Dodaj do ulubionych

Z cyklu co zbadać? co za cholerstwo?

10.07.19, 10:03
Dziecko lat 10,5. W piątek narzekał na ból brzucha, trochę mniej w sobotę, potem znowu bardziej w niedzielę i poniedziałek rano, po południu już było ok . W czasie dni bólów brzucha biegunka. Stan podgorączkowy. Wczoraj wszystko ok, do wieczora. Po 23 przyszedł cały wysypany w koszmarnej pokrzywce-bąble i rumień, porozdrapywał do krwi przez sen. Zaaplikowaliśmy wapno, wsadziliśmy do auta i pojechaliśmy na dyżur, od razu dostał zastrzyk ze sterydem i clemastinum. Do rana zeszło. Dzisiaj czuje się ok. Brzuch nie boli, po wysypce jedynie ślady pazurów zostały ale jednak trochę mnie to wszystko zaniepokoiło. Nie jadł nic podejrzanego, nie zmienialiśmy żadnej chemii, kosmetyków. Nie wiem czy ta pokrzywka ma jakieś powiązanie z bólem brzucha i biegunką, lekarz na dyżurze też nie wiedział ale twierdził, że raczej nie.
--
Sygnaturka się zgubiła....
Edytor zaawansowany
  • mamtrzykoty 10.07.19, 11:08
    Mógł zjeść coś, co go uczuliło, albo czego akurat nie toleruje jego organizm i od tego ból brzucha, i biegunka i pokrzywka mogła być, a mógł być jakiś wirus i też wszystko od niego.
    Skoro minęło, to nie ma co zawracać sobie głowy.
    Będziesz szukać przyczyn, jak się zacznie powtarzać.
  • brenya78 10.07.19, 11:13
    A nie lepiej przejść się do rodzinnego?
  • slonko1335 10.07.19, 18:21
    Szkoda mi tracić czas....

--
  • estrellka1206 10.07.19, 11:25
    Np wysypka w przebiegu infekcji wirusowej jelit? Przy wirusowkach ostatnio dosc czesto wysypuje. Ale jak tak mocno swedzialo to raczej jednak alergiczne... Jak pierwszy raz i szybko przeszlo nie przejmowac sie
  • slonko1335 10.07.19, 17:18
    No to mamy powtórkę z rozrywki-znowu cały w bablach i rumieniu , jedziemy na zastrzyk....nie jadł dzisiaj nic z tego co jadł wczoraj. Nie był na półkoloniach bo zaspal po nocnych atrakcjach wiec tam też nic nie jadł. ...eh...

--
  • eweliska18 10.07.19, 17:30
    syn koleżanki mial identyczne objawy - lekarze twierdzili, że alergia krzyżowa, ostatecznie wyszły lamblie
  • slonko1335 10.07.19, 18:12
    Niestety też o jakimś takim świństwie pomyślałam. ....

--
  • bombalska 10.07.19, 22:25
    A te lamblie to nie pasozyt kaleczacy zoladek? Czy to nie rezyduje na koncowkach bananow?

--
    Kazdy ma swojego trupa w szafie
  • sineado 10.07.19, 22:53
    Raczej od psa lub kota można się zarazić
  • berdebul 11.07.19, 09:04
    Trzeba się bardzo postarać i nie zachowywać żadnej higieny.
  • memphis90 11.07.19, 08:41
    Nie, na pewno nie rezyduje w bananach i nie kaleczy żołądka - bytuje raczej w dwunastnicy.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • alpepe 11.07.19, 16:37
    Niby nie, niby nie, ale w stanie wojennym spalono cały wagon bananów, bo w nich były lamblie, wiem to z pewnego źródła, mnie też się zresztą zdarzyło zjeść końcówkę banana, raz w życiu, potem przez pół roku łaziłam z wysypką wokół ust, a dermatolog nie znała przyczyny. To były lamblie.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • wapaha 11.07.19, 16:53
    To urban legend, mocno utrwalona jak widac w narodzie. Człowiek zaraża się spozywając cysty lamblii. a te z kolei są wydalane z kałem. Raczej nie możliwe jest by importowane w stanie wojennym ( !), wagonami ( !) banany ( !) a konkretnie ich końcówki miało kontakt z gów. em
  • mamtrzykoty 11.07.19, 22:57
    Lamblie nie siedzą w końcówce banana. Mogą być na całej skórce, jak ci, którzy je pakowali mieli gó... zarażone lambliami na rękach, tak samo jak mogą być na skórce wszystkich owoców, dlatego owoce trzeba myć przed zjedzeniem.
  • wapaha 12.07.19, 11:28
    Nie ma pewnego zrobila ze w bananach sa lamblie z gow. a. LOL
  • mrs.solis 12.07.19, 21:44
    Lamblie lapiesz glownie z wody podczas kapieli w zbiornikach wodnych ,albo poprostu pijac skazona wode. dlatego nie pije kranowy.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • wapaha 10.07.19, 17:20
    pasożyty ?
  • black.joanna 10.07.19, 23:13
    pasożyty
  • aguar 11.07.19, 08:13
    "Zaaplikowaliśmy wapno" Jest tradycja w narodzie, aby w razie alergii podawać wapń i nazywać go wapnem, ale naukowo już dawno udowodniono, że to nie działa. Za to są teraz dostępne bez recepty leki antyhistaminowe np. Zyrtec, Claritine.
    Jest też ogromna moda na badania w kierunku pasożytów, podczas gdy one rzadko wychodzą dodatnie. (I jeszcze mit, że jak zgrzyta zębami, to ma pasożyty.) Widać na forum - jakikolwiek objaw, zbadaj na pasożyty. Chociaż gdyby objawy z przewodu pokarmowego utrzymywały się długo, powyżej dwóch tygodni, to byłoby coś na rzeczy. Takie krótko trwające to zazwyczaj wirusówka lub błąd dietetyczny. Pokrzywka to alergia, największy problem to zorientować się na co - tutaj nie do przecenienia jest dokładny wywiad i obserwacja. Można robić testy, ale nie nigdy nie będą na wszystko. Myślę, że po takich dwóch epizodach, powinien na stałe dostawać leki antyhistaminowe i powinnaś mieć jakiś steryd doustny w domu.
  • aguar 11.07.19, 08:14
    P.S. A co on robi na tych półkoloniach? Może tam miał z jakimiś substancjami do czynienia?
  • slonko1335 11.07.19, 08:30
    we wtorek nie miał styczności z żadnym substancjami , wczoraj na półkoloniach nie był. Tym razem po zastrzyku przedszedl tylko świąd, pokrzywka została choć mniej nasilona niż wczoraj.
    https://images90.fotosik.pl/215/c0f91e64929e931cmed.jpg

https://images92.fotosik.pl/216/3fe5d9b65b2e92ccmed.jpg

--
  • slonko1335 11.07.19, 08:31
    ide dzisiaj do rodzinnej ale i tak wiem, ze to strata czasu....cóż wezmę zwolnienie przynajmniej żeby ogarnąć temat spokojnie...wapno kazali podawać na dyżurze 3 razy dziennie

--
  • ichi51e 11.07.19, 21:04
    Wapno to takie placebo. Daj dziecku cos co faktycznie dziala - zyrtec telfexo albo hitaxe

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ichi51e 11.07.19, 21:03
    pokrzywka moze tez byc na tle nerwowym ja od lat mam tez termiczna. W sumie przyczyna moze byc wszystko.
    Najwazniejsze w wypadku alergii jest prowadzenie dziennika. Co jesz w jakich okolicznosciach dostajesz... u mnie na pokrzywke hitaxa bardzo ladnie dziala ale to osobnicze - z pokrzywka 90% w glowie

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • wapaha 11.07.19, 08:58
    Proszę badania zatem, ze wapn nie działa

Pasozyty ma 95%?narodu, ty pewnie tez. Dopoki nie ma negatywnych objawow to nie ma problemu. Niektore objawy natomiast blednie sa przypisywane innym schorzeniom
  • memphis90 11.07.19, 09:19
    >Pasozyty ma 95%?narodu, ty pewnie tez.
    To jest akurat totalna bzdura. Gdyby jeszcze napisać, że w ciągu całego życia 95% ludzi zetknie się z jakimkolwiek pasozytem, to może. Ale pisanie, że blisko 100% ma pasozyty - niczym niepoparty idiotyzm (chyba, że za "wiarygodne " badania uznamy biorezonans, elektrolizę wody z solą albo smarowanie plecow mąką z cukrem).

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • wapaha 11.07.19, 09:24
    A pisz co chcesz. A Twoje zycie wewnetrzne rzadzi sie swoimi prawami
  • aguar 11.07.19, 10:01
    Ja pracuję m.in. przy wynikach. I te w kierunku pasożytów przeglądam w zasadzie każdego dnia, a z dodatnim się spotykam kilka razy w roku - zazwyczaj Blastocystis hominis. Antygen lamblii w kale też baardzo rzadko wychodzi dodatni, w stosunku do tego jak często ludzie to badają.
  • wapaha 11.07.19, 10:17
    Masz rację. Zarobaczenie musi byc bardzo duze i trzeba trafic w odpowiedni moment ich cyklu rozwojowego by wyszly w kale. Mozna miec pasozyty a badanie kału ich nie wykaze
  • aguar 11.07.19, 14:07
    Standardowo się bada 3-krotnie, aby wykluczyć.
  • wapaha 11.07.19, 14:10
    Wiem o tym. A cykl rozwojowy trwa 21 dni. I zebranie nawet 5 kup w pierwszej czy drugiej fazie moze nic nie wykazac
  • thea19 11.07.19, 09:25
    taaa. smarować się trzeba mąką z miodem i wyjdą.
  • aguar 11.07.19, 09:56
    www.msn.com/pl-pl/zdrowie/nasze-zdrowie/wapno-nie-pomaga-alergikom-zaskakuj%C4%85ce-polskie-badania/ar-AAqkDvU#page=1
  • wapaha 11.07.19, 10:26
    1. Artykuł z gazety a nie naukowy
    2. Problemem badawcza to tylko kilkadziesat osob
    3. Grupa badawcza to CHORZY przyjmujacy na stała mocny ( astma!) leki przeciwalergiczne A nie zdrowi ludzie ktorym po epizodzie reakcji alergicznej podaje sie wapn
    4. Główki działania Ca to uszczelninie i wzmocnienie sluzowki
    5. Stwierdzenie w art.ze w latach 80/90 wyniki byly inne nie wydaje sie zaskakiwac biorac pod uwage ogóle mocniejsza immunoligie brak tylu czynnokiw alergizujacych i brak leków
    6 Nie jestem skłonna sie kłócic ale chciałabym zapoznac sie z miarodajnymi badaniami/ tekstem naukowym
  • mamtrzykoty 11.07.19, 10:35
    To mają być te badania!!
    Artykuł na gazecie, sklecony przez jakiegoś dyletanta, który sterydy uważa, za nowoczesne leki antyhistaminowe?
    Rzeczywiście super źródło!
  • aguar 11.07.19, 14:03
    Artykuł jest kiepsko napisany, zgadzam się. Ja te badania, kiedyś widziałam, ale nie mam pojęcia, gdzie ich teraz szukać, nie wiedziałam, że będę musiała coś takiego udowadniać. Dla lekarzy wśród których się "obracam" to już od dawna jest oczywista oczywistość.
  • aguar 11.07.19, 14:04
    Podobnie, jak to, że Neosine i Pulneo to są nic nie warte g...
  • wapaha 11.07.19, 14:08
    Wiesz, to słowa. Ulatują z wiatrem. A lekarze wsrod ktorych sie obracam polecają Ca
    Poza tym- skoro to taką oczywistosc skąd problem ze znalezieniem odpowiedniego naukowym pismiennictwem?
  • kalina_lin 13.07.19, 03:43
    Pediatra mojego syna już jakieś 5 lat temu kwestionował zasadność podawania wapna na alergię.
    Tutaj masz kolejną opinię lekarza:
    www.mp.pl/pacjent/alergie/lista/89720,czy-wapn-pomaga-w-leczeniu-alergi
  • memphis90 11.07.19, 08:47
    Infekcje wirusowe to częsta przyczyna pokrzywki, podobnie jak leki i alergie (a przy uszkodzeniu jelit jest większy kontakt z alergenami i pseudoalergenami). Dziecko jest świeżo po infekcji jelit. Do rodzinnego po leki p/histaminowe i steryd doustny (zastrzyki nie mają żadnej przewagi nad postacią doustną). Diagnostykę przeprowadza się dopiero w przypadku pokrzywki przewlekłej, czyli jeśli trwa dłużej niż 6-8 tyg.

--
  • slonko1335 11.07.19, 08:51
    antyhistaminowe mu dali na dyżurze i zastrzyki, tyle, ze nie działają, znaczy poniekąd zastrzyk zadziała bo nie swędzi ale wygląda coraz gorzej niestety

--
  • memphis90 11.07.19, 09:20
    No wiesz, działają tyle, ile trwa ich czas trwania we krwi... Jak lek znika, to objawy wracają.

--
  • slonko1335 11.07.19, 09:28
    Antyhistaminowe nie działają w sensie, wygląda na to, że i steryd przestał skoro tym razem nie zeszło sad no dobrze, ze chociaż nie swędzi bo nie rozdrapuje. Ale co teraz ma z ta wysypka normalnie chodzić i przyjmować po prostu sterydy i leki antyhistaminowe jak nie będzie swędzieć? bo mu jak nie swędzi to ona nie przeszkadza poza tym, że wygląda koszmarnie...

--
  • slonko1335 11.07.19, 09:31
    https://images90.fotosik.pl/215/4c62b3d5636f7132med.jpg

--
  • estrellka1206 11.07.19, 10:23
    Jak jest ogolnie ok, to steryd doustnie i p/histaminowy kilka dni. Z doswiadczenia - na poczatek szybciej i lepiej dziala Clemastin niz te 2 generacji.
    Steryd, ktory dostal domiesniowo czy dozylnie dziala na jakis czas, dlatego nawrocilo. W szpitalu dostawalby 2 razy dziennie.
  • kyrelime 11.07.19, 10:37
    Mój syn nie mial takich problemów tak więc troche off top, ale u nas okazało się, że antyhistaminowe szybko uwalniają się a jego organizmu (on akurat kaszle) i dopiero po podzieleniu dawki na dwa razy po pół alergię udało się opanować. Pediatra zalecal raz za dzien 10 kropli leku- alergolog zmienił na 2x5 i zadziałało od razu.
  • milka_milka 11.07.19, 10:15
    Memphis90, czy Ty jesteś lekarzem?

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • mamtrzykoty 11.07.19, 11:03
    A na ból brzucha i biegunkę coś mu dawałaś?
    Może to reakcja na lek?
    Pokrzywka może też być późną reakcją na wirus, który spowodował biegunkę i może się powtarzać parę razy.

Przypomnij sobie też, co jadł/pił przed piątkiem, zanim brzuch zaczął boleć. Choć skoro była podwyższona temperatura, to ja bym jednak stawiała na jakiegoś wirusa.
    A może pokrzywka i ból brzucha to dwie niezależne sprawy?
    Czy to nie ty brałaś psy na tymczas? Masz może jakiegoś nowego? Może sam pies, a może preparat na pchły, obroża?
    Albo lamblie? Objawy wszystkie pasują, a od psów bezpańskich jest bardzo duże prawdopodobieństwo zarażenia się.
    Badanie krwi na przeciwciała lamblii mu zrób.
  • slonko1335 11.07.19, 11:17
    Nic nie dostawał poza paracetamolem ze trzy razy. Jadł i pił. Trudno stwierdzić czy zależne czy nie. Do czwartku chodził na półkolonie. Mam jadlospis. Taki sam w zasadzie jak obiady szkolne które tam je . Nie wiem natomiast czym był czestowany przez inne dzieci. Wiem ze chodzili na lody z półkolonii. Psa na tymczasie nie mieliśmy od dawna . Nasza obroże foresto ma od marca ale była kapana we wtorek w nowym szamponie przeciwpchelnym akurat bo innego w sklepie nie było. Kurcze moze ten szampon faktycznie. Dzięki za pomysł to jest jakiś trop. Bo na razie szukam ale nie mam czego się chwycić. ..

--
  • motyllica 12.07.19, 13:11
    faktycznie może po paracetamolu.
    u nas dostaje pokrzywkę po nurofenie
  • aguar 12.07.19, 13:18
    A mój po niektórych kremach z filtrami.
  • slonko1335 12.07.19, 15:02
    dotychczas nie reagował na pracetamol ale może z uwagi na cos co działo się układem pokarmowym zareagował, cholera wie

--
  • joaz 11.07.19, 14:24
    U nas w mieście 2 lata temu moja bratanica z taka pokrzywką trafiła na oddział szpitala dziecięcego- mają tam taki oddział diagnostyczny - badali między innymi pod kątem jakieś bakterii. Po negatywnym wyniku badania do domu.
    Nie pamiętam co to za bakteria, ale wtedy przy takich objawach, gdzie nie można było ustalić bezpośredniej przyczyny badali na obecność tej bakterii - w tym czasie moja córka też trafiła tam z ogromnym bólem kostki i opuchlizną (bez urazu, stanu zapalnego itp) i tez szukali tej bakterii.
  • milka_milka 11.07.19, 14:55
    choroba schönleina-henocha? Tylko tam chyba trochę inna wysypka.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • le.fay 11.07.19, 15:26
    Może uczulenie na paracetamol? U mnie objawiło się biegunką, wymiotami i wysypką po niewielkiej dawce.

--
    w moich snach tańczę na zgliszczach waszych domów
  • kropka_kom 11.07.19, 17:37
    mojej córce wychodziła pokrzywka kilka dni dopóki organizm się nie oczyscił
  • slonko1335 11.07.19, 20:10
    Pediatra wypisała skierowanie do szpitala, potrzeby badania na pasożyty nie widziała, sterydów tez nie przepisze bo dostał już zastrzyki. Uparłam się na pilne skierowanie do alergologa. W przychodni zaproponowano mi termin na to pilne skierowanie na...2 sierpnia...pojechałam do alergolog córki i męża i wyżebrałam przyjęcie jeszcze dzisiaj, w sumie jak zobaczyła jak młodociany cudnie wygląda to nawet niespecjalnie się wzbraniała. Dostał encorton na kilka dni i zyx jako antyhistaminowy zamiast clatry. Mamy opanować pokrzywkę i jak sytuacja się ustabilizuje to za jakiś czas dopiero można porobić testy. Na razie obserwujemy i próbujemy dojść co się stało. Dostałam od alergolog informację do rodzinnej, ze przed następną wizytą ma wykluczyć pasożyty. Jeżeli mimo leków znowu będzie zaostrzenie mamy jechać do szpitala. Na razie ok, nie swędzi, wysyp został tylko na plecach, z brzucha, nóg, rąk i szyi zeszło, więc łudzę się, ze ten szpital nie będzie konieczny i encorton da radę....

--
  • aguar 11.07.19, 20:41
    Ech, ci lekarze! Przecież logiczne, że jak dwa razy potrzebował sterydów, to może ich trzeci raz potrzebować, więc lepiej przepisać, to może da się opanować sytuację w domu.
    Alergolog niby ok, ale to "Dostałam od alergolog informację do rodzinnej, ze przed następną wizytą ma wykluczyć pasożyty."
    Klasyczna spychologia, powinna była sama zlecić. Oj, rodzinnej to się nie spodoba i będzie miała rację.
    Ale oczywiście nie Twoja wina.
  • wapaha 11.07.19, 21:39
    Ona była prytwanie u lekarki i zapłaciła za wizytę, lekarka miała dac jej płatne skierowanie na pasożyty ?
    Rodzinny lekarz ma w pakiecie , przeznaczonym na każdego pacjenta ( klienta) , tego typu badanie w ramach NFZ
  • aguar 11.07.19, 22:00
    Ja tylko mówię, że rodzinni tak nie uważają, nie chcą być sekretarkami specjalistów. A w ogóle to wszystko przez chory system.
  • kyrelime 11.07.19, 22:51
    To zależy od pediatry. Nasz nie ma z tym problemu, zawsze wtedy gdy pozwalają na to przepisy ze.z refundacją wypisywał nam recepty czy skierowania na badania zalecone przez specjalistę prywatnie. Nawet receptę na maść robioną, która z refundacją kosztowała 8zl a przepisana przez dermatologa prywatnie ok. 100 zł. Dopytywała też o skuteczność tej maści (w zamyśle miała zamiar przypisywać innym pacjentom, bo to była prosta maść witaminowa, a dawała dobre efekty). Niekoniecznie więc trzeba obawiać się reakcji lekarza rodzinnego, uważam, że warto włączać ich do współpracy i szukać takich, którzy dla dobra pacjenta chcą współpracować.
  • wapaha 12.07.19, 08:18
    Rodzinni sa rozni. Jak zechce to nawet na morfologie raz w roku nie wysle. System nie jest chory- rozdziela uslugi prywatne od tych z koszyka nfz. Gdyby prywatny mogl wypisywac skierowania na nfz ( w latach 90 tych tak bylo, gdy byly kasy chorych tylko) to ze skladek spoleczenstwa finansowane byłyby prywatnie zlecane badania. A gdyby lekarz prywatny placil ze swojej kieszeni za wykupienie koszyka badan w nfz - musialby drastycznie podniesc cene swojej uslugi i stracilby klientow. A tak - daje sygnal rodzinnemu co moze ponoc w wyleczeniu - dzieki czemu minimalizuje koszty ewentualnie dalszych poszukiwan ( badan)
  • aguar 12.07.19, 10:12
    Ale właśnie jest chory system, bo powinno być tak - skoro to pacjent jest ubezpieczony, to nie ważne, jaki lekarz mu wystawia skierowanie - NFZ mu określone badania refunduje. Może nawet tak być, że pacjent najpierw płaci, a NFZ mu potem zwraca. A tak jak tutaj, to rodzinny się liczy z kosztami więc zleca badania, gdy uważa, że są konieczne.
    A prywatnemu, co szkodzi zlecić cokolwiek sobie pacjent życzy, żeby był zadowolony i znów przyszedł zostawić kasę. On nie ponosi żadnych kosztów. Jak chce być taki "dobry", to niech obniży cenę wizyty, a nie "wkopuje" innego lekarza dając pacjentowi podstawę do roszczeń.
  • ichi51e 12.07.19, 10:20
    System „najpierw place a potem mi zeracaja” moglby powstrzymac ludzi od robienia badan. Niektorzy zwyczajnie nie maja.

--
  • aguar 12.07.19, 11:02
    Ale to jest taka polska mentalność, już mi się znudziło tego słuchać całe życie. Na fryzjera mają, na naprawę samochodu czy pralki mają, na wódkę i papierosy mają, na smartfony mają, a na leczenie, oczywiście - nie. Ale owszem, jestem za tym, aby było jakieś wsparcie dla najbiedniejszych np. jakiś fundusz.
  • wapaha 12.07.19, 11:32
    To sie nazywa nfz
  • aguar 12.07.19, 13:20
    No przecież NFZ nie jest dla najbiedniejszych, tylko dla ubezpieczonych. W zasadzie jak nie pracujesz, nie jesteś zarejestrowany w UP, nie jesteś emerytem, rencistą, dzieckiem, ani kobietą w okresie okołoporodowym, to nie masz ubezpieczenia!
  • wapaha 12.07.19, 17:25
    W zasadzie jak nie pracujesz, nie jesteś zarejestrowany w UP, nie jesteś emerytem, rencistą, dzieckiem, ani kobietą w okresie okołoporodowym, to nie masz ubezpieczenia!

mało możliwości już zostało..
  • aguar 12.07.19, 18:03
    Ja tak kiedyś miałam - wystarczyło, że skończył mi się macierzyński ( to było w czasach, gdy trwał 20 tygodni), nie miałam prawa do wychowawczego. W UP się zarejestrowałam, ale wówczas wcale nie chciałam szukać pracy więc się mnie czepiali i w sumie mieli rację. W zasadzie uratowało mnie wyjście za mążsmile
  • wapaha 12.07.19, 21:34
    kiedys to wiesz wink
  • mrs.solis 12.07.19, 21:52
    Popros o badania eozynofilow z krwi. Podwyzszone wartosci beda oznaczaly alergie albo zakazenie pasozytami. Wtedy przyjdzie ci robic albo testy alergiczne albo na pasozyty.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka