Dodaj do ulubionych

Ile kosztują u Was ogórki małosolne?

10.07.19, 14:12
Dwa tygodnie temu wróciliśmy z Mazur, tam ogórki były w cenie ok. 12 zł za kilogram. Dziś w mojej okolicy odwiedziłam sześć sklepów - wszędzie cena 13 zł. Potanieją czy nie?
Edytor zaawansowany
  • nowaczek1 10.07.19, 14:23
    A nie prościej nastawić własne? Kilo ogórków za 4 złote, baldach kopru, trochę czosnku, osolona woda, 3 dni i gotowe.
  • aquella 10.07.19, 17:33
    W temp. powyżej 25st. wystarczy 12godzin. Ja nawet kopru nie daję. Zalewa i czosnek tylko -pycha. Teraz w tesco gruntowe po 2.49/kg. Mam cały słój 2kg za 5zł
  • mamtrzykoty 11.07.19, 23:06
    Trzy dni??
    U nas znikają po jednym dniu!
    Żeby do trzeciego dnia dotrwały, to muszę z dziesięć słoików od razu zrobić.
  • bigzaganiacz 12.07.19, 03:36
    Wpierdalacie 5kg ogorkow na dzien ?
  • azja001 10.07.19, 14:24
    Nie mam pojęcia ale w sezonie ogórkowy zrobienie małosolnych to nic prostszego, zajmuje ok 10 minut zrobienie słoika
  • 35wcieniu 10.07.19, 14:28
    Do twj chwili nie mialam pojecia ze malosolne mozna kupic big_grin

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • sundace46 11.07.19, 16:37
    35wcieniu napisał(a):

> Do twj chwili nie mialam pojecia ze malosolne mozna kupic big_grin
    >
    Widzisz, emama źródłem nieustającejj wiedzy big_grin
  • betty_bum 10.07.19, 14:31
    Po co kupować ogórki małosolne?
    Rozumiem w przypadku osoby, która potrzebuje 2 sztuki, ale wtedy cena raczej jest bez znaczenia. Powyżej kilograma to bez sensu.
  • czekoladazkremem 10.07.19, 14:54
    Oczywiście macie rację, ale ja nie umiem.
  • betty_bum 10.07.19, 15:06
    Czego nie potrafisz? Umyć ogórków czy wymieszać wody z solą?
    Kupujesz ogórki i zestaw z koperkiem, który leży obok. Myjesz, pakujesz do słoika i zalewasz słoną wodą. Proporcje z dowolnego przepisu, każdy jest dobry.
  • qwirkle 10.07.19, 15:07
    Na około 1 kg ogorkow potrzebujesz: 1 litr wody zagotować z 1 czubatą łyżką soli kamiennej, listek laurowy, kilka ziaren pieprzu, koper (najlepiej łodygi, baldach), czosnek, chrzan (jeśli masz). Ogórki myjesz. Wrzucasz do słoja z przyprawami, zalewasz ostudzoną przegotowaną wodą z solą. Zakręcasz słój ale niedokladnie.
    To wszystko.
  • tt-tka 10.07.19, 15:12
    jaki sloj ? Ja robie w glinianym garnku, przykrywam talerzykiem, talerzyk obciazam kamieniem i takie niedomkniete pieknie sie robia. Po dobie sa juz troszke malosolne big_grin

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • betty_bum 10.07.19, 15:14
    To jest najfajniejsze, że domowe codziennie smakują inaczej.
  • qwirkle 10.07.19, 21:10
    tt-tka napisała:

> jaki sloj ? Ja robie w glinianym garnku, przykrywam talerzykiem
    >
    Szklany

Czasem o szklany słój łatwiej niż o gliniany garnek.
  • tt-tka 10.07.19, 22:37
    Sloj to z definicji szklany smile, pytanie bylo retoryczne, a bardziej mnie zdziwilo to zamykanie, u nas ogoreczki na kiszenie zawsze byly troszke odsloniete.
    Fakt, o prawdziwy gliniany garnek, i jeszcze zeby byl dobry na ogorki, nielekko. Mojego pilnuje jak skarbu smile

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • qwirkle 11.07.19, 08:38
    Tt-tka, czytanie ze zrozumieniem się kłania.... Nigdzie nie napisałam żeby szczelnie zakrecać...
  • betty_bum 10.07.19, 15:12
    Ja nie daję listków i pieprzu. Zestaw koperkowy, ogórki i woda z solą.
  • 35wcieniu 10.07.19, 15:07
    ?! Ale czego? Wsadzasz co trzeba, zalewasz, zamykasz, koniec.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • cosmetic.wipes 11.07.19, 17:57
    Tu nic nie trzeba umieć. Ogory wrzucarz do sloja, trochę zielska, chrzanu i czosnku, zalwasz słona wodą i finito. A ty pijesz kawusie i czekasz 😄

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • yadrall11 10.07.19, 15:50
    Tylko jak zrobisz to po 24-36h wstaw do lodowki,bo inaczej po kilku dniach bedziesz miec kiszone
  • tt-tka 10.07.19, 15:56
    E, je sie zjada, zanim zdaza sie na dobre ukisic ! A potem, albo w miedzyczasie, robi sie nastepna porcje big_grin

--
  • joanna05 10.07.19, 16:25
    Eeee. Ja w tym roku robię. Bez wody, słoika i czekania 3 dni. Po kilkunastu godzinach gotowe. Mam fajny przepis od niedawna, pyszne wychodzą, przestałam kupować.
  • berdebul 10.07.19, 17:25
    Na sucho?
  • mysiulek08 10.07.19, 17:36
    na sucho, np

www.ofeminin.pl/kuchnia/przepisy/ogorki-malosolne-na-sucho-w-woreczku-foliowym-co-za-smak/1gbfffm

najlepsze sa woreczki strunowe z suwakiem

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • joanna05 10.07.19, 17:51
    berdebul napisała:

> Na sucho?
    Przepis podobny do tego linkowanego, tylko w moim jeszcze dodajesz sok z połowy cytryny na ok. 10 ogórków. Pyszne, robi się z 3 minuty (przygotowań). Jak wstawię wieczorem, to mam gotowe na popołudnie następnego dnia.
  • czarna_kita 10.07.19, 18:15
    W Lidlu dziś kupiłam po 2.80 za kg. Do tego czosnek, koper, korzeń chrzanu i liść chrzanu. Woda z solą kamienną - zalewasz i czekasz. Nie kupuje malosolnych bo mi się nie opłaca.
  • mama.nygusa 10.07.19, 18:21
    Sama robie malosolne.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • agrypina6 11.07.19, 18:10
    Jesz te ogórki kilogramami, że ta złotówka ma takie znaczenie?
  • m.y.q.2 11.07.19, 18:20
    Mój gliniany garnek na ogórki i kapustę stracił ucho wiele lat temu, teraz też na niego chucham i dmucham! Mam jeszcze jeden mniejszy, w kształcie beczułki, akurat dobry do ukiszenia jednej główki kapusty.

--
    Ci, którzy mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie.
    St.J.Lec
  • iwles 12.07.19, 02:48
    agrypina6 napisała:

> Jesz te ogórki kilogramami, że ta złotówka ma takie znaczenie?

Ja tak. Sloj 2-kilogramowy ogorkow malosolnych znika w 3 dni.
    W promocji, np. w PSS ogorki zielone zdazają się po 2,99, wiec wychodzi taniej. I smaczniej, i wielkosc odpowiednia (uwielbiam jak najmniejsze). A jak kupujesz w sklepie malosolne, to są rozne, czasami przebrane i zostają same kolosy.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • klamkas 11.07.19, 18:37
    U nas po 12 zł. A ja dzisiaj pierwszy raz w tym roku nastawiłam swoje (wdrożyłabym proceder wcześniej, ale złośliwy słój się schował; odnalazł się tylko dlatego, że spotkałam w piwnicy szczura - spotkanie straszne, ale przynajmniej słój się odnalazł wink).
  • nota_bene0 11.07.19, 20:41
    U mjie 10.99 Pamietam jak w kwietniu bodajze byly po 22 zł.

--
    "Alter schuetzt vor Liebe nicht, aber Liebe vor dem Alter"
    Coco Chanel
  • nota_bene0 11.07.19, 20:41
    U mnie oczywiście!😊

--
    "Alter schuetzt vor Liebe nicht, aber Liebe vor dem Alter"
    Coco Chanel
  • alaveda 11.07.19, 23:51
    Kupowaliśmy na małosolne i na kiszone za 4 zl/kg od stałego dostawcy. 50 kg, bo zużycie roczne mamy potężne. Przez suszę raczej nie stanieją....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka