Dodaj do ulubionych

starodawny przytrzymywacz do kiszonej kapusty...

11.07.19, 15:23
nie wiem jak to się kiedyś nazywało, ale właśnie czegoś takiego szukam. google na wyszukiwanie hasłem z tytułu wcale nie współpracuje wink

kiedyś jak się kisiło kapustę to wkładało się do słoika taki jakby wiatraczek, który był średnicy większej niż szyjka słoika i przytrzymywał tak jakby kapustę w środku, żeby nie wypływała na górę...

może któraś z Was wie czy coś takiego aktualnie istnieje...
Edytor zaawansowany
  • 1matka-polka 11.07.19, 15:28
    Moze jakis wyszorowany otoczak?

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • ichi51e 11.07.19, 15:29
    Szukaj „kiszenie kapusty akcesoria” uszczelka wodna moze by sie sprawdzila?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • szafireczek 11.07.19, 15:33
    A nie możesz wlać wody do mniejszego słoiczka i obciążyć?
  • mona-taran 11.07.19, 15:37
    allegro.pl/oferta/przycisk-ceramiczny-do-kiszenia-kapusty-beczka-17-5670634292
    Może takie ?
  • zlosliwebydle 11.07.19, 15:43
    a może po prostu taka duża mątewka (czy jak się toto w Twoim regionie nazywa)?
    sklep.wojdrew.pl/matewka-p-38.html?language=en
    tylko to mi się z wiatraczkiem kojarzy...
  • mona-taran 11.07.19, 16:32
    Zaintrygował mnie ten dziwny, starodawny sprzęt. Wpisywałam w Google najróżniejsze hasła, wyskakiwały różne rzeczy, od śmigieł samolotowych po młynek do trawki, ale nic, co by przypominało wiatraczek I służyło do kiszenia kapusty :p więc też stawiam na mątewkę vel. firlejkę :p
  • ciastosliwkowe 16.07.19, 09:17
    moje szukanie też się skończyło śmigłami, helikopterami i jeszcze zabawką z wiatraczkiem wink
  • sandrasj 12.07.19, 14:20
    U nas koziołek
  • ga-ti 11.07.19, 17:44
    Och, mój dziadek kisił kapustę w wielkiej drewnianej beczce i przyciskał ją wielkim kamieniem, wcześniej wyszorowanym i wyparzonym. A może ja byłam wtedy malutka wink
    Wiem, że nie o kamień Ci chodzi, ale wspomnienia bardzo dawne wróciły.
  • andaba 11.07.19, 17:47
    Jak ktoś wyżej pisze - ja do kiszenia tak kapusty jak i ogórków używam wyparzonych otoczaków.
  • mysiulek08 11.07.19, 18:22
    www.tescomapolska.pl/obciaznik-do-kiszenia-della-casa-3-szt

www.tescomapolska.pl/sitko-do-kiszenia-della-casa
    --
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • mysiulek08 11.07.19, 18:24

allegro.pl/uzytkownik/SimpleHome24?string=kiszenia&bmatch=baseline-var-n-dict4-eyesa-bp-hou-1-4-0619
    --
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • ciastosliwkowe 16.07.19, 09:16
    mysiulek08 napisała:

>
    > www.tescomapolska.pl/sitko-do-kiszenia-della-casa

tak!! może nie dokładnie coś takiego, ale właśnie o coś tego typu mi chodziło!! razem z mym zacnym ojcem jesteśmy wdzięczni bo się naszukaliśmy jak durni big_grin
  • cruella_demon 11.07.19, 18:29
    Ja tam z dzieciństwa kojarzę zwykły, duży kamień.
  • aqua48 11.07.19, 18:59
    Wiem co to - to było sitko do gotowania warzyw. Taki koszyczek metalowy rozkładany jak wiatraczek.
  • chatgris01 11.07.19, 22:10
    Taki?
    http://hobbyhouse.pl//pol_pl_Sitko-do-gotowania-na-parze-ET3528-3528_4.jpg

Nie znałam takiego jego zastosowania, a ze starodawnym kiszeniem kapusty to mi się kojarzy wyszorowany duży kamień i beczka, a nie słoiki...

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • szafireczek 16.07.19, 09:38
    smile To jak starodawne są te czasy? Epoka "Ikea"wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.