pozniej nie wiem. Ale mozesz sprawdzic, czy eliminowanie cos da, podobno u wielu osob jest wyrazna poprawa.
  • joaz 10.07.19, 11:10
    Mojej córce mającej w czasach nastolatkowych fatalne napady migreny oprócz zapisania leków lekarz zabronił jeść czekolady, kakao
  • bo_gna 10.07.19, 11:37
    Jeśli wszystkie organy w porządku to bym szukała czegoś w diecie, może nie służy mięso, sól, cukier, gluten itd. albo ogólnie dieta jest uboga, dobry dietetyk może coś poradzi
  • larix_decidua77 10.07.19, 11:37
    Aha, bierz leki jak tylko czujesz lekki ucisk. Wtedy działają najlepiej. Jak ból się rozhula to już nie działają.
  • bo1 10.07.19, 11:42
    Dziwne, że po tylu badaniach żaden lekarz nie zasugerował migreny. Bo opis nasuwa podejrzenie migreny bez aury. W necie jest mnóstwo materiału na temat tego schorzenia, są ankiety wspomagające rozpoznanie. Sprawdź, czy Twoje objawy pasują.
  • katie3001 10.07.19, 13:31
    Poproś lekarza o receptę na tryptany. Obecnie najtanszymi tryptanami jest Sumigra i Sumamigren. Jak nie będziesz miec leków to spróbuj wziąść na raz 1000mg paracetamolu i 800mg ibuprofenu. Na mdłości mozna spróbować aviomarin.
  • katie3001 10.07.19, 13:38
    A jeszcze jedno...nie każdy neurolog jest od migren. Znajdz w necie lekarza, który się w tym specjalizuje. Załóż też sobie dzienniczek ataków. Zapisuj kiedy miałas atak i ile trwał. Także przeanalizuj co robiłaś kilka dni/godzin przed atakiem. Może zauważysz jakiś wzór lub triggery.
  • agjot1979 10.07.19, 14:16
    A klasterowe bóle głowy?
  • niutaki 10.07.19, 16:19
    Migrena? Tryptany się na to bierze.

--
    Dyplomata - człowiek, który potrafi powiedzieć spierdalaj w taki sposób, że poczujesz dreszczyk emocji na myśl o czekającej cię wyprawie.
  • wapaha 12.07.19, 19:37
    rtg odcinka szyjnego kręgosłupa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka