Dodaj do ulubionych

Drobna teoria spiskowa

11.07.19, 06:50
Czy czasem nie jest tak, że deforma szkolnictwa miała jeszcze jeden, delikatnie ukryty, cel? Okazuje się bowiem, że jedynym odpowiedzialnym za bałagan rekrutacyjny i spieprzone wakacje, a od września przepełnienie, brak nauczycieli oraz chaos ogólnowojskowy, jest SAMORZĄD.
PiS nie lubi samorządności - to widać, słychać i czuć. A teraz ma nowy przekaz dla wiernych - samorządy są złe, bo nie przygotowały się do cudownego przywrócenia świetności polskiej nauki, które tak wspaniale policzyła minister Zalewska.
Polecam do posłuchania wiceminister Machałek w Faktach po Faktach:
www.tvn24.pl/wiceminister-edukacji-marzena-machalek-o-podwojnym-roczniku-i-rekrutacji-do-szkol-srednich,951799,s.html
--
"Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds"
Edytor zaawansowany
 • aurinko 11.07.19, 07:04
  Tak, od dawna było wiadomo, że wszystko zwalą na samorządy sad
 • martishia7 11.07.19, 07:07
  To wiadomo od początku i takie tłumaczenie było pewne jak 2+2=4.
 • iwles 11.07.19, 08:04

  Powiem więcej, słyszałam, jak ktoś z pisu twierdził, że ten burdel jest tylko w tych samorządach, w których NIE rządzi pis.
  Nóż się w kieszeni otwiera sam sad  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • martishia7 11.07.19, 08:10
  To poniekąd prawda, oczywiście. Największy problem jest w dużych miastach, a tam, jak raz, PiS o do zasady nie rządzi. Tylko to bardziej koincydencja niż wynikanie. W mniejszych ośrodkach problem jest mniejszy, a nawet jeśli jest, to przeciętny obywatel średnio zdaje sobie sprawę, że pretensje należy zgłaszać do starosty, a nie do wójta/burmistrza.
 • droch 11.07.19, 09:19
  Skoro to wątek o teoriach spiskowych...
  1) Szkoły branżowe są mało popularne, więc rząd PiS postanowił je sztucznie dogęścić.
  2) Wg rządu PiS 30% młodych Polaków ma być być parobkami i wykonywać proste prace, a do tego wykształcenie nie jest niezbędne.
 • ixiq111 11.07.19, 09:50
  Też tak uważam.
  Brakuje ludzi do pracy na stanowiskach pracowników fizycznych, więc wykombinowali, że ci co się nie dostaną do LO, pójdą do branżówek i za trzy lata będą wykwalifikowanymi robotnikami, którzy z pieśnią na ustach pójdą zaiwaniać na budowie. Tylko to tak nie działa.
 • aurinko 11.07.19, 18:42
  I zostanie ogłoszone jaki to był wspaniały pomysł ze szkołami branżowymi, które stworzył PiS.
 • turzyca 11.07.19, 09:42
  Jednym z etapów glajchszaltowania jest likwidacja samorządności. No i właśnie w tym kierunku idziemy. 1) to o czym mówisz, 2) kazus Westerplatte.

  Ten drugi zresztą ma jeszcze kilka aspektów, które mi jako żywo przypominają wydarzenia sprzed 90 lat. Niektórzy pewne aspekty historii traktują jako podręcznik a nie ostrzeżenie.

  --
  "Zaproszenie wykonane jest z białego gładkiego papieru i ma zaokrąglone rogi. Na rzeczenie Klienta rogi mogą pozostać ostre."
 • gulcia77 11.07.19, 12:29
  Dla mnie to oczywiste, ale każde odwołanie do historii jest traktowane jak histeria. A to przecież jest oczywiste, z tym, że w nieco zmienionej technologii informacyjnej. Być może dlatego, paradoksalnie, mają łatwiej, bo jest więcej narzędzi propagandowych. Radio, "Volkischer Beobachter" i raczkująca TV już by nie wystarczyły.

  --
  "Emancipate yourselves from mental slavery
  None but ourselves can free our minds"
 • tanebo2.0 12.07.19, 23:34
  Plebs zgodzi się na wszystko żeby tylko dokopać elitom.

  --
  Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
 • babcia.stefa 11.07.19, 10:29
  Tak, już poszedł przekaz, że problemy z niedostawaniem się do szkół to tam, gdzie w samorządzie rządzi PO.

  --
  "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
  asmarabis
 • ga-ti 12.07.19, 23:22
  Dziś już sam pan minister edukacji powiedział wyraźnie, apelując do chcących składać pozwy o chaos w rekrutacji, że petycje/skargi/pozwy to nie do niego, tylko do SAMORZĄDÓW, wszak to one powinny zadbać o przygotowanie szkół.
  I znowu przykład małego miasteczka, w którym do tej pory brakowało uczniów w liceum, a teraz tadam! sukces, pomieszczą wszystkich chętnych, świecący przykład dla złych samorządów.
  I tekst wczorajszy pana ministra, że nie ma liceów lepszych i gorszych, przyjdą lepsze dzieci i liceum będzie dobre, takie jak wszystkie inne. A to, że nie ma pracowni wyposażonych, kółek zainteresowań, współpracy z uczelniami, wymian, języków do wyboru... itp. tego pan minister nie widzi.
  I tekst z wczorajszej panoramy w tvp2, "jeśli chodzi o tzw podwójny rocznik..." tak zwany, noż kurcze. Choć jakby się tak zastanowić to mamy 2 i pół rocznika.
 • gulcia77 13.07.19, 05:37
  No, mój młody jest 2005, poszedł jako sześciolatek. Czego akurat nie żałuję.

  --
  "Emancipate yourselves from mental slavery
  None but ourselves can free our minds"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka