Dodaj do ulubionych

limitowanie tv/gier etc

10.07.19, 22:54
Jak limitować bo jednak trzeba bez granic siedziałby non stop albo przed tv albo konsolą...i zawsze jest za krótko...
Jakie są zdrowe granice?
Szlag mnie trafia, jak wie ze nie zagra to jest spokój nie wymusza etc a jak tylko jest nadzieja na media to chodzi jak nakręcony i tylko "kiedy, kiedy" gadanie o grach ( z kim, w co i jak)
Edytor zaawansowany
  • kosikosilap 10.07.19, 22:55
    oczywiście media wzmagają nerwowość...9 latek
  • ajrisz.ka 10.07.19, 23:09
    Jak limitować? Odciąć dopływ prądu. Pomoże.
    Zdrowa granica? Mnie nie pytaj, często wpadam w skrajności.
  • leann32 11.07.19, 00:18
    Troche pozno.
    Tez mam 9 latka.
    Nie ma konsoli.
    Nie ma kompa.
    Nie ma telefonu.
    Ma tablet gdzie moze ogladac okreslone rzeczy plus pare gier, nie sieciowych tylko no minecraft gdzie buduje rozne cuda.
    Gra godzine dziennie.
    Ale jesli mam czas i zaproponuje domino, eurobiznes czy makao - wybiera czas z nami.
    Gra w kosci, szachy, warcaby, pasjansa tez postawi.
    Nauczylam tego czym ja sie zajmowalam za dzieciaka a jak jest chwila idziemy na pole i robi mini las w sloiku, gramy w pilke, budujemy papierowe samoloty albo luk z drewna.
    I nie mieszkam w czarnej d tylko duzym miescie wojewodzkim i pracuje na caly etat i mam lacznie trojke dzieci.
    Odetnij to poki dziecko zyje w twoim swiecie - a nie rownoleglym, wirtualnym. I poswiec mu czas i uwage. Ma jej zero skoro woli gry.
  • kosikosilap 12.07.19, 08:04
    to nie tak ze nie poswiecamy mu czasu.Poswiecamy duzo a on wolałby np konsole. Jest mega towarzyski i jak tylko jest okzacja to szaleje do 21 z dzieciakami z okolicy. Tylko wkurza mnie ze albo media albo włóczenie sie z dziecmi poza tym swiat nie istnieje.
  • kotejka 12.07.19, 12:46
    szukac zainteresowan - leann dobrze prawi
    dziecko, ktore ciesza rozne rzeczy bedzie inaczej spedzac czasu
    jezeli nie potrafi, to zabrac na sile i niech szuka mozliwosci
    musi miec przestrzen na inne rzeczy niz telefon i gry
  • nika_n 12.07.19, 13:23
    Ale co Cię konkretnie boli, jak dzieciak na podwórku najchętniej by przesiadywał? Że woli rówieśników czy gry niż siedzenie z dorosłymi?
  • patryktarachon 11.07.19, 19:50
    Oczywiście, że zabranie komputera na czas wakacji, jest dobrym rozwiązaniem. Zacznie się nudzić, to najprawdopodobniej sięgnie po książkę, albo wyjdzie do rówieśników.
  • kryzys_wieku_sredniego 11.07.19, 21:10
    Zapraszać kolegów do domu i niech organizują sobie czas.
    No chyba, że pech i koledzy też ciągle o graniu.
    U nas teraz spokój, dziecię do popołudnia jest zajęte, po południu chwilę gra, później koledzy i dopiero teraz coś na Netflix oglądamy.
  • ichi51e 11.07.19, 21:20
    Poblem polega na przebodzcowaniu. Dziecko przed kompem czy tv dostaje duzo bodzcow potem nie moze sie wyciszyc no i mozg chcialby wiecej stymulacji do ktorej przywykl. Nalezy znalezc dziecku inne interesujace zajecie - czekanie az sam sobie cos z nudy znajdzie to znecanie sie.
    Jasne zasady ile i kiedy, najlepiej w pierwszej polowie dnia

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ania.n-82 11.07.19, 22:00
    U mnie ośmiolatek może grać albo oglądać pół godziny dziennie. Czasem są od tego odstępstwa, jak przyjdą koledzy to czasem grają dłużej (ale maksymalnie godzinę), sporadycznie obejrzy jakiś film pełnometrażowy.
    Pomogło określenie pory kiedy może grać, bo inaczej by marudził o to od rana albo od powrotu ze szkoły. Zasada jest taka że codziennie o 18 ma pół godziny na telewizor albo na gry. Zwykle wybiera granie.
  • slonko1335 11.07.19, 22:03
    Załóż blokadę czasową. Moi w trybie wakacyjnym mają godzinę dziennie "za darmoszkę" na ekrany, na kolejną mogą sobie zarobić. Dwie godziny u nas to maks.

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • aqua48 12.07.19, 12:39
    Jak limitować? Zastanowić się spokojnie na ile i kiedy chcesz pozwolić, oznajmić to dziecku, wytłumaczyć powody i stosować. Bez zmiłuj się i "jeszcze troszeczkę" oraz zamiany typu "dziś dłużej a jutro za to krócej, albo wcale" bo to nie działa. U nas świetnie sprawdził się minutnik postawiony obok kompa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka