Dodaj do ulubionych

Antykoncepcja- wkładka domaciczna.

11.07.19, 08:21
Do użytkowniczek z wkładkami . Jesteście zadowolone? Jakie wkładki macie " zamontowane" ? Jaką wybrać? Chciałabym mieć spokój na dłużej, ale nie wiem jaką wkładkę wybrać. Czy trzeba ją zakładać w trakcie trwania miesiączki? Jakim badanie powinno być wcześniej wykonane? Co powinnam wiedzieć? Pomożecie?
Edytor zaawansowany
  • dziennik-niecodziennik 11.07.19, 08:57
    Mam Mirene. jestem bardzo zadowolona. zabezpieczenie przed ciążą, przed przerostem endometrium (mam skłonnosci), okresu brak. nie trzeba jej zakładac w trakcie miesiączki, ale warto, bo na samym poczatku szyjka jest naturalnie rozszerzona i jest to mniej nieprzyjemne (bo jest nieprzyjemne, co tu ukrywac, manipulowanie przy szyjce macicy jest bolesne). badanie wystarczy ginekologiczne - palpacyjne i USG. jesli masz jakies wahania cyklu itd to moze byc tez panel hormonów płciowych.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • little_fish 11.07.19, 09:17
    Moja ginekolog zaleca jeszcze świeżą cytologię przed założeniem
  • rosabell 11.07.19, 09:14
    Teraz jest lepsza od Mireny. Nowsza, ma o polowe mniej hormonow. Nazywa sie Kyleena.
  • krypteia 11.07.19, 09:41
    Kyleena uwalnia 17.5 mcg hormonu na dobę w porównaniu z 20 mcg które uwalnia Mirena. Zatem informacje o połowę mniejszej ilosci hormonów są mocno przesadzone
  • rosabell 11.07.19, 11:42
    Ogolnie Mirena na 52 mg a Kyleena 19,5 mg dawki callowitej hormonu. Ilosc uwalnianego 24h hormonu w Mirenie jest taka sama 20mcg w Kyleenie na poczatku 17,5mcg i z czasem sie zmniejsza.

• memphis90 12.07.19, 17:55
    W Mirenie też się zmniejsza.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • nota_bena 11.07.19, 09:30
    Mam zwykłą miedziankę, Cooper T. Założylam 4 lata temu po przygodach z 3 rodzajami pigułek, z których żadne mi nie pasowały. Pierwsze miesiączki z wkładką były dość bolesne i obfite. Później wszystko się unormowało i jetsem bardzo zadowolona z tego wyboru.
  • pomidorowazrozgotowanymryzem 11.07.19, 09:52
    Moja lekarka mówi "Mirena!", trafiłam przypadkiem do innego lekarza ( starszy pan dr), który mówi mi, że nie potrzebuję żadnej Mireny, zwykła będzie tak samo dobra dla mnie. Trochę zgłupiałam. Tak sobie myślę czy moja lekarka wie lepiej czy "Mirena" jej funduje wakacje wink
  • krypteia 11.07.19, 10:19
    Jest różnica między zwykłą wkładką miedzianą a hormonalną. U większości kobiet miesiączka zanika przy tej hormonalnej, jesli nie ma to dla Ciebie znaczenia to może rzeczywiście nie ma się co pakować w koszty i załozyć zwykłą bez hormonów
  • pomidorowazrozgotowanymryzem 11.07.19, 10:26
    U mnie miesiączka trwa 2-3 dni, używam tylko wkładek higienicznych bo ilość krwi jest znikoma. To mi nie przeszkadza. Może zostać. Są inne plusy Mireny?
  • cruella_demon 11.07.19, 10:30
    No uwalnia hormon co daje dodatkową ochronę przed ciążą.
  • dziennik-niecodziennik 11.07.19, 21:28
    Przy miedziance okresy bardzo czesto sie nasilaja.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • nota_bena 11.07.19, 10:49
    Koszt mojej wkładki z tego co pamiętam, to było chyba coś około 300 zł. Od 4 lat nie zaszłam w ciążę, wiec u mnie działa. Nie potrzebuje dodatkowo hormonów. U mnie było ryzyko było takie, ze po miesiącu będę wyjmowała wkładkę hormonalną ze względu na skutki uboczne. Szkoda kasy.
  • rosabell 11.07.19, 12:23
    Najwazniejsza roznica miedzy spirala miedziana a hormonalna jest taka, ze przy miedzianej dochodzi do zaplodnienia , a przy hormonalnej nie.
  • nota_bena 11.07.19, 13:37
    To nie jest prawda, co piszesz. Do żadnego zapłodnienia przy miedziance nie dochodzi. Oczywiście zdarzają się wpadki, jak przy każdej metodzie. Tu należy przeanalizować wskaźnik Perala i zdecydować o optymalnym rozwiązaniu.

Ale przy prawidłowo działającej wkładce miedzianej nie dochodzi do zapłodnień.
    Pełno na ten temat artykułów, ale ja wkleję ulotkę przykładowej miedzianki.

ktomalek.pl/copper-t-380-a-pregna-albis-ulotka-cena-zastosowanie-apteka-wkladka-antykoncepcyjna-1-szt/ub-3535901

"Dane i analizy pokazują, że zasadnicze działanie powstrzymujące zapłodnienie charakteryzujące wkładki z miedzią polega na hamowaniu jajeczek i lub transportu plemników i/lub zdolności plemników do zapłodnienia jajeczek."

Zredukowany transport gamet i kapacytacja hamuje zapłodnienie i występuje zanim komórka jajowa dotrze do jamy macicy. Ciągłe uwalnianie miedzi w jamie macicy z drutu miedzianego z rdzeniem ze srebra zwiększa działanie antykoncepcyjne wkładki Silverline Cu 380 Ag.
  • nota_bena 11.07.19, 10:53
    A... jest jeszcze jedna zaleta miedzianki. Naturalny cykl. Libido nie jest przytłumione hormonami.
  • krypteia 11.07.19, 09:42
    Mam Mirene od 4 lat. Jestem mega zadowolona. Za rok zmieniam na kolejną. Brak miesięcznek jest nie do przecenienia.
  • b-b1 11.07.19, 09:50
    Mam od ok 16/17 lat(oczywiście wymieniambig_grin) mini wkładkę melbea gold. Organizm odmawiał współpracy z hormonami w tabletkach/plastrach i wkładkach-stąd taki wybór. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
  • cruella_demon 11.07.19, 10:31
    Mam Mirenę, jestem bardzo zadowolona. Mnie zakładanie nie bolało, nawet sama zakładałam wątek na ten temat.
  • pomidorowazrozgotowanymryzem 11.07.19, 10:44
    A jak libido? smile Teraz (pół roku) zmieniłam tabletki i moje libido zbliża się do zera uncertain
  • b-b1 11.07.19, 10:55
    pomidorowazrozgotowanymryzem napisała:

> A jak libido? smile Teraz (pół roku) zmieniłam tabletki i moje libido zbliża się d
    > o zera uncertain

Po niehormonalnej-normalne, po tabletach i wkładce z hormonami miałam prawie zerowe.
  • cruella_demon 11.07.19, 11:11
    Ja od zawsze praktycznie, brałam hormony doustnie. Zawsze na hormonach czułam się świetnie, także w tej kwestii nic się nie zmieniło.
    Dodatkowy bonus jest taki, że przez 5 lat nie muszę sobie w ogóle zawracać głowy antykoncepcją. Nie muszę się martwić, że zapomniałam tabletkę, że miałam literówkę i zrzygałam się po jej wzięciu, że muszę pamiętać żeby iść po receptę. Pełen luzik. Brak miesiączki jest dodatkową zaletą.
  • eliszka25 11.07.19, 19:06
    cruella_demon napisała:

> Nie muszę się martwić, że zapomniałam tabletkę, że miałam literówkę i zrzygałam się po jej wzięciu

Wiem, że to autokorekta, ale jak przeczytałam o rzyganiu po wzięciu literówki, to oplułam iPada ze śmiechu 🤣🤣🤣
  • cruella_demon 11.07.19, 19:13
    Ha ha rzecz jasna miało być jelitówkę smile
  • eliszka25 11.07.19, 19:46
    Tego się domyśliłam, ale literówka brzmi jednak bardziej intrygująco 😁
  • leyla76 11.07.19, 12:02
    Mam Mirene is 4 lat. miesiaczke mam reguralnie, ale skąpe na tyle, ze zwykle wkładki higieniczne wystarczają.
    Wcześniej po drugim dziecku miałam zwykła miedziana przez ponad 6 lat. Tez ok, żadnych skórkowe ubocznych. Miesiączki reguralne, normalne. Raz na jakis czas dopadało mnie bardzo silne krwawienie, ze potrafiło przeciec.
    Libido od urodzenia pierwszego dziecka mam bardzo słabe, bez znaczenia czy brałam hormony czy nie. Poprawiało sie jedynie kiedy zapadała decyzja o kolejnym dziecku, wtedy libido 100%. Na nieszczęście mojego partnera w ciąże zachodzę nieomal od razu i wtedy libido znów spada niemalże do 0.
  • lidek0 11.07.19, 18:37
    Jeśli hormonalna to oczywiście hormony powinnaś zbadać, żeby odpowiednio dobrać.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • kiddy 12.07.19, 17:51
    Te hormony działają miejscowo, nic nie trzeba badać.
  • barbra25 11.07.19, 19:25
    Zdarzają się ciąże z wkładką.
  • dziennik-niecodziennik 12.07.19, 08:50
    Tylko przy niehormonalnej.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • barbra25 15.07.19, 08:29
    Nie tylko. Ponad miesiąc temu na fb w grupie zamkniętej matka trójki dzieci wyznała, że zaszła w czwartą ciążę a ma założoną wkładkę Kyleena.
  • dziennik-niecodziennik 15.07.19, 09:35
    mało mozliwe. ale nie twierdzę ze niemożliwe całkiem. tym niemniej - to jest jakis promil promila...

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • barbra25 15.07.19, 11:15
    Nie wiem czy promil czy procent - badań skuteczności nie prowadzę. Natomiast co dalej z takimi ciążami?
  • yadrall11 11.07.19, 22:53
    Zdarza sie,ze wkladka wrasta w sciane macicy,albo sobie wedruje w roznych kierunkach... i informacja jest zapisana na ulotce...
    Mi tak wrosla,ze nie dali rady operacyjnie wyjac i skonczylo sie na wycieciu macicy... przypadek dosc ekstremalny,ale ginekolodzy twierdza,ze nie jestem wyjatkiem..

Tym sposobem mam problem antykoncepcji z glowy do konca zycia. I pewnosc 100%
  • ruscello 12.07.19, 02:56
    Znam już dwoje maluchów z wkładki bezhormonalnej, więc raczej nie polecam wink W jednym przypadku lekarze obwinili ruch, ich zdaniem ćwiczenia fizyczne wpłynęły na przesunięcie wkładki i zapłodnienie. Nie wiem, czy tak głupio się tłumaczyli (prywatna klinika), czy te wkładki takie nieżyciowe.
  • dziennik-niecodziennik 12.07.19, 08:52
    Miedzianki tak maja. Zeby dzialaly, musza byc odpowiednio ulozone w macicy. Jak sie przesuna, to przestaja dzialac.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • pomidorowazrozgotowanymryzem 12.07.19, 08:59
    Czyli jednak Mirena bezpieczniejsza. Nie chcę dzieci więc wkładka,która nie daje mi pewności odpada . A jak z libido przy Mirenie? Zmieniłam tabletki i jest dramat. Tylko zmienić tabletki znowu to mały problem a wyjmować wkładkę to już trochę słabo.
  • rosabell 12.07.19, 14:42
    Raczej nie Mirena, Kyleena jak pisalam juz ma mniej hormonow, wiec i pewnie mniejszy wplyw na libido
  • dziennik-niecodziennik 13.07.19, 17:22
    Nie mam zadnego problemu z libido. Ale to osobnicze, nie zagwarantuje ze tak samo bedzie u Ciebie.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • green_agula 12.07.19, 12:49
    mam juz 2 Mirene, polecam bardzo, wygoda bo nie muszę sobie niszczyć żołądka tabletkami i martwić się jeśli zapomnę pigułkę plus miałam problemy z intensywnymi miesiączkami teraz nie ma wogóle, chodzę raz w roku na kontrolę wtedy też robię komplet badań i mam spokój
  • konstancja16 12.07.19, 13:05
    mialam przez 5 lat Mirene, ktora wlasnie tego lata kwalifikowala sie do zmiany. zalozylam te nowa Kyleene. jest super, same plusy. komfort zabezpieczenia, miesiaczki prawie niezauwazalne (nawet podejrzewalam ze to juz menopauza, ale zdaniem lekarza zdecydowanie nie). skutkow niepozadanych nie zaobserwowalam. polecam.

--
    Enjoy yourself. It's later than you think.
  • jeanny1986 12.07.19, 15:37
    Planowałam założyć Mirene, ale dostałam na próbę tabletki z takim składem jak ona żeby zobaczyć jak organizm zareaguje. I myślałam że się wykrwawie po 3 tygodniach. Także cieszę się tylko że to wyszło przed założeniem wkładki.

--
    "Mój syn miał świadectwo z wyróżnieniem pierwszy raz, efekt ciężkiej pracy [...] kiedy to został brutalnie uświadomiony, że z takimi ocenami i motywacją grozi mu szkoła branżowa i wypad do tatusia, bo ja nie chcę w domu towarzystwa z męskiej zawodówki." (by triss_merigold6)
  • memphis90 12.07.19, 18:31
    Ale wiesz, że mechanizm działania pigułki i wkładki jest inny, stężenia są inne? Nie można ekstrapolować działania pigułki na działanie wkładki i odwrotnie.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • memphis90 12.07.19, 18:35
    Tym bardziej, że tabletka "z tym samym składem" to jest tabletka "po" Escapelle..

--
  • saskia44 13.07.19, 09:11
    👍😂
  • joxanna1 15.07.19, 22:25
    U mnie też Mirena tak się zaczynała, ale wiedziałam od lekarza, że nawet 6 miesięcy organizm się przystosowuje. Najpierw bardzo długie i obfite miesiączki, i stopniowo się zmniejszały. PO kilku miesiącach - mam regularne, ale nie duże. Akurat ja bardzo chce mieć okres jakoś tam regularny, gdybym nie miała, to umarłabym ze stresu, a tak, co miesiąc jednak mam potwierdzenie, że wszystko w porządku.
    Za niecały rok zgłaszam się po nowąsmile
  • stwory_z_mchu 13.07.19, 17:32
    Mam kyleene od ok. 2 m-cy, wszystko ok. Choruje na przewlekle migreny, bałam się, że po wkładce będzie gorzej, ale jest naprawdę ok.
    Karmię piersią i mam od montażu wkładki niewielkie plamienia, lekarz mówi, że jak skończę karmić to będzie tylko plamienie w czasie okresu.
    Zakładanie lekko bolało, ale do zniesienia.
    Zakładałam dwa miesiące po porodzie, miałam porobione wszystkie badania gin (cytologia, krzepliwość, hormonu, USG macicy i piersi etc). Po tygodniu od założenia była kontrola i po miesiącu.

--
    Aby zrozumieć rekurencję należy najpierw zrozumieć rekurencję.
  • bominka 13.07.19, 21:13
    Noszę już druga mirene i chwale sobie ja od pierwszych dni. Miałam przy tabletkach hormonalnych jazdy z poziomem libido, tabletki zmieniłam. A przy Mirenie żadnych nie odczuwam wahań. Totalnie ustapily.
  • joasia_koo 15.07.19, 14:24
    A ja mam pytanie jaki jest koszt założenia wkładki? Ja do gina chodzę na NFZ, ale chcąc założyć będę musiała iść prywatnie i do innego i zastanawiam się z jakimi kosztami przyjdzie mi się liczyć.
  • stwory_z_mchu 15.07.19, 22:02
    Ja płaciłam chyba 599 za wkładkę, montowana była w czasie wizyty (300zl), do tego wizyta po tyg i miesiącu. Tyle, że ją mam drogiego gina, możesz podobno na NFZ montować (gdzieś powinna być lista).

--
    Aby zrozumieć rekurencję należy najpierw zrozumieć rekurencję.
  • tairo 16.07.19, 21:10
    Założenie wkładki jest refundowane przez NFZ, ty musisz tylko zapłacić za wkładkę.
    Nie daj się spławić, że musisz iść prywatnie - to jest świadczenie gwarantowane.

warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24419481,spirala-antykoncepcyjna-jest-za-darmo-ale-lekarze-i-tak-zapraszaja.html
  • nottymoni 16.07.19, 19:55
    Widzę że same pozytywne opinie więc się wylamie dla zasady.
    Miałam mirenę przez rok. Pierwsze kilka miesięcy ok potem non stop uplawy plamienia, ciągle coś ze mnie leciało. Libido zero. Gp stwierdził brak infekcji.
    W końcu wyciagnelam. Po dwóch tygodniach od wyciągnięcia wylądowałam w szpitalu z krwotokiem. Lekarze stwierdzili że to z powodu szoku hormonalne go. Wygoogluj sobie Mirena crash...
  • tairo 16.07.19, 21:20
    Ale wiesz, że to samo może się zdarzyć, jak nagle przerwiesz stosowanie każdej metody hormonalnej?
  • nottymoni 16.07.19, 22:06
    No nie wiem bo jak sprawdzisz oficjalne źródła to żadne z nich nie podają że można spodziewać krwotoku.. Wspominają tylko o lekkim krwawieniu.
    Nawet moja lekarka się nic nie zajaknela na temat takich powikłań.
  • pomidorowazrozgotowanymryzem 16.07.19, 20:16
    Mam 3 tygodnie na decyzję. Jutro idę zrobić cytologię i inne badania. Czytam wszystkie Wasze komentarze i za każdy dziękuję. Jak to się u Ciebie skończyło? Wszystko ok?
  • rosapulchra-0 16.07.19, 20:42
    Mirena. Już druga. Wcześniej miedzianki. Jestem bardzo zadowolona.

--
    Ty milden samotna zdaje jesteś to może się wymienicie usługami? Bo pewnie też masz z tym problem. by bergamotka77
  • pomidorowazrozgotowanymryzem 19.07.19, 14:24
    Byłam u lekarza, zrobiłam badania itp. Mały szczegół (jakiś płyn) na usg nie podobał się lekarzowi dlatego kazał mi przyjść po kolejnej miesiączce na ponowne usg i dopiero w kolejnym miesiącu zakładać wkładkę. Ten lekarz proponuje mi wkładkę, która wygląda jak koraliki ( wkladka iub), bez hormonów. Usłyszałam, że ryzyko ciąży jest bardzo podobne przy hormonalnej i tej bez. U mnie przy znikomym krwawieniu i obniżonym libido byłaby ok.
    Ma któraś z Was koraliki? Nie jestem przekonana...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka